[Bratislava] Twin City 23 f (89 m) - Page 51 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 104 votes, 4.99 average.
Old August 13th, 2008, 08:54 AM   #1001
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1742

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Hmm,skor som si vsimol nieco ine.Inej vyskovej dominanty ako tych troch omletych 20 poschodi sa asi v twin city nedockame.Nezverejnil by predsa na takychto obrazkoch investor vlajkovu lod projektu,a to nejaku poriadnu vyskovku?
Neviem ci si si nevsimol ale este stale je tam viac ako polka plotu neoblepena tymi vizoskami takze este stale sa mozme tesit ze prave tam bude ta najvisia cast

edit: aha nevidel si ved ty si stale v SF
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 13th, 2008, 09:04 AM   #1002
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by matiasmx View Post
Neviem ci si si nevsimol ale este stale je tam viac ako polka plotu neoblepena tymi vizoskami takze este stale sa mozme tesit ze prave tam bude ta najvisia cast

edit: aha nevidel si ved ty si stale v SF
Momentalne v Las Vegas.
Nechcem brat iluzie,ale podla mna tam vyssia budova ako tie tri lizatka nebude.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 10:25 AM   #1003
cibula
Registered User

Likes (Received): 32

ja si myslim ze iba vyckavaju co nam ukaze penta a ini a pootom tiez vyhlasia arch. sutaz cisto len na tuto budovu...
prinajlepsom
Advertisement

Old August 13th, 2008, 11:36 AM   #1004
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Quote:
Momentalne v Las Vegas.
Nechcem brat iluzie,ale podla mna tam vyssia budova ako tie tri lizatka nebude.
tak tie "lizatka" su 4 a su to iba take krpce nenazival by som to ani viskovimi budovami uz pomali ani v nasich podmienkach

ta hlavna dominanta twin city bude urcite mrakodrap to sa nemusis bat
Old August 13th, 2008, 01:35 PM   #1005
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by matiasmx View Post
tak tie "lizatka" su 4 a su to iba take krpce nenazival by som to ani viskovimi budovami uz pomali ani v nasich podmienkach

ta hlavna dominanta twin city bude urcite mrakodrap to sa nemusis bat
No len či tá hlavná dominanta vôbec bude. Dúfajme že áno. A tie 4 lízatka sú výškovo veľmi blízko VUB, takže určite by som ich lowrise nenazval.
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 03:16 PM   #1006
420
Registered User

420's Avatar

Likes (Received): 2

vzdy ked pocujem las vegas, si spomeniem na Fear and loathing in Las Vegas
420 no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 03:32 PM   #1007
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Tie Lizatka su vysoke asi ako lakesidepark sucasny.Ved su tu s nimi velke obrazky,original,tam sme to ratali.Proste dalsia budova v +/- 20 poschodi.A dokonca 4 rovnake.Nie ze by neboli pekne,hlavne ten celoskeny cladding ma zaujal,ale s vyskou nemozem byt spokojny.No a este jedna vec,ze ked sa prezentoval ten 170m scraper,tak tam neboli,ked sa to cele prerobilo a scraper sa prestal vyskytovat,objavili sa Lizatka,ktore maju dokopy 60-80 poschodi...podozriveee
aj pri tom videu sa zamerali hlavne na tu gulu nad cestou,a tieto lizatka
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 13th, 2008, 03:34 PM   #1008
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
No len či tá hlavná dominanta vôbec bude. Dúfajme že áno. A tie 4 lízatka sú výškovo veľmi blízko VUB, takže určite by som ich lowrise nenazval.
no VUB ma 88m a ma 24f tieto takzvane lizatka maju 21f mozu mat tak okolo 79-80m co v BA uz nieje ziadna vzacnost ale to nechcem porovnavat skor si myslim ze tam budu uzasnim spestrenim toho priestoru..
Ta vyskova budova tam je podla mna hlavnou dominantov tohto priestoru a netreba zabudat ze tento projekt ma byt alebo teda lepsie povedane je vlajkovou lodou tak zatracovaneho HB reavisu.
Srandov je ze vsade na uradoch a uzemnich konaniach je stale riesene povolovanie na 170m takze tipujem ze sa tu stale nehavaju take male zadne dvierka na taku vysku urcite sa lahsie postavi volaco mensie ako potom dodatocne pozadovat navysenia ...
Old August 13th, 2008, 03:35 PM   #1009
Infinite
laissez-faire

Infinite's Avatar

Likes (Received): 1

Problem je ze v Las Vegas sa okrem tych automatov neda nic robit. Teda ak neratam chlastanie, kopulacne aktivity za odplatu a sobasenie sa zo srandy.

Takze je pravdepodobne, ze este sa dockame vyssej dominanty Twin City? Tie lizatka su sice pekne, ale v buducej skyline sa stratia..
Old August 13th, 2008, 03:39 PM   #1010
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Quote:
Tie Lizatka su vysoke asi ako lakesidepark sucasny.Ved su tu s nimi velke obrazky,original,tam sme to ratali.Proste dalsia budova v +/- 20 poschodi.A dokonca 4 rovnake.Nie ze by neboli pekne,hlavne ten celoskeny cladding ma zaujal,ale s vyskou nemozem byt spokojny.No a este jedna vec,ze ked sa prezentoval ten 170m scraper,tak tam neboli,ked sa to cele prerobilo a scraper sa prestal vyskytovat,objavili sa Lizatka,ktore maju dokopy 60-80 poschodi...podozriveee
aj pri tom videu sa zamerali hlavne na tu gulu nad cestou,a tieto lizatka
to co je zverejnene je tak povediac prva faza ta druha s tym skraperom je este v projekci alebo v trezore

a aj na prvych vizualizaciach boli tieto 4 budovi len boli hranate..

edit2: no tak som to spocital tie krajne maju na pravo od VUB maju 21np, 20np, a tie za VUB maju 17np, 17np, samozrejme na tom terajsom novom vzhlade..

edit:

Last edited by matiasmx; August 13th, 2008 at 03:47 PM.
Old August 13th, 2008, 03:49 PM   #1011
wuane
Registered User

wuane's Avatar

ahaaaa

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 13th, 2008, 05:27 PM   #1012
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Dík za ozrejmenie Matias, dolial si mi do žíl novú nádej.
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2008, 06:17 AM   #1013
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Inac ked tak pozeram na tie obrazky,HB reavis ma o zvysnych projektoch velmi vysoku mienku.Ked ma stat Twin city,tak tam bude uz aspon 5x120+ v okoli.Ach jaj

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 14th, 2008, 04:51 PM   #1014
Milansson
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Dík za ozrejmenie Matias, dolial si mi do žíl novú nádej.
to len ja som tu taký megaloman, ktorý tu chce vidieť 200-metrovú budovu?

úprimne sa priznám, viac sa teším na budovu CBC 5., ktorá bude aspoň v niektorých ohľadoch vyzerať atypicky.. teda, ak sa postaví... no a neverím celkom, že stanica a twin city budú vyzerať tak ako na vizualizáciách.. teda.. dúfam, že stanica nebude vyzerať tak, ako to zúbkované čudo.. veď to je len updatnutý dnešný dizajn.. ale zase.. na terajšej stanici je jedna poriadna haluz..

keď už komáči do samotného dizajnu stanice zakomponovali strom.. je to na nástupištiach 41-46.. je to veľmi pekné
Milansson no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2008, 07:03 AM   #1015
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Ale ja som nepovedal ze nechcem.Len som realista.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 17th, 2008, 11:50 PM   #1016
wuane
Registered User

wuane's Avatar

co sa ma hybat ked nemaju povolenie?

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 18th, 2008, 12:17 AM   #1017
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

...by aspon mohli vyhladit construction site v style residence...
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2008, 05:14 AM   #1018
wuane
Registered User

wuane's Avatar

to nie Carbonik.To by znamenalo dlhodoby stop.To predsa nechceme.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 18th, 2008, 09:42 AM   #1019
milan11

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Phill_1 View Post
...nehýbe sa to.
No ja vam teda nechcem kazit radost, ale bude lepsie, ak si na podobne obrazky zvyknete pri vacsine ohlasenych projektov. A to najma tych najvatsich megaprojektoch.
Aj ked ste mi neverili, najvatsi boom ma Ba za sebou, rezidencny trh pre skupinu obyvatelstva, ochotnu investovat do drahsich bytov v projekte ako je tento sa vycerpal, kancelarsky trh je v ocakavani dalsieho vyvoja prichodu tisicov m2 na trh - a uz je tiez prakticky vycerpany a to, ze by HB Reavis zacal sam od seba aspon s vystavbou autob. stanice, bez najmensej istoty vratenia investicie postavenim komercnej casti projektu - to sa mi nechce nejako velmi verit.

Trh sa samozrejme nezastavi uplne, vystavba bude pokracovat dalej, ale bojim sa, ze na taketo a podobne megaprojekty uz v Ba nie je miesta. Volne miesta na trhu budu skor obsadzovane mensimi, flexibilnejsimi projektami, alebo projektami v nedokoncenej faze vystavby - ako su Lakeside park, CBC 3-4 a podobne.

Takze jedine co nam zostava, je smutne sa poobzerat okolo seba a zamavat rukou odchadzajucemu boomu , pretoze takyto stav aky vidime, bude v Ba prakticky nezmeneny, dost dlho, az do nasledujuceho Slovenskeho podtatranskeho tigrieho zazraku. A kedze teraz sa nachadzame este iba vo faze dohasinania toho sucastneho, na ten dalsi si mozeme pockat este velmi dlho.

Takze pre vsetkych vyznavacov vyskoviek a Ba clustera - podakujte sa svojmu magistratu pri absolutnom zlyhani usmernovania predchadzajucej vystavby.
Momentalne ma magistrat aspon dalsich 20 rokov cas rozmyslat o tom, co tu vlastne prebehlo a co zaspal s otvorenymi ocami.
A pre vsetkych odporcov off-topicu, ak chcete udrzat toto forum stale zive a nechcete sa bavit o radovych bytovkach, alebo stavbach v zahranici, tak bude lepsie, ak ten OT zacnete vo svojom vlastnom zaujme sami rozvijat.
V inaksom pripade See You 2025

Last edited by milan11; August 18th, 2008 at 03:28 PM.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2008, 09:47 AM   #1020
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

no, tato situacia trva v bratislave hodne dlho. Napriklad Krasovskeho nam ponukali uz pred tri a pol rokom. A zacal sa stavat pred dvoma.
Vacsina stavebnikov ohlasenim stavby vopred testuje reakcie trhu. Aj Riverpark bol ohlasovany uz ked sa stavalo Karloveske rameno. Kedysi to bolo na otazku, teraz je to verejne. S vacsim ramusom a o to vacsim naslednym tichom. Preto tvrdim, ze kym nieco nema stavebne povolenie, neda sa to brat uplne vazne.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules