[S19] Kuźnica (BY) - Lublin - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 5th, 2014, 01:07 PM   #21
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1283

Problem w tym, że ten odcinek jest dużo gorszy niż przynajmniej część trasy Lublin-Rzeszów (nie znam całej trasy na południe od Lublina, tylko kawałek, więc nie chcę się wypowiadać jak jest dalej). Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie, ale takie mam wrażenie (ani jedna ani druga droga nie jest mi na co dzień do szczęścia potrzebna, więc nie to, że jestem stronniczy ).
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 5th, 2014, 02:43 PM   #22
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 791

Bo priorytetem nie jest SDR i średnia prędkość przejazdu, tylko dopinanie sieci, żeby wszystkie miasta wojewódzkie miały połączenie A/S z Warszawą do końca tej perspektywy. I dlatego cała Rzeszów-Lublin jest przed Lublin-Lubartów na liście priorytetów.
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 02:54 PM   #23
Neodot
Registered User

I wszystko fajnie, bo tak lepiej na mapie wygląda . Rzecz w tym, że udało się na przykład "przy okazji" zbudować II etap ob... tfu, łącznik S12/S17 z mostem nad Wisłą w Puławach (i bardzo dobrze!), szkoda, że nie dało się też jakoś na podobnej zasadzie podciągnąć łącznicy Lublin-Lubartów jako coś budowanego "przy okazji" obwodnicy Lublina . Ale to już temat na zupełnie inną dyskusję.
Sponsored Links
Advertisement

Old March 5th, 2014, 03:00 PM   #24
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

żeby sie podczepić to od Lubartowa musiała by być na północ Ska a niema - zupełnie to inaczej wygląda niż jest z Puławami.

A idąc koncertem życzeń to przydało by się jeszcze Ska do Łęcznej, Piotrkowa (na Biłgoraj),...
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 03:21 PM   #25
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
Dzisiejszy przejazd najbardziej obciążonym ruchem odcinkiem na całej krajowej 19stce
Lubartów- Lublin:

[youtube]
Szczerze? Gdybym nie był za, to by mnie ten filmik nie przekonał. Według GPR tutaj jest około 18.000 pojazdów, czyli budowa 2x2 byłaby uzasadniona, a na filmie jakoś tego nie widać.

Z innej beczki. W którym miejscu przyszła S19 zejdzie z dotychczasowej drogi? 14:16?
a za oknem słonko świeci.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 03:32 PM   #26
tellchar
Registered User

Likes (Received): 784

Quote:
Originally Posted by reig View Post
miałem nadzieję, że jednak uda się przemycić w oficjalnych planach fragment S19 od obwodnicy Lublina do obwodnicy Lubartowa. Wydaję mi się że nikt z naszych polityków nie walczył żeby przy okazji dzisiejszej zmiany załącznika nr 5 i wpisaniu S19 na południe od Lublina wpisać także krótki odcinek na północ. Przynajmniej ja nie słyszałem żadnej wypowiedzi posła lub samorządowca.
Też mam podobne odczucia. No ale może w związku z wyborami coś się ruszy w tej sprawie?
tellchar no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 04:24 PM   #27
Neodot
Registered User

@gelob: Nie chcę skłamać, ale obecnie most w Puławach chyba nie jest Ską? Mógłby nią być, gdyby nie fakt, że jest za krótki . No i skrzyżowanie kolizyjne z drogą do Góry Puławskiej... Wcale nie jestem przekonany, że jest tak duża różnica w porównaniu z północnym (zachodnim?) odcinkiem obwodnicy Lubartowa... Zasadniczo jednojezdniówka, ale są przecież 1-jezdniowe eski...
Old March 5th, 2014, 04:36 PM   #28
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 791

Ale w Puławach istniejąca droga nie spełnia swojej funkcji bycia obwodnicą bez dalszego odcinka, więc niebudowanie kawałka S12 było by kretnizmem. A S19 prowadziłaby "tylko" do Lubartowa i jest mała szansa, żeby zbudowano ten kawałek w tej perspektywie. A2 do Mińska też jeśli będzie budowana, to tylko dlatego, żeby połączyć obwodnice Warszawy i Mińska Maz, a SDR jest tam nawet większy niż na DK19. S11 z Poznania do Obornik według SDR też powinna być, ale z tych samych powodów pewnie jej nie będzie.
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 04:49 PM   #29
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 1159

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Szczerze? Gdybym nie był za, to by mnie ten filmik nie przekonał. Według GPR tutaj jest około 18.000 pojazdów, czyli budowa 2x2 byłaby uzasadniona, a na filmie jakoś tego nie widać.

Z innej beczki. W którym miejscu przyszła S19 zejdzie z dotychczasowej drogi? 14:16?
Jest więcej niż 18tys pojazdów, a pod Lublinem prawie 20tys. Na dk 6 byłby jeszcze mniej widoczny ruch.
damianmmm no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2014, 04:54 PM   #30
Neodot
Registered User

Właśnie ze względu na sięganie do wielu innych przykładów napisałem "Ale to już temat na zupełnie inną dyskusję." - nie chcę nikomu udowadniać, że jest bardziej/mniej ważna niż jakaś tam inna droga, szczególnie taka, która jest w zupełnie innym rejonie kraju i którą pewnie nigdy w życiu nie jechałem, a jeśli nawet, to raptem kilka razy w życiu. Po prostu uważam, że ta droga by się tam przydała (z czym chyba nikt się nie chce kłócić), tę swoją opinię wyraziłem i tyle, natomiast walka pt. "moja droga jest mojsza od twojszej" raz, że nie ma racji bytu, a dwa - nawet mnie tu nie dotyczy, bo - jak napisałem - na co dzień wcale z tej drogi nie korzystam (fakt, przez raptem 2,5 miesiąca jeździłem nią dzień w dzień w jedną i drugą, ale to już dawno przeszłość ).

pmaciej7 liked this post
Old March 5th, 2014, 05:02 PM   #31
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Cóż, niektórzy byliby chorzy, gdyby nie zaczepili o S6.

michalzbrzezin liked this post
Old March 8th, 2014, 09:18 PM   #32
gelob

gelob's Avatar

trzymając się faktów - znalazłem Dokument Implementacyjny do Strategii Rozwoju Transportu do 2020r ciekawe informacje na mapce strona 11.
Nie napawa optymizmem dla tego wątku. Mówiąc krótko - planowana realizacja po 2020 S19 na północ od Lublina.
Old March 14th, 2014, 08:40 AM   #33
tellchar
Registered User

Likes (Received): 784

Tym bardziej w obliczu zbliżających się wyborów powinniśmy naciskac naszych reprezentantów, żeby jednak lobbowali chocby za umieszczeniem odcinka Lublin-Lubartów przynajmniej na liście rezerwowej projektów do 2020 r.
Jak się okazuje, jest już petycje w sprawie budowy S-19 http://www.petycjeonline.com/s_19

Last edited by tellchar; March 14th, 2014 at 08:45 AM.
tellchar no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2014, 09:27 AM   #34
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by tellchar View Post
Tym bardziej w obliczu zbliżających się wyborów powinniśmy naciskac naszych reprezentantów, żeby jednak lobbowali chocby za umieszczeniem odcinka Lublin-Lubartów przynajmniej na liście rezerwowej projektów do 2020 r.
No i co to da? Sam się prosisz, żeby być oszukiwanym.

Dokument implementacyjny i wszystkie strategie rozwoju uchwalane przez województwa nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia. Są to dokumenty o tak dużym poziomie ogólności, że nic z nich nie wynika.

Jedynym istotnym dokumentem jest Program Budowy Dróg Krajowych.
Old March 14th, 2014, 09:53 AM   #35
Fraantz
Registered User

Likes (Received): 1712

No tak... ale zauważ, że obecnie nic się nie mówi na temat tego odcinka Obstawiam, że gdyby podobnie było z II etapem obwodnicy Puław, to też nikt by nie wpadł na to, żeby próbować jakoś przepchnąć ten projekt przy okazji budowy S17 Kurów-Zakręt... To nam pokazało, że nawet regionalna Gdaka ma do dyspozycji sposoby na to, żeby coś dodatkowego uszczknąć
Old March 14th, 2014, 10:01 AM   #36
gelob

gelob's Avatar

no i gdyby nie akcje społeczne z wycieczką włącznie pod sejm to S17 pewnie dopiero by zaczynały się pierwsze przetargi - a tak mamy prawie ukończone sporo Ski. Także trzeba lobbować przynajmniej za odcinkiem Lublin - koniec obw. Lubartowa gdzie się da i jak się da.
Old March 14th, 2014, 11:23 AM   #37
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3514

... pod kancelarię premiera, nie pod sejm.

Pozwoliłem sobie sprostować, bo też tam byłem.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2014, 11:52 AM   #38
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

Likes (Received): 696

Jak i spora część nas. Swoją drogą ten odcinek do Lubartowa jest tak samo potrzebny jak obw. Puław II. Po oddaniu obwodnicy tam może być masakra i ogromne korki.
Signar no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2014, 12:21 PM   #39
Dr Benway

Dlaczego masakra i korki? Jest tam spory ruch, ale korków nigdy nie było (chyba że jakiś wypadek). Dlaczego więc po oddaniu obwodnicy miały by być korki?
Dr Benway no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2014, 12:41 PM   #40
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 1159

W godzinach popołudniowych zawsze jest korek przed Niemcami.
damianmmm no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, lubartów, lubelskie, lublin, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules