[Poznań] Hydepark lokalny (min. 100 postów, min. rok na forum, POLITYKA KRAJOWA W PHP!) - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 169 votes, 5.00 average.
Old August 15th, 2007, 12:59 AM   #1
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 576

[Poznań] Hydepark lokalny (min. 100 postów, min. rok na forum, POLITYKA KRAJOWA W PHP!)

Drodzy Forumowicze z Poznania,
zakładam nowy temat, żeby nie zaśmiecać innych wątków, nie robię tego w dziale "Po godzinach", jako że część z nas tam nie zagląda.
Chciałbym żebyście ustosunkowali się do mojego pomysłu ujednolicenia wpisu "Location". Ja proponuję, żeby miało to następującą formę "Poznan (Poland)".
Poznań nie posiada silnej, ani nawet dostrzegalnej marki, stąd nazwa naszego miasta często ginie wśród innych miast wymienionych we wpisie, gdy ktoś dzieli życie, bądź czuje się związany z innymi miastami, jak chociażby ja. Zrezygnowałem jednak ze wpisu "Poznań/Kalisz (Poland)", bo Kalisz (inaczej niż Poznań) nie ma aspiracji do miana metropolii. Nowy Jork dostrzeże każdy, nawet gdy nie będzie klarownie występował we wpisie "Location" w samotności. Inaczej jest z Poznaniem, nas niestety niekoniecznie dostrzegą...
Dzięki ujednoliceniu wpisu np. w formie zaproponowanej przeze mnie moglibyśmy stać się bardziej widoczni na międzynarodowym forum, gdy któryś z nas- Forumowiczów Poznania, udzielałby się w wątkach międzynarodowych, stąd gorąco zachęcam do zmiany wpisu "Location", bądź dyskusji nad moim pomysłem.
Moderatora proszę o nie zamykanie wątku, gdy spotka się z odzewem, lub nawet o podpięcie go na jakiś czas, by nie spadł. Moglibyśmy bowiem wychodzić z podobnymi inicjatywami i omawiać je tutaj, np. ile obiektów poznańskich znajduje się w międzynarodowym ratingu, itp.
Ten wątek i ewentualne działanie zainspirowane jego powstaniem to bardzo małe kroki, jednak z całą pewnością w dobrą stronę.

Zapraszam do dyskusji!

Last edited by Boogie; April 19th, 2008 at 02:48 PM.
Boogie no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 15th, 2007, 01:08 AM   #2
fgdf
^

fgdf's Avatar

Likes (Received): 2

Mnie sie podoba - ostatnio ludziki myslaly ze jestem z chin
fgdf no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 01:40 AM   #3
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 6294

Z chęcią się przyłączę chociaż przyznaję, że rzadko pisuję poza FPW. Inicjatywa fajna, każdy pomysł propagujący nasze miasto czy region wart jest podchwycenia.

Od siebie dodam następujący pomysł - może userzy udzielający się w zagranicznych wątkach stworzą sobie w sygnaturze link z chwytliwym hasłem prezentujący przykładowo zdjęcia z Poz?
Advertisement

Old August 15th, 2007, 01:43 AM   #4
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3634

Wszystko fajnie, ale... jednak chyba lepiej do "Po godzinach", co? )
zonc no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 01:50 AM   #5
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Quote:
Originally Posted by Piotrek/// View Post
Z chęcią się przyłączę chociaż przyznaję, że rzadko pisuję poza FPW. Inicjatywa fajna, każdy pomysł propagujący nasze miasto czy region wart jest podchwycenia.

Od siebie dodam następujący pomysł - może userzy udzielający się w zagranicznych wątkach stworzą sobie w sygnaturze link z chwytliwym hasłem prezentujący przykładowo zdjęcia z Poz?
Także o tym myślełem. PB miał kiedyś takie linki anglojęzyczne, za którymi kryły się rendery SB 2, nieaktualny już render Wechta Tower... Trzebaby stworzyć jednak wątek z samymi najlepszymi zdjęciami, najlepszymi nie pod względem artyzmu, ale takimi, które ukazują tylko piękne oblicze Poznania, choć jest to oczywiście moje zdanie.
Old August 15th, 2007, 01:54 AM   #6
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 6294

To stwórz taki wątek w wolnej chwili
Możesz się posiłkować fotami innych forumowiczów. Problem w tym, że próby takie były już parę razy podjęte, niestety często na jednej stronie znajdowało się 100+ zdjęć co zniechęcało "zagraniczniaków" do ich oglądania i w efekcie wątek spadał w bezdenną otchłań SSC
Old August 15th, 2007, 01:55 AM   #7
fgdf
^

fgdf's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Wszystko fajnie, ale... jednak chyba lepiej do "Po godzinach", co? )
Dajesz ZONC!! -

Quote:
Zonc - Bydgoszcz (near Poznan ,Poland )
fgdf no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 02:09 AM   #8
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Quote:
Originally Posted by Piotrek/// View Post
To stwórz taki wątek w wolnej chwili
Możesz się posiłkować fotami innych forumowiczów. Problem w tym, że próby takie były już parę razy podjęte, niestety często na jednej stronie znajdowało się 100+ zdjęć co zniechęcało "zagraniczniaków" do ich oglądania i w efekcie wątek spadał w bezdenną otchłań SSC
Można też umieść link ze zbiorem paru zdjęć, nie musi to być koniecznie wątek na forum. Ta forma, moim zdaniem byłaby nawet lepsza. Gdyby ktoś chciał także mógłby umieść link w swojej sygnaturze. Jednak najważniejsze na razie jest ujednolicenie wpisu "Location"- my naprawdę wyłapujemy nazwę Poznań, ale inni nie, zwróć uwagę, że nazwy miast, których nie znasz (zwłaszcza jeśli są skomplikowane) rozmywają się w natłoku innych informacji. Gdyby każdy z nas miał taki sam wpis lokalizacji mógłby także zagrać element zaciekawienia, jak np. gdy członkowie "Inwestycji dla Poznania" maja pod awatarem właśnie napis "Inwestycje dla Pozania" lub "IdP"- wyróżniają się tym. Tak wszyscy Forumowicze poznańscy mogą się wyróżniać od Forumowiczów z innych miast ujednoliconą nazwą lokalizacji.
Old August 15th, 2007, 02:37 AM   #9
sky_POZ
cyber-barok

sky_POZ's Avatar

Likes (Received): 0

Świetny pomysł z tą lokalizacją, coś mi się wydaję, że szybko zostanie podchwycony na FPW
sky_POZ no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 03:31 AM   #10
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5409

Hmm...

No dobra niech Wam będzie- jakiś to pomysł jest choć mnie osobiście bawią różne podpisy w stylu: stołeczne miasto Poznań czy TYLKO POZNAŃ albo PYRLANDIA...
Pawelski no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 10:55 AM   #11
krzychuT
Registered User

Świetny pomysł Boogie
Pewnie niedługo większość będzie już miała odpowiedni napis w 'Location'
krzychuT no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 11:21 AM   #12
speider
Registered User

Likes (Received): 19

Pomysł ciekawy ale dlaczego nie Poznań?

POZnan*

speider no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 11:29 AM   #13
Arki89
IdP, RO Junikowo

Arki89's Avatar

Likes (Received): 457

Pomysł dobry-zaraz zmieniam.A co do linka w sygnaturze-może poprostu "Poznań-the place to be" widoczną czcionką. Jest to hasło reklamowe Poznania więc przy jakiejś akcji promocyjnej miasta(czy też różnych artykułach etc) ono sę pojawi-i może wtedy ktoś to znami skojarzy No i czoywiscie nie sto fotek tylko dajmy na to 20.
Old August 15th, 2007, 12:03 PM   #14
SiMichal

Bardzo ciekawa inicjatywa
Zastanawiam się czemu tylko Poland w nawiasie a nie po przecinku tak jak to się częściej spotyka?
SiMichal no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 12:09 PM   #15
bender82
Registered User

bender82's Avatar

wedle życzenia )
bender82 no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 12:22 PM   #16
Posener
Registered User

Posener's Avatar

Likes (Received): 600

Dobry pomysł, przyłączam się
Posener no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2007, 12:25 PM   #17
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Odpowiadam dlaczego Poznan, a nie Poznań. "Ń" jest polską literą i nazwa naszego miasta występuje w tej formie tylko i wyłącznie w Polsce. Obcokrajowcy jeżeli spotykają się z nazwą Poznania, to najczęściej ma ona formę "Poznan". Natomiast Poland w nawiasie, bo tak wydaję mi się bardziej klarownie. Poza tym Poland jest tylko po to by można było umiejscowić Poznań właśnie w tym kraju.
Old August 15th, 2007, 12:29 PM   #18
SiMichal

Rozumiem ale chodzi mi o to, że poprawny zapis to właśnie ten Poznan, Poland. Poza tym można sprawdzić w googlach co częściej występuje.
I jeszcze jedna sprawa: warto by ujednolici ten opis także co do wielkości czcionki (nie wszystko CAPSLOCKIEM itp.).
Sorry, że się czepiam
Jeszcze raz dla Ciebie wielkie brawa za ten dobry pomysł
Old August 15th, 2007, 12:38 PM   #19
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Poland w nawiasie, bo w zamyśle ma to służyć jedynie możliwości umiejscowienia Poznania w danym państwie. Czyli, że ten wpis jest marginalny, dlatego w nawiasie. Poza tym skoro większość ma państwo po przecinku, to my będziemy wyróżniać się nazwą państwa w nawiasie. Przyznaję Ci rację SiMichal w sprawie wielkości czcionki. Lepiej byłoby gdyby wszystkie wpisy wyglądały tak samo, ale jeśli już nazwa miasta jest wpisania przy użyciu Caps Lock, to jednak lepiej byłoby gdyby nazwa państwa nie była pisana przy użyciu tej funkcji, tak by ewentualny wpis "POZNAN" ją zdominował.
Old August 15th, 2007, 12:43 PM   #20
SiMichal

Ok, przekonałeś mnie.
Teraz tylko trzeba stworzyć odpowiednią sygnaturkę.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules