[DK73] Kielce - Tarnów - Jasło - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa » Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 25th, 2008, 09:13 PM   #41
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 599

Quote:
Originally Posted by mariosz View Post
Wracałem ostatnio z Zakopca do Skarżyska nie dk7 lecz pojechałem na Nowy Sącz - Tarnów - Kielce. Bardzo zaskoczyła mnie jakość tej drogi od granicy Świętokrzyskiego do Kielc. Na całym odcinku nowa nawierzchnia, równiutko, szerokie pasy plus szerokie asfaltowe pobocza jak na dk7. Jedzie się ślicznie. Dodatkowo ilość stacji benzynowych i autogazu jest zaskakująca naliczyłem prawie 30. I to nie jakieś tam stacyjki ale wypasione Orlenu, BP, Shell, Preem. Polecam wszystkim tą trasę bo super się jedzie.
Ano widzisz ja również zjechałem w tym roku duuuuży kawał kraju i jestem również mile zaskoczony bo większość odcinków była w dobrym stanie a tych gorszych prawie wogóle.

a czy ktoś się orientuje jak sie ma sprawa z obwodnicą Tarnowa? kiedy remont itp.?

Te zdjęcia wykonałem w tym roku przejazdem przez obwodnice jakoś źle nie było ale remont tam należy przeprowadzić.

Last edited by Superkot634; January 25th, 2008 at 09:25 PM.
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 26th, 2008, 12:47 PM   #42
MisiekSnk
Entuzjasta polskich dróg

MisiekSnk's Avatar

Likes (Received): 0

wg Polskich Dróg remont obejścia Tarnowa rozpocznie się w tym roku (2 jezdnie po 9,3 km) oby, oby. To w tym momencie najgorszy odcinek E40 od Pilzna do samej granicy
MisiekSnk no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2008, 01:02 PM   #43
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 507

W budżecie małopolski na drogi jest zarezerwowana kasa na remont. Ale czy nie wie ktoś, czy to będzie remont nawierzchni, czy całkowita modernizacja? Bo mnie się zdaje, że nie ma wykupionych działek na zbiorniki i resztę infrastruktury. Mam inne pytanie, czy do remontu nawierzchni potrzebny jest projekt, czy może projekt jest potrzebny do całkowitej modernizacji? I ciekawe, czy bądą zakładać ekrany. Mieszkam w pobliżu obwodnicy, mnie hałas nie przeszkadza, nawet w lecie, ale są inni, którzy narzekają...

Pozdrawiam,
Michaluspospolitus
Michalus no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 26th, 2008, 02:44 PM   #44
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 50

Z tego co ja wiem ma być remont samej nawierzchni a do tego projektu chyba nie trzeba. Ważne jest to że jest kasa, a czy to będzie remont czy przebudowa to już mniej istotne.
mariosz no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2008, 07:45 PM   #45
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1692

Superkot634, zrobiłeś spory OT

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2008, 11:11 PM   #46
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Będzie wschodnia obwodnica Tarnowa w ciągu DK73

TARNÓW BĘDZIE MIAŁ WSCHODNIĄ OBWODNICĘ

Tarnów będzie miał wschodnią obwodnicę łączącą planowany węzeł Krzyż na odcinku autostrady A4 Kraków - Tarnów na północy z węzłem Lwowska, w ciągu drogi krajowej nr 4 na południu.

Inwestycja może zostać zrealizowana w 2012 roku -zapowiedział w poniedziałek podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, Zbigniew Rapciak.

Jak poinformował Rapciak dziennikarzy po spotkaniu z tarnowskimi samorządowcami, propozycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dotycząca wschodniej obwodnicy miasta spotkała się z akceptacją władz tamtejszych gmin i powiatów. Wcześniej protestowali oni, gdy okazało się, że nie będzie zjazdu do Tarnowa z projektowanego węzła Wierzchosławice.

Zgodnie z obecną koncepcją na tym węźle powstanie jedynie łącznica do tarnowskiej dzielnicy Mościce, gdzie znajdują się Zakłady Azotowe.

"Zaproponowana koncepcja wydaje się najsłuszniejsza dla miasta Tarnowa i jego najbliższych okolic" - ocenił Rapciak.

Według niego wschodnia obwodnica Tarnowa będzie drogą dwupasmową o parametrach głównej przyspieszonej (GP). Jej budowa zostanie sfinansowana z budżetu GDDKiA.

Zdaniem ministra skarbu i tarnowskiego posła Aleksandra Grada rozwiązanie zaproponowane przez Rapciaka jest właściwe na miarę Tarnowa. "Ta inwestycja załatwi najważniejsze problemy komunikacyjne regionu" - ocenił Grad.

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zwrócił uwagę, że wschodnia obwodnica miasta przyczyni się do rozwoju gospodarczego i pozwoli przyciągnąć nowe inwestycje na tym terenie. Jego zdaniem całość prac związanych z tym zadaniem, finansowanych przez samorządy i GDDKiA, może kosztować około 130 mln zł.

Wiceminister Rapciak zapowiedział, że jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana około 10 kilometrowa południowa obwodnica Tarnowa w ciągu drogi krajowej nr 4. Drogowcy wymienią nawierzchnię i podniosą jej nośność do unijnych parametrów. Prace o wartości ponad 80 mln zł sfinansuje GDDKiA.

25.02.2008

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 26th, 2008, 08:15 PM   #47
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 4539

skromna sugestia - w okolicach Buska-Zdrój droga wyremontowana przez ostatnie 5 lat, jedzie się pieknie ale blacharze łapią bezlitośnie, i na suszarki i w srebrnej vectrze.
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2008, 08:55 PM   #48
kriscardiff
Registered User

kriscardiff's Avatar

Likes (Received): 1

Inwestycja może zostać zrealizowana w 2012 roku -zapowiedział w poniedziałek podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, Zbigniew Rapciak.

W 2012 czy do 2012? Ktos wie cos wiecej na ten temat?
kriscardiff no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2008, 09:03 PM   #49
tuptus
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by kriscardiff View Post

W 2012 czy do 2012? Ktos wie cos wiecej na ten temat?

"Zrealizowana" znaczy, przynajmniej w moim odczuciu, zrobiona, ukonczona....
tuptus no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2008, 09:18 PM   #50
kriscardiff
Registered User

kriscardiff's Avatar

Likes (Received): 1

tez tak mysle ale sluchajac "naszych" politykow mozna miec wrazenie,ze gadaja ale nie za bardzo wiedza co . Czas pokaze ale sam przebieg lacznika plus wykup dzialek, przetarg, budowa to raczej wychodzi ze zaczna w 2012.

Chcialbym sie mylic
kriscardiff no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2008, 11:12 PM   #51
humar
Registered User

Likes (Received): 4847

Fotki z budowy mostu na Wisłoce (pomiędzy Pilznem i Jasłem) - obecnie przejazd jest po moście tymczasowym - jak można zobaczyć na zdjęciach stare filary posłużyły jako podpory do budowy nowych przęseł:

humar no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2008, 09:16 PM   #52
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

część I

Zapraszam na bardzo szczegółową fotorelację z odcinka Kielce - Tarnów. Zdjęcia pochodzą z zeszłej niedzieli

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old July 1st, 2008, 09:29 PM   #53
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

część II

CDN nastąpi jutro

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old July 1st, 2008, 09:50 PM   #54
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Droga zwłaszcza na Świętokrzyskim odcinku jest fajna, szeroka jak DK7 co cieszy, odcinek w Małopolsce do Tarnowa to porażka...
Old July 1st, 2008, 10:07 PM   #55
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by mariosz View Post
Droga zwłaszcza na Świętokrzyskim odcinku jest fajna, szeroka jak DK7 co cieszy, odcinek w Małopolsce do Tarnowa to porażka...
Zgadza się i spory ruch jak na niedzielę po południu. Chyba jest to kwestia wakacji

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old July 1st, 2008, 11:20 PM   #56
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

No nie bardzo wakacji, Tarnów i Nowy Sącz są dość mocno uprzemysłowione, a to jest najkrótsza droga z Wawy, Kielc, a nawet Łodzi i ruch jest tu spory.
Old July 2nd, 2008, 11:48 AM   #57
qbas
Registered User

qbas's Avatar

Likes (Received): 38

Quote:
To skrzyżowanie będzie przebudowywane w tym roku.

qbas no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2008, 01:49 PM   #58
Strzelec_Mc
Registered User

Likes (Received): 1512

Czy plany przełożenia DK73 na obecna DW973 wraz z budową mostu na Wiśle w Nowym Korczynie nabierają realnych kształtów??
Nie wiem czy jest sens inwestować w robudowę w obecna DK 73 na terenie woj. małopolskiego jeżeli docelowo ma być przełożona.
Nowa trasa skróciłaby odległość Tarnów - Kielce o 12 km ale już trasę Kielce - Nowy Sącz znacznie.
Strzelec_Mc no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2008, 06:34 PM   #59
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by qbas View Post
To skrzyżowanie będzie przebudowywane w tym roku.
Szkoda, że nie zastosowano tam rozwiązań bezkolizyjnych. DK73 idzie można powiedzieć "obrzeżami" Kielc więc właśnie jej śladem winna biec przyszła S74

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old July 2nd, 2008, 06:38 PM   #60
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by Strzelec_Mc View Post
Czy plany przełożenia DK73 na obecna DW973 wraz z budową mostu na Wiśle w Nowym Korczynie nabierają realnych kształtów??
Nie wiem czy jest sens inwestować w robudowę w obecna DK 73 na terenie woj. małopolskiego jeżeli docelowo ma być przełożona.
Nowa trasa skróciłaby odległość Tarnów - Kielce o 12 km ale już trasę Kielce - Nowy Sącz znacznie.
Tak ale czy taka inwestycja była w ogóle kiedyś planowana?? Jeśli chodzi o poszerzenie 73-ki na odcinku Szczucin - Tarnów to jest na to miejsce, na ewntualną drugą nitkę także. Do tego parę obwodnic oraz dwujezdniowa bezkolizyjna wschodnia obwodnica Tarnowa i droga jak marzenie

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
świętokrzyskie, dk73, jasło, kielce, małopolskie, podkarpackie, tarnów

Thread Tools

Posting Rules