[A6] Kołbaskowo (D) – Szczecin (Rzęśnica - bez węzła) - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 15th, 2005, 09:19 PM   #61
Kasperus
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka
Ależ ja przecież pisałem, że na początek ucieszyłaby mnie droga ekspresowa DWUJEZDNIOWA BEZKOLIZYJNA. Autostrada jest o tyle lepsza, że oprócz rangi i prestiżu można po niej szybciej jechać (i zgodnie z przepisami, ale w praktyce często też). A ta szybkość i ranga byłyby na pewno istotne dla alternatywy wobec Via Baltiki.
Piszac droga ekspresowa chodzilo mi raczej o 1-dno jezdniowa w tym sensie. Oczywiscie 2-jezdniowa Ska i autostrada to wg mnie to samo (i nie rozumiem Polskich roznic pod tym wzgledem, ale mniejsza o to). Ale to tez nie byl moj punkt, a ja dalej dobrych argumentow na wogole droge 2-jezdniowa w najblizszych latach nie widze. Wytyczasz mi truizmy ale sam wypisujesz coraz to nowe hipotetyczne zalozenia. Teraz tez po raz pierwszy czytam ze na razie ci sie z ta trasa nie spieszy, bo A1, A2 i A4 maja priorytet. Jezeli o A6 mamy myslec po roku 2015 (bo wczesniej tych trzech napewno nie dokoncza) to o czym my wogole dyskutujemy?
Quote:

Nie ma po samej DK6, nie ma po samej DK22, nie ma po samej DK16. Nie ma w obecnym beznadziejnym układzie drogowym. Ale ile razy mam to jeszcze pisać?
Jezeli doliczasz caly ruch z DK6, DK22 i DK20 to masz racje. Tylko ze po pierwsze dzis ten ruch jest w ponad polowie zlozony z ruchu regionalnego i lokalnego ktory w wiekszosci na zadna autostrade nie wiedzie, niezaleznie od przebiegu. A po drugie to czy ruch 'tranzytowy' po DK22 czy DK20 tez nie jest w pewnym sensie skutkiem slabego stanu DK6? Kierowca pojedzie trasa najszybsza, niekoniecznie najkrotsza.
Quote:
Ruch można by także wzmocnić zaniechując modernizacji DK10 na odcinku A6 - Mirosławiec. Pisano tu niedawno o jakimś nowym śladzie w okolicy Jez. Miedwie a potem obwodnicy Stargardu Sz. Bezsens skoro tuż obok jest DW142.
Z DW142 do Stargardu jest prawie 20 km! Doliczajac 20km do Leczycy ze Szczecina to zawsze ze Szczecina bedzie blizej do Stargardu po DK10. Z reszta argument mozna odwrocic - po co robic cos z Berlinka jak i tak DK10 juz jest modernizowana? Z reszta czemu ruch na Bydgoszcz ze Szczecina mialby obiezdzac? Ja akurat DK10 czesto do Bydgoszczy jezdze (wlasciwie moj jedyny cel jazdy do Polski) i jak mam myslec tylko o wlasnej d... to wole nowoczesna S10...
Quote:
A6-berlinka mogłaby się też przydać dla wojska, choć tu gdybam bo nie mam wiedzy (ponoć występują jakieś problemy komunikacyjne przy okazji manewrów na poligonie w Drawsku). Ciekawie by to też mogło wyglądać, gdyby Amerykanie zrobili bazę w Bornym-Sulinowie.
Nie wiem jak jest w Polsce ale w Holandii wojsko akurat po autostradach nie jezdzi...
Quote:
Toteż ile razy mam pisać, że wpierw A1, A2, A3 (na razie S3), A4, A8, które to powinny być gotowe, „na oko”, najdalej do 2020, a potem kolejne (co oczywiście nie oznaczałoby, że nie mozna by A6 zacząć już w 2016, np. na odcinku Gdańsk- Elbląg).
Raz by wystarczyl, moze 2 razy na przypomnienie dla roztrzepancow jak ja . Ale ja jakos tego tak szybko nie znalazlem... Oczywiscie ze po wybudowaniu tych tras (i moze S5 czy S7) to ja nie mam nic przeciwko S6 czy A6 samej w sobie (przebieg to dalej inna sprawa).
Quote:
Nie jest. Węzłów buduje się tyle ile trzeba. Czyli patrząc doktrynalnie po szlaku berlinki na zachód od A1 byłyby one na DW222, DW221, DK20, DW214, DK20, bodajże DW235 (Bytów - Chojnice), potem lokalna droga koło Brzeźna Szlacheckiego, DK20, DK25, DK11 (a dalej to Barwice i tak jak wg opisanych planów niemieckich). Są to miejsca typowe gdzie mogliby się zjeżdżać działkowicze wracający znad jezior.
Chyba sam nie wiezysz w co piszesz? Porownaj z iloscia wezlow na budowanych/planowanych odcinkach A1 czy A2, a nawet bardziej wschodniej A4!

Z reszta o ile regulacje Polskie jeszc ze pamietam to wogole wezly z drogami lokalnymi sie nie buduje (z wyjatkiem okolic najwazniejszych miast, czyli wszystko za Szczecinem i Gdanskiem tu akurat odpada), z wojewodzkimi buduje sie raczej wyjatkowo, tylko drogi krajowe maja wezel praktycznie zaklepany.

Ponadto zakladajac ze A6 bedzie platna bedzie sie jeszcze patrzec na oplacalnosc wezlow z punktu widzenia oplacalnosci ich budowy i utrzymania budek poboru oplat. Przy wybudowaniu budek na trasie zmniejszy sie za to jeszcze bardziej ilosc wezlow. Nie sadze ze mniej niz 500 aut na dobe robi platny zjazd wogole oplacalny!

Tak rozumujac jedyne pewne wezly na A6 bylyby z DK20 pod Chociwlem, z S11 pod Kluczewem i gdzies miedzy Bytowem a Koscierzyna z DK20 (w polnocnym przebiegu). Ewentualnie dodaloby sie jakis zjazd kolo Miastka, a moze nawet zjazd na Stargard pod Leczyca (ktory jednak przy juz zaklepanej S10 Szczecin-Stargard i wezle z DK20 jest zupelnie nieoplacalny)
Quote:

Czyli co? Bo to takie słowo wytrych. Jakoś A4 przeszła przez Górę Sw. Anny i Świat się nie zawalił. Mamy mieć na północy skansen dla reszty Polski?
Przypominam sobie jednak inna dyskusje (o via Baltica przez Biebrze itp) z czego wyszlo ze to ze szlak taki istnieje nie upowaznia nikogo do myslenia ze mozna wybodowac nowy lub stary zamknac. Ponadto fakt ze takie szlaki wyznaczono za komuny wogole usprawiedliwia tylko ich oprotestowywanie. Nie powiem ze zgadzam sie z takim zalozeniem ale jest to raczej realne ze drugiej Gory Sw Anny czy drugiej drogi ala via Baltica zieloni szybko nie popuszcza.

Quote:
To po co się JUŻ buduje i myśli przede wszystkim o A4 (i A18) Wrocław - Niemcy, A2 Poznań - Niemcy, A1 Gliwice - Czechy? Po co się chce W OGÓLE budować A3 na odcinku od A2 do A4, zamiast zbudować A5 z Poznania do Wrocławia?
Ja przedstawiałem argumenty i tranzytowe (czyli dojechać np. z Rygi do Berlina) i turystyczne (czyli dojechać np. z Berlina do Cieszyna albo Połczyna-Zdroju koło Złocienca, lub z Petersburga do Mikołajek), a Ty chyba czytasz między wierszami.
A18 juz wlasciwie lezy, A4 bo Dolnoslaskie dobrze zalobowalo na korytarz miedzynarowody na co Eu doplaci? A2 bo mimo wszystko to ladnie wyglada ze stolica Polski ma JAKIEKOLWIEK polaczenie autostradowe z reszta Europy? A A5 wydaje mi sie rzeczywiscie wazniejsza od A3, przynajmniej na wymienionym przez ciebie odcinku...

Quote:
Co oczywiście polepszyłoby sytuację, ale jej nie naprawiło. Ponadto na ekspresówce JEDNOJEZDNIOWEJ można jechać (w zgodzie z przepisami) max. 100 km/h. Dodając do tego kolizyjne skrzyżowania i wleczenie się za TIRem wyszłaby średnia predkość 70 km/h. Wolniej o połowę niż na autostradzie.
No nie przesadzaj! Zgodnie z Polskimi przepisami skrzyzowania kolizyjne wystepowalyby przypadkowo co naprawde nie mialoby duzego efektu na czas przejazdu. Ponadto tiry po dobrej, prostej drodze z wyprofilowanymi zakretami spokojnie te 100 km/h pociagna (chyba ze im Polskie prawo tego zabrania?). A na takiej drodze wyprzedzic jest rowniez latwiej niz na kretej, polzabudowanej drodze krajowej. Ponadto droga nie musi byc w calosci 1-jezdniowa! I jednojezdniowe Ski w Polsce maja przeciew na wezlach odcinki 2-jezdniowe! A oczywiscie jezeli ruch tak wzrosnie ze szybkosc spadnie to przeciew 2-ga trase mozna dobudowac. Nie wiem jakie masz doswiadzczenie z jazda po takich drogach ale ja sie w Holandii po 1-jezdniowych 'ekspresowkach' najezdzilem i naprawde komfort jazdy jest wysoki, a czas przejazdu krotki - z tirami czy bez.
Quote:

Ale ruch działkowy nie dotyczy DK6! Za to w dużej mierze dotyczy terenów między DK6 a DK22, konkretnie głównie wzdłuż DK20.

Rozbity na DK6 i DK22.
Jak wyzej
Quote:
Dla mnie tak. Obiektywnie to pewnie porównywalne.
No to prosze o statystyki, np z kampingow przymorskich i 'lesnych'. Nie uwierze nim zobacze ze ten ruch na las jest wiekszy niz 20% ruchu nad morze.
Quote:
A Bory Tucholskie to Wielkopolska i one oraz Mazury nie mają żadnego związku z omawianą przez nas A6 tak?
A Szczecinianin czy Olsztynianin pojedzie w Bory Tucholskie? A Poznaniak czy Warszawiak pojedzie w Bory Tucholskie po A6?
Quote:

Ale to co już mówiłem dziesiątki razy, że DK6 nie wykorzysta całego ruchu tranzytowego, nie zaoferuje nowej jakości w dotarciu do nowych miejsc.
To samo tyczy sie 'Berlinki', nawet w wiekszym stopniu no to co to za argument?
Quote:

DK6 jest drogą międzynarodową i na nią kierowany jest ruch tranzytowy. Wielu uświadomionych kierowców jedzie z Gdańska do Słupska na skos drogami wojewódzkimi. Przy dobrej pogodzie i w sytuacji gdy nic się nie dzieje (np. ?niwa) jest się do przodu.
Troche krecisz. Ruch jest kierowany na DK6 a pomimo to kierowcy ja omijaja? Czyli budujac ulepszona 'DK6' i kierujac ruch miedzynarodowy na ta trase, takze inni kierowcy by wrocili z drog wojewodzkich i w ten sposob zapewnili wystarczajacy ruch - wyzszy niz dzisiaj.
Quote:
DK20 jest kręta, bez poboczy, bez obwodnic (choć ostatnio zrobiono obejście od południa Węgorzyna, a kawałek dalej zarastają ślady po berlince).
Gdyby te slady Berlinki byly takie uzywalne jak ty mowisz to by predzej na to wpadli i droge ta dokonczyli nie sadzisz? Gdyby czesci tej trasy Niemcy naprawde dokonczyli to oczywiste jest ze DK20 juz dawno czesci tej trasy by uzywalo! Ale w tej sytuacji znowu gdybanie - pewnie jest dzisiaj tansze ulepszenie miejscami Dk20 niz wybudowanie jakiegokolwiek kawalka Berlinki.
Quote:
Rozwiń to proszę w kontekście berlinki na wschód od Szczecina.
Jak, jezeli ta trasa nie istnieje? Na trasach tego typu w dzisiejszych Niemczech planowane autostrady okazaly sie niezgodne z powodu problemow z lukami, odwadnianiem (szlyszalem o czyms takim takze przy tematyce o Berlince pod Szczecinem), nacisku osi na jezdnie (istniejaca trasa nie spelnia wymagan, sytuacja terenowa na terenach podmoklych ktorych sporo na Pomorzu moze sytuacje zkomplikowac, a przynajmniej znacznie podwyzszyc koszty budowy przy czym przesuniecie przebiegu mogloby byc lepszym rozwiazaniem), pochylenie trasy (Pomorze to nie gory, ale troche roznic wysokosci jednak jest, takze w okolicach projektowanej kiedys trasy!).

Quote:

Nie wiem. I nic mi nie wiadomo też aby ktokolwiek to przeliczał. Raczej jak widze dominuje lokalna twórczość bez patrzenia ogólnego. Tu obwodnicę Słupska od południa (a nie północy), tu jakieś dziwne obwodnice Stargardu, tu obwodnice Chojnic, Węgorzyna, które to pewnie teraz, na dziś, od razu by się przydały, ale po wybudowaniu autostrady mogłyby się okazać tylko luksusem (choć subiektywnie patrząc obwodnicę Chojnic chciałbym tak czy siak).
Przy istnieniu platnej autostrady to zaden luksus, raczej potrzeba. Ruch regionalny i loklany ktory jest spory przeciez pozostanie!
Quote:

Sam twierdzisz, że ruch nie jest tam za duży. Jeśli jakaś jego część tam zostanie to będzie przecież to normalne. W Europie nie zamyka się dróg obok których powstają autostrady. Tym bardziej więc jeśli tu bedzie większa odległość. Nie mozna więc tu mówić o jakimś kontekście straty. Raczej o tym, że nie wszyscy skorzystają. Ale w wypadku budowy czegość po szlaku DK6 lub obok niej nie skorzysta znacznie wiele
więcej kierowców, co tez przełoży się na sytuację gospodarczą o czym będzie niżej.
To nie prawda. Ruch loklany i tak odpadnie, niezaleznie od przebiegu. Ruch regionalny jest rozny i relatywnie wiekszy dookola miast co oznacza ze ruch regionalny na DK6 jest stosunkow wyzszy niz na DK20 czy DK22, z powodu regionalnej atrakcyjnosci Koszalina, Slupska i Kolobrzegu. Ruch regionalny moze pojechac autostrada/S-ka jezeli ta jest blisko (zwiekszenie o jakis 20-25% calej odleglosci; ruch regionalny jedzie do 100km) czyli z DK6 na Berlinke i viceversa nie przejdzie; ale ruch regionalny na Dk6 jest mimo to wiekszy wiec wieksza strata. Pozostaje ruch dalekobiezny (15-20%) i tranzytowy (ok 5%?) dla ktorego wiekszej roznicy trasa juz nie robi (szczegolnie jak ruch sie na nia pokieruje). Czyli straty calkiem spore.

Quote:
A tak to trzeba zmodernizować i DK6 i DK22 i DK10 (na wspomnianym odcinku).
A DK11 i DK21 też wypadałoby tak czy siak zmodernizować. A skrót przez Połczyn-Zdrój to opisywałem go w kontekście drogi wojewódzkiej, którą to województwo, gdyby mu dać na tacy A6, zmodernizuje z podziękowaniem.
DK6 - po co?, DK22 i tak pojdzie na modernizacje, a Dk20 nie ma wtedy priorytetu.

Quote:
Większa ilość kierowców ma jechać dłużej to raz?
Dwa to inne argumenty o których była już mowa.
Jaka wiekszosc? Ty naprawde myslisz ze wiekszosc ruchu po DK6 to ruch Szczecin-Gdansk lub dalej?

Quote:
I Dzięki Bogu. Ale czepiasz się szczegołów. Jasne, że S22 (Elbląg - Królewiec) lezy na wschód od Wisły. Ale to tak samo jakby mówić, że już wkróce będzie pierwsza autostrada na wschó od Wisły, bo A1 Grudziądz - Toruń! Zaraz, już jest A4 od wisł do Wieliczki.
Natomiast S7 za Elbląg? Coś tam jakieś plany są, ale to i tak jednojezdniówka.
Przynajmniej plany sa Nie mowiac o tym ze trasa ta ma o wiele wyzszy poziom ruchu niz DK6 i napewno powinna zostac wybudowana jak najszybciej, chociazby jednojezdniowo.
Quote:
A proszę Cię bardzo. Tyle się mówi i pisze w jakichś strategiach, że Trójmiasto ma doskonałe położenie. Tylko jakoś nie widac tego ani w tranzycie, ani w turystyce tranzytowej (czyli, że ktoś jedzie i zwiedza różne miasta, jest tylko wariant "do" samolotem, pociągiem promem i z powrotem), ani w inwestycjach. Gdzieś niedawno widziałem tabelkę inwestycje w Polsce po 1990 roku. Mazowsze (znaczy Warszawa) 30 % (wiadomo: skutek nadmiernej centralizacji powodujący rolę pasożyta-odkurzacza wchłaniającego wszystko). A tak to Poznań, Wrocław i Górny Śląsk.
3 ostatnie miasta i aglomeracje to skutek położenia (Katowice to jeszcze i dodatkowe dotacje i zbaiegi ze strony państwa, ale też i duża liczba ludności), ale infrastrukturalnego, czyli bliskość do zagranicznych układów drogowych, ale też najlepsze drogi w Polsce, stale polepszane (znaczy kolejne budowane odcinki autostrad itd.)
Ostatnio nawet Orlen chce jakieś redukcje porobić. Okazuje się, że mają być 3 oddziały zajmujące się obłśugą na terenie Polski. Gdzie? Katowice i Łódź. Dość logiczne prawda. A gdzie trzeci? Gdańsk (Trójmiasto)? A może Olsztyn lub Szczecin?
Skąd! Poznań.
To tylko taki przykład bo firma krajowa mogłaby patrzeć inaczej. Ale taki jest ogólny schemat myslenia, podejścia....
Troche chudy przyklad bo wlasciwie limitujesz gospodarcze korzysci do lokowania zagranicznych firm. Pewnie ze firmy chca moc do lokacji wogole dojechac ale akurat w takim przykladzie jak dystrybucja Orlenu naprawde Poznan jest bardziej logiczny niz Gdansk, chociazby dlatego ze Gdansk lezy mimo wszystko na krancach kraju (chyba ze wliczasz eskporty Orlenu do Szwecji, jezeli cos takiego istnieje) wiec do krajowej dystrybucji sie tak bardzo nie nadaje. Inna sprawa ze Gdansk musi miec dogodne polaczenia z krajem dla transportu produktow np do i z portu i z tamtad do najwazniejszych miast (te moglyby oczywiscie isc koleja) ale po to jest A1 (polaczenie z centrum i polodniem Polski) i mamy nadzieje takze S5 (zachod) i S7 (wschod). Jak S6 czy S16 w to pasuja? Do Berlina bedzie stosunkowo szybko dojechac A1-S5-A2. A wiec potrzeby gospodoarcze A6 limituja sie do ruchu Gdansk-Szczecin. Jakie wielkie korzysci gospodarcze ma Pomorze tak naprawde z tego polaczenia?
Quote:

To co tam niżej napisałeś to wyciąłem bo to truizmy nie odnoszące się do pierwszego Twojego zdania. Jeśli ma nie być jakieś solidarności krajowej to bardzo proszę.
Ucieszyłbym się gdyby już żadna złotówka z Pomorza nie wyfrunęła do Warszawki.
Tak nalegacie na autonomizm w tej Polsce a nie rozumiecie ze fakt ze autostrady sie tak wolno buduje jest wlasnie spowodowany autonomizmem, np tym ze kazdy palant dowodzacy gmina czy powiatem moze kazda inwestycje zablokowac z byle jakich powodow? Europa Zachodnia wybudowala szybko siec autostardowa tylko dlatego ze urzedy loklane g... mialy do powiedzenia kiedy panstwo sie upodobalo budowac, niezaleznie od tego jak i gdzie.

No to raczej powiem tak, bo widze ze inaczej sie nie da: Im szybciej Mazowsze nabuduje sobie tras, tym szybciej przyjda na Pomorze!
Quote:

Na ogólną sytuację gospodarczą. Nie da się ukryć, że niemiecki wschód był dotowany przez część zachodnią. Natomiast po przyłączeniu Pomorza, Wielkopolski, Prus Wschodnich i Sląska do Polski na mieszkańcó tych terenów czekały biedne tereny Kongresówki, Galicji i kompletnej bidy kresowej.
Jeśli do tego dochodziła wojna z bolszewikami to co taki obywatel tych terenó miał pomysleć? Ten bardziej uświadomiony w kierunku Polski byłza Polską. Ten taki tutejszy, nieinteresujący się, albo zniemczony oczywiście za Niemcami (w Prusach za Prusami bo tam tak dokładnie głosowano).
To jednak cos innego niz twoje poprzednie zdanie. Kongresowka byla z reszta ekonomicznie jednym z najlepiej rozwinietych terenow caratu Rosyjskiego.

Quote:
To jest kwestia tego jak Polska ma się rozwijać i które obszary mają w tym brać główny udział.
I tu wracamy do glownego punktu wyjscia - ty patrzysz tylko na hipotetyczna przyszlosc a zapominasz o dzisiejszych potrzebach. Moze nie o to ci chodzi ale takim zdaniem wlasnie radykalizujesz cala sprawe!

Quote:
Być może z punktu widzenia Warszawy i mieszkańców terenów gdzie miałaby iść A9 miałoby to swoje uzasadnienie. Ja nie wiem, nie wnikam. W każdym razie do Bukaresztu z Warszawy mógłbym dojechać przyszłą S8, dalej A1, S1 i albo S69 i na Słowację przez Bratysławę, albo od razu odbić na wschód i dojechać do Rużemboroka też po słowackiej autostradzie. Albo dośtać się tam przez A4 i zakopianką i przez Chyżne. A stamtąd to niech Pepiki zbudują po międzyanarodowej zresztą drodze ekspresówkę (na części w Bańskiej Bystrzycy już jest) do granicy z Węgrami a tamci dalej do Budapesztu (co chyba jest w planach o czym świadczy odłożony pas ziemi pod drugą nitkę na mapach często zaznaczany jako gotowy odcinek Budapeszt - Vac).
Nie chodzi oczywiscie o sama Warszawe i Bukareszt ale tak samo jak w przypadku Berlinki o tereny miedzy tymi miastami. Tutaj nie chodzi jednak o lasy Pomorskie ale o polodniowo-wschodnia Polske, wschodnia Slowacje, polowe Wegier i znaczna czesc Rumunii. Nie wiem czy warto sie z tym spieszyc ale dziwi mnie naprawde zupelna obojetnosc Polskich wojewodztw w tych regionach (czy tak sie juz tak ciesza ze wogole cos dostana - S7 i A4, ze o wiecej boja sie pytac? )
Kasperus no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 17th, 2005, 02:38 PM   #62
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 533

Kasperus, jak będę miał w tygodniu luz w pracy to jeszcze coś odpiszę. Choć generalnie widzę, że się zgadzamy. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że nie czytasz zbyt uważnie, względnie może ja się wyrażam nieprecyzyjnie. Niektóre rzeczy są dla mnie zbyt oczywiste. Np. to co teraz zostało napisane (a przynajmniej dla mnie to z tego wynika) w wątku https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=116671&page=11&pp=20, że tranzyt wschód-zachód po DK6 zapchałby trójmiejską obwodnicę, która jest... ( i dalej patrz tam).

A w "Rzepie" napisali trochę na temat:

"Rząd Rosji zatwierdził projekt ustawy o specjalnej strefie ekonomicznej w Kaliningradzie, co wiąże się z ulgami podatkowymi dla dużych inwestorów. Ci, którzy ulokują 150 mln RUB (5,4 mln USD) i więcej, będą zwolnieni z podatku przez 6 lat i zapłacą połowę przez następne 6. • W przyszłym tygodniu Petersburg i Toyota podpiszą umowę o montowni samochodów - twierdzi Moskwa. Japończycy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji."

Last edited by bartosz_berlinka; April 17th, 2005 at 06:16 PM.
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2005, 07:47 PM   #63
khay
.

khay's Avatar

Akutalne fotki z trasy Elbląg - Grzechotki http://www.berlinka.pcp.pl/legenda.html
khay no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 20th, 2005, 08:57 PM   #64
kuzmiak
Registered User

kuzmiak's Avatar

Likes (Received): 3423

kvl dzieki za zdjecia. Dorzucam mapke sytuacyjna.

kuzmiak no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2005, 11:20 AM   #65
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by Kasperus
Wytyczasz mi truizmy ale sam wypisujesz coraz to nowe hipotetyczne zalozenia. Teraz tez po raz pierwszy czytam ze na razie ci sie z ta trasa nie spieszy, bo A1, A2 i A4 maja priorytet. Jezeli o A6 mamy myslec po roku 2015 (bo wczesniej tych trzech napewno nie dokoncza) to o czym my wogole dyskutujemy?
Komu jak komu, ale mi to się właśnie spieszy. Jednak staram się podejść do tego realistycznie i na ile się da obiektywnie. Jasne jest dla mnie, że mogło tak być iż w okresie lat 90-tych i na początku XXI wieku mogła i powinna była powstać cała autostrada A1 oraz odcinki A2 i A4 (odpowiednio Poznań – Warszawa i Wrocław – Kraków). Ponieważ tak się niestety nie stało, a budowa A1 dopiero rusza (albo „rusza”), budowa A2 także jest zapóźniona w stosunku do potrzeb, trzeba z tą A6 poczekać. Tym bardziej, że jest jeszcze potrzebna i A3 (którą to byłbym widział jako A5, ale to już przepadło) i A8 i także drogi ekspresowe (np. S10). Także do 2015 roku nie ma mowy o rozpoczęciu budowy A6. Ale jak najbardziej plany co dalej można i nawet trzeba robić już teraz.

Przebieg przez Pomorze budzi kontrowersje. Natomiast ciekawe jak z odcinkiem Gdańsk – Elbląg. Są zamiary aby była druga jezdnia do obecnej DK7. Są też zamiary z drugą jezdnią do DK22. No to chyba lepiej zrobić nową drogę, po nowym śladzie, po środku. Od węzła Rusocin na A1 przez Wisłę, węzeł na DK55 w Nowym Stawie (zjazd na Malbork i Nowy Dwór) i potem już wejście w węzeł Elbląg-Zachód (obecnie zwą go Raczki). A więc tylko jeden węzeł! I jaki komfort jazdy.
I budowa takiej drogi spokojnie mogłaby ruszyć wiosną 2016 roku (jak dla mnie to mogłaby i za 2 lata i w stosunku do budowania w reszcie kraju nie byłoby to nic dziwnego, ale trzymajmy się już tego schematu).
Ponoć jeszcze wcześniej ma być zbudowana po nowym śladzie ekspresowa betonowa droga z Elbląga do Pasłęka. Na razie jedna jezdnia. Ale mi w to graj! Dobry początek do dalszej jazdy w kierunku na Olsztyn.

Quote:
A po drugie to czy ruch 'tranzytowy' po DK22 czy DK20 tez nie jest w pewnym sensie skutkiem slabego stanu DK6? Kierowca pojedzie trasa najszybsza, niekoniecznie najkrotsza.
Prawda. Więc gdyby powstała A6 (S6) przy obecnej DK6, to byłaby to spora wartość dodana. Jednocześnie raz na zawsze zostawiłoby się sporą dziurę pomiędzy tą A6 a A2. A samorządowcy z tamtych terenów wcale nie odpuszczają. Istnieje stowarzyszenie na rzecz modernizacji DK22. Chcą sięgać po fundusze. Stąd między innymi obwodnica Chojnic. Obawiam się, że skończy się na dwóch średnich drogach. Niezłych do komunikacji do 100, nawet 200 km, ale nic więcej.

Quote:
Z DW142 do Stargardu jest prawie 20 km! Doliczajac 20km do Leczycy ze Szczecina to zawsze ze Szczecina bedzie blizej do Stargardu po DK10.
Przecież ja to pisałem z myślą o jeździe Szczecin – Bydgoszcz. Nikomu bym tak do Stargardu nie kazał jechać. :-)

Quote:
Z reszta argument mozna odwrocic - po co robic cos z Berlinka jak i tak DK10 juz jest modernizowana?
Po to, że to da więcej korzyści.

Quote:
Z reszta czemu ruch na Bydgoszcz ze Szczecina mialby obiezdzac?
„Kierowca pojedzie trasa najszybsza, niekoniecznie najkrotsza.” :-)

Quote:
Ja akurat DK10 czesto do Bydgoszczy jezdze (wlasciwie moj jedyny cel jazdy do Polski) i jak mam myslec tylko o wlasnej d... to wole nowoczesna S10...
Od Mirosławca do Bydgoszczy. A wcześniej po berlince. :-)

Quote:
Nie wiem jak jest w Polsce ale w Holandii wojsko akurat po autostradach nie jezdzi...
A ja widziałem kiedyś na berlinkowej A6 jak wjeżdżała MASA samochodów wojskowych z Niemiec, zapewne do tej międzynarodowej bazy w Szczecinie. Zresztą niby czemu nie mieliby jechać i np. przetoczyć ciężkiego sprzętu w okresie manewrów. Lepiej tratować lokalne drogi?

Quote:
Z reszta o ile regulacje Polskie jeszc ze pamietam to wogole wezly z drogami lokalnymi sie nie buduje (z wyjatkiem okolic najwazniejszych miast, czyli wszystko za Szczecinem i Gdanskiem tu akurat odpada), z wojewodzkimi buduje sie raczej wyjatkowo, tylko drogi krajowe maja wezel praktycznie zaklepany.
[...]
Tak rozumujac jedyne pewne wezly na A6 bylyby z DK20 pod Chociwlem, z S11 pod Kluczewem i gdzies miedzy Bytowem a Koscierzyna z DK20 (w polnocnym przebiegu). Ewentualnie dodaloby sie jakis zjazd kolo Miastka, a moze nawet zjazd na Stargard pod Leczyca (ktory jednak przy juz zaklepanej S10 Szczecin-Stargard i wezle z DK20 jest zupelnie nieoplacalny)
To bezsens wtedy by był. Autostrada czysto tranzytowa jedynie. Musi być więcej węzłów, oddających specyfikę terenu.

Quote:
Ponadto zakladajac ze A6 bedzie platna bedzie sie jeszcze patrzec na oplacalnosc wezlow z punktu widzenia oplacalnosci ich budowy i utrzymania budek poboru oplat. Przy wybudowaniu budek na trasie zmniejszy sie za to jeszcze bardziej ilosc wezlow. Nie sadze ze mniej niz 500 aut na dobe robi platny zjazd wogole oplacalny!
Może więc lepiej winiety, albo jakiś nowy system wykorzystujący zdobycze elektroniki.
Jeśli autostrada i tak przecinałaby te drogi wojewódzkie to czy dorobienie zjazdów i wjazdów to taki wielki koszt? Zresztą oczywiste jest, że wszystkie węzły nie muszą być gotowe od razu, tylko sukcesywnie by się je dorabiało, może np. przy udziale samorządów (wojewódzkich i powiatowych, gminy raczej za biedne).

Quote:
No to prosze o statystyki, np z kampingow przymorskich i 'lesnych'. Nie uwierze nim zobacze ze ten ruch na las jest wiekszy niz 20% ruchu nad morze.
Ten ruch na „las” to na pewno jest mniejszy, ale mógłby znacznie wzrosnąć, gdyby zaczęli tu przyjeżdżać Niemcy znudzeni już Majorką. A niedawno takich MŁODYCH Niemców tu (na Kaszubach) widziałem. Byli bardzo zauroczeni, tak że sam byłem tym zdziwiony (że aż tak).
Właśnie Kaszuby to jeszcze jako tako, ale dalej na zachód to ziemia trochę nieznana.

Quote:
Troche chudy przyklad bo wlasciwie limitujesz gospodarcze korzysci do lokowania zagranicznych firm. Pewnie ze firmy chca moc do lokacji wogole dojechac ale akurat w takim przykladzie jak dystrybucja Orlenu naprawde Poznan jest bardziej logiczny niz Gdansk,
Katowice obsłużą Południe, Łódź Środek (w tym Poznań), a Poznań Północ. To jest logiczne?

Quote:
chociazby dlatego ze Gdansk lezy mimo wszystko na krancach kraju
Na krańcach w relacji Pn-Pd. Co chyba nie jest wadą, a raczej przeciwnie (decyzja Unii o VI korytarzu). Natomiast w relacji Wsch-Zach. Leży na środku.
I pisałem, że określa się, że Gdańsk ma dobre położenie. Tylko co z tego, skoro ŻADNYCH dróg nie ma.

Quote:
Do Berlina bedzie stosunkowo szybko dojechac A1-S5-A2.
To prawda. Oczywiście wtedy kiedy ta S5 (dwujezdniowa) zostanie zbudowana. To Gdańskowi bardzo by mogło. Ale cały obszar Pomorza między Szczecinem a Gdańskiem zostanie dzikimi polami. I taki Szczecin to zawsze będzie wtedy daleko. Natomiast przedłużeniem S5 jak najbardziej mogłaby być S16 (dwujezdniowa po nowym śladzie), w przyszłości A16/A6.

Quote:
Tak nalegacie na autonomizm w tej Polsce a nie rozumiecie ze fakt ze autostrady sie tak wolno buduje jest wlasnie spowodowany autonomizmem, np tym ze kazdy palant dowodzacy gmina czy powiatem moze kazda inwestycje zablokowac z byle jakich powodow?
Chyba pomyliłeś autonomię z prawami człowieka. Inwestycję blokują ekolodzy albo zwykli ludzie zaskarżający plany po sądach. Samorządowcy ucieszyliby się gdyby przez ich tereny miała iść autostrada.

Quote:
To jednak cos innego niz twoje poprzednie zdanie. Kongresowka byla z reszta ekonomicznie jednym z najlepiej rozwinietych terenow caratu Rosyjskiego.
W porównaniu z zaborem pruskim to i tak „bose Antki” tam mieszkały. :-)
Old April 29th, 2005, 08:04 PM   #66
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 2

Hmmm... Wlasnie looknalem sobie na Biuletyn Zamowien Publicznych odnosnie remontu A6 na odcinku Klucz-Kijewo, i co widze??

Quote:
1.6) Opis/przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest budowa autostrady A6 na odcinku Klucz - Kijewo o długości 7,6 km o nawierzchni SMA. Autostrada posiadać będzie dwie jezdnie po dwa pasy ruchu szer. 3,5 m, pas awaryjnego postoju o szer. 2,75 m, pobocze gruntowe o szer. 1,25 m oraz pas roozdziału o szer. 5,0 m. Kontrakt obejmuje również przebudowę 15 szt. obiektów inżynieryjnych, wiaduktów w ciągu i pod drogą.
Szukalem w innych zrodlach (myslalem, ze to pomylka), ale niestety wszedzie znalazlem to samo, co swiadczy o tym, ze bedzie to de facto droga ekspresowa! Myslalem, ze w Polsce przynajmniej do cholery jasnej SZEROKOSC pasow na autostradzie jest scisle okreslona, bo juz na pasy awaryjne (vide A4 Krzywa-Wroclaw) wiadomo, ze nie ma co liczyc.. A jednak. Dosc niemile zaskoczenie.

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2005, 09:28 PM   #67
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Zgodnie z Dz.U. nr 43 z 1999 roku wszystko jest ok. Szerokosc pasa ruchu na autostradzie wynosi 3,75 m w terenie niezabudowanym i 3,5 m w terenie zabudowanym. Szerokosc pasa ruchu nie swiadczy o klasie drogi. Wplywa na to wiele czynnikow.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2005, 09:35 PM   #68
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by Jaracz
ale niestety wszedzie znalazlem to samo, co swiadczy o tym, ze bedzie to de facto droga ekspresowa!
Mam chyba deja vu, o tym chyba była mowa. W latach 30-tych Niemcy tak budowali. Poszerzenie jezdni w tamtym miejscu byłoby trudne bo to Puszcza Bukowa. Chyba nie byłoby problemu z taką operacją na dalszym odcinku Dąbie (Kijewo) - Rzęśnica. A dalej, na DW142, odcinku z lat 40-tych, szerokie pobocze już jest.
Old April 29th, 2005, 09:39 PM   #69
Jaracz
Registered User

Quote:
Mam chyba deja vu, o tym chyba była mowa. W latach 30-tych Niemcy tak budowali. Poszerzenie jezdni w tamtym miejscu byłoby trudne bo to Puszcza Bukowa. Chyba nie byłoby problemu z taką operacją na dalszym odcinku Dąbie (Kijewo) - Rzęśnica. A dalej, na DW142, odcinku z lat 40-tych, szerokie pobocze już jest.
To ciekawe, bo jak pytalem o parametry A4 od Krzywej do Wroclawia, to dostalem odpowiedz, ze miala i bedzie miec 7,5 metrowa jezdnie (czyli przepisowe 3,75 m na pas ruchu). Wiec jak to w koncu z tymi poniemieckiemi autostradami jest?

pozdr!
Old May 3rd, 2005, 02:35 PM   #70
Kasperus
Registered User

Quote:
Komu jak komu, ale mi to się właśnie spieszy. Jednak staram się podejść do tego realistycznie i na ile się da obiektywnie. Jasne jest dla mnie, że mogło tak być iż w okresie lat 90-tych i na początku XXI wieku mogła i powinna była powstać cała autostrada A1 oraz odcinki A2 i A4 (odpowiednio Poznań – Warszawa i Wrocław – Kraków). Ponieważ tak się niestety nie stało, a budowa A1 dopiero rusza (albo „rusza”), budowa A2 także jest zapóźniona w stosunku do potrzeb, trzeba z tą A6 poczekać. Tym bardziej, że jest jeszcze potrzebna i A3 (którą to byłbym widział jako A5, ale to już przepadło) i A8 i także drogi ekspresowe (np. S10). Także do 2015 roku nie ma mowy o rozpoczęciu budowy A6. Ale jak najbardziej plany co dalej można i nawet trzeba robić już teraz.
Plany tez kosztuja, rezerwowanie i wykupy terenow rowniez, a jak plany sie jeszcze 20 razy zmienia (jak zwykle...) to wyjdzie w koncu na to ze pieniadze poszly w bloto. Czyms innym jest filozofowanie na temat przyszlosci a czyms innym robienie definitywnych i oficjalnych planow. Mam nadziej ze pod tym wzgledem sie zgadzamy
Quote:
Przebieg przez Pomorze budzi kontrowersje. Natomiast ciekawe jak z odcinkiem Gdańsk – Elbląg. Są zamiary aby była druga jezdnia do obecnej DK7. Są też zamiary z drugą jezdnią do DK22. No to chyba lepiej zrobić nową drogę, po nowym śladzie, po środku. Od węzła Rusocin na A1 przez Wisłę, węzeł na DK55 w Nowym Stawie (zjazd na Malbork i Nowy Dwór) i potem już wejście w węzeł Elbląg-Zachód (obecnie zwą go Raczki). A więc tylko jeden węzeł! I jaki komfort jazdy.
I budowa takiej drogi spokojnie mogłaby ruszyć wiosną 2016 roku (jak dla mnie to mogłaby i za 2 lata i w stosunku do budowania w reszcie kraju nie byłoby to nic dziwnego, ale trzymajmy się już tego schematu).
Ponoć jeszcze wcześniej ma być zbudowana po nowym śladzie ekspresowa betonowa droga z Elbląga do Pasłęka. Na razie jedna jezdnia. Ale mi w to graj! Dobry początek do dalszej jazdy w kierunku na Olsztyn.
No moze masz racje, ale jezeli mowimy juz o latach po 2016 to czemu nie byloby to realne ze wtedy bedzie potrzeba na obie trasy - i A/S7 i A/S22 na tych odcinkach? Nie wiem wlasciwie czemu tak sie upierasz na rozwiazaniach drogowych 'in the middle of nowhere'. W Holandii autostrady ida z miasta do miasta i lacza ich jak najwiecej bo w koncu ludzie nie jezdza z pola do lasu. A wysoka gestosc autostrad w tym kraju naprawde nikomu nie przeszkadza Oczywiscie inna sprawa to koszty. Ale wtedy oczywiscie mozna patrzec na potrzeby dzisiejsze. Pod tym wzgledem sadze ze szybkie ulepszenie trasy 7 jest dosc potrzebne kiedy 22 moze jeszcze poczekac. Przebudowa DK7 ktora o ile wiem to miedzy Elblagiem i Gdanskiem jest akurat dosc dobrze polozona do przebudowy na ekpresowke a taka przebudowa jest na pewno tansza i mozna ja wykonac w krotszym czasie niz zupelnie nowa trase.

Quote:
Prawda. Więc gdyby powstała A6 (S6) przy obecnej DK6, to byłaby to spora wartość dodana. Jednocześnie raz na zawsze zostawiłoby się sporą dziurę pomiędzy tą A6 a A2. A samorządowcy z tamtych terenów wcale nie odpuszczają. Istnieje stowarzyszenie na rzecz modernizacji DK22. Chcą sięgać po fundusze. Stąd między innymi obwodnica Chojnic. Obawiam się, że skończy się na dwóch średnich drogach. Niezłych do komunikacji do 100, nawet 200 km, ale nic więcej.
Wiesz, ja tam nie potrzebuje koniecznie autostardy by jechac wygodnie. Po Polsce (szczegolnie na polnocy) jezdzi tak malo pojazdow ze i po zwyklych drogach po za miastem jezdzi sie calkiem przyjemnie i stosuknowo szybko. Kluczowym problemem jest brak obwodnic gdzie traci sie najwiecej czasu (no i czesto slaba nawierzchnia). Tam gdzie tiry rzeczywiscie zawalaja droge to sytuacja jest inna ale napewno nie wszystkie szlaki maja takie problemy. Ostatnio jechalem DK10 Szczecin-Bydgoszcz. W obie strony spotkalem TYLKO 1 tira! Wlasciwie najwiecej czasu, bo ponad godzine (prawie 1/3 calego czasu jazdy) stracilem w Kaliszu i w Walczu gdzie przejazd przez miasto jest okropny. Gdyby tam byly obwodnice to ja bym na 2 1/2 godziny jazdy wogole nie narzekal Mysle ze na mniej uczeszczanej DK22 sytuacja jest podobna.

Quote:
Przecież ja to pisałem z myślą o jeździe Szczecin – Bydgoszcz. Nikomu bym tak do Stargardu nie kazał jechać. :-)

Po to, że to da więcej korzyści.

„Kierowca pojedzie trasa najszybsza, niekoniecznie najkrotsza.” :-)
Akurat w tym wypadku jednak juz wlasciwie budowana S10 bedzie i krotsza i szybsza wiec porownanie to niezupelnie sie zgadza.
Quote:
Od Mirosławca do Bydgoszczy. A wcześniej po berlince. :-)
Ok, tylko ze jezeli juz szansy na budowe A6 sa wogole nikle to jak widzisz szansy na powstanie takiego zupelnie nowego lacznika w stosukowo szybkim czasie? Wtedy znowu bardzie realityczna alternatywa bylaby S10 i ulepszona DK22. I wydaje mi sie ze wlasnie w ten sposob chca budowac. Poniemiecka DK22 nadaje sie wg mnie do stosukowo latwej i taniej przebudowy do wyzszego standardu nie sadzisz? A takze wg mnie to i S10 nie potrzeba az tylu ulepszen (oczywiscie poza ww obwodnicami).
Quote:
A ja widziałem kiedyś na berlinkowej A6 jak wjeżdżała MASA samochodów wojskowych z Niemiec, zapewne do tej międzynarodowej bazy w Szczecinie. Zresztą niby czemu nie mieliby jechać i np. przetoczyć ciężkiego sprzętu w okresie manewrów. Lepiej tratować lokalne drogi?
W Holandii drogi lokalne maja ogolnie rownie wysoki standard A wogole to autostardy Holenderskie nie wieja pustka jak w Polsce (brak budek pomaga ) i taranowanie juz dosc sporego ruchu przez pojazdy wojskowe byloby naprawde zla sprawa. Juz jak krolowa chce sie przejechac z Hagi do Amsterdamu i zamykaja czesciowo autostrade to mamy korki na reszte dnia...
Quote:
To bezsens wtedy by był. Autostrada czysto tranzytowa jedynie. Musi być więcej węzłów, oddających specyfikę terenu.
Ja Polskich regulaminow nie wymyslilem
Quote:
Może więc lepiej winiety, albo jakiś nowy system wykorzystujący zdobycze elektroniki.
Jeśli autostrada i tak przecinałaby te drogi wojewódzkie to czy dorobienie zjazdów i wjazdów to taki wielki koszt? Zresztą oczywiste jest, że wszystkie węzły nie muszą być gotowe od razu, tylko sukcesywnie by się je dorabiało, może np. przy udziale samorządów (wojewódzkich i powiatowych, gminy raczej za biedne).
jezeli te wezly musza spelniac te wszystkie dziwaczne regulaminy co do parametrow, bezkolizyjnosci itp to byloby to rzeczywiscie dosyc kosztowne. No i pozostaja koszty eksploatacji miejsc poborow oplat ktorych ilosc wzrasta razem z iloscia wezlow (nie wiem czy winiety robily tu roznice, a jezeli nawet bogatej Holandii nie stac na elektroniczny/bezobslugowy system poboru oplat to nie widze jak biedna Polske byloby na to stac...). Jezeli budowa wezlow bylaby etapowa jak piszesz to boje sie ze wiekszosc tych nowych wezlow nie powstalaby wogole przed rokiem 2100...

Quote:
Ten ruch na „las” to na pewno jest mniejszy, ale mógłby znacznie wzrosnąć, gdyby zaczęli tu przyjeżdżać Niemcy znudzeni już Majorką. A niedawno takich MŁODYCH Niemców tu (na Kaszubach) widziałem. Byli bardzo zauroczeni, tak że sam byłem tym zdziwiony (że aż tak).
Właśnie Kaszuby to jeszcze jako tako, ale dalej na zachód to ziemia trochę nieznana.

Katowice obsłużą Południe, Łódź Środek (w tym Poznań), a Poznań Północ. To jest logiczne?
[/quote]
Nie wiem jak Orlen pracuje ale podzial moze byc przeciez rowniez Poznan polnocny zachod, Katowice polodniowy wschod a Lodz srodek... A z Gdanska to nawet z A1 gotowa w dalszym ciagu na cala polnoc daleko, kiedy Poznan ma stosukowo dobre polaczenie i na Gdansk i na Szczecin... Ale dalej mniejsza o to, nie widze czemu mamy wnikac w polityke Orlenu, to przeciez ich sprawa...
Quote:

To prawda. Oczywiście wtedy kiedy ta S5 (dwujezdniowa) zostanie zbudowana. To Gdańskowi bardzo by mogło. Ale cały obszar Pomorza między Szczecinem a Gdańskiem zostanie dzikimi polami. I taki Szczecin to zawsze będzie wtedy daleko. Natomiast przedłużeniem S5 jak najbardziej mogłaby być S16 (dwujezdniowa po nowym śladzie), w przyszłości A16/A6.
Z tym sie zgadzam, no ale wtedy tez A/S6 w jakiejs formie tez by musialo powstac. Do czasu kiedy wg mnie o wiele bardzie potrzebna A5/S5 powstanie (pewnie nie wczesniej niz do 2020) to napewno o A6/S6 bedzie sie juz powaznie myslec, i wtedy moze i nawet o S16.

Quote:
Chyba pomyliłeś autonomię z prawami człowieka. Inwestycję blokują ekolodzy albo zwykli ludzie zaskarżający plany po sądach. Samorządowcy ucieszyliby się gdyby przez ich tereny miała iść autostrada.
Z dlugotrwalych problemow w zwiazku z wytyczeniem zachodniej obwodnicy Poznania przypominam sobie raczej ze to wlasnie samorzady sie wyklocaly o przebieg tej drogi - kazda gmina chciala ja miec w dla siebie najkorzystniejszym przebiegu. Gdyby tak ja budowano jak gminy chcialy to powtalby strasznie zagmatwany slalom Sam fakt ze gminy tak dlugo moga sie wyklocac i upierac przy roznych decyzjach lokalizacyjnych jest wg mnie bardzo nieefektywny i wlasnie problem wysokiego stopnia decentralizacji Polski ktory na pewno nie dziala pozytywnie na potrzebny szybki rozwoj infrastruktury. Oczywiscie protesty mieszkancow to inna sprawa, tylko ciekawe jest to ze np w Holandii protesty mieszkancow mozna bardzo szybko zalatwic - mieszkancy moga tylko raz isc do sadu ktory szybko podejmuje wyrok i zalatwia sie nowa decyzje lub po prostu mieszkancow sie wysadza. Nie ma dlugotrwalych odroczen, spacerow po tuzinie instancji sadowniczych itp. A co maja prawa czlowieka do tego? Przeciez ci ludze dostaja zaplate a jak w planach zagospodarowania byla tam droga to wogole czemu moga mieszkancy wogole protestowac? (np przy obwodnicy Warszawy)
Kasperus no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2005, 09:45 AM   #71
bartosz_berlinka

Chyba ranga DK20 wzrosła, gdyż w piękną sobotę (potem było gorzej) widziałem na tej drodze TIRÓWKI. :-)

A ruch był wtedy całkiem spory. Widząc co się dzieje zrezygnowałem z jazdy Kartuską i dalej jej przedłużeniem DK7 do Żukowa. Swoimi drogami lokalnymi wydostałem się aż za Żukowo, a tu patrzę... ruch dalej olbrzymi. W tej sytuacji te tirówki już tak nie dziwią. ;-)

We wtorek po 17.00 na DW222 ruch też był spory, właściwie już taki jak do tej pory bywał na DK20 podczas weekendowych powrotów.

W sobotę zamknąłem oczy i wyobraziłem sobie, że moja podróż wygląda inaczej. Jadę po obwodnicy do Rusocina i tam skręcam na A6 na Berlin, szybko i bezpiecznie oraz bez nerwów znajduję się w swojej okolicy i tam opuszczam berlinkę widząc jak suną turyści z zachodu i na zachód.
Old June 18th, 2005, 12:45 PM   #72
Jaracz
Registered User

Witam!

Dostalem od MAGa swieza porcje fotek z berlinki kolo Szczecina, z prosba, bym kilka z nich umiescil na forum, no to lecimy

Niemiecka A11 w okolicy Penkun. Co ciekawe na tablicy informujacej jedynie niemiecka nazwa Szczecina, a nie tak jak na A4 z Wroclawiem dwujezyczna.. hmmm...

"Bramki" szpiegujace TIRy i naliczajace oplaty za km

A tu stoja "nasi"..

Podjazd pod granice:

A to juz "ukochany kraj, umilowany kraj":

A to juz okolice wezla Radziszewo:

Zastanawia ten znak konca autostrady..

I znowu autostrada..?

I znowu koniec..?

No tak, wjezdzamy na plyty..

A4 bedac w takim stanie dalej byla autostrada, a tu mamy po prostu DK6..

A tu z DK6 mozemy odbic na S3..

Nie skrecamy i jedziemy dalej DK6/DK3:

Ta droga oznaczana jest tez jako S6:

Choc nie rozni sie wlasciwie niczym od starych betonowych schodow A4 pod Wroclawiem:
Ta drogra oznaczana jest tez jako S6:

Czy ktos wie, kiedy ta "S6" bedzie remontowana?

A tu sie juz konczy dzien dziecka.. Prosto leci stara "Berlinka":

A dalej prowadzi juz cos a'la Gierkowka:

No i tu sie zaczyna S3..

Mamy nadzieje, ze Wam sie fotki podobaly

pozdr!
Old June 18th, 2005, 06:41 PM   #73
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Super!
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2005, 07:35 PM   #74
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1742

Mi się podobały tą drogą jadę do Ińska ( letnie miejsce wypadowe sz-nian )
Co do drogi jest dosyć dziwna, raz asfalt ,raz betonowe płyty, raz pasy startowe dla odrzutowców
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2005, 08:07 PM   #75
barnim
THE FALLEN EMPIRE

Likes (Received): 1

Quote:
Czy ktos wie, kiedy ta "S6" bedzie remontowana?
W tym roku. Ze wzgledu na znaczna liczbe obiektow inzynieryjnych w Gorach Bukowych przebudowa kilkukilometrowego odcinka ma trwac ok 2 lata.

Jeszcze wycinek ze strony http://www.berlinka.pcp.pl/news2005.html

1 czerwca podpisano umowę na mocy której ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i ze środków Krajowego Funduszu Drogowego zostanie sfinansowana modernizacja berlinkowych odcinków (A6 "Klucz-Kijewo" i obejście Elbląga "Jazowa-Elbąg"). Źródło: "Puls Biznesu" z 1 czerwca.

oraz

Najtańszą ofertę na modernizację odcinka autostrady A6 (od ul. Smoczej w Podjuchach do węzła w Kijewie) dała warszawska firma Budimex (114 mln za 7,7 km odcinek autostrady na którym znajduje się aż 14 mostów i wiaduktów). Źródło: "Gazeta Wyborcza Szczecin".

Quote:
Zastanawia ten znak konca autostrady..
Zjazd w kierunku Gryfina nie zostal poddany modernizacji i nie spelnia wymogow dot. autostrady. Jak jednak widac sa metody radzenia sobie z takimi problemami

Last edited by barnim; June 19th, 2005 at 02:24 AM.
barnim no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2005, 09:26 PM   #76
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Jaracz i Mag, wielkie dzieki dla Was . Właśnie fotorelacji z tej autostrady brakowało bardzo na tym forum .
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2005, 11:57 PM   #77
barnim
THE FALLEN EMPIRE

Przyznam, ze nigdy nie jechalem A6 dalej na wschod niz do pierwszego zjazdu od granicy. Dzieki za zdjecia. Mam nadzieje, ze dzieki planowanym przebudowom caly szczecinski odcinek berlinki odzyska miano autostrady.

Do Raine lub tvnmaniaka - czy macie jakies zdjecia z przebiegu autostrady przez Gory Bukowe?
Old June 19th, 2005, 12:01 AM   #78
barnim
THE FALLEN EMPIRE

Wiatraki z pierwszego zdjecia widze z okna. Sa one rowniez dobrze widoczne z wyzej polozonych miejsc, jak np. parking przy netto na dunskiej.
Old June 19th, 2005, 11:13 AM   #79
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by barnim
W tym roku. Ze wzgledu na znaczna liczbe obiektow inzynieryjnych w Gorach Bukowych przebudowa kilkukilometrowego odcinka ma trwac ok 2 lata.
Ale Jaraczowi chodziło o S6, czyli berlinkę o statusie drogi ekspresowej, między węzłami Dąbie (Kijewo) a Rzęśnica. Kiedy wg najbardziej aktualnych planów ona będzie modernizowana to nie wiem. W każdym razie wg wcześniejszych planów nie wynikało, że dostosowana zostanie do współczesnych parametrów autostrady i nazwana A6, o co by się przecież prosiło.
Aha, w nomenklaturze drogowej często ten odcinek jest nazywany S3. Też mnie oczywiście to nie bawi. :-)
Old June 19th, 2005, 06:12 PM   #80
Gradus
Registered User

Gradus's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Witam!

Niemiecka A11 w okolicy Penkun. Co ciekawe na tablicy informujacej jedynie niemiecka nazwa Szczecina, a nie tak jak na A4 z Wroclawiem dwujezyczna.. hmmm...
praktycznie na wszystkich znakach jest zawsze "Stettin (Szczecin)"

A tak w ogole to wydaje mi sie, ze Szczecin jest najczesciej pojawiajacym sie polskim miastem na drogowzskazach autostradowych

Znaki na Szczecin sa na A20 juz od Lubeki, na A10 (Berliner Ring) ,A19, A24 no i oczywiscie na A11 .
Dodatkowo jescze dochodzi polska A6
Advertisement

Reply

Tags
autostrada-a6, droga ekspresowa, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules