[S5, S8, S35] Drogi ekspresowe na południe od Wrocławia (wątek koncepcyjno-marzycielski) - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa » Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 25th, 2014, 01:19 AM   #41
Mateusz
Registered User

Likes (Received): 276

Quote:
Originally Posted by Sławek View Post
Nie wiem, więc pytam. Czy planowana S5 ma biec przez Jelenią Górę? Jeśli nie, to ja bym do tej miejscowości widział odgałęzienie od S3. Może jako S35 właśnie, ablo S53.
Strategia Rozwoju Województwa Dolnoslaskiego mowila o budowie lacznika w standardzie dwujezdniowym do S3 zarowno z Jeleniej Gory jak i Walbrzycha.

Ktoras z takich koncepcji postulowala ekpresowke z Bolkowa do JG. A realistycznie w nastepnych latach mozna spodziewac sie kilku obwodnic na tej trasie.
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 25th, 2014, 11:09 AM   #42
JarekZegarek
Registered User

Likes (Received): 26

Witam, to mój pierwszy post tutaj -do tej pory byłem biernym (acz wieloletnim) uczestnikiem tego forum :-)

Jestem regionalnym w pewnej firmie i robię trochę km po DŚ. Zainteresowała mnie dyskusja w tym wątku. Z własnego, bardzo subiektywnego, wieloletniego doświadczenia i setek tysięcy km mogę napisać, że moje osobiste typy na cztery najgorsze trasy na DŚ to:
1) Wrocław - Trzebnica (robi się)
2) A4 Wrocław - odbicie na A18 (no są jakieś perspektywy)
3) DK8 (akurat problemy z tą trasą to wina tylko i wyłącznie kierowców)
4) jakikolwiek dojazd do zapomnianej przez Boga i ludzi Góry

Ale ponieważ urodziłem się i wychowałem w Wałbrzychu to temat rzekomej S35 jest mi bliski. I mam takie pytanie - po co kombinować?
Przecież można rozwiązać problem dojazdu do Wawrzobyla i Doliny Biedy wykorzystując Kostomłoty korytarz drogi powiatowej Jaworzyna-Żarów - Świdnica, przy czym potrzebne byłoby obejście tylko dwóch miejsc:
a) wioski Osiek (boże -czemu tam skrzynkę zlikwidowali!)
b) Mokrzeszów (i ewentualnie Komorowa)
Pseudo gierkówkę Świebodzice-Wałbrzych w zasadzie odremontowali a sławetne zakręty można zneutralizować dwoma żółtymi skrzynkami + odcinkowy pomiar prędkości... Betonówkę od Świdnicy można by zostawić jak jest -i tak długo jeszcze się nie zapcha. Zresztą jest ona przygotowana pod rozbudowę o drugi pas...
Pomysł (nie bić, inżynierem nie jestem z drogami mam tyle wspólnego że po nich jeżdżę...) wygląda tak:

1) Wykorzystanie węzła Kostomłoty (po przebudowie tego potworka) i ciągu DK5 - obwodnica Osieka i włączenie z DK5 na Betonówkę
[IMG]http://i57.************/34dse1h.jpg[/IMG]

2. Betonówka bez zmian. Ma rezerwę pod drugi pas, na razie IMHO to jedna z bezpieczniejszych i sensowniejszych dróg lokalnych w DŚ.

3. Wyjście z obwodnicy Świdnicy. Wariant po kosztach to przebudowa Dk35 i ominięcie Małuszowa od północy (poza piaskownią) Na południu teren jest fatalny.
Wariant droższy to taka mała "betonówka bis" z włączeniem na obwodnicy Świdnicy, potem obejście zbiornika w komorowie i małuszowa a na koniec włączenie koło stacji energetyki.
[IMG]http://i62.************/2z72b1l.jpg[/IMG]

4. Pseudo gierkówkę z Świebodzic do Wałbrzycha bez zmian - jest po remoncie, wystarczy postawić odcinkowy pomiar prędkości + dwa żółte radary na sławetnych zakrętach. I tyle.

Myślę, że koszt byłby dużo mniejszy niż pełnowymiarowa S35. A w/w załatwiłoby problem Świdnicy, Świebodzic, Wałbrzycha + Doliny Biedy.

kowbojPL, ekolives, lMl liked this post
JarekZegarek no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 11:23 AM   #43
ainam
Registered User

ainam's Avatar

Likes (Received): 165

Na pierwszy rzut droga ok, ale pchamy wszystko na A4 Kostomłoty - Wrocław, ten odcinek nie przejmie ruchu z DK 8, 35, ruchu na S3 i Jelenią Górę i Karkonosze. Przy takim natężeniu to 3 pasy to będzie mało, plus węzeł Bielany będzie non stop zakorkowany. Znam wielu znajomych co przestali jeździć przez A4 autostradę "wieczny wypadek" i wola jechać stara Dk. Dodatkowo A4 będzie po przebudowie płatna i większość kierowców lokalnych będzie wolała darmową DK.
ainam no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 25th, 2014, 11:34 AM   #44
JarekZegarek
Registered User

Nie wiem na podstawie czego uważasz, że nawet 3 pasy na A4 to będzie za mało. Owszem w obecnym kształcie A4 to pomyłka i horror - zwłaszcza wyjazdy z węzłów, ale po przebudowie będzie to raczej sensowna droga. Też bym wolał żeby wybudowali S35 od LG obok starego śladu DK35 przez Świdnicę po Wałbrzych, ale IMHO to nie za mojego pokolenia :-) Za duże koszty i problemy. Już sam Książański Park Krajobrazowy to koszmar do przejścia. Co chwila wioski, wykupy etc. Czarno to widzę. Dlatego taka moja mała minimalistyczna propozycja. A zaoszczędzone $$ wrzuciłbym na połączenia Wałbrzycha z S3 oraz przebudowę DK8...

ps.
Quote:
Znam wielu znajomych co przestali jeździć przez A4 autostradę "wieczny wypadek" i wola jechać stara Dk.
U mnie dokładnie na odwrót jest. Kto może ze znajomych wybiera betonówkę i A4. Stara Dk.35 to jakiś absurd - wiochy, zły dywanik, wyprzedzanie na trzeciego, i nieoświetleni rowerzyści i piesi :/ Po skończeniu kawałka obwodnicy Świdnicy mam do Rodziców w W-ch relatywnie prostą drogę z Kostomłotów. Starej nie wspominam za dobrze.

Quote:
Dodatkowo A4 będzie po przebudowie płatna i większość kierowców lokalnych będzie wolała darmową DK.
To zależy. Ile wyniesie odcinek Kostomłoty-Bielany? 6zł? 8zł? Pewnie mniej... Zresztą ja żałuję już teraz, że A4 nie jest płatna.
Byłoby spokojniej na niej.
Old December 25th, 2014, 01:43 PM   #45
kotek*
Registered User

Likes (Received): 19

Autostrady są po to, żeby skupiać cały ruch i odciążyć inne drogi. Wg ciebie żeby były płatne, żeby je odciążyć? A reszta samochodów ma zniknąć, bo rozumiem, że na lokalnych drogach też ma być mniejszy ruch? Ja twierdzę, że autostrady powinny być darmowe i na tyle rozbudowane, żeby spokojnie i bezpiecznie przejęły cały ruch z pobliskich dróg. Wprowadzanie jakichkolwiek ograniczeń dla czegoś naturalnego to zamiatanie problemu pod dywan. S35 i S8 powinny też powstać i tyle + łącznik Wałbrzycha.

GROBIN liked this post
kotek* no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 02:11 PM   #46
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 4174

Quote:
Originally Posted by bunkrownik View Post
Zastanawiam się czy budowa budowa odcinka S35 przez góry pomiędzy Świebodzicami i S3 nie byłaby droższa od budowy całej S5 z Kostomłotów do Bolkowa.
S8 pomiędzy Świebodzicami a S3 nie ma gór! Szczególnie w wariancie północnym, czyli przez okolice Dobromierza, a potem kawałek śladem dzisiejsze DK5 (patrz grafika niżej wklejona przez @Kemo). Tam jest płasko.

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Moja propozycja S8:

Najpierw śladem zaproponowanym w PZP, ale w rejonie Świebodzic odbicie na południe i wpięcie w istniejącą DK35 razem z lekką modernizacją tej drogi. Dalej może dałoby się gdzieś tutaj wcisnąć łącznik do S3.

Oprócz tego w rejonie Świdnicy odbicie na południe S5 w stronę Kłodzka, po drodze komunikujące Dzierżoniów, Pieszyce i Bielawę.

To se neda. Od Świebodzic do Wałbrzycha masz cały czas całkiem ostro pod górkę. A ten łącznik (wykropkowane) Wałbrzycha z S3 to totalny kosmos. Tam droga więcej biegłaby w tunelach niż na zewnątrz, dodatkowo cały czas Natura 2000.
Jak zauważycie, na zachód od Świebodzic, mniej więcej od DW374 zaczynają się 2 warianty, jeden przecina DK34, a drugi biegnie do DK5 w okolicach Dobromierza, a następnie śladem DK5 do S3. Realnie możliwy jest do realizacji tylko ten drugi wariant (północny), a pierwszy został stworzony chyba tylko po to żeby było co porównywać, szczególnie że w większej części przebiegu przecina Naturę 2000.

Na koniec taka dygresja dla innych, którzy używają pojęć s35, s5, s8, często błędnie: to co tu nazywamy s35, będzie przedłużeniem S8 i tak też się będzie nazywała ta droga jeśli kiedykolwiek powstanie. Natomiast ewentualna przyszła droga w stronę Kłodzka (Boboszowa) przyjmie nazwę s5

GROBIN liked this post

Last edited by SRC_100; December 25th, 2014 at 10:46 PM.
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 02:34 PM   #47
Kemo
Registered User

Likes (Received): 29462

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
To se neda. Od Świebodzic do Wałbrzycha masz cały czas całkiem ostro pod górkę.
Ale droga GP z dwoma pasami w każdą stronę już tam istnieje. Wystarczy lekko poszerzyć i zbudować węzły zamiast skrzyżowań z DK34 i DW371.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 03:15 PM   #48
swiety_76
Registered User

Likes (Received): 233

Obszary Natura 2000 a układ drogowy zaproponowany w planie zagospodarowania

http://www.wbu.wroc.pl/pliki/Mapa-Ob...ograniczen.jpg

To że jakaś planowana droga będzie przechodziła skrawkiem Natury 2000 to jeszcze nie wyklucza jej budowy w tym wariancie, szczególnie gdy nie ma sensownej opcji na ominięcie obszaru Natura 2000.
W kraju mamy sporo odcinków nowych dróg przechodzących przez takie obszary.
Oczywiście wiążę się to z dodatkowymi kosztami dla ochrony środowiska (tunele/estakady, dodatkowe PZ-y).

Jednak w większości przypadków gdy mamy opcję - przejście przez Naturę 2000 a jej ominięcie o ile to nie będzie łukiem przez pół Polski zostaje wybierany wariant z ominięciem.

W przypadku gdy kiedyś dojedzie do budowy tego odcinka S8 to najprawdopodobniej zostanie wybrany wariant północy bo
1) mniej szkodzi obszarom chronionym
2) idzie w łatwiejszym terenie więc w analizie ekonomicznej będzie również preferowany, zresztą samo przejście nawet w łatwym terenie przez obszar chroniony podraża jego koszt, więc taki wariant w analizie ekonomicznej nie dostanie punktów.
3) dowiązanie do istniejącej DK w rejonie Bolkowa tym bardziej w perspektywie budowy jego obwodnicy w kierunku Jeleniej Góry, tym bardziej że przedłużenie do Jeleniej Góry może okazać się pod względem ekonomicznym i przyrodniczym bardzo trudne.

Last edited by swiety_76; December 25th, 2014 at 03:31 PM.
swiety_76 no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 04:52 PM   #49
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 12164

JarekZegarek - nie wyobrażam sobie budowy dwóch S-ek tak blisko siebie. Poza tym A4 od razu stoi na amen. Byłby rwetes nie do pomyślenia. A wszystko niestety przez kształt S3. Budowa drogi wpadającej dopiero na AOW "oczyszcza" wszystkie inne relacje, w tym również odcinek Kostomłoty-AOW.
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 05:29 PM   #50
JarekZegarek
Registered User

Quote:
Originally Posted by kotek* View Post
Autostrady są po to, żeby skupiać cały ruch i odciążyć inne drogi. Wg ciebie żeby były płatne, żeby je odciążyć?
Odpowiedź zahacza o OT. Z tego co widzę problemem na A4 są nie tylko kilometrami wyprzedzające się TIRy czy też śmigający z CB i kratką 160km/h koledzy po fachu. Owszem na tych dwóch grupach skupia się każda dyskusja. Ale jakoś zapomina się, że dwa podstawowe problemy to nie trzymanie odstępu oraz...zły stan techniczny pojazdów. To pierwsze to pochodna głupoty - dar Boży trudno z nią walczyć. Ale sute mandaty za nie trzymanie "odstępu równego połowy twojej prędkości" by się przydały.
Natomiast stan techniczny to już prosta sprawa - wielokrotnie widziałem trupy gdzie tylko silnik i skrzynia były sprawne. Albo 20 paroletni gówniarz auto odpicowane wizualnie a opony łyse, tuleje powybijane, amortyzatory porozlewane a na tarczach taki rant, że można by je używać jako talerze :/ Skoro takich osób nie stać na utrzymanie w należytym stanie auta nie będzie też stać na poruszanie się płatną drogą. Łez wylewać nie będę - niech się te wehikuły turlają od wsi do wsi a nie 140km/h A4.

Nie mówią o kuriozum jak na A2, ale już A4 Opole-Katowice to zdrowy IMHO przykład. Albo A1. Co się dzieje tam normalnie a co się działo podczas wolnizny Tuska. Autostrada płatna wypchnie część ruchu z A na drogi lokalne. I czy chcemy czy nie to płatna A4 nas czeka - kwestia kiedy łaskawie ją ucywilizują. Kiedyś byłem przeciwny płatnej "a-czwórce" ale po tym co tam widzę ostatnio to uważam, że zarówno wprowadzenie płatności jak i kasacja połowy węzłów są słuszne. Pewnie zaraz będzie za te słowa leciał e-lincz na mnie ale ja A4 śmigam prawie co dzień, najdalej co da dni, i IMHO GDDKiA ma rację tutaj

ps.
Też bym chciał darmowe A w Polsce. Ale też chciałbym odpowiednik niemieckich TUV i bardzo rygorystyczne kontrole techniczne.

SRC_100, michal90, Tomczyna, lMl liked this post
Old December 25th, 2014, 05:35 PM   #51
JarekZegarek
Registered User

Quote:
Originally Posted by michal90 View Post
JarekZegarek - nie wyobrażam sobie budowy dwóch S-ek tak blisko siebie.
Ja nie proponuje Ski Raczej przedłużenie "betonówki" do Świebodzić, oraz obwodnice Osieku i ucywilizowanie Kostomłotów. Koszt mniejszy niż S-ka a powinno to załatwić sprawę Wałbrzycha i doliny wałbrzyskiej. IMHO betonówka jeszcze długo nie będzie zapchana, a co do A4 od Bielan do Legnicy to i tak czekają ją trzy pasy i płatność i tak. Skoro Katowice nie stoją na przelocie to ten odcinek też nie będzie.

Natomiast Wałbrzych trzeba wpiąć w S3 -to pierwszy problem, o którym wesoła ekipa za czasów Piotrusia K. nie myślała, no i coś z Dk8 trzeba zrobić. Kilku 2+1 brakuje oraz obwodnic.
Old December 25th, 2014, 07:16 PM   #52
GROBIN
Conducteur infatigable

GROBIN's Avatar

Likes (Received): 1620

Płatna A4 dla ludzi jeżdżących bez sprawnych hamulców czy amortyzatorów? Po co? Na autostradzie nieczęsto się hamuje, a jak ich z autostrad wypchniesz to po prostu mogą nie zdążyć zahamować jak dzieci przejdą przez jezdnię.
Natomiast co do przeglądu stanu technicznego auta to im bardziej rygorystyczne to tym większe ryzyko korupcji. We Francji, gdzie mieszkałem przez wiele lat znałem przypadki kiedy sprawne auta nie przeszły badań z bzdurnych powodów jak sonda Lambda. I co? Ludzie pójdą do innego centrum badania technicznego i go przejdą! Do tego w ogóle tam nie sprawdzają np.ustawienie świateł, tylko się czepiają o to, że żarówka od tablicy rejestracyjnej się nie pali ... I tak samo z policją tamtejszą!

Przede wszystkim najważniejsze to zawieszenie, hamulce i ustawienie świateł mijania. Reszta to drugorzędne sprawy.

Koniec OT

Been Drove Rode my bike Lived:
A AND AUS B BIH BY CH CZ D E EST ET F FIN GB H HR I IL L LT LV M MAL MC PL RI SGP SK SLO T TN USA UA YV

"Richtgeschwindigkeit" should be the default system in all EU motorways & expressways & lane indiscipline should be harshly fought! Down with radars on motorways!
GROBIN no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2014, 11:02 PM   #53
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Likes (Received): 419

Co sądzicie o takim łączniku miasta Wałbrzych do S3?
bunkrownik no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2014, 02:13 AM   #54
panghy
Registered User

Likes (Received): 281

Nie rozumiem czemu niektórzy koniecznie chcą odsunąć S35 od Wałbrzycha i upierają się na wersję przez Strzegom. Po co? W imię oszczędności? Teoretycznie jest to wersja krótsza o 20 km, ale w praktyce różnica jest duża mniejsza, bo trzeba by jeszcze zrobic łącznik do Wałbrzycha, czyli przebudować na S 2x2 albo DW374 (12 km), albo DK35+betonówka od Świdnicy (ok 25 km). Poza tym wersja wzdłuz DK35, od strony Wrocławia miałaby wspólny przebieg z S8 na odcinku kilkunastu kilometrów, a to też jakaś oszczędność. Także różnica w kilometrach obu wariantów jest mała, by nie powiedziec żadna.
A przejście w okolicach Świebodzic niekoniecznie byłoby droższe, bo tam jest taki sam teren jak w okolicach Dobromierza. Koszty będą zbliżone.
Za "południowym" przebiegiem S35 przemawia jeszcze to ze wtedy łatwiej byłoby zrobić łącznik z Wałbrzycha do S3. O tak:

P.S.
Patrząc na GPR2010 wspólny przebieg S35 i S8 miałby SDR na poziomie 30-40 tys.
panghy no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2014, 12:12 PM   #55
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Myślę, że skoro w Nowych Bogaczowicach będzie tunel to lepiej, żeby węzeł był w okolicy Sadów Górnych. Poza tym moim zdaniem lepiej żeby łącznik do S3 szedł na ukos bo to bardziej skróci drogę do ekspresówki S3.
Przebudowa DW375 i powiatowej 2796D to chyba najtańszy sposób na budowę łącznika Wałbrzycha do ekspresówki.
Old December 28th, 2014, 02:02 PM   #56
cc1
Registered User

Likes (Received): 2853

Ale tu nie chodzi ot tak, o łącznik do ekspresówki, tylko o drogę, która ułatwi komunikację na dominującym kierunku Wałbrzych-Wrocław. Taką drogę łatwiej będzie zrealizować w płaskim terenie na wschód od Świebodzic, pi razy oko ogdraniczonym DK34.

SRC_100 liked this post
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2014, 02:39 PM   #57
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Ekspresówka Wrocław - Wałbrzych to zupełnie inna kwestia niż łącznik do S3. W sumie to ten łącznik to bardziej realna sprawa od S35, tylko chyba Wałbrzychowi zbytnio na nim nie zależy. Jakby Wałbrzych narobił hałasu to by mu GDDKiA zafundowała jakiś łącznik do DW375, podobnie jak to zrobi w Lesznie.
Old December 28th, 2014, 03:00 PM   #58
panghy
Registered User

Likes (Received): 281

Quote:
Myślę, że skoro w Nowych Bogaczowicach będzie tunel to lepiej, żeby węzeł był w okolicy Sadów Górnych. Poza tym moim zdaniem lepiej żeby łącznik do S3 szedł na ukos bo to bardziej skróci drogę do ekspresówki S3.
Przebudowa DW375 i powiatowej 2796D to chyba najtańszy sposób na budowę łącznika Wałbrzycha do ekspresówki.
No tak, węzeł w sadach Górnych byłby troche tańszy niż robienie węzła w tunelu. Ale dokładna lokalizacja węzła jest mniej ważna niż dojazd do niego. A twoja propozycja niewiele zmienia w tym dojeżdzie. Dalej droga cięła by na pół Struge, Stare Bogaczowice i Sady; dalej byłyby strome podjazdy po obu stronach Strugi i Starych Bogaczowic; dalej miałbys na tej drodze traktory, kombajny i rowerzystów. Jedyna zmiana to wyeliminowanie zakrętów 90˚ w Strudze i Starych Bogaczowicach.

Quote:
Ekspresówka Wrocław - Wałbrzych to zupełnie inna kwestia niż łącznik do S3. W sumie to ten łącznik to bardziej realna sprawa od S35, tylko chyba Wałbrzychowi zbytnio na nim nie zależy. Jakby Wałbrzych narobił hałasu to by mu GDDKiA zafundowała jakiś łącznik do DW375, podobnie jak to zrobi w Lesznie.
To prawda. Poprzednia ekipa coś tam wspominała czasami że działają w sprawie łącznika, ale żadnych efektów tego nie widać.
panghy no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2014, 03:00 PM   #59
star1511
Registered User

Likes (Received): 162

I moje 3 grosze w dyskusji (raczej jako małe podsumowanie):

Co do skrótu przez Kostomłoty - Strzegom (proteza kostomłocka?) lub Budziszów to ma on dwie zalety: jest rozwiązaniem najtańszym oraz najszybszym w realizacji. Ale poza tym ma same wady:

1. Nie obsługuje aglomeracji Świdnica - Świebodzice - Wałbrzych z przyległościami. A to w końcu dobrze ponad 300 tys. mieszkańców dla których 'autostradowe' połączenie z Wrocławiem i dalej 'w Polskę' jest niezwykle istotne.

2. Tworzy niebezpieczną koncentrację ruchu na A4. Odcinek Bielany - Kostomłoty musiałby obsłużyć kierunek Berlin (A18), Drezno (A4), Zielona Góra (S3), Praga (S3) oraz regionalny dla południowo - zachodniej części Dolnego Śląska (Jelenia Góra). A wszystko to na jednej nitce autostrady. To trochę dużo.

3. By zapewnić obsługę w/w aglomeracji, i tak będzie trzeba przeprowadzić kosztowną modernizację istniejącej DK35, przechodzącej przez obszary zabudowane. To kolejne, wielosetmilionowe inwestycje, które istotnie zniwelują oszczędności wariantu przez Kostomłoty.

Stąd uważam, że przebieg S35 zahaczający od północnej strony Świdnicę i Świebodzice a następnie w okolicach Starych Bogaczowic łączący się z planowaną S3 (z przyszłościowym przedłużeniem do Jeleniej Góry) jest rozwiązaniem najlepszym. Ma też dodatkową zaletę polegającą na rozbiciu potoków ruchu już we Wrocławiu na A4 (Zielona Góra, Drezno) i S35 (Praga, Wałbrzych, Jelenia Góra) dzięki czemu unikniemy syndromu Janek.

I dodatkowa zaleta tego rozwiązania to efekt synergii: do okolic Ślęży z krótkim łącznikiem do Jordanowa obsłuży ono jednocześnie kierunek Dzierżoniów/Kłodzko.

cc1 liked this post
star1511 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2014, 03:46 PM   #60
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 1855

Jest coś takiego jak "Plan działań na na sieci drogowej" (lista koniecznych inwestycji, modernizacji, itp.). Na listę tą GDDKiA wpisała inwestycję rozbudowy DK35 na odcinku Świebodzice-Mokrzeszów-Słotwina o długości około 7 kilometrów.
3,14saR no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
s35, wrocław

Thread Tools

Posting Rules