[Wyspy Brytyjskie] Infrastruktura drogowa - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa » Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 19th, 2007, 11:32 AM   #41
Mateusz
Registered User

Likes (Received): 276

Z pewnoscia te drogi sa zrobione bardzo porzadnie i nie trzeba ich na okroglo latac
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 19th, 2007, 11:49 AM   #42
Gradus
Registered User

Gradus's Avatar

Likes (Received): 19

z tych zdjec w zaden sposob nie mozna wyciagnac wniosku, ze angielskie drogi sa duzo lepsze niz niemieckie

a betonowe bariery miedzy jezdniami to straszna kicha... ale w Niemczech tez sie takie czasem robia .

A jak jest z ogrodzeniami autostrad w GB? Bo na tych zdjeciach jakos nie moge sie dopatrzec...
Old March 19th, 2007, 12:15 PM   #43
Mateusz
Registered User

Likes (Received): 276

Na niemieckich drogach dominuje monotonia
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 19th, 2007, 01:38 PM   #44
Gradus
Registered User

Gradus's Avatar

Quote:
Originally Posted by MateoW View Post
Na niemieckich drogach dominuje monotonia
cos mi sie wydaje, ze tak sie zachwyciles GB, ze nie myslisz juz racjonalnie...
Przyjrzyj sie tym zdjeciom i powiedz, ze tam nie ma "monotonii"...
Old March 19th, 2007, 01:41 PM   #45
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 2167

Drogi w Anglii i Niemczech są porównywalne - czyli dużo lepsze niż u nas.
Różnica polega tylko na tym, że w Anglii jest o wiele mniej autostrad.
Niemcy:12044km
UK: 3609km
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2007, 01:40 PM   #46
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Likes (Received): 4

Witam wszystkich

Drogi szybkiego ruchu w Anglii są "eleganckie" . Najważniejsze mają 2 jezdnie po 3 pasy (niektóre, jak np. obwodnica Londynu - M25, są rozbudowywane do 2x4). Dobrze oznakowane, bardziej szczegółowe znaki pojawiają się ok. 1/2 mili przed węzłem. Znaki zmiennej treści również niczego sobie - na M25 są gęsto rozmieszczone (za niektórymi są rozmieszczone fotoradary, więc trzeba uważać ).

Natomiast jeśli chodzi o pozostałe drogi, w Londynie, są tragiczne. Przyczyny - oczywiście ogromny ruch, wąskie ulice i brak dróg szybkiego ruchu (zwłaszcza w płd. Londynie) . Ostatnio władze Londynu wprowadziły opłatę za wjazd do centrum miasta (tzw. Congestion Charge), ale to prawie w ogóle nie pomogło. Bardzo dużo za to pasów ruchu wydzielonych tylko dla autobusów.

Trochę o planach budowy autostrad w Londynie
Jeszcze z 50-60 lat temu plany były bardzo ambitne - 4 obwodnice wokół Londynu, w tym jedna wokół ścisłego centrum miasta. Oczywiście dużo też arterii wylotowych. Rozważano nawet w tym samym czasie budowę 2 autostrad N-S i W-E głęboko pod ziemią!! Niestety, wszystko to upadło głównie ze względu na rosnące koszty budowy oraz protesty mieszkańców (budowa wymagała gigantycznej "demolki" ) Więcej o tym na tej stronce . Co pozostało? - najbardziej zewn. obwodnica (M25), płn. i wsch. część obwodnicy wewnątrz miasta oraz tylko część "wylotowych".

Później postaram się zamieścić kilka fotek. Pozdrawiam
a3c4 no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 12:38 PM   #47
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

del

Last edited by a3c4; April 1st, 2007 at 12:45 PM.
Old April 1st, 2007, 01:38 PM   #48
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Fotki z tzw. North Circular Road w Londynie. Jest to płn. odcinek 1 z 4 planowanych (niegdyś...) obwodnic miasta. Na większości odcinków ma przekrój 2x2 lub 2x3, bez pasów awaryjnych i z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami (gdzieniegdzie tuż przy niej znajdują się domy). Ale zdarzają się takie "kwiatki" jak skrzyżowania w 1 poziomie czy zwężenie do 1x3

Na początek mapka poglądowa (numerki mówią, gdzie w przybliżeniu zostało wykonane zdjęcie ):

Zaczynamy na rondzie Hanger Lane Skrzyżowanie z trasą A40, lecącą do Oxfordu.
1.

Ograniczenie do 50 mil/h, wjeżdżamy w dzielnicę przemysłową Park Royal
2.

3.

Szeroka droga wśród domów, ogr. 40 mil/h
4.

Gópie światła przy IKEI
5.

6.

Po lewej duży park z jeziorem
7.

Dojeżdżamy do skrzyżowania z M1 – autostradą biegnącą na północ
8.

Przed nami śliczna estakada
9.

10.

Kolejny węzeł
11.

Światła...
12.

13.

Skrzyżowanie z A1 (w lewo dojazd do M1)
14.

15.

W prawo A1 odbija w stronę theCity
16.

Miodzio odcinek
17.

18.

Po lewej fotoradar
19.

I zwężenie do 1x3 W planach na szczęście jest poszerzenie do 1x4
20.

21.

22.

Za chwilkę dodam część drugą
Old April 2nd, 2007, 02:08 PM   #49
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Część 2.
North Circular zakręca w prawo
23.

Odcinek 1x4
24.

Kolejne skrzyżowanie w poziomie, ale już początek 2x3
25.

I początek bezkolizyjnego odcinka Między skrzyżowaniami 2x3 , 1 pas „odchodzi” i ‘przychodzi” na skrzyżowaniach :P
26.

27.

28.

Śliczne estakady, wjeżdżamy w dzielnicę przemysłową
29.

30.

31.

32.

33.

Znaki zmiennej treści
34.

35.

36.

Skrzyżowanie z M11 (autostradą lecącą do Cambridge i Stansted), przy czym wszystkie jezdnie, łącznice etc. Znajdują się nad ziemią (niżej jest park)
37.

38.

39.

40.

41.

Zjazd dla jadących do centrum Londynu. Tu kończymy naszą podróż
42.

43.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że nudno nie było
Old April 2nd, 2007, 04:08 PM   #50
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 3

Strasznie kiepsko prezentuja sie te angielskie drogi Ogladajac zdjecia przychodza mi na mysl 3 skojazenia: starosc, brzydota i dziadostwo.

Najlepsze drogi w Europie sa w Niemczech, Francji i we Wloszech. brytyjskie nie dorastaja im nawet do piet.

PS Czy angole nadal posluguja sie milami w oznaczeniach czy juz przeszli na km?
Eldorado no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 04:20 PM   #51
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 766

Masz trochę racji. Z drugiej jednak strony, brytyjskie drogi są jednymi z najbezpieczniejszych na świecie. Najwyraźniej można jeździć bezpiecznie, nie mogąc pochwalić się infrą jak Niemcy. Ciekawe jak to się ma do tego skomlenia niektórych polskich "kierowców", że ludzie giną u nas na drogach bo drogi są słabe.
Drzewa wchodzą na ulicę, dzieci nie ulatniają się z przejść dla pieszych a dopiero potrójna ciągła znaczy zakaz wyprzedzania, a ograniczenia prędkości są dla kapeluszników, nie dla nich...

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 04:37 PM   #52
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Quote:
PS Czy angole nadal posluguja sie milami w oznaczeniach czy juz przeszli na km?
Wciąż posługują się milami.

Quote:
brytyjskie drogi są jednymi z najbezpieczniejszych na świecie.
To w dużej mierze dzięki kulturze angielskich kierowców - generalnie są życzliwi, często wpuszczają innych z drogi podporządkowanej. Chyba są przyzwyczajeni do takiego wolnego trybu życia.

Taka mała ciekawostka: w Anglii istnieją takie przejścia dla pieszych, na których kierowca zawsze musi przepuścić pieszego. Nie wiem jak to się fachowo nazywa , ale są to przejścia z takimi "żółtymi balonikami"
Old April 2nd, 2007, 05:01 PM   #53
familok
Another Brick in the Wall

familok's Avatar

Likes (Received): 495

Quote:
Originally Posted by a3c4 View Post
(...)Taka mała ciekawostka: w Anglii istnieją takie przejścia dla pieszych, na których kierowca zawsze musi przepuścić pieszego. Nie wiem jak to się fachowo nazywa , ale są to przejścia z takimi "żółtymi balonikami" (...)
Tja, w Niemczech kierowcy zawsze muszą przepuszczać pieszych na przejściach, niezależnie od oznakowań...
familok no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 06:02 PM   #54
Gradus
Registered User

Gradus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Eldorado View Post
Strasznie kiepsko prezentuja sie te angielskie drogi Ogladajac zdjecia przychodza mi na mysl 3 skojazenia: starosc, brzydota i dziadostwo.
no moze bez przesady z tym dziadostwem ale z tych wszystkich zdjec wylania sie bardzo przecietny obraz... Szczegolnie po tych poczatkowych zapowiedziach najlepszych drog w Europie

Te zdjecia w sumie pokazuja zwyczajne drogi jakie sa w kazdym wiekszym miescie w Europie...
Old April 2nd, 2007, 06:22 PM   #55
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 3

po prostu mam wrazenie ze wiekszosc tych drog powstalo jeszcze w latach 70... do tego ta slynna angielska ponura pogoda i 'mile' wrazenia gwarantowane
Eldorado no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 08:58 PM   #56
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 41334

Generalnie Brytyjskie miasta maja znacznie gorsze drogi niz prowincja.
Przede wszystkim sa waskie. Ale trzeba pamietac ze od prawie 1000 lat (od inwazji w 1066 pod Hastings) zadna woja nie toczyla sie na terytorium tego kraju. Tak wiec w znacznej mierze zachowala sie historyczna tkanka miejska.
Po drugie brytyjczycy maja jedne z najbadziej zatloczonych drog na swiecie (liczone w ilosci samochodo-kilometrow na kazdy kilometr drogi).
Po trzecie przez ostatnie 20 lat bardzo malo inwestuja w budowe nowych drog. Blair postawil na transport publiczny (i g...wno z tego wyszlo bo transport publiczny jest niemilosiernie przeciazony i nedofinansowany). Nie pamietam nawet kiedy tutaj ostatnio zbudowano jakis dluzszy odcinek dwupasmowki.
Ale autostrady podobaja mi sie tutaj bardziej niz w niemczech. Szkoda tylko ze jest ich 3 razy mniej. Szkoda tez ze uparli sie ze nie beda ich budowac wiecej bo w niektorych regionach naprawde by sie przydaly.
A z Londynem to juz nic sie chyba nie da zrobic. Pozostaje tylko rower bo metra szczerze nie polecam. Tyle ze rower niebezpieczny.
Dobrze chociaz ze remonty nawierzchni wykonuja nocami.
Pozdrawiam
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 10:14 PM   #57
frenchman
Registered User

frenchman's Avatar

Likes (Received): 185

Quote:
Taka mała ciekawostka: w Anglii istnieją takie przejścia dla pieszych, na których kierowca zawsze musi przepuścić pieszego. Nie wiem jak to się fachowo nazywa , ale są to przejścia z takimi "żółtymi balonikami"
Takie oznakowania są najczęściej przy szkołach i placach zabaw dla dzieci. Warto dodać, że kierowca naprawdę ZAWSZE się zatrzymuje.

Teraz moja opinia o motorwejsach

1.Miałem okazję kilka razy podróżować po London Orbital(chyba M25). Wizualnie drogi są brzydkie. Mało ciekawe kładki, wiadukty itp. Nie podoba mi się także wykończenie dróg(barierki, linie, słupy oświetleniowe). Wszystko dosyć monotonne. Nawet kolor asfaltu mało ciekawy :/

2.Korki- nie wiem czy to tylko ja miałem okazję jechać w któryś poniedziałek o 8 rano obwodnicą Londynu i takich korków (dodajmy na czteropasmówce) to w życiu nie widziałem.

3.Jakość dróg- Gładkie i przyjemne.

4.Świetne dojazdy do lotnisk.

5.Chętnie bym się zamienił z Anglikami

I jeszcze coś o drogach lokalnych- wydały mi się bardzo kręte. Mnóstwo zakrętów, wąskie, pełno małych rond i wysepek.

A tak w ogóle to kultura na angielskich drogach- to jest to Tylko brać przykład!!!!
frenchman no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 10:48 PM   #58
Gradus
Registered User

Gradus's Avatar

Quote:
Originally Posted by frenchman View Post
A tak w ogóle to kultura na angielskich drogach- to jest to Tylko brać przykład!!!!
to zapewne wynika z tego duzego ruchu o ktorym mowiles. W Polsce ruch sie ostatnio znacznie zwiekszyl i ludzie jezdza duzo spokojniej niz jeszcze pare lat temu... Przynajmniej takie sa moje odczucia
Old April 4th, 2007, 10:42 PM   #59
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 41334

Quote:
Originally Posted by frenchman View Post
Takie oznakowania są najczęściej przy szkołach i placach zabaw dla dzieci. Warto dodać, że kierowca naprawdę ZAWSZE się zatrzymuje.

Teraz moja opinia o motorwejsach

1.Miałem okazję kilka razy podróżować po London Orbital(chyba M25). Wizualnie drogi są brzydkie. Mało ciekawe kładki, wiadukty itp. Nie podoba mi się także wykończenie dróg(barierki, linie, słupy oświetleniowe). Wszystko dosyć monotonne. Nawet kolor asfaltu mało ciekawy :/

2.Korki- nie wiem czy to tylko ja miałem okazję jechać w któryś poniedziałek o 8 rano obwodnicą Londynu i takich korków (dodajmy na czteropasmówce) to w życiu nie widziałem.

3.Jakość dróg- Gładkie i przyjemne.

4.Świetne dojazdy do lotnisk.

5.Chętnie bym się zamienił z Anglikami

I jeszcze coś o drogach lokalnych- wydały mi się bardzo kręte. Mnóstwo zakrętów, wąskie, pełno małych rond i wysepek.

A propo drog lokalnych. Byles kiedys w Kornawalii albo Szkocji? Tam to dpiero sa waskie i krete drogi. Tak na poltora samochodu. Ale jezdzi sie bardzo przyjamnie.

Co do wygladu mostow i wiaduktow to po prosu angole to praktyczny narod. Po co wydawac fortune na most projektu Calatravy skoro za pol ceny mozna postawic prosta konstrukcje skrzynkowa

Jesli przez linie rozumiesz oznakowanie poziome to jest OK.
I musze przyznac ze nigdy nie zwrocilem uwagi na slupy oswietleniowe. Moim zdaniem ich wyglad nie ma zadnego znaczenia

A tak wogole zgadzam sie z twoim ogolnym obrazem.
Narazicho!
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2007, 12:08 AM   #60
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 6106

Quote:
Originally Posted by geogregor View Post
Nie mam nic do betonu w niemczech.
W UK podoba mi sie ze zdecydowana wiekszosc autostrad jest 3 pasmowa a w Niemczech tylko niektore. Poza tym wezly w postaci duzych rond nad lub pod autostrada sa bardziej przepustowe niz te ciasne niemieckie wjazdy.
W Niemczech maja za to duzo wiecej km autostrad.
A co do jakosci samochodow to w obu krajach podobna, czyli duzo lepsza niz w Polsce.
Generalnie duzo lepiej mi sie jezdzi w UK niz w Polsce i to mimo znacznego zatloczenia drog. Kultura jazdy wyzsza, lepsza nawierzchnia no i te brakujace w Poslce autostrady.
Narazicho!!
Chyba dawno nie byles w De...
Advertisement

Reply

Tags
europejskie drogi, great britain, wielka brytania

Thread Tools

Posting Rules