Спаси София - Виртуална приемна - Page 223 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 4th, 2019, 01:51 PM   #4441
bored2009
Registered User

Likes (Received): 4490

Да, съгласен съм. Представяте ли си и да и се вдигне популярността и одобрението, което ще означава, че сме израснали като общество. Обаче има едно гооолямо но, дали ГЕРБ и мнозинството от СОС ще са съгласни?
bored2009 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 4th, 2019, 03:59 PM   #4442
Slu
Registered User

Likes (Received): 8855

Quote:
Originally Posted by bumbatumba View Post
Изобщо не трябва да има опция за втори автомобил на имот. Дори за един е трудно да се осигури обществено пространство за паркиране, без унищожаване на тротоари, зелени площи и .. Искаш, два, три, пет, намираш си частен паркинг. Ето това е справедлива мярка, ограничаваща автомобилите до поносим брой, без да лишава хора от минимално необходимото.
Хайде да не пренасяме проблема от болната на здравата глава. Населението в България, в частност и в София, има териториално накъде да се разгръща.
Slu no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 04:18 PM   #4443
SantaClash
Registered User

Likes (Received): 812

Това, което пишете, е е вярно. В зелената зона, след 18-18:30 свободни места има бол. Аз съм на границата на зоните-през две пресечки започва синята. Вечер има 3 коли на улицата, на някои от съседните и толкова няма. По вашата логика, точно при мен трябва да е някакъв ад. Ами не е. Нищо драматично няма, цялата улица е празна, при това много преди края на работното време на зоната. Гавазите също си тръгват много преди края на работното време. Някъде след 6 вече никой нищо не контролира, защото няма какво. Няма места при ченгетата покрай СДВР, ама там по принцип си няма, а там и зона няма. На хартия има, но гавазите явно имат нареждане да не ходят там и да не ги притесняват. Съотетно-през деня като няма места на моята си улица, се бутам при куките и до сега не съм имал проблеми. Лошото е, че там е бутаница и няколко пъти вече се случва да ми одраскат броня, врата....абе компромис си е отвсякъде.
Разширяване на зоните определено не е нужно.Даже синята трябва да бъде намалена-ненужно голяма е.

ИванТ liked this post
SantaClash no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 05:08 PM   #4444
bumbatumba
Registered User

Likes (Received): 92

Quote:
Originally Posted by Slu View Post
Хайде да не пренасяме проблема от болната на здравата глава. Населението в България, в частност и в София, има териториално накъде да се разгръща.
Това пък какво общо има с темата и положението в съществуващите квартали? Опцията там са многоетажни скъпи паркинги или превръщане на зелените площи, където ги има в такива. Или стимул на частник да прави паркинг, а не блок на терена си. Докато може безплатно или за стотинки дневно да се паркира на обществени, такива няма да има.

Last edited by bumbatumba; December 4th, 2019 at 05:21 PM.
bumbatumba no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 05:20 PM   #4445
Slu
Registered User

Likes (Received): 8855

Ти не виждаш общо в това, че 30 години управляващите града не са успели да предвидят нарастването на проблема! И не, не това е най-лошото, а това, че не се излиза от порочния кръг, например в стари градски квартали да се бутат къщи и на тяхно място да се строят блокове. И после автомобилите били виновни, дай на семесйство по една.
Slu no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 05:46 PM   #4446
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 4978

Комплексарски мнения колкото искаш. Всеки следващ автомобил регистриран на имот таксата скача двойно.
Трябва да се помисли точно за това с изникването на нови сгради на мястото на къщи и въобще самото предназначение на сградите. Едно е жилищна, друго търговска. Отделно строителя направи ателиета по 30-40 квадрата и застрои де що има за максимална печалба.
Нали уж този проект минава през общината за одобрение.
Как един строител променя проекта 10 пъти по време на строежа, а къде е контрола. Строителя мисли само за едно единствено нещо-максимална печалба, максимално застрояване, на малки жилища.
sashoskiora no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 06:23 PM   #4447
Miamoto
Registered User

Likes (Received): 1331

Quote:
Originally Posted by SantaClash View Post
Това, което пишете, е е вярно. В зелената зона, след 18-18:30 свободни места има бол. Аз съм на границата на зоните-през две пресечки започва синята. Вечер има 3 коли на улицата, на някои от съседните и толкова няма. По вашата логика, точно при мен трябва да е някакъв ад. Ами не е. Нищо драматично няма, цялата улица е празна, при това много преди края на работното време на зоната. Гавазите също си тръгват много преди края на работното време. Някъде след 6 вече никой нищо не контролира, защото няма какво. Няма места при ченгетата покрай СДВР, ама там по принцип си няма, а там и зона няма. На хартия има, но гавазите явно имат нареждане да не ходят там и да не ги притесняват. Съотетно-през деня като няма места на моята си улица, се бутам при куките и до сега не съм имал проблеми. Лошото е, че там е бутаница и няколко пъти вече се случва да ми одраскат броня, врата....абе компромис си е отвсякъде.
Разширяване на зоните определено не е нужно.Даже синята трябва да бъде намалена-ненужно голяма е.
В кой квартал е това?
Miamoto no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 07:17 PM   #4448
bumbatumba
Registered User

Likes (Received): 92

Кой бута къщите и строи блокове?
Каква щеше да е реакцията, ако им бяха забранили? Кои ръкопляскаше на законите за реституция, пък после защо изникнаха блокове в градинките? Кой си купува апартаменти там, управляващите?
Дори в панелните квартали има ли предвидени при строителството паркинги за по 3 коли на апартамент, за които някой днес очаква общински паркинг? Какво точно се очаква да направят управляващите?
Зоните не са идеални, но положението в тях е 10 пъти по-добре от останалата част на София. Поне може да се върви по тротоарите и почти няма паркиране в зелени площи.
bumbatumba no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 09:57 PM   #4449
kozelet
Registered User

Likes (Received): 1230

Quote:
Ами точно като има зона е така, хората избягват да паркират там за щяло и нещяло или да си идват на работа с колите. Отиди извън зоните, примерно Овча Купел, и гледай сеир и паркирали в зелени площи. Вярно, има и други фактори като липса на удобен ГТ. Но аргумента, че видиш ли имало твъде много ред и било твърде хубаво, и за това не е необходимо да има ред и на други места, е смешен. Навсякъде където има високоетажно строителство, гъсто-населено е, и има удобен ГТ трябва да е зона - няма логика само в центъра тротоарите да са проходими, а крайните квартали да са вакханалия от паркирали в градинки, на тротоара и т.н. Не може да живееш в гъсто-населен град и най-евтиния ти и изгоден транспорт да е някакъв 15-годишен таралясник.

Last edited by kozelet; December 5th, 2019 at 01:27 AM.
kozelet no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 10:00 PM   #4450
bored2009
Registered User

Likes (Received): 4490

Quote:
Originally Posted by Miamoto View Post
В кой квартал е това?
Между Ботев, Стамболийски, Опълченска, Македония предполагам.
bored2009 no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 10:52 PM   #4451
SantaClash
Registered User

Подзона 8 на зелената зона се води.
Old December 5th, 2019, 01:29 AM   #4452
Miamoto
Registered User

Quote:
Подзона 8 на зелената зона се води.
Не съм внимавал - бях разбрал гранична за зоната, а не гранична със синя. Е тогава нормално - места много - местни желаещи не толкова.
Old December 5th, 2019, 01:58 AM   #4453
SantaClash
Registered User

Именно. Съответно няма и никакъв смисъл зелената зона да е с толкова дълго работно време. Навалица има, ама тя е 5-6 часа, разхвърляно в деня. Сутрин към 10 някъде е мазалак до 12 и после някъде след 3, до към 5 примерно. В 6 вече можеш да паркираш където си искаш. Работно време на тая зона-максимум 8-часов работен ден. Напълно достатъчно е. Другото е пладнешки грабеж. Плащаме заплати на две смени гавази без никакъв смисъл, които при това не ходят навсякъде (както горе писах-при куките не стъпват).
Към пазарите Д. Петков и Женски е абсолютно същата работа. Към 5-6 сергиите затварят. Стъмва се рано, студено е, места бол. За чии работи тая зона? Просто трябва герберите да си овладеят малко инстинкта за кражба и всичко ще си дойде на местата.

А.Драганов liked this post
Old December 5th, 2019, 08:12 AM   #4454
Miamoto
Registered User

Quote:
Именно. Съответно няма и никакъв смисъл зелената зона да е с толкова дълго работно време. Навалица има, ама тя е 5-6 часа, разхвърляно в деня. Сутрин към 10 някъде е мазалак до 12 и после някъде след 3, до към 5 примерно. В 6 вече можеш да паркираш където си искаш. Работно време на тая зона-максимум 8-часов работен ден. Напълно достатъчно е. Другото е пладнешки грабеж. Плащаме заплати на две смени гавази без никакъв смисъл, които при това не ходят навсякъде (както горе писах-при куките не стъпват).
Към пазарите Д. Петков и Женски е абсолютно същата работа. Към 5-6 сергиите затварят. Стъмва се рано, студено е, места бол. За чии работи тая зона? Просто трябва герберите да си овладеят малко инстинкта за кражба и всичко ще си дойде на местата.
До 18:30 беше добре, но зор да е до късно.

Локума си мълчи за данъците или още няма мнение.
Old December 5th, 2019, 04:35 PM   #4455
carpe_diem_
Registered User

Likes (Received): 796

На някои места не пречи зоните да са даже до 22 часа (основно по-голямата част от синята зона), на други може да се направи с различни часове според натоварването на самото място. Ако е до пазар, да е до 17, ако е някъде, където е по-натоварено, пак да си е както сега - до 19 или даже 20 часа, ако е до парк, да включва събота и неделя.
Не е хич лоша идея да се помисли за някаква гъвкавост.
carpe_diem_ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules