[Piła] Galerie handlowe - Page 104 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 22nd, 2018, 10:32 PM   #2061
Piotros90
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by Crom View Post
Za rok powstanie drugie kino Helios
http://pila.naszemiasto.pl/artykul/w...t,t,id,tm.html czyżby to była ta tajemnicza rozbudowa

czyżby to była ta tajemnicza rozbudowa Vivo? Chyba tak, bo w w obecnym obiekcie to się bnie zmieści, muszą coś dobudować. Ciekawe czy coś jeszcze dołożą
Crom, widziałeś może mojego posta z wczoraj (21.02.18)? pisałem o tym samym :P
Piotros90 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 24th, 2018, 07:21 PM   #2062
Crom
Registered User

Likes (Received): 32

ostatnio to forum pokazuje mi nowe posty z dużym opóźnieniem, nie wiem dlaczego, nie widzę nawet swoich zmian jak coś wysyłam.

Znalazłem info o podobnej rozbudowie Vivo - Stalowa Wola.
- w 2017 dobudowano obok 4-salowe kino Helios, http://www.propertynews.pl/centra-ha...mcy,44607.html
- a w 2018 dalsza rozbudowa m.in. o Decathlon http://www.thecity.com.pl/Obiekty-ha...!-Stalowa-Wola

Stalowa Wola (63tys. mieszk.) jest nieco mniejsza niż Piła i ma bliżej do innych dużych miast, zatem skoro tam taka rozbudowa to możliwe że w Pile planowane jest coś podobnego ?? Tylko że...Decathlon to się obok Vivo raczej nie zmieści. Na kino prawdopodobnym - moim zdaniem - miejscem jest plac parkingowy zaraz obok wejścia od strony dużego parkingu.

Last edited by Crom; March 3rd, 2018 at 12:08 PM.
Crom no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2018, 12:13 AM   #2063
Piotros90
Registered User

Quote:
ostatnio to forum pokazuje mi nowe posty z dużym opóźnieniem, nie wiem dlaczego, nie widzę nawet swoich zmian jak coś wysyłam.

Znalazłem info o podobnej rozbudowie Vivo - Stalowa Wola.
- w 2017 dobudowano obok 4-salowe kino Helios, http://www.propertynews.pl/centra-ha...mcy,44607.html
- a w 2018 dalsza rozbudowa m.in. o Decathlon http://www.thecity.com.pl/Obiekty-ha...!-Stalowa-Wola

Stalowa Wola (63tys. mieszk.) jest nieco mniejsza niż Piła i ma bliżej do innych dużych miast, zatem skoro tam taka rozbudowa to możliwe że w Pile planowane jest coś podobnego ?? Tylko że...Decathlon to się obok Vivo raczej nie zmieści. Na kino prawdopodobnym - moim zdaniem - miejscem jest plac parkingowy zaraz obok wejścia od strony dużego parkingu.
bo z tego co widać na planach budowlabych Vivo! Stalowa Wola, to owa galeria ma zarezerwowane miejsce pod rozbudowę (w Pile niestety, takiego miejsca nie przewidziano). gdy budowano tamtejszą galerię kończyła się ona na Media Expert'ie, a teraz się poszerza o powierzchnię "Retail Park". PS. układ sklepów jest ostatecznie inny niż na znalezionej przeze mnie mapce.

a co do pilskiego drugiego Heliosa, to o tym samym miejscu dokładnie pomyślałem co Crom. poniżej przedstawiam jak by to mogło wyglądać :P

Last edited by Piotros90; March 23rd, 2018 at 12:23 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Old March 29th, 2018, 12:55 PM   #2064
Crom
Registered User

Decathlon mógłby powstać nie tylko w Vivo ale również koło Galerii Kasztanowej, jest tam wolnego miejsca aż nadto a i sama lokalizacja również dobra - oba obiekty wzajemnie napędzałyby sobie klientów.
Myślę, że skoro ta sieć zaczyna interesować się miastami jak Stalowa Wola to w Pile w przyszłości powstanie oddziału Decathlonu jest mocno prawdopodobne, szczególnie, że w tej okolicy nie mieliby specjalnej konkurencji.
Old March 30th, 2018, 02:25 PM   #2065
Piotros90
Registered User

wiem, że kiedyś także był poruszany temat Media Markt, ale chciałbym powrócić do tego tematu, gdy juz mówimy o Decathlon'ie.

z tego co widzę na mapie rozmieszczenia Media Markt w Polsce, to owy market "załatałby" dziurę w północno-zachodniej części naszego kraju. na dodatek Media Markt ma swoje oddziały w miastach mniejszych niż Piła i są to:
* Kutno - 44 853 (najmniejsza liczba ludności),
* Skarżysko-Kamienna - 46 656,
* Krosno - 46 695 (Vivo! Krosno),
* Puławy - 48 526,
* Ostrołęka - 52 337,
* Tczew - 59 977,
* Żory - 61 942,
* Głogów - 68 114.

wiem także, że w Pile mamy już przesycenie galerii handlowych, ale jeśli miałbym obstawiać gdzie Media Markt mógłby powstać to nadal obstawiałbym CH Nimfea przy ul. Młodych . być może na dzień dzisiejszy projekt owej galerii jest martwy (ostatnia wzmianka pochodzi z 22.06.2011), ale na stronie https://www.kompasinwestycji.pl/ widnieje data rozpoczcia budowy: III kwartał 2019 . ciekaw jest tylko, czy jeśli będzie zbliżać się wstazana data, to zostanie ponownie zmieniona (co już miało kilkakrotnie robione w przeszłości).

Last edited by Piotros90; March 30th, 2018 at 09:14 PM. Reason: usunąłem Piotrków Trybunalski z listy miast, gdyż liczba ludności jest zbliżona do tej w Pile
Old March 30th, 2018, 03:03 PM   #2066
gnesener
Registered User

gnesener's Avatar

Likes (Received): 355

Z tym Piotrkowem to chyba coś nie tak...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%...Trybunalskiego
gnesener no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2018, 09:11 PM   #2067
Piotros90
Registered User

Quote:
Originally Posted by gnesener View Post

Z tym Piotrkowem to chyba coś nie tak...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%...Trybunalskiego
mój błąd podczas przepisywania, ale nie jesteśmy tu po to żeby wytykać błędy tylko pisać o planowanych inwestycjach w sektorze handlu i spostrzeżeniach... ale nie zmienia to faktu, że nawet w miastach wielkości Piły są markety Media Markt'u
Old March 30th, 2018, 11:24 PM   #2068
gnesener
Registered User

gnesener's Avatar

Likes (Received): 355

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem... A Pile życzę dobrego rozwoju

Piotros90 liked this post
gnesener no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2018, 01:40 PM   #2069
Piotros90
Registered User

Quote:
VIVO! Piła z siecią kin Helios
Ewelina Nawrot - 28/03/2018

VIVO! Piła − najnowocześniejsze centrum handlowe w mieście zostanie rozbudowane i powiększone o dodatkową powierzchnię, na której powstanie nowoczesne kino. Umowa w tym zakresie została podpisana z największą siecią kin w Polsce – Helios. Immofinanz jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards

Harmonogram inwestycji zakłada rozpoczęcie prac budowalnych w pierwszym półroczu 2018 roku, a oficjalne otwarcie nowego pilskiego kina przewidziane jest na wiosnę 2019 roku.

– W ostatnich trzech latach funkcjonowania, VIVO! Piła wyraźnie zaznaczyło swoją obecność na zakupowej mapie miasta, pozyskując rzesze wiernych klientów. Dzięki decyzji o rozbudowie i otwarciu kina, dodatkowo wzmocniony zostanie aspekt związany z dostarczaniem szeroko rozumianej rozrywki w naszym obiekcie. Z opinii, które do nas docierały wiemy, że kino w naszym centrum było tym, na co liczyli mieszkańcy, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli spełnić to oczekiwanie – powiedziała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

– Warto dodać, że dzięki doskonałej współpracy z Heliosem w rezultacie kina tej sieci będą obecne we wszystkich trzech naszych centrach działających pod marką VIVO! – dodała.

Ponad 1 tys. mkw.

Kino w VIVO! Piła powstanie na łącznej powierzchni ok. 1.080 mkw., a w jego skład wejdą cztery klimatyzowane sale kinowe z około 600 miejscami dla widzów. Zostanie ono dobudowane od południowej strony centrum handlowego i będzie posiadało swoje odrębne wejście.

Podobnie jak w innych lokalizacjach, również w VIVO! Piła, Helios wyposaży kino w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i najnowocześniejszą technologię wyświetlania oraz zaoferuje widzom atrakcyjny repertuar, obejmujący zarówno największe bieżące hity filmowe, jak i bogatą ofertę kierowaną do wybranych grup odbiorców.
https://retailnet.pl/2018/03/28/1241...ia-kin-helios/

wiem, że już wcześniej wstawiałem podobną informację, ale z tej można wyczytać, gdzie owe kino powstanie. zagadka rozwiązana

eelbe liked this post
Old April 11th, 2018, 04:05 PM   #2070
Crom
Registered User

w sumie nie do końca zagadka rozwiązana, bo od południowej strony Vivo przylega do ulicy a dalej jest ogrodzona część magazynowa i podjazd dla dostawczaków. Podjazdu chyba nie zlikwidują, więc zostaje ten magazyn albo parking - oba od południa.

Jestem ciekawe co się dzieje z budyneczkami na przystani kajakowej przy Vivo - wybudowano je a teraz stoją zamknięte i puste.
Old October 3rd, 2018, 09:14 PM   #2071
Piotros90
Registered User

widziałem na stronie pilskiego VIVO!, że zniknęło Q&Q Centrum Chińskie i zastanawiałem się jaki sklep przejmie tę powierzchnię i ten news mi na to odpowiedział:

Quote:
Stop Shop i Vivo mają wzięcie
Autor: PropertyNews.pl | 20 wrz 2018 10:13

Immofinanz podpisał od początku br. umowy najmu na łącznie 7.500 mkw. Poziom wynajęcia polskiego portfela handlowego grupy kształtuje się aktualnie na poziomie 98,3 proc.

Podpisane kontrakty dotyczą zarówno nowych najemców, którzy otworzyli lub otworzą w najbliższym czasie swoje sklepy w jednym z obiektów Immofinanz jak i przedłużenia aktualnych najmów. Część „retailową” inwestora w Polsce tworzą parki handlowe Stop Shop oraz centra handlowe Vivo! wraz z lubelskimi Tarasami Zamkowymi.

Immofinanz posiada aktualnie w Polsce jedenaście nieruchomości handlowych, o łącznej powierzchni ponad 147 tys. mkw., co stanowi 19,3 proc. całkowitego portfela firmy w tym sektorze. W jego skład wchodzą parki handlowe Stop Shop w Legnicy, Żarach, Świnoujściu, Kętrzynie, Szczytnie, Włocławku i Mławie jak również centra handlowe Vivo! Piła, Vivo! Stalowa Wola, Vivo! Krosno oraz Tarasy Zamkowe.

Wśród 24 umów, które zostały podpisane w omawianym okresie wyróżnić można między innymi te dla Tarasów Zamkowych z nowymi najemcami, w tym z marką Smyk (ponad 600 mkw.) czy Leopark (prawie 650 mkw.) oraz umowę powiększenia sklepu CCC (aktualnie łącznie ponad 900 mkw.), jak również nową umowę zwiększającą powierzchnię sklepu Martes Sport dla VIVO! Piła (prawie 1.200 mkw.) czy przedłużenie umowy z KIK w STOP SHOP Mława (prawie 500 mkw.) oraz Bytom w VIVO! Stalowa Wola (ponad 100 mkw.).

- Poziom wynajęcia całego naszego polskiego portfela handlowego kształtuje się aktualnie na poziomie 98,3 proc.. Na tak dobry wynik wpływ ma wiele czynników, w tym dobrze odpasowana oferta do aktualnych oczekiwań najemców, dobre lokalizacje naszych nieruchomości jak również międzynarodowa rozpoznawalność marek Vivo! czy Stop Shop skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz. - Naszym zamiarem jest by nadal rozwijać portfel handlowy Immofinanz w Polsce - dodała.

W dwóch obiektach Immofinanz realizuje aktualnie prace deweloperskie związane z ich rozbudową. W przypadku Vivo! Stalowa Wola na powierzchnię 1.750 mkw. wprowadzi się Decathlon. Jego otwarcie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku. Natomiast w drugim kwartale 2019 roku planowane są pierwsze projekcje filmowe kina Helios w Vivo! Piła (ok 1.000 mkw.).
Stop Shop i Vivo mają wzięcie

to by się zgadzało, bo powierzchnia pustego boxu ma właśnie prawie 1.200 mkw. szkoda, bo myślałem, że jakaś większa marka zawita do Piły np. C&A . to teraz mnie zastanawia co będzie na miejscu Martes Sport gdyż powierzchnia tego boxu wynosi około 500 mkw.
Old December 20th, 2018, 12:06 PM   #2072
jtd212
Registered User

Likes (Received): 101

Nowe marki w galerii Kasztanowej - W.Kruk, Swiss, Triumph. Szczególnie salon Kruka prezentuje się świetnie, chyba najładniejszy salon z biżuterią w Pile.
Powoli robi się to galeria z prestiżowymi markami których nie ma w Vivo, dodając do tego marki Eva Minge, Sephora, Vistula, Wólczanka itd.
Widać galeria Kasztanowa nie poddaje się i walczy o klienta z Vivo.

jtd212 no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2019, 02:14 PM   #2073
Crom
Registered User

w CH Tesco powstał niedawno sklep marki Xiaomi o nazwie MI Smart-shop, oferuje smartony i elektronikę różnych producentów (również innych niż xiaomi):
https://pl-pl.facebook.com/pages/cat...0564262287984/

czasami można tam dostać smartony znanych marek w cenie jaką oferują tylko sklepy internetowe. Patrzyłem niedawno na samsung S9+ w MI Shop: kosztował 600zł taniej niż w M.Expert

Last edited by Crom; January 15th, 2019 at 08:58 PM.
Old January 18th, 2019, 08:05 PM   #2074
Crom
Registered User

Nowy system 3D w kinie Helios
https://www.asta24.pl/2019/01/18/now...-kinie-helios/

nowego 3D jeszcze nie sprawdzałem, ale fotele faktycznie wygodniejsze.
Old January 18th, 2019, 08:27 PM   #2075
Piotros90
Registered User

Quote:
Nowy system 3D w kinie Helios
https://www.asta24.pl/2019/01/18/now...-kinie-helios/

nowego 3D jeszcze nie sprawdzałem, ale fotele faktycznie wygodniejsze.
no przecież trzeba było przeprowdzić ten remont, bo nie może ona odbiegać od jakości przyszłego Heliosa przy VIVO! Piła.

btw. Heliosa przy VIVO! Piła. niestety inwestycja została przełożona na przyszły rok: https://www.helios.pl/Inwestycje/ . więcej informacji nie posiadam.
Old February 6th, 2019, 12:22 PM   #2076
Crom
Registered User

Media Markt w Pile. Otwarcie już za 3 tygodnie.
https://zycie.pila.pl/artykul/media-...e-znamy/607931

Budynek nowego CH jest już porawie gotowy, na zewnątrz i od środka, dlatego podejrzewam, że razem z MM otworzą rónież Decathlon.. Nie znalazłem nigdzie informacji jakie jeszcze sklepy miałyby tam się mieścić oprócz tych sieciówek, pośrodku budynku jest jeszcze miejsce na 2-3 inne stanowiska, może ktoś wie..

Tak czy inaczej zbliżająca się konkurencja dała silny impuls obecnym sklepm z tego segmentu do polepszenia swojej oferty. Wcześniej przez kilka lat nie było tam żadnych zmian, a tu nagle tej zimy remont w M.Expert a Martes zmienił lokal na dużo większy.

Last edited by Crom; February 6th, 2019 at 12:31 PM.
Old February 6th, 2019, 08:18 PM   #2077
Piotros90
Registered User

Quote:
Tak czy inaczej zbliżająca się konkurencja dała silny impuls obecnym sklepm z tego segmentu do polepszenia swojej oferty. Wcześniej przez kilka lat nie było tam żadnych zmian, a tu nagle tej zimy remont w M.Expert a Martes zmienił lokal na dużo większy.
czy możesz powiedzieć, na czym dokładnie polegał owy remont MediaExpert? nie mieszkam w Pile, a do miasta przyjadę dopiero w grudniu.

a jeśli chodzi o Martes'a to pisałem o tym na początku października ubiegłego roku. sklep został przenieniony na miejsce byłego Q&Q Centrum Chińskie.
Old February 8th, 2019, 09:01 PM   #2078
Crom
Registered User

w M.Expert z tego co zauważyłem wybudowano (znacznie ładniejszą od poprzedniej) kasę na środku sklepu, telefony i laptopy są bliżej wejścia. Zdaje się że jest trochę więcej miejsca dla towarów z tego segmentu i zostały one uporządkowane. Być może coś tam jeszcze zmieniono przy okazji.

Piotros90 liked this post
Old February 14th, 2019, 09:30 AM   #2079
ravendark
Registered User

ravendark's Avatar

Likes (Received): 493

Park handlowy (Decathlon, MM), niestey estetyka toaletowa ...

https://www.facebook.com/Inwestycjew...39825649791287
ravendark no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 06:32 PM   #2080
Piotros90
Registered User

Quote:
Originally Posted by ravendark View Post
Park handlowy (Decathlon, MM), niestey estetyka toaletowa ...

https://www.facebook.com/Inwestycjew...39825649791287
a mi się podoba, bo nawiązuje do kolorystyki sklepu - Decathlon. podobnie jak Media Markt, który jest szary...
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, galerie, piła, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules