SkyscraperCity Forum banner

[Grodzisk Mazowiecki] Miejski Dom Kultury

15K views 34 replies 19 participants last post by  Michał F. 
#1 · (Edited)
Właściwie to budowa wielofunkcyjnego budynku dla potrzeb kultury.
Projekt został wyłoniony w drodze konkursu SARP-u. Zwycięzcami zostali arch.arch. Andrzej Duda, Henryk Zubel z Gliwickiej pracowni INARKO http://www.inarko.pl/
Według mnie jeden z niewielu budynków poza Warszawą (Z "Warszawskiego Okręgu Metropolitalnego" ;) ) zasługujący na uwagę.
Dodam jeszcze, że jest to w pewnym sensie projekt konkurencyjny do mojego :D ;) ale jak to szanowny pan redaktor Bartoszewicz był łaskaw napisać: "- Ale powstaje dom kultury, projektu innych, bardzo dobrych architektów - pociesza się Marcin Szymański." (nie autoryzowałem ;) )
może się i pocieszam ale nie zmienia to faktu, że na potrzeby pokazywanej tu budowli rozwalono kawał ciekawej przemysłowej architektury z początku XX wieku. A wystarczyło trochę dobrej woli....

tak to ma wyglądać podobno ;]






początki budowy - 14 maja 2006








1 października 2006




























 
See less See more
22
#8 · (Edited)
O arch się wypowiadałem,
gdzie? publicznie? ;)

ale o otoczeniu nie - fatalne, to chyba nie centrum? ;P
i tak i nie... w w zasadzie ścisłe centrum jest obok a działka DK i najbliższe to pusty teren objęty opracowaniem konkursowym i teraz realizowane etapami. Pierwszy etap to właśnie dom kultury z placem przed frontową elewacją. Kolejne to kwartał zabudowy usługowo-handlowej. Jakieś pytania? ;P
 
#13 ·
Jednynie na stronach internetowych pracowni startujących w konkursie... Sarp (organizator) niestety nie publikuje zestawienia złożonych prac. Na stronie miasta była jedynie zwycięzka propozycja.

z dostępnych materiałów jest projekt grupy projektowej Centrala na http://www.centrala.net.pl/ar.html
Strony reszty laureatów (2 miejsce - ś.p. Piotr Wicha; 3 miejsce PPIP) nie zawierają tych projektów lub nie działają.


timit said:
są jakies gotowe projekty zagospodarowania reszty terenu do obejrzenia??
tylko to
 
#15 ·
projekt jest całkiem dobry.... mało jest projektów tej jakości realizowanych w Polsce. Nikomu nie dałem sie pokonać... Z nikim nie rywalizowałem... :pPPP Piszesz jak burmistrz mej wsi, który raczył mnie właśnie w podobny sposób obrazić publicznie;P
 
#17 ·
tadaaam... przypadkiem przechodziłem obok przedmiotowego (jak to towarzysz prezes Filosss w co drugim swym poście zwykł pisać ;) ) projektu... i oto kilka fotek.

a więc > konstrakszyn apdejt ;)

na początek coś dla tropicieli minimalizmu ;P




i pierwszy fakap!!! oby ostatni w takiej skali. Panowie z Inarko się tu nie popisali. Nawet na słabych wizkach było ciut lepiej :(






tu się polepsza > elewacja od parkingu...
 
#18 ·
idziemy dalej...

posadzka > w sumie mnie zaskoczyła pewna dbałość o ten fragment inwestycji ;)


elewacja frontowa... przygotowana do montowania (chyba) drewnianych poziomych "żaluzji" zewnętrznych.






muszę przyznać, że czarny kolor na elewacji budynku w mniejszej miejscowości w PL to raczej rzadkość... a szkoda. Tu będzie chyba całkiem sporo i zapowiada się ciekawie pomimo, że to tynk.














tyle ;)
 
#19 ·
muszę przyznać, że czarny kolor na elewacji budynku w mniejszej miejscowości w PL to raczej rzadkość... a szkoda.
chyba nie tylko czarny kolor to rzadkość ale tez taka architektura :) zazwyczaj jest bardziej 'fikuśnie' i bogato:D ;) bo mała gmina musi sie 'pokazać'.

a inwestycja zacna w sumie :) gdyby nie świadomość tego co mogłoby w zamian powstać[pewien skromny(?) studencki(?) projekt, tak?;) ]
 
#26 ·
Kolorki i wykończenie to efekt fantazji władz (podobno) i cięcia kosztów.
Od Kościuszki pierzei nigdy nie było (wcześniej stała tam fabryka) i nie jestem pewien czy linie zabudowy w Planie Miejscowym nie określały wycofania od tej ulicy (strefa układu urbanistycznego pod ochroną konserwatora).
Te kolorki to elewacja od ul. Spółdzielczej, która niewątpliwie jest jednym z najsłabszych elementów. Co tu ukrywać - jest tragiczna.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top