[Poznań] Poznańskie buraki - gdzie jest straż miejska? (hyde park) - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 27 votes, 5.00 average.
Old March 4th, 2011, 02:20 AM   #1
PieEetrek
Registered User

Likes (Received): 7449

[Poznań] Poznańskie buraki - gdzie jest straż miejska? (hyde park)

Instrukcja Maraxa0 dotycząca sposobu zgłaszania łamania kodeksu drogowego do Straży Miejskiej:

Quote:
Originally Posted by marax0 View Post
mniej wiecej taki mail na adres straży miejskiej:
Quote:
Szanowni Państwo,

chciałbym zgłosić przypadek nieprawidłowego parkowania. Opisana przeze
mnie sytuacja miała miejsce w dniu 21 lutego 2013 roku o godzinie 20.30 na
skrzyżowaniu ulic Kościuszki z ul Fredry w Poznaniu,
Osoby kierujące pojazdami marki VW Passat o numerach
rejestracyjnych PO XXXXL, Jeep PO XXXXT, Ford Mondeo POXXXXY , Toyota Corolla PO XXXXH parkowała w sposób niedozwolony - na chodniku w miejscu oznaczonym znakiem B-36, znacząco utrudnia ruch pieszych

Ponieważ kierujący ww. pojazdem dopuścił się ewidentnego naruszenia
przepisów Prawa o Ruchu Drogowym proszę o odpowiednią reakcję Straży
Miejskiej w Poznaniu w tej sprawie. Jako dowód załączam zdjęcie
wykonane osobiście w dniu i miejscu zdarzenia aparatem cyfrowym marki Benq
obrazujące opisaną przeze mnie sytuacje.
Załączasz zdjęcia i czekasz na kontakt
Dostajesz maila

Quote:
Odpowiadając na Pana e-maile w sprawie nieprawidłowego postoju pojazdów w okresie od 2 stycznia 2013 r. do 8 stycznia 2013 r. w rejonie Starego Miasta informuję, że zgodnie z treścią art. 97. ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, strażnik miejski może jedynie zastosować postępowanie mandatowe w poniższych przypadkach gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu,
3) stwierdzi popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu.

W związku z powyższym Straż Miejska Miasta Poznania gotowa jest do sporządzenia wniosków do sądu o ukaranie kierowców wskazanych w Pana pismach pojazdów. Proszę zatem o przekazanie swoich danych osobowych, są one niezbędne do wszczęcia rzeczonej procedury i wskazania Pana jako świadka zdarzeń.

Ponadto informuję, że w ramach posiadanych sił i środków Straż Miejska referat Stare Miasto wskazane w pismach miejsca uwzględni w zadaniowaniu patroli do służby.

Naczelnik Wydziału Centrum
Straży Miejskiej Miasta Poznania
Wiesław Paluszkiewicz
Wysyłasz swoje dane kontaktowe i czekasz na telefon.
Nie powiem ile bo to może potrwać
Dzwonią do Ciebie i infomują że działają w sprawie Twojego złoszenia i jest konieczność złożenia zeznań.
Pytają kiedy możesz się stawić, są raczej elastyczni.

Na wizycie w SM (Dla mnie to byly zawsze wizyty w SM Centrum na ul. Kramarskiej 3/5) potwierdzają Twoje dane, podpisujesz oświadczenie o KPK (Skladanie fałszywych zeznań itp). Następnie pokazują Ci Twoje foto, składasz zaznania, podpisujesz się i Twoja rola sie chyba konczy. Nie mialem wezwania do sądu.

Niestety z tego co wiem to najlepiej dla Poznania jak SM interweniuje na telefon i łapie na gorącym uczynku. Wystawiony wtedy mandat zaslia kasę miasta.

Pieniądze z postępowania na drodze sądowej wędrują ponoć do budżetu centralnego
ps. Można hurtowo jak mają od Ciebie kilka zgłoszeń to zeznania złożysz na jednej wizycie.
Ze strony SM:

Quote:
Zgłoszeń można dokonywać:

telefonicznie - tel. 986 (połączenie bezpłatne)
telefonicznie - tel. 61-878-52-18
korzystając z formularza internetowego w systemie on-line
wysyłając sms na nr 606-986-986 (dla osób niesłyszących)
wysyłając mms na adres - [email protected]
na numer fax 61-852-41-51
pocztą elektroniczną na adres - [email protected]
listownie na adres: Straż Miejska Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań
=================

Długo zastanawiałem się nad tematem dotyczącym źle zaparkowanych samochodów - wielkiego problemu Poznania! Wiem, że jest już wątek o parkowaniu w miastach, acz tutaj chciałbym bardziej przybliżyć problem samego Poznania, dzięki któremu może ktoś kiedyś się nim zajmie.
Dlatego zachęcam do masowego wrzucania zdjęć i opisywania problemów Nie jakość zdjęć a ich cel ma tutaj znaczenie, a jeśli to nie dział na takie wątki to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie do Hyde Parku, acz jak wiemy tam jest zawsze mniejszy odezw.

Kompletnie nie mogę zrozumieć tej ignorancji kierowców, którzy to myślą, że każdy wolny skrawek terenu nadaje się pod parkowanie
Nie ważne, czy to chodnik, czy trawnik, czy zieleń, czy plac, czy nawet torowisko.
Można zrozumieć, że mamy w mieście niedobór parkingów jak i miejsc postojowych,a obecnie panuje zima acz nie upoważnia to nikogo do wszędobylskiego byle jakiego parkowania, na który nikt nie reaguje. Ile razy to tramwaje stały zablokowane, a sprawca wydarzenia nie poniósł żadnych konsekwencji ?
Trzeba coś z tym wreszcie zrobić !!

Na pierwszy ogień seria zdjęć z poprzedniej soboty. 26.02.11 - godziny popołudniowe.

Zaczniemy od naszego jedynego deptaku jaką jest ulica Półwiejska.
Deptak ten powoli zmienia się w zasyfiony samochodami parking !

Nie pamiętam dnia aby w tym miejscu, pod Browarem ktoś nie parkował

Telewizja WTK nie lepsza !

Jak widać nie tylko przyjezdni parkują gdzie popadnie.

Nie ma to jak przeciskanie się między samochodami.

Last edited by youknow; August 24th, 2013 at 11:05 AM.
PieEetrek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 4th, 2011, 02:22 AM   #2
PieEetrek
Registered User

kolejne dwa

Dostawcy mogą tutaj wjeżdżać, acz tylko w godzinach między 18 - 10.

Razem naliczonych 15 samochodów, których tutaj być nie powinno. No chyba, że któryś z nich posiada zgodę ZDM, acz wątpię aby wszyscy ją posiadali ...
Old March 4th, 2011, 02:30 AM   #3
PieEetrek
Registered User

ul.Paderewskiego.

Co z tego, że pół chodnika jest zastawione ?

Jest godzina 13:10, czyli okres kiedy parkowanie na tej ulicy jest zakazane. Zresztą po za okresem zakazu i tak nakazuje się tu parkowanie równoległe. Kogo to obchodzi ?

czy tak powinny wyglądać staromiejskie uliczki? - ul.Wrocławska

Ładna ulica z ładnie wyznaczonymi miejscami do parkowania. Burak, którego przepisy nie interesują musiał się znaleźć - ul.Podgórna
Sponsored Links
Advertisement

Old March 4th, 2011, 03:14 AM   #4
cotinus
zarejestrowany użytkownik

cotinus's Avatar

Likes (Received): 933

na Podgórnej z tego co wiem to juz nie raz usuwali samochody bo... tramwaje mi mogły przejechać. To jest dopiero ignoranctwo.
cotinus no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 08:39 AM   #5
Michal_83
...

Michal_83's Avatar

Likes (Received): 1

Tą Hondę Accord z trzeciego zdjęcia można bardzo często spotkać na osiedlu
Tysiąclecia 3. Oczywiście najczęściej zaparkowana na miejscu dla inwalidy lub miejscu wydzielonym dla dojazdu straży pożarnej.

No ale przecież ma Hondę i dwa wydechy więc o co chodzi.
Michal_83 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 09:16 AM   #6
talanar
Użytkownik zaszczuty

Likes (Received): 12

Wy naprawde nie macie co robic ludzie Chyba sie skonczy na tym ze bede musial pozwac FPW za wywolanie trwałego rozstroju nerwowego....
Swoja droga - co to za Hyundai kolo tego Miss Fashion ?
talanar no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 09:38 AM   #7
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 2602

Dziwne, że nie było Sla na Półwiejskiej - stały gość ze słynnego ostatnio dewelopera. hyundai ix35 = kia sportage
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 09:38 AM   #8
Lukis
Registered User

Lukis's Avatar

Likes (Received): 22

A ci na deptaku płacą chociaż za strefę?
Lukis no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 11:08 AM   #9
camusy
Registered User

Likes (Received): 0

jest komisja rewitalizacyjna zapraszam do zarzucania radnych tymi zdjęciami plus telefony do 986 i mediow i do nas Mobilny Poznań cały czas czeka na wsparcie medialne i spoleczne

http://mobilnypoznan.com.pl/
camusy no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 11:10 AM   #10
Posener
Registered User

Posener's Avatar

Likes (Received): 600

Spora część tych z Półwiejskiej ma plakietki inwalidzkie (domyślam się, że są niepełnosprawni umysłowo) tak więc sobie używają. Jest to niepoważne i cholery można dostać idąc tą ulicą. Jeszcze bardziej niepoważne jest to, że Straż Miejska będąc świadoma tego co się dzieje wcale nie kwapi się do zintensyfikowania swych działań a przecież są to łatwe pieniądze dla miasta.
Posener no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 03:00 PM   #11
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1619

Quote:
Originally Posted by talanar View Post
Swoja droga - co to za Hyundai kolo tego Miss Fashion ?
ix35

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 03:25 PM   #12
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5359

Widząc tytuł - pomyślałem, że z frustracji stworzono wątek - w którym będziemy żalić się czy rozmawiać na różne tematy - odnośnie poznańskich patologii... Jest watek zdjęciowy - Brzydki Poznań - tu myślałem, że będzie odpowiednik tekstowy. Z samym umartwianiem się sytuacją parkingową - cóż, będę omijał ten wątek - bo to mnie najbardziej denerwuje w mieście a chce zachować dobry humor...

Sytuacja na Półwiejskiej (jakżeż dobrze nazwa ulicy oddaje jej stan ) to dla mnie NAJWIĘKSZA porażka miasta. Największa - bo najłatwiej ją naprawić a NIC się z tym nie robi . Puste działki - nieużytki w centrum czy straszące elewacje - to większy problem - musi się znaleźć inwestor, kasa a tutaj - niskim kosztem można by unormować sytuację a NIE dzieje się NIC - niemoc...

Dlatego NIE lubię Półwiejskiej i coraz bardziej Poznania .

Mam jednego buraka - to nie centrum ale...

z tyłu - za Green Pointem
Pawelski está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 4th, 2011, 03:40 PM   #13
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Likes (Received): 7608

uuu Pawelski nie lubi Poznania ,chyba nadchodzi kres tego forumZapostowane auto jest z Chodzieży
Old March 4th, 2011, 03:43 PM   #14
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 576

Ten wątek jak i to co dzieje się w Poznaniu obrazuje tylko skalę pogardy władzy tzw. samorządowej dla obywatela w tym mieście!
Old March 4th, 2011, 04:39 PM   #15
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 3636

W Polsce, a w Poznaniu w szczególności, wydaje się panować mentalność typu: "my car is my castle", tzn. jeśli wszędzie poruszam się samochodem, bo chcę, bo lubię, bo muszę, bo tak jest szybciej, etc. to przecież normalne, że "gdzieś go muszę parkować, więc się ode mnie proszę odstosunkować". Strażnicy miejscy i ich przełożeni, również podzielają ten sposób myślenia, i niechętnie zwalczają zjawisko, które w ich przekonaniu jest całkowicie naturalne. Jest to przejaw skrajnego egoizmu albo może braku myślenia w jakimkolwiek szerszym zakresie niż "swojego ogródka".
Old March 5th, 2011, 02:26 AM   #16
susamuruago
Wydra

susamuruago's Avatar

Likes (Received): 262

w zeszłym roku byłem świadkiem "fajnej inicjatywy obywatelskiej" w Łodzi. A mianowicie, koleś/ówa źle zaparkował auto, nieważne o szczegóły, ale miał na szybie przedniej fajnego nowego merca przyklejoną na jakiś "superglue" karteczkę - "To jest wjazd dla mieszkańców palancie". Ja jak widzę źle zaparkowane samochody to im zamykam lusterka od strony pasażera - taki mój mały bunt. Gdybym był drecholem to pewnie bym mazał sprejami po linii parkowania, aż mnie nosi jak na to patrzę.

Otter's Underground World
Otter's Underground Youtube
Fort Poznań
susamuruago no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2011, 02:58 AM   #17
Forza_imperial
=Old School=

Forza_imperial's Avatar

Quote:
Originally Posted by PieEetrek View Post
to ci copy-paste prawie jak nowy woz mego ojca (po gran cherokiem nie winetum )

Old March 5th, 2011, 05:00 AM   #18
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by susamuruago View Post
w zeszłym roku byłem świadkiem "fajnej inicjatywy obywatelskiej" w Łodzi. A mianowicie, koleś/ówa źle zaparkował auto, nieważne o szczegóły, ale miał na szybie przedniej fajnego nowego merca przyklejoną na jakiś "superglue" karteczkę - "To jest wjazd dla mieszkańców palancie". Ja jak widzę źle zaparkowane samochody to im zamykam lusterka od strony pasażera - taki mój mały bunt. Gdybym był drecholem to pewnie bym mazał sprejami po linii parkowania, aż mnie nosi jak na to patrzę.
Trochę historii, też z karteczką w tle ,
bynajmniej nie chodzi o zdjęcie.
Old March 5th, 2011, 10:37 AM   #19
mateq
mod emerytowany

Temat jest potrzebny, to fakt. To co się obecnie dzieje z parkowaniem w Poznaniu to degrengolada społeczna. Tak źle nigdy nie było, a zanosi się, że będzie jeszcze gorzej.

Zastanawiam się jednak, czy tu, w inwestycjach, jest dla niego miejsce? Jeśli wyrazicie zgodę, to zostawię, jeśli będzie sprzeciw, przeniosę do architektury i urbanistyki.
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2011, 11:06 AM   #20
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5359

Cień demokracji?
Pawelski está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags