[Karlovac] - Construction update (2009 - 2019) - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 10th, 2009, 03:22 PM   #41
jukkaz
Registered User

jukkaz's Avatar

Likes (Received): 8

pa većini moje generacije na fakultetu nije bila
al ajd, ako ti kažeš onda
jukkaz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 10th, 2009, 12:08 AM   #42
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

Likes (Received): 221

NA MJESTU KARLOVAČKOG DIP-a U NAREDNIH DESET MJESECI NIKNUT ĆE TRGOVAČKI CENTAR
Supernova otvara 250 radnih mjesta
Karlovac se polako ali sigurno od grada industrije pretvara u grad trgovačkih centara. Novi pothvat je jučer započeta izgradnja centra iz trgovačkog lanca Supernova

KARLOVAC – Na mjestu nekadašnjeg ponosa karlovačke drvne industrije DIP-a Karlovac čiji su veći dio proteklih dana bageri sravnili sa zemljom, jučer je počela izgradnja prvog karlovačkog »malla«, trgovačkog centra investitora austrijskog koncerna Supernova.
Po riječima predstavnika austrijske tvrtke Grgura Jolića, Supernova Karlovac niknut će u roku od 10 mjeseci te Karlovčanima i drugim kupcima ponuditi 18 tisuća četvornih metara prodajnog prostora s brojnim maloprodajnim trgovinama, kao i 600 parkirališnih mjesta za posjetitelje. Ukupna vrijednost investicije je 30 milijuna eura, dok je za Karlovčane najinteresantnije da Supernova namjerava otvoriti 250 novih radnih mjesta.
Zadovoljstvo s projektom koji Karlovac definitivno pretvara u grad koji je više orijentiran na trgovinu nego proizvodnju jučer je iskazao i karlovački gradonačelnik Damir Jelić.

Trgovine umjesto tvornica

– Svaka investicija u gradu Karlovcu nas veseli a posebno činjenica da ona otvara nova radna mjesta. Ovaj projekt pokazuje da Grad može efikasno surađivati s velikim tvrtkama. Kako je dodao Jelić, građani su često sumnjičavi o projektima dok ne vide bagere da rade, iako se često prije tog konkretnog posla mora odraditi velik dio posla. Jelić pritom nije komentirao zalazak još jedne industrije u gradu Karlovcu i da je ovo treći trgovački centar koji se gradi na mjestu nekadašnjih tvornica. Podsjetimo, nakon privatizacijskog kolapsa Karlovačke industrije obuće (KIO) na mjestu nekad poznate tvornice izgrađen je »Lidl« dok je u gradskoj četvrti Banija, nedaleko od buduće Supernove, drugi »Lidl« zauzeo mjesto kemijske industrije – KGK.
Investitora očigledno ne brine trenutna loša gospodarska situacija u zemlji i prije svega gradu Karlovcu i Karlovačkoj županiji koja je jedna među vodećim regijama po nezaposlenosti.

Vremenska kapsula

Novi trgovački centar pozicioniran je na dvotračnom izlasku na autocestu, odnosno Prilazu Većeslava Holjevca koji se nalazi tek na nekoliko minuta od čvora na autocestu A-1, tako da investitor procjenjuje da će njihovi sadržaji privući oko 90 tisuća ljudi koji žive na širem karlovačkom području. Kako je rekao Jolić, jamstvo za to je dolazak međunarodnih trgovačkih kuća koje su međunarodno poznate, poput Interspara, JYSK, New Yorkera, Deichmanna, S. Olivera i brojnih drugih.
Umjesto kamena temeljca u betonski temelj budućeg »malla« jučer je položena »vremenska kapsula« a u njoj novine koje će, ako jednog dana bude iskopana, podsjetiti na jučerašnji dan. Naime, u njoj se našao primjerak »Karlovačkog tjednika« i austrijskog dnevnika »Die Presse«.

Vedran GVOŽĐAK, Novi List

ivan_ri no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 12:46 PM   #43
Make it so
Registered User

Make it so's Avatar

Likes (Received): 2256

Ipak nebi bilo lose da se tu i tamo rade i tvornice a ne samo shoping centri ...inace sritan rođendan karlovcu....to jes danas je mu je rođendan ...
Make it so no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 26th, 2009, 01:35 PM   #44
Karlstadt

Likes (Received): 0

U Karlovcu je već realizirano 19 projekata vrijednih 51 milijun kuna

U Maloj vijećnici grada Karlovca održana je svečanost potpisivanja ugovora između Grada Karlovca i Fonda za zaštitu okoliša i u projektima za energetski učinkovitu javnu rasvjetu na području grada, te sanaciju industrijskog dimnjaka gradske Toplane. Ugovore vrijedne 3,39 milijuna kuna su potpisali gradonačelnik Damir Jelić i direktor Fonda za zaštitu okoliša Vinko Mladineo koji je istaknuo odličnu suradnju s gradom Karlovcem u kojem je već realizirano 19 projekata vrijednih 51 milijun kuna. U Karlovačkoj županiji dosada je Fond za zaštitu okoliša
i energetsku učinkovitost plasirao 128 milijuna kuna, napomenuo je Mladineo.
Projekt za energetski učinkovitu javnu rasvjetu na području grada vrijedan 600 tisuća kuna obuhvaća 48 gradskih ulica, odnosno 390 rasvjetnih tijela koji nisu bili obuhvaćeni projektom HEP ESCO. Nastavak projekta odnosi se na područje Zvijezde, Švarče, Borlina, Mostanja, te Velike i Male Jelse. Fond je osigurao za tu namjenu 240 tisuća kuna bespovratnih sredstava, dok je za sanaciju dimnjaka od ukupne investicije od 2,7 milijuna kuna Fond “pokrio” 1,1 milijun kuna. Sanacija dimnjaka starog 30 godina nužna je radi poboljšanja energetske učinkovitosti postrojenja za proizvodnju toplinske energije.
Karlstadt no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2009, 03:11 PM   #45
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11382

Pa nije vrag da smo dobili i nekog iz Karlovca!?!

E pa dobrodošao nam Ti, karlovčanine!

Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2009, 04:05 PM   #46
renco
you cant handle the truth

renco's Avatar

Likes (Received): 1159

Konačno,dobrodšao
renco no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2009, 04:07 PM   #47
deki os
na splavu unterstadt

deki os's Avatar

Likes (Received): 1

karlstadt willkommen!
napokon jedan karlovčanin.
Old July 26th, 2009, 06:23 PM   #48
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Zar je to prvi Karlovčanin

Dobrodošao
Old July 27th, 2009, 01:19 PM   #49
Karlstadt

Likes (Received): 0

Pozdrav ekipa i vama , ma gledam i pratim već dulje vrijeme forum, a iz karlovca niko...pa odlučih se registrirati i malo pisati što se zbiva u gradu karlovcu .
Karlstadt no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2009, 01:56 PM   #50
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Karlstadt dobrodošao

Ajd malo oživi ovu dretvu sa slikama i vijestima.

Ispričaj nam ukratko šta je u zadnjih par godina važnog sagrađeno, šta se gradi i šta se planira graditi u Karlovcu ?

Šta vas muči,koje su vam želje i problemi ?
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2009, 12:40 PM   #51
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Karlstadt gdje si pobjegao ?
Old August 14th, 2009, 02:55 PM   #52
KHS
Registered User

KHS's Avatar

Likes (Received): 1122

Nestao....

KHS no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2009, 09:04 PM   #53
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Šta je s trgom u zvijezdi ?
Old August 30th, 2009, 06:18 PM   #54
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Likes (Received): 162

Sudeci po nedavnim fotkama, nist se ne dogadja. To mi nije jasno, triputa manji gradici, pa i sela, mogu izdvojiti novce za uredjenje sredisnjih trgova (kao siromasan Gospic napr. klik , a jedan Karlovac to ne moze. Dok opet, tko zna...mozda su zadovoljni s grotesknom asfaltnom povrsinom velicine nogometnog igralista.

======================================

Ovo mi je odlicno kak se uredjuje i gradi u tradicijskom stilu, a ne u kojekakvim amorfnim betonjarama ljubicaste i roze boje.

Ove kuce sa "seljackim" krovovima su zakon. Da ih se bar jos malo bolje odrzava.

'Cause I can't go on (Will you still love me?)
No, I can't go on (Just say you love me)
bubach_hlubach no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2009, 01:48 PM   #55
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 183

Baš bi to super izgledalo da se urede te kuće,napravi lijep nogostup.
kutinA no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2009, 12:03 PM   #56
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Bazenski kompleks, renderi i nacrti :http://www.dagg.hr/Galerije/tabid/75...c/Default.aspx

p.s. možda se netko od nas trebao ulogirati na forumu njihovog društva i pozvati ih da nam predstave svoj grad na ssc-u ?

Last edited by Brko; September 4th, 2009 at 12:14 PM.
Old September 5th, 2009, 08:21 AM   #57
Kebra
glavoč

Kebra's Avatar

Likes (Received): 3699

Quote:
Originally Posted by kutinA View Post
Baš bi to super izgledalo da se urede te kuće,napravi lijep nogostup.
Poploče ulice, obogati ponuda.. Karlovac je prekrasan grad, s masom parkova u centru grada, hrpom potencijala, ali ih treba valorizirati.. A vidi se da para kronično fali.. Ne znam, imam dojam da lokalna uprava ne daje maksimum.. Samo primjer - neshvatljivo mi je da grad od 50ak tisuća stanovnika nije u stanju organizirat smislen klasičan javni gradski prijevoz.. Sve nešto gradsko-prigradsko, ni jedna normalna gradska linija.. al ajde, bar su busevi a ne kombiji..

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post
Bazenski kompleks, renderi i nacrti :http://www.dagg.hr/Galerije/tabid/75...c/Default.aspx
Od tolikih bazena, ja ne vidim ni jedan pošteni..

Imamo neke okvire ovog projekta? Sadržaji, dimenzije bazena, rokovi, cifra?

I opet se vrtimo oko tih bazena, blago nama kad nemamo prečih stvari..

Quote:
p.s. možda se netko od nas trebao ulogirati na forumu njihovog društva i pozvati ih da nam predstave svoj grad na ssc-u ?
e pa da ih ne bi još i molio.. Mislim, ti samo daj..
Kebra no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2009, 12:25 PM   #58
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 183

Je,zbilja ne znam zašto to tak slabo iskorištavaju,još da nadodam i odličan prometni položaj,nalazi se skoro na dodiru kontinentalne/gorske/primorske Hrvatske i u blizini dvije granice.
kutinA no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2009, 04:26 PM   #59
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Evidentno je da Karlovac ima lošu gradsku vlast i da ga je država totalno zanemarila. Zanimljivo mi je iz kojih razloga grad ne uspijeva privući velike privatne ulagače ? Na stranu ušminkost, ali Karlovac je jedan od naših najljepših gradova i meni osobno je puno ljepši od nekih drugih gradova slične veličine.

Oko bazena ne znam ništa konkretno, slučajno sam naletio na ove rendere, a sam bazen mi izgleda dosta dobro.
Old September 5th, 2009, 05:42 PM   #60
Kebra
glavoč

Kebra's Avatar

Likes (Received): 3699

Quote:
Evidentno je da Karlovac ima lošu gradsku vlast i da ga je država totalno zanemarila.
Drugo u principu isključivo kao posljedica prvog. Kako svugdje, tako i u Karlovcu..

Last edited by Kebra; September 5th, 2009 at 05:49 PM.
Kebra no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules