[LK 7] Warszawa - Lublin - Dorohusk (UA) [dokumentacja - post nr 1] - Page 179 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 19th, 2019, 03:30 PM   #3561
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8831

Dlatego jak będzie szybki pociąg i dworzec MPK przy dworcu, cena pociągu max 30 zł, wtedy będzie dużo lepiej podróżować pociągiem. Pociąg to naprawdę super sprawa, tylko wtedy kiedy jest konkurencyjny czasowo z wawy do Gdańska szybciej pociągiem niż samolotem czy samochodem, licząc do centrum, gorzej jak ktoś musi dojechać na granice miast, wtedy lepiej samochodem.
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2019, 04:03 PM   #3562
wssk8
Registered User

wssk8's Avatar

Likes (Received): 1274

Ja tylko jednej rzeczy nie rozumiem. Dlaczego porównujcie czas przejazdu osobówką z pociągiem. Wydaje mi się że powinniśmy porównywać jeśli już to z komunikacją zbiorową czyli w tym wypadku z autobusami/busami. Przy takim porównaniu pociąg wygrywa bezapelacyjnie. Plus cenowo ma szansę wygrać z osobówką dla jednej osoby.
wssk8 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 05:52 PM   #3563
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3514

Quote:
Originally Posted by krassusek12 View Post
I pociąg zatrzymuje się w samym centrum Warszawy, a samochodem żeby dojechać do centrum czy w dzień czy nawet wieczorem to też chwilę trwa np. z Zakrętu (gdzie będzie się kończyła S17) pod Pałac Kultury google maps wskazuje 30 minut. Nawet jak będzie POW, to z obwodnicy zjeżdżając na Puławskiej trzeba liczyć 20-25 minut.
Ok, to w moim przypadku sprawa wygląda tak, że w Lublinie mieszkam na ul. Baśniowej, skąd do drogi dojazdowej do S17 mam 2 minuty jazdy. W Warszawie mieszkam przy ul. Chłodnej a najłatwiej do POW dojechać tam poprzez al. Jerozolimskie. Dojazd do centrum w ten sposób nie zajmuje dłużej jak 10-15 minut.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2019, 07:34 PM   #3564
ZygJe
Registered User

Likes (Received): 602

Uwaga, uwaga! Tu stacja Celestynów....
Rzut oka na kładkę... a raczej miejsce gdzie stała.

Nieco w lewo:

I jeszcze bardziej w lewo - kierunek Lublin:

I w prawo - kierunek Warszawa:
Old September 20th, 2019, 04:53 AM   #3565
Barciur
Ambasador Lublina

Barciur's Avatar

Likes (Received): 2085

Quote:
Originally Posted by JaroH View Post
Jak zapełnisz cały pociąg w Lublinie pasażerami chcącymi dojechać do Warszawy i gotowymi zapłacić trochę więcej niż za TLK, to może PKP skieruje Pendolino na tę trasę i 1h15min do wschodniej to będzie nawet z zapasem. Z 5 postojami po drodze, na bilecie taniomiastowym za 25 PLN, 1h30min uraduje chyba jednak większą liczbę klientów.
Bilet taniomiastowy nie kosztuje 25 zł tylko 30,90 i jest na czas remontu - cena już po wszystkich remontach będzie dużo bliżej 45 zł niż obecnych 30. Prawdopodobnie dopiero po otwarci całości LK7, ale kto ich tam wie.

PrzKow liked this post
Barciur no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 08:25 AM   #3566
urj_
Registered User

urj_'s Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by przemek1984 View Post
Mowa jest o 20 października jako terminie dla jazd zapoznawczych po jednym torze.
Ja słyszałem o początku listopada (4.11). I to w trakcji spalinowej. Bo elektrykami dopiero od około połowy listopada. Biorąc pod uwagę, że występuje ciągły deficyt szt, a na same jazdy zapoznawcze potrzeba blisko miesiąc, ruchu pociągów regionalnych przed nowym rozkładem jazdy bym się nie spodziewał.
urj_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 08:47 AM   #3567
kolejarz1
Registered User

Likes (Received): 1110

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że po przywróceniu normalnego ruchu nawet po jednym torze, bez objazdów przez Łuków, z dość normalnym czasem przejazdu do Warszawy, tj. ok 2h 20min. bilet taniomiastowy wróci do poprzedniej ceny sprzed remonru - 44.90PLN. W takiej sytuacji pociąg wygra tylko wtedy, gdy ludzie nie bedą mogli zarezerwować biletów w autobusach jadacych po S17. Niestety "Cena Czyni Cuda" nadal obowiązuje. 25 kontra 45.

Haveblue liked this post
kolejarz1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 11:08 AM   #3568
Admc
Registered User

Likes (Received): 1488

Usunięcie biletu taniomiastowego to byłby strzał w stopę. Wiadomo, że ruch po jednym torze przy pracach prowadzonych wzdłuż linii kolejowej to proszenie się o opóźnienia. Wystarczy że koparka przerwie kable SRK i pociągi będą musiały jeździć na rozkazy.

IC powinno stopniowo podnosić cenę z tych 25 do 45 zł w miarę postępu prac i skracania czasu przejazdu. Kiedy osiągniemy czas przejazdu 1:45 to można wtedy podnieść cenę do 45 zł.

kolejarz1 liked this post
Admc no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 12:33 PM   #3569
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8831

45zł to już przy jednej osobie w aucie stanie się mało konkurencyjne...
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 12:34 PM   #3570
Bruno79
Registered User

Bruno79's Avatar

Likes (Received): 30

No jak ci pali 4,5 L na setkę to faktycznie
Bruno79 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 01:55 PM   #3571
kolejarz1
Registered User

Likes (Received): 1110

Quote:
Originally Posted by Admc View Post
Usunięcie biletu taniomiastowego to byłby strzał w stopę. Wiadomo, że ruch po jednym torze przy pracach prowadzonych wzdłuż linii kolejowej to proszenie się o opóźnienia. Wystarczy że koparka przerwie kable SRK i pociągi będą musiały jeździć na rozkazy.

IC powinno stopniowo podnosić cenę z tych 25 do 45 zł w miarę postępu prac i skracania czasu przejazdu. Kiedy osiągniemy czas przejazdu 1:45 to można wtedy podnieść cenę do 45 zł.
Faktycznie strzał w stopę. Jeżeli IC powróci do starej ceny biletów, to podróżni uciekną. Pojadą tylko w nagłych przypadkach i jak nie bedzie miejsc w autobusach. Nie chcę wróżyć, ale po ukończeniu S17 zapewne powiekszy się liczba bezpośrednich autobusów do Warszawy i to o sporą liczbę. Pamietamy jak było z byłym "Polskim*Busem", przejetym przez inną firmę i nie tylko, w chwili wprowadzenia objazdów po LK30. Momentalnie zwiększyli ilość kursów.
kolejarz1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 04:16 PM   #3572
Barciur
Ambasador Lublina

Barciur's Avatar

Quote:
Originally Posted by Konstruktor View Post
45zł to już przy jednej osobie w aucie stanie się mało konkurencyjne...
Quote:
Originally Posted by kolejarz1 View Post
Faktycznie strzał w stopę. Jeżeli IC powróci do starej ceny biletów, to podróżni uciekną. Pojadą tylko w nagłych przypadkach i jak nie bedzie miejsc w autobusach. Nie chcę wróżyć, ale po ukończeniu S17 zapewne powiekszy się liczba bezpośrednich autobusów do Warszawy i to o sporą liczbę. Pamietamy jak było z byłym "Polskim*Busem", przejetym przez inną firmę i nie tylko, w chwili wprowadzenia objazdów po LK30. Momentalnie zwiększyli ilość kursów.

Z jednej strony tak, z drugiej mieliśmy taka cenę w 2011 roku, kiedy to były dużo większe pieniądze niż dzisiaj, a pociągi pustkami nie świeciły. To samo o uciekaniu podróznych mówili wszyscy przez objazdy LK30 - a pociągi jak jeździły naprawdę dobrze wypełnione, tak jeżdżą dalej. Mimo wielkich problemów przez pierwsze miesiące i pełzających opóźnień w dalszym ciągu.

PrzKow liked this post
Old September 20th, 2019, 06:51 PM   #3573
Dozorczyni
Registered User

Likes (Received): 21

Nie porównujmy ceny przejazdu pociągiem do ceny przejazdu dostawczakiem.
Około roku 2011 bilet do Warszawy kosztował 44 zł, pociągi pustkami nie świeciły. W 8 lat wszystko poszło do góry, dla porównania też dodam, że cena biletu Warszawa - Toruń, czy Warszawa - Częstochowa to obecnie ok. 54 zł (odległość niewiele większa niż Warszawa - Lublin).
Uważam osobiście, że 49zł byłoby ceną adekwatną i pasażer z pewnością się znajdzie.
Pociąg EIC na trasie Warszawa - Lublin musiałby kosztować max 59, żeby ludzie pojechali (podobnie jak na Poznań - Szczecin). Ale potencjał myślę jest, bo przy przejeździe dalej niż do Warszawy cena ma mniejsze znaczenie dla podróżnych i myślę, że spokojnie ludzie zapłacą koło 130 za bilet np. w relacji Lublin - Poznań. Obecnie też mnóstwo jadących z Lublina przesiada się w Warszawie do ekspresów w kier. Poznania/Gdyni.
A kolejną sprawą jest jeszcze to, że obecnie mamy dużo więcej zniżek niż we wspomnianym roku 2011 (senior, karta dużej rodziny, duża rodzina...), więc relatywnie mniej osób jeździ na biletach normalnych.

Andrzejj, Barciur, PrzKow liked this post
Dozorczyni no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 10:35 AM   #3574
e-micra
Registered User

Likes (Received): 456

Do Warszawy samochodem jeżdżę ostatnio sporadycznie - dominuje jazda pociągiem i koszt jest sprawą wtórną, bo płaci pracodawca (pociąg, samochodem płacę sam). Prywatnie - jeżeli koszt dla dwóch osób - będzie niewiele wyższy samochodem niż pociągiem to wybiorę samochód - zostawiam samochód na P+R i dalej komunikacją miejską - jest dużo wygodniej nawet w weekendy w niektórych obszarach.

Samodzielnie (służbowo) raczej wybiorę pociąg zwłaszcza, że do nowego przystanku będę miał 5-10 minut piechotą, córka na uczelnię - Poznań - też wybierze pociąg, ale jadąc prywatnie z kimś lub jadąc w niestandardowych godzinach wybiorę samochód. Specyfika pracy wymaga czasami podróżowania w nocy i raczej wątpię w nocne przejazdy.

Obecnie byłoby dużo lepiej, gdyby dali więcej wagonów bezprzedziałowych, bo w przedziałowych jest zwyczajnie ciasno - poza opcją dopłaty do klasy 1.

(Przejrzałem wątek wstecz - wcześniej nawet nie próbowałem po ostatnich problemach na forum, teraz się udało i...)

Z pociągiem jest jeden problem - nieprzewidywalność:
- w lecie może grzać;
- w zimie może być zimno;
- coś może spaść na trakcję i zapomną o tym poinformować.

Z powyższych powodów czasami wybieram ciągle samochód, bo nie bawi mnie podróż w powyższych warunkach. Po długim czasie jeżdżenia samochodem, gdy dałem szansę PKP i wybrałem się z Warszawy do Gdańska trafiłem na jakieś gigantyczne wichury - pierwszeństwo miały EIC (Pendolino), a pozostałe były spychane w harmonogramie - pociąg przyjechał z opóźnieniem ponad 4 godzin, a może 6? Musiałbym poszukać zdjęcia.

Albo ostatnio - Kiev Express - 17.10 z Centralnej (a jedzie z Zachodniej). Na dzień dobry informują o opóźnieniu 10 minut, gdy nadchodzi czas odjazdu pada z głośników, że opóźnienie wynosi 75 minut i może ulec zmianie... Na szczęście spotkałem na peronie kolegę z pracy i chwilę porozmawialiśmy, bo na tablicy pojawiła się informacja o 65 minutach i po chwili wjechał pociąg bez żadnego ostrzeżenia. Gdybym poszedł do galerii to pewnie bym zignorował komunikaty.

Dawno temu, w zimie, czekałem na pociąg o 7.30 i na 5 minut przed przyjazdem ogłosili, że pociąg będzie mieć opóźnienie 120 minut, bo jest zerwana trakcja. Tylko, że trakcja zerwana była gdzieś w pobliżu Chełma, wiedzieli o tym pewnie od 30 minut. I tak jest ciągle - nie cierpię PKP za nieprzewidywalność.
khan chce dobrze!

Leming Lubelski liked this post

Last edited by e-micra; September 22nd, 2019 at 10:54 AM.
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 11:21 AM   #3575
rumpel
Rumpel

rumpel's Avatar

Likes (Received): 147

Quote:
Originally Posted by e-micra View Post
Do Warszawy samochodem jeżdżę ostatnio sporadycznie - dominuje jazda pociągiem i koszt jest sprawą wtórną, bo płaci pracodawca (pociąg, samochodem płacę sam). Prywatnie - jeżeli koszt dla dwóch osób - będzie niewiele wyższy samochodem niż pociągiem to wybiorę samochód - zostawiam samochód na P+R i dalej komunikacją miejską - jest dużo wygodniej nawet w weekendy w niektórych obszarach.

Samodzielnie (służbowo) raczej wybiorę pociąg zwłaszcza, że do nowego przystanku będę miał 5-10 minut piechotą, córka na uczelnię - Poznań - też wybierze pociąg, ale jadąc prywatnie z kimś lub jadąc w niestandardowych godzinach wybiorę samochód. Specyfika pracy wymaga czasami podróżowania w nocy i raczej wątpię w nocne przejazdy.

Obecnie byłoby dużo lepiej, gdyby dali więcej wagonów bezprzedziałowych, bo w przedziałowych jest zwyczajnie ciasno - poza opcją dopłaty do klasy 1.

(Przejrzałem wątek wstecz - wcześniej nawet nie próbowałem po ostatnich problemach na forum, teraz się udało i...)

Z pociągiem jest jeden problem - nieprzewidywalność:
- w lecie może grzać;
- w zimie może być zimno;
- coś może spaść na trakcję i zapomną o tym poinformować.

Z powyższych powodów czasami wybieram ciągle samochód, bo nie bawi mnie podróż w powyższych warunkach. Po długim czasie jeżdżenia samochodem, gdy dałem szansę PKP i wybrałem się z Warszawy do Gdańska trafiłem na jakieś gigantyczne wichury - pierwszeństwo miały EIC (Pendolino), a pozostałe były spychane w harmonogramie - pociąg przyjechał z opóźnieniem ponad 4 godzin, a może 6? Musiałbym poszukać zdjęcia.

Albo ostatnio - Kiev Express - 17.10 z Centralnej (a jedzie z Zachodniej). Na dzień dobry informują o opóźnieniu 10 minut, gdy nadchodzi czas odjazdu pada z głośników, że opóźnienie wynosi 75 minut i może ulec zmianie... Na szczęście spotkałem na peronie kolegę z pracy i chwilę porozmawialiśmy, bo na tablicy pojawiła się informacja o 65 minutach i po chwili wjechał pociąg bez żadnego ostrzeżenia. Gdybym poszedł do galerii to pewnie bym zignorował komunikaty.

Dawno temu, w zimie, czekałem na pociąg o 7.30 i na 5 minut przed przyjazdem ogłosili, że pociąg będzie mieć opóźnienie 120 minut, bo jest zerwana trakcja. Tylko, że trakcja zerwana była gdzieś w pobliżu Chełma, wiedzieli o tym pewnie od 30 minut. I tak jest ciągle - nie cierpię PKP za nieprzewidywalność.
To zależy ja nie lubię wagonów otwartych, zdecydowanie wolę przedziałowe, a nie stodoły - może 2 kl - 6 miejscowe, bo takie też są
rumpel no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 11:40 AM   #3576
e-micra
Registered User

Likes (Received): 456

2 klasa 6 miejscowe to stare wagony 1 klasy, które zdegradowano do klasy 2. Takie jeżdżą w Kiev Express. Nawet mają prąd przy siedzeniach.
khan chce dobrze!
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 12:58 PM   #3577
Jacoboo
Registered User

Likes (Received): 105

22.09
Przejazd na Skowieszyn/Końskowolę.
Jak widać druty wiszą :-) i widać zarys gdzie będzie drugi peron zdj w kierunku Lublina.

Myślałem że tymczasowego przejazdu już nie będzie ale jeszcze z niego korzystamy.
A tu proszę bardzo podkłady dociągnięte już do przejazdu na drugim torze.

A tak wygląda peron.

A teraz zdj w kierunku Puław z wysokości wejścia na stary przystanek Pożóg.
Rów już ukształtowany i wzmocniony a także widać semafor.

Last edited by Jacoboo; September 22nd, 2019 at 01:06 PM.
Jacoboo no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 04:01 PM   #3578
Barciur
Ambasador Lublina

Barciur's Avatar

Quote:
Originally Posted by e-micra View Post
2 klasa 6 miejscowe to stare wagony 1 klasy, które zdegradowano do klasy 2. Takie jeżdżą w Kiev Express. Nawet mają prąd przy siedzeniach.
Wszystkie nowe wagony 2 klasy mają 6 miejsc, często modernizowane też mają, więc nie wszystkie to stare wagony 1 klasy. Ba, coraz więcej jest chyba zwykłych a nie "deklas".

rumpel, Visarc liked this post
Old September 22nd, 2019, 04:20 PM   #3579
G0KU
Registered User

Likes (Received): 4540

Robi wrażenie. Szkoda że nie ma relacji dalej. Dokąd jest gotowy tor, a sieć?
G0KU no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 04:34 PM   #3580
BOB_BUD0WNICZY
Registered User

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by kolejarz1 View Post
Wielkie halo z tymi 90 min do Wschodniej. Na przełomie lat dziewięćdziesiatych i dwutysięcznych (dokładnie nie pamietam roku) zaczęły jeździć pierwsze pociągi kategorii IC. Standard podobny do ekspresu. Z Lublina był jeden "Bystrzyca" do Poznania. Do Warszawy Wschodniej dojeżdżał w niecałe 90 min. Po drodze zatrzymywał się tylko na przystanku Puławy Miasto. Sprawdzone osobiście.

Pisałem już wcześniej. 90 min pojedzie ewentualny ekspres. Poza tym cała reszta najprawdopodobniej z maksymalną 130km/h zgodnie z przepisami, chyba, że IC da podwójną obsadę na lokomotywie w co wątpię.
Na tej trasie będzie system sygnalizacji kabinowej. Każda lokomotywa wyposażona w komputer pokładowy ETCS i przystosowana do wyższych prędkości będzie mogła jechać 160km/h nawet w pojedynczej obsadzie. Może nie będzie tak źle.
BOB_BUD0WNICZY no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lubelskie, lublin, mazowieckie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules