[Lublin] Inwestycje - Page 701 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 69 votes, 5.00 average.
Old September 17th, 2019, 10:22 PM   #14001
borubar7
Registered User

borubar7's Avatar

Likes (Received): 5029

Quote:
Originally Posted by gelob View Post
...
Tesco samo sobie zgotowało taki los... brak nawet drobnych remontów, kilka akcji typu jedna kolejka i za mało kasjerów skutecznie zniechęcało do odwiedzin.

...
Kilka lat temu było coś w rodzaju liftingu. Coś tam trochę porobili i na dachu dali napis "extra".
Ja to dałem sobie spokój z Tesco, bo zauważyłem, że traci się dużo czasu i energii na zakupy. Za duże to wszystko.

Oprócz ograniczonej obsługi ostatnio oszczędzali też na oświetleniu. Bardzo przygnębiające wrażenie to wszystko robiło.
Advertisement

Old September 17th, 2019, 10:49 PM   #14002
famabud
Registered User

famabud's Avatar

Likes (Received): 1152

Po wymianie o¶wietlenia na LED na głównej hali zrobiło się faktycznie ciemnawo i nieprzyjemnie.
famabud no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 11:32 PM   #14003
Spass
Registered User

Spass's Avatar

Likes (Received): 138

Ta lokalizacja to nie wiem, czy taka świetna. Ponoć ludzie nie jeżdżą teraz tak chętnie po duże zakupy do marketów, bo są bogaci i kupują w osiedlowych... Osobiście tego nie rozumiem, po kupowanie czegoś poza pieczywem i wędlinami oraz podstawowym nabiałem typu śmietana i jogurt w osiedlowym to skazywanie się na mały wybór i wyższe ceny (nawet w sporych Stokrotkach różnie bywa)... no ale ponoć tak jest.
A Tesco celowało w klientów zjeżdżających na duże zakupy z miasta. I niby ma dookoła domki a nawet bloki, ale jak widać to za mało. Leclerc na Zana i Carrefour mają jednak lepszą lokalizację.

Też mnie ciekawi czy powstanie jakiś mega Kaufland. Swoją drogą - oni to mają dopiero chore ceny wielu produktów. Co prawda nie wszystkich, są też promocje, ale zakupy tam to taka loteria. Ciekawi mnie jak radzi sobie ten ma DMM... ale ludzi widywałem tam sporo, więc może wiedzą co robią...
Spass no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 12:29 AM   #14004
wkrety_mocujace
Registered User

wkrety_mocujace's Avatar

Likes (Received): 180

Trochę to dziwne co mówisz Spass. Mieszkam w Świdniku i niemalże codziennie robię zakupy w Kauflandzie. Ceny są najniższe w mieście. Ani Auchan, ani Stokrotka, ani Carrefour, ani Tesco ani nic innego nie ma do tych cen startu. Oczywiście dyskonty typu Lidl czy Biedronka pod markami własnymi mają ceny podobne, a czasem odrobinę niższe. Ale do Kauflanda w Świdniku od wielu lat przed świętami przyjeżdża masa osób z Lublina. Znam z resztą wiele osób, które specjalnie sobotnie zakupy robiła w świdnickim Kauflandzie. Nie wiem jak wyglądają ceny w Kauflandzie w Lublinie, ale nie chce mi się wierzyć, że jest aż taka przepaść.

Natomiast co do Tesco - tam było drogo, ale nic nie przebije cen w Leclercu na Turystycznej - każda pierdoła jest tam 30% droższa niż w Kauflandzie. Durny pasztet podlaski kosztuje ponad 50% więcej, a to jedna z tysięcy rzeczy w asortymencie tych sklepów.

Jeśli chodzi o mnie, będzie mi brak Tesco bo zaopatrywałem się tam w naprawdę niezłej jakości ubrania, które aż odstawały (na plus) od miernej jakości produktów własnych Tesco. Ale to tylko tyle. Tak samo nie widzę sensu robienia zakupów w tak wielkich sklepach bo to strata czasu. Jedynie po specyficzne produkty w dużych ilościach przed świętami jeżdżę do Auchan - tam jest po prostu duży wybór i ceny porównywalne do Kauflanda.
wkrety_mocujace no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 11:52 AM   #14005
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Likes (Received): 304

Ja zgadzam się z @Spass, w Kauflandzie bywa drogo, byłem kilka razy, straciłem mnóstwo czasu na kręcenie się po tym sklepie i już tam nie jeżdżę a mam blisko. Jak już muszę to wolę Auchan gdzie jest moim zdaniem taniej, przy okazji jest stacja paliw, sklepy, Leroj i siłownia, więc łatwiej tam zrobić zakupy przy okazji.
Old September 18th, 2019, 01:14 PM   #14006
wkrety_mocujace
Registered User

wkrety_mocujace's Avatar

Likes (Received): 180

http://www.dlahandlu.pl/koszyk/miasto/lublin,3.html

Przejrzyjcie jeżeli możecie. Dla mnie i tak Kaufland wygrywa, bo chodzenie do Auchan to strata czasu. Ale jeżeli Kaufland przejmie całą powierzchnię po Tesco to też będzie to strata czasu..
wkrety_mocujace no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 03:06 PM   #14007
[email protected]
Registered User

Cz@rek's Avatar

Likes (Received): 1361

Może są tacy co lubią tak spędzać czas
Cz@rek no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 07:28 PM   #14008
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 2252

Quote:
Originally Posted by myszoman View Post
Ja zgadzam się z @Spass, w Kauflandzie bywa drogo, byłem kilka razy, straciłem mnóstwo czasu na kręcenie się po tym sklepie i już tam nie jeżdżę a mam blisko. Jak już muszę to wolę Auchan gdzie jest moim zdaniem taniej, przy okazji jest stacja paliw, sklepy, Leroj i siłownia, więc łatwiej tam zrobić zakupy przy okazji.
Drążąc temat. Byłem w tym Tesco może 1 lub 2, kilka lat temu, przy okazji. Nic ciekawego - hektary, chyba z 10 000m2. Kaufland na tym miejscu, ok niech będzie. Po co pusta blacha ma stać. Bywałem w Kauflandach w innych miastach, nie w Lublinie. Jeśli wytoczą swoje ścieżki jak w IKEA, to może raz wstąpię z ciekawości, ale to będzie ostatni raz.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 08:34 PM   #14009
wonio83
Registered User

Likes (Received): 111

https://kurierlubelski.pl/raport-lub...ar/c3-14433197

Ostatnie wersy
wonio83 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 08:36 PM   #14010
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

takie sklepy Hipermarkety mają oddziaływanie tak promień 2km w obecnych warunkach. Głównym plusem jest to ze mają asortyment szerszy niż dyskont czy supermarket i kupisz na ogół zawsze to co w dyskoncie jest rzucane raz na jakiś czas. Jak brakuje jakiejś przyprawy w dyskoncie to trzeba lecieć do innej sieci, sklepu. W większym sklepie zazwyczaj jest więcej producentów tego samego typu towaru. Kiedyś wszyscy się cieszyli jak widzieli "hektary sklepu", teraz praktyczność dyskontów wygrała

Spokojnie Kaufland można wstawić w środkowej części hali i po bokach dać dalej galerię z nowymi sklepami.
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 10:38 PM   #14011
pawelr
Lublin, Poland

Likes (Received): 1213

Duży spożywczak to jednak swoje przyciąga. To nie przypadek, że przy wszelakich galeriach czy parkach handlowych duży sklep ogólnospożywczy jest elementem podstawowym i tym co przyciąga ludzi do reszty sklepów.

Jeśli będzie jednak kaufland, to pewnie będzie większy niż każdy inny.
pawelr está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 09:27 AM   #14012
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3518

Quote:

takie sklepy Hipermarkety mają oddziaływanie tak promień 2km w obecnych warunkach. (...)
Akurat to TESCO to około 40km.

Byłem tam w zeszłym tygodniu, kiedy w nocy kupowałem sobie coś do picia po koszykówce. Faktycznie sporo powierzchni sklepu jest wyłączona z handlu.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 02:10 PM   #14013
[email protected]
Registered User

Cz@rek's Avatar

W nocy? Chyba wieczorem ,bo od dawna nie działają w systemie 24h-choć był to ciekawy choć drogi w utrzymaniu chwyt marketingowy. Zanim powstał Auchan byłem tam częstym gościem.
Old September 19th, 2019, 05:43 PM   #14014
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3518

no to było po 23
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 10:28 AM   #14015
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Likes (Received): 398

za dziennikwschodni.pl:

Quote:
Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i ich rodzice muszą przygotować się na spore zmiany. W związku z przebudową placówki, która rozpocznie się już w październiku, oddziały będę przenoszone

Na pierwszy ogień pójdą szóste i siódme piętro. – Inwestycja będzie prowadzona etapami, szpital cały czas musi funkcjonować. Konieczne jest więc przenoszenie oddziałów, w których będę trwały prace – tłumaczy Jerzy Szarecki, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. – W pierwszej kolejności musimy udostępnić miejsce na szóstym oraz siódmym piętrze na oddziałach laryngologii i ortopedii. Przenoszenie oddziałów już rozpoczęliśmy.

Jak szpital zmieni się po przebudowie? - To największa inwestycja w naszym szpitalu od 22 lat. Dzięki kompleksowej przebudowie znacznie zwiększy się komfort pacjentów, odczują go także rodzice i pracownicy szpitala – zapewnia dyr. Szarecki. - Zmieni się cała infrastruktura wewnątrz szpitala, sale, zyskamy dodatkową powierzchnię dla potrzeb dydaktyki i administracji.

Za przebudowę szpitala będzie odpowiadać spółka Warbud. W czwartek została podpisana umowa. – Projekt zakłada remont, przebudowę i nadbudowę. Trudność tego zadania polega na tym, że szpitala cały czas będzie działać. Nasza firma ma jednak wieloletnie doświadczenie w inwestycjach dotyczących obiektów szpitalnych – podkreśla Piotr Ordon, dyrektor Regionu Wschód firmy Warbud. – Plac budowy powinien zostać przekazany w terminie dwóch tygodni od podpisania umowy. Wszystkie działania będziemy na bieżąco konsultować z dyrekcją szpitala.

Jak tłumaczy dyr. Ordon, inwestycja została podzielona na pięć etapów i potrwa do 2021 roku. – Zaczniemy od przebudowy szóstego i siódmego pietra oraz nadbudowy szóstego piętra i wykonania nowego dachu – informuje dyr. Ordon.

Jak tłumaczy dyr. Szarecki, przebudowa szpitala to jedna z najważniejszych i najbardziej kosztownych inwestycji szpitala. Razem z rozpoczętą już przebudową bloku operacyjnego (razem z zakupem sprzętu) będzie kosztować ponad 130 mln zł. Na samą przebudowę szpitala pójdzie ponad 88 mln zł.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 11:07 PM   #14016
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Akurat to TESCO to około 40km.
tyle było zanim przyszła moda na lidle i biedronki. Co weekend ludzie z pełnymi koszami z gmin podlubelkich, ostatnie parę lat już tego nie widziałem. I nikt nie bedzie jechać 40km do hipermarketu, te czasy mineły, niestety razem z Tesco.
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 01:11 AM   #14017
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Likes (Received): 398

za propertynews.pl:

Quote:
Zarząd Interbud-Lublin S.A. w restrukturyzacji zawarł ze spółką zależną Interbud - Construction przedwstępną umowę sprzedaży pięciu działek położonych w Lublinie.

Nieruchomość o łącznej powierzchni ok. 7 tys. mkw. za łączną cenę 1,2 mln zł netto powiększoną o należny podatek VAT.

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości zostanie zawarta nie później niż do 31 grudnia br.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 12:50 PM   #14018
[email protected]
Registered User

Cz@rek's Avatar

Quote:
tyle było zanim przyszła moda na lidle i biedronki. Co weekend ludzie z pełnymi koszami z gmin podlubelkich, ostatnie parę lat już tego nie widziałem. I nikt nie bedzie jechać 40km do hipermarketu, te czasy mineły, niestety razem z Tesco.
Tak było a że jeszcze aktualnie z obrotów weekendowych zostało w zasadzie pół weekendu...to w sumie nie dziwią takie decyzję a wręcz spodziewam się kolejnych takich zapowiedzi w innych sieciach hipermarketowych. Zyskują tylko dyskonty i może Żabki które sprytnie omijają ostatnie przepisy.
Old September 22nd, 2019, 08:20 PM   #14019
Spass
Registered User

Spass's Avatar

Likes (Received): 138

W Żabkach to dopiero jest "tanio". Ale widocznie naród się bogaci tylko mnie to jakoś omija Bo wysyp ich jest faktycznie ogromny. Tak im służy fakt, że są otwarte w niedziele?
Spass no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2019, 09:50 AM   #14020
rml-
Registered User

rml-'s Avatar

Likes (Received): 1462

Żabki nie żyją z wielkich rodzinnych zakupów tylko z tego, że masz do najbliższej pięć minut spaceru (a do kolejnej siedem. A jeszcze do dalszej jedenaście).

Jak chcesz sobie kupić bułkę, przyprawę do piernika i jogurt, to wolisz 5 minutowy spacer i 5 minutowe zakupy, czy 20 minut jazdy samochodem do Tesco czy innego Reala i potem 40 minut chodzenia między alejkami i stania w kolejce do kasy?

wkrety_mocujace, Maciek Lublin liked this post
rml- no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
inwestycje, lublin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules