[Polska] Oznakowanie dróg - Page 897 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa » Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 13th, 2019, 04:47 PM   #17921
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Pojedynek ignorancji (Słowacy) z estetyką (Polacy).
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 13th, 2019, 05:01 PM   #17922
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 5737

Quote:
Originally Posted by MAG View Post
Z pogranicza:

Osinów Dolny w pobliżu Polenmarkt Hohenwutzen
.
Tak zapytam. Od dawna ten znak tam stoi ? A jaki tam jest Polski witacz ? Też taki kombinowany ? Ciekawe...
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2019, 05:05 PM   #17923
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Na street view z 2012 jeszcze go nie ma.
Sponsored Links
Advertisement

Old July 14th, 2019, 08:54 PM   #17924
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 4812

Przeglądając SV zwróciło moją uwagę oznakowanie jeden przelotki na S86.

Dla przykładu przelotka z A4 w Chorzowie.
https://www.google.com/maps/@50.2547...7i13312!8i6656

Znak informujący o zjeździe z autostrady po prawej stronie pasa zjazdowego, wydaje mi się to spójne, zwłaszcza że na drogach jednopasmowych mamy w końcu znaki po prawej stronie (Ewentualnie powtórzone przy lewej krawędzi drogi).

W ramach kontrastu na przelotce w drugą stronę (Z jezdni zbiorczej na drogę główną) znaki znajdują się również po prawej stronie czyli za nią.

No to teraz Katowice i S86
https://www.google.com/maps/@50.2761...7i13312!8i6656

Tutaj znak jest właśnie za przelotką, do tego w pewnej odległości i po lewej stronie. Patrząc po umiejscowieniu słupka również bym się zastanawiał której konkretnie jezdni dotyczy ten znak (Szczególnie że z oczywistych względów nie jest powtórzony przy którejś drugiej krawędzi).

Moje pytanie jest takie, czy w przypadku S86 waszym zdaniem wszystko jest w porządku czy np można by było przenieść znak z końcem drogi ekspresowej w inne miejsce (Np przed przelotkę) by było to bardziej intuicyjne?
elot360 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 14th, 2019, 09:08 PM   #17925
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10058

Dla mnie wygląda to tak, jakby znak o końcu ekspresówki miał dotyczyć jadących główną drogą, a nie zjeżdżających na jezdnię zbiorczą.
Old July 17th, 2019, 01:29 AM   #17926
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 32828

Dla mnie umieszczający znak po prostu popełnili błąd i powinien on być przeniesiony przed przelotkę.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 10:03 AM   #17927
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

A jak nie ma miejsca to zwykła tabliczka pod.
Old July 17th, 2019, 10:56 AM   #17928
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Likes (Received): 463

A co sądzicie o tym by w Polsce wprowadzić oznakowanie krawężników? To by znacznie moim zdaniem rozwiązało problem z oznakowaniem miejsc gdzie wolno a gdzie nie wolno parkować, szczególnie w miastach.

Za Kalifornią:
Jeśli krawężnik ma kolor czerwony, to w tym miejscu jest kategoryczny zakaz parkowania. Zazwyczaj znajdują się one na przystankach komunikacji miejskiej, przy skrzyżowaniach czy hydrantach (w razie pożaru).

Białe krawężniki można zazwyczaj znaleźć przy szkołach, szpitalach, domach opieki czy kościołach, ale również przy restauracjach z miejscami dla więcej niż 100 osób, przy hotelach itp. Biały krawężnik pozwala na zatrzymywanie się w danym miejscu aby zabrać lub wysadzić pasażera, jednak na nie więcej niż 5 minut, a kierowca nie może opuścić pojazdu (chyba, że jest to szkoła czy szpital).

Zielone krawężniki pozwalają na krótkie parkowanie (nieprzekraczające zazwyczaj 10 minut). Obowiązuje to od 9 do 18 od poniedziałku do soboty, ale zawsze należy dokładnie to sprawdzić w miejscu parkowania. Znajdziemy je przy mniejszych sklepach, pralniach, bankomatach czy kwiaciarniach. Osoby posiadające kartę parkingową dla niepełnosprawnych mogą się w tych miejscach zatrzymywać na dłużej.

Miejsca w których są żółte krawężniki służą do wyładowywania lub załadowywania towaru w przewidzianych godzinach.

Niebieskie krawężniki są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych posiadających odpowiednią kartę parkingową

Jeśli krawężnik nie ma koloru to można się tam zatrzymywać, oczywiście po sprawdzeniu wszystkich innych obowiązujących przepisów .

Sponsor, r6666, sebus, MacOlej liked this post
Devilfish no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 11:07 AM   #17929
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Już dawno uważałem, że sam znak to za mało. Ale pomysł z malowaniem krawężników w naszych realiach jest kiepski. Jeśli już to lepiej linie na jezdni wzdłuż krawężnika.
Old July 17th, 2019, 02:16 PM   #17930
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

W Chorzowie był taki projekt, oznakowali kilkanaście miejsc, ale później chyba kasa się skończyła i nie odnowili tego:
https://goo.gl/maps/if5xCpuyYL6gGy1b9

AleksanderHugo liked this post
Old July 17th, 2019, 02:28 PM   #17931
Sesek
Registered User

Likes (Received): 376

W Krakowie jest tradycja malowania linii przy krawężnikach jak droga zbyt szeroka
https://goo.gl/maps/jPKDxfu42QQpR43U6
Sesek no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 04:12 PM   #17932
m_w_r
Registered User

Likes (Received): 469

Quote:
Originally Posted by Sponsor View Post
Już dawno uważałem, że sam znak to za mało. Ale pomysł z malowaniem krawężników w naszych realiach jest kiepski. Jeśli już to lepiej linie na jezdni wzdłuż krawężnika.
Za najbardziej czytelny system uważam brytyjski, gdzie podwójna czerwona linia wzdłuż krawędzi jezdni oznacza bezwzględny zakaz zatrzymania, podwójna żółta – zakaz postoju, zaś pojedyncza żółta – ograniczenie postoju. Szczegóły, zwłaszcza w tym ostatnim przypadku, wyjaśniają rozmieszczone regularnie wzdłuż jezdni tabliczki.

Sponsor liked this post
m_w_r no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 05:27 PM   #17933
AleksanderHugo
Registered User

AleksanderHugo's Avatar

Likes (Received): 237

W Danii maluje się mały żółty trójkąt, który pokazuje dokąd sięga „10 m od skrzyżowania”. Jest to prostsze niż malowanie całego krawężnika, ale wystarcza ponieważ jest to tylko informacja pomocnicza.

https://goo.gl/maps/HsHZdmCQBcBvqu8X8

ArtiiP, Tom_89, Kpc21, Luki_SL, Jachoslaw, Tomkisiel liked this post
AleksanderHugo no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 05:34 PM   #17934
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Ale tu chodzi bardziej o odcinki objęte zakazem zatrzymania lub postoju wynikającego ze znaków a nie przepisów ogólnych. Szczególnie przydatne w momencie kiedy przegapi się znak lub jedzie z przeciwnej strony i znaku nie widać.
Old July 17th, 2019, 08:41 PM   #17935
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Quote:
Originally Posted by AleksanderHugo View Post
W Danii maluje się mały żółty trójkąt, który pokazuje dokąd sięga „10 m od skrzyżowania”. Jest to prostsze niż malowanie całego krawężnika, ale wystarcza ponieważ jest to tylko informacja pomocnicza.
U nas jest 10m w przepisach, sa slupki, klomby a ludzie i tak parkuja, a ty proponujesz jakis maly zolty trojkacik, ktory dla mnie wyglada jak przyklejone, przydeptane opakowanie po Twixie lub PrincePolo...

KrzychuEP, sebus liked this post
Old July 17th, 2019, 10:06 PM   #17936
Kpc21
Registered User

No ale wtedy każdy by widział, że to auto jest zaparkowane nieprawidłowo. Jego posiadacz jest niejako napiętnowany.

A tak, to (poza oczywistymi przypadkami) jest zastanawianie się – jest 10 metrów, czy nie ma.

Ciekawe, czy zdarzają się przypadki, gdy w takiej sytuacji policja posługuje się taśmą mierniczą do zmierzenia odległości...
Old July 17th, 2019, 10:20 PM   #17937
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 27575

Zdarzają się, kilka lat temu widziałem taką akcję
Old July 17th, 2019, 10:28 PM   #17938
Kpc21
Registered User

A jak to robią, gdy przepisowa odległość jest określona w setkach metrów (np. pieszy przechodzący przez jezdnię poza przejściem)?

Tak długich taśm mierniczych chyba nie ma. Mają na wyposażeniu dalmierz laserowy, czy coś w tym stylu? Czy mierzą po kawałku po 10 metrów?
Old July 17th, 2019, 10:38 PM   #17939
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 5769

Jakieś 15-16 lat temu miałem taką sytuację: zaparkowałem na chodniku za przejściem dla pieszych przed UP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim na ul. Słowackiego, mniej więcej w tym miejscu: https://goo.gl/maps/D5Sn4EBoeCLPYwtP9
To było przed remontem ulicy. Stał betonowy słup z latarnią, a na nim znak B-36. Samochód stał 65 długości kostek chodnikowych, czyli dobre 13 metrów za przejściem dla pieszych. Gdy wysiadałem, akurat przechodziło 2 straszników śmiesznych, którzy nakazali mi przestawić samochód, bo jest nieprawidłowo zaparkowany. Odparłem, że nie przestawię, bo jest zaparkowany prawidłowo. Na to oni dalej brną: - Ale tu jest mniej niż 10 metrów od skrzyżowania (o przejściu dla pieszych nie wspomnieli). Odpowiedziałem im, że jest więcej niż 10 metrów i poszedłem na pocztę wysłać albo odebrać paczkę. Nie wiem, czy sobie to zmierzyli, ale nie miałem z tego powodu żadnych konsekwencji. A kilka dni później znak B-36 przesunięto o jakieś 8 metrów na wschód, na specjalnie postawiony w tym celu słupek.
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 11:39 PM   #17940
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
No ale wtedy każdy by widział, że to auto jest zaparkowane nieprawidłowo. Jego posiadacz jest niejako napiętnowany.
Pierwszy raz w Polsce? Chodź, oprowadzę Cię

Na oko wystatczy wyobrazić sobie zaparkowane 2 auta. Pomagają też pasy pdp - najczęściej mają 4 metry długości.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
highways, polskie drogi, roads, signs

Thread Tools

Posting Rules