[Poznań] Poznańskie buraki - gdzie jest straż miejska? (hyde park) - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 27 votes, 5.00 average.
Old March 9th, 2011, 12:22 AM   #61
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5404

Quote:
Originally Posted by Mr. S. View Post

Też to widziałem na TVN24. Żenada... A potem karetka jedzie godzinę, bo jej blokadę założyli.. A wokół placu Wolności stoi zawsze co najmniej 50 samochodów na zakazie.

Mandat się należał - blokada może już nie... Karetka na sygnale to "święta krowa" - może właściwie jechać i stać gdzie chce, jednak po za interwencją jest zwyczajnym pojazdem - kierowca musi przestrzegać przepisów jak wszyscy.
Pawelski no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 9th, 2011, 12:28 AM   #62
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1619

masz racje Pawelski, ale gdy popatrzysz na samochody stojące w centrum i na stytuacje z karetką to widać, że to jakiś głupi paradoks, że ktoś nas tutaj robi w konia.

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 01:04 AM   #63
parapet
BANNED

Likes (Received): 0

LINK

Nieprzepisowe parkowanie jest promowane nawet na wizualizacjach
parapet no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 9th, 2011, 06:09 PM   #64
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Likes (Received): 215

Ten czarnym autem to chyba nawet zaparkował na pasach.
Pulse no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 11:08 PM   #65
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 3646

Quote:
Originally Posted by bb78 View Post
Też prawda. Najlepiej to widać na Bukowskiej przed Sheratonem, gdzie chodnik często służy jako parking dla różnych drogich fur.
E tam przed Sheratonem. Na St. Rynek niektórzy chyba nigdy na własnych nogach nie przyszli. Najlepiej jest wjechać SUVem i stanąć obok ogródka piwnego, żeby pogadać ze znajomymi.
Na szczęście SM pilnuje, żeby nikt nie przechodził przez ulicę na czerwonym świetle.
Old March 9th, 2011, 11:38 PM   #66
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 576

Jak mieszkałem w Wawie w bloku za Zieloną Gęsią to raz wyzwałem gościa od chama, bo zaparkował jeepem za blokiem na trawniku i dzięki temu potem go zapamiętałem. On zawsze parkował za blokiem na trawniku, a jego znajomy, z którym się spotykał w Gęsi, też jakimś SUVem (już nie pamiętam jakim) zawsze wjeżdżał na osłupkowany placyk przez przejście dla pieszych. Mieli po prostu swoje stałe miejsca parkingowe tak jak każdy burak, który nielegalnie parkuje. To są najczęściej ciągle te same samochody w tym samych miejscach.

Dzisiaj natomiast aż się zdziwiłem, że jeden z pickupów Mayera nie stał na chodniku na Ogrodowej, tylko na parkingu koło parku. Jednak stał na miejscu, gdzie parking się kończy, więc przednie koło i tak rozjeżdżało trawnik z boku. W końcu doczeka się porysowanej karoserii na całej długości, bo dwóch pieszych ma problem żeby się minąć na połowie chodnika jaki zostaje wolny. Liczę na porysowaną karoserię, bo na straż miejską nie mogę.

Last edited by Boogie; March 10th, 2011 at 12:22 AM.
Boogie no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 12:01 AM   #67
porando
Registered User

porando's Avatar

Likes (Received): 182

Quote:
Originally Posted by Boogie View Post
Mieli po prostu swoje stałe miejsca parkingowe tak jak każdy burak, który nielegalnie parkuje. To są najczęściej ciągle te same samochody w tym samych miejscach.
Dokładnie tak samo jest w Poznaniu na Fredry, obok sklepu z okularami notorycznie od wielu miesięcy parkuje ten sam, duży, czarny Jeep soczyście zajmując 3/4 chodnika...

Swoją drogą aż się prosi, aby na tym odcinku tej ulicy zamontować na skraju chodnika jakieś słupki, czy ograniczniki na tych baranów. Dostawczaki jeśli muszą, mogą zatrzymywać się wtedy na jezdni, która jest w miarę szeroka, a przy tym mało ruchliwa.
porando no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 12:21 AM   #68
youknow
IdP

youknow's Avatar

Likes (Received): 1780

Na Fredry przy Kościuszki lubią też sobie na chodniku zaparkować kwiaciarze - też takie "własne", stałe miejsce tam mają.
youknow no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 11:47 AM   #69
punkracy
Tu i Teraz

punkracy's Avatar

Likes (Received): 3270

Quote:
Originally Posted by Mr. S. View Post

Też to widziałem na TVN24. Żenada... A potem karetka jedzie godzinę, bo jej blokadę założyli.. A wokół placu Wolności stoi zawsze co najmniej 50 samochodów na zakazie.
Pomijając czy tę karetke słusznie przyblokowali czy nie, to smutne są te nasze media. Dla ogólnopolskich to poprostu zabawny przerywnik. Media lokalne powinny drążyć temat, ale niektóre wola zajmować się przekleństwami na stadionie.
Wczoraj MMPoznań coś napisało:
http://www.mmpoznan.pl/362603/2011/3...?category=news

Quote:
Okazuje się jednak, że deptak zastawiony samochodami samym pieszym aż tak bardzo nie przeszkadza. Straż miejska nie otrzymuje zgłoszeń z prośbą o interwencję w tym miejscu w związku z nieprawidłowo zaprakowanymi samochodami.
- W ciągu ostatnich dwóch tygodni dokonaliśmy na Półwiejskiej czterech interwencji - informuje po sprawdzeniu danych Jacek Kubiak. - Nie wynikają one jednak ze skarg mieszkańców.
Tak więc mieszkańcom to nie przeszkadza, a co SM będzie się nadmiernie wychylać.
Old March 10th, 2011, 01:10 PM   #70
Rafs
Registered User

Rafs's Avatar

Skrzywienie mentalne jest już tak głębokie, że większość osób nie widzi nic dziwnego ani bulwersującego w tym, że samochody parkują na deptaku.
Rafs no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 01:22 PM   #71
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14127

Quote:
Originally Posted by Rafs View Post
Skrzywienie mentalne jest już tak głębokie, że większość osób nie widzi nic dziwnego ani bulwersującego w tym, że samochody parkują na deptaku.
Raczej większość ludzi nie ma ochoty wydawać paru groszy na telefon do SM, z którego i tak nic nie wyniknie. Cztery interwencje w ciągu dwóch tygodni? Sorry, ale tyle to można zrobić w dziesięć minut na odcinku Krakowska-Kwiatowa. I czy Straż Miejska nie może reagować bez zgłoszenia? To po choinkę się szwendają po mieście?
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 01:30 PM   #72
Slaff
Registered User

Slaff's Avatar

Likes (Received): 4242

No właśnie też mnie to dziwi, Straż Miejska powinna przede wszystkim interweniować bez zgłoszenia, gdy na patrolu sami zauważą wykroczenie bo cytując klasyka od tego oni są, od tego są oni.
Slaff está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 03:19 PM   #73
talanar
Użytkownik zaszczuty

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Rafs View Post
Wiekszość ludzi nie ma czasu sie bawić w chodzenie i oglądanie kto, czym gdzie,na co, po co, za co, czemu, i pod jakim kątem parkuje.
talanar no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 08:31 PM   #74
susamuruago
Wydra

susamuruago's Avatar

Likes (Received): 264

Darmowy telefon 986, można wykonać nawet z komórki.

Otter's Underground World
Otter's Underground Youtube
Fort Poznań
susamuruago no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 09:47 PM   #75
smochy_bronx
Registered User

Likes (Received): 23

Dobrze, że temat się pojawił. Moim zdaniem problemem nie są kierowcy bo buraków nigdzie nie brakuje, lecz właśnie nieudolna "straż" miejska. Jeżeli chodzi o działanie tej służby w Poznaniu, miarka przebrała się już dawno temu, całe miasto zawalone jest samochodami i psimi odchodami od zawsze, nigdy nie było z tym porządku.
Zorganizowana z wielką pompą akcja odholowywania samochodów na lawetach, mająca poskromić kierowców łamiących przepisy, trwała 1 (słownie: jeden) dzień! Swego czasu załatwiałem pewną sprawę na Jeżycach i kilka razy dziennie przejeżdżałem ul. Janickiego, gdzie mieści się chyba jakaś siedziba SM. Za każdym razem przed budynkiem stały ok 3-4 radiowozy + mniej więcej tyle samo umundurowanych "strażników" na papierosie. Mogliby w tym czasie sprzątnąć swoje samochody do których nawet nie ma jak wsiąść ze względu na panujący tam bajzel, typowy zresztą dla całej tej organizacji.
I znowu trudno obwiniać mi samych strażników, z reguły ludzi bez odpowiedniego przeszkolenia adekwatnego do przyznanej im władzy. Panująca w SM sytuacja to moim zdaniem brak silnej i twardej ręki zarządzającej tymi ludźmi.
Nie jest dla mnie wytłumaczeniem brak pieniędzy, bo pamiętam kiedyś pytanie zadane policjantowi czy aby ich nowy radiowóz (Skoda Superb o wartości powyżej 100 tys zł) nie jest za drogi jak na Polskie realia. Z uśmiechem na ustach odpowiedział, że goniąc kierowców przekraczających prędkość, samochód zwróci się w kilka tygodni. to tylko przykład na to jak dochodową działalnością może być wystawianie mandatów.
Wisienką na torcie i potwierdzeniem tezy o braku dobrego zarządzania strukturami SM jest sprawa jej komendanta, który swoją pozycję bezczelnie wykorzystuje do napychania własnych kieszeni (parking + myjnia). Nie wiem dlaczego jeszcze nie przeczytałem w gazecie artykułu o dymisji tego [email protected]#$%na, jak zwykle wszyscy siedzą cicho i nie robią nic, licząc że dziennikarze zapomną. Czy tak jak w przypadku stadionu pozostaje nam czekać na działania organów zewnętrznych, z poza miasta?

Wracając do tematu parkowania, sam też chciałem juz drukować naklejki i nalepiać burakom na szyby ale po dłuższym namyśle stwierdziłem, że problem tkwi w innym miejscu.
smochy_bronx no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 11:17 PM   #76
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Quote:
Originally Posted by smochy_bronx View Post
Wisienką na torcie i potwierdzeniem tezy o braku dobrego zarządzania strukturami SM jest sprawa jej komendanta, który swoją pozycję bezczelnie wykorzystuje do napychania własnych kieszeni (parking + myjnia). Nie wiem dlaczego jeszcze nie przeczytałem w gazecie artykułu o dymisji tego [email protected]#$%na, jak zwykle wszyscy siedzą cicho i nie robią nic, licząc że dziennikarze zapomną. Czy tak jak w przypadku stadionu pozostaje nam czekać na działania organów zewnętrznych, z poza miasta?
Zgadzam się, że powinien zostać wyrzucony z hukiem z roboty, ale widocznie nie czytałeś dalszych artykułów na ten temat, bo Konieczny sam się zwolnił. Oczywiście poza tym poznański schemat "nic się nie stało" zachowany.
Old March 12th, 2011, 12:41 AM   #77
GreGorian*
DarkBeats

GreGorian*'s Avatar

Likes (Received): 640

Quote:
Originally Posted by porando View Post
C Czy może pójść w stronę lokalnego acz powolnego działania na własną rękę (wlepki, przymykanie lusterek, informacje dla kierowców za wycieraczkami)? (Jeżeli wlepki to może powrzucajmy tutaj własne alternatywy dla karnych kutasów.)
To jest niszczenie cudzego mienia jakby co i miałbym obawy, że jeżeli wlepi się to komuś kto zna się na rzeczy, mógłby dojść do tego kto to zrobił. Chciałem już pokazać tutaj jak wygląda wlepka 'domowej' roboty ale się rozmyśliłem.
GreGorian* no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2011, 01:54 AM   #78
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Dzisiaj wreszcie miałem okazję spotkać kierowcę srebrnej omegi, która o ile pamiętam parkuje często na początku Powstańców Wielkopolskich od strony Delty, czyli ma swoje stałe miejsce. Oczywiście na chodniku, podczas gdy parking wzdłuż krawężnika był niemal całkowicie pusty. Wyciągnąłem telefon z zepsutym aparatem i poprosiłem o uśmiech jakiegoś typa na oko ze 30 lat, w garniturze idącego potem do Delty. Z racji tego, że aparat zepsuty miałem jedynie intencję, żeby zepsuć mu dzień, ale uśmiechnął się i odwrócił w stronę obiektywu podczas wyciągania teczki z tylnego siedzenia i zapytał uprzejmym tonem czy wyślę do gazety. Oschłym tonem odparłem, że do straży miejskiej, a potem dodałem, że jeszcze opublikuję w Internecie i zrobiłem jeszcze niby zdjęcie tablicy. Typ się uśmiechnął i powiedział, że dziękuje. Kurczę, wielka szkoda, że nie miałem sprawnego aparatu, bo byście popatrzyli sobie teraz na ten ironiczny uśmieszek buraka.

Następna sytuacja to samochód zaparkowany kołami z jednej strony na trawniku przy kościele Karmelitów. Parking przed kościołem na rozwidleniu Działowej i Św. Wojciecha prawie pusty, ale burak musiał wjechać na ten szeroki chodnik wzdłuż tego muru Karmelitów. Oczywiście w każdą niedzielę kierowcy mają najwidoczniej dyspensę na parkowanie tam od Karmelitów respektowaną przez straż miejską na mocy konkordatu, ale tym razem samochód nie zaparkował nawet po stronie muru, tylko od strony zieleńca i mimo szerokiego chodnika stanął dwoma kołami na zieleni. Po prostu brak wyobraźni taki jakby robił to na złość chcąc zmaksymalizować szkody. Podniosłem mu wycieraczkę z przodu i z tyłu mając to cholerne poczucie totalnej bezsilności. Gdybym urwał mu tę wycieraczkę i tak by nie zrozumiał, a do straży miejskiej jak to najczęściej bywa nie ma sensu dzwonić, a w przypadku strefy rażenia krzyżem w ogóle.
Old March 12th, 2011, 03:49 AM   #79
PieEetrek
Registered User

Likes (Received): 7454

Już nawet nie mogę tego czytać ... Chyba przestanę wchodzić, z domu aby tego wszystkiego nie widzieć.

Tak sobie stoję i czekam na 17tkę, a tu nagle ktoś podjeżdża zastawiając pół chodnika, oczywiście żeby miejsce się znalazło musiało się odsunąć parę osób. Przystanek Rynek Jeżycki. Sory za b.kiepską jakość.

Staszica

Czegoś takiego pod Browarem jeszcze nie widziałem.

Proszę sobie wyobrazić co się działo w tym wąskim gardle, ludzie chyba nie wiedzą, że są na deptaku i ustępują miejsca ...
Jednak został ukarany jak każdy inny kto jedzie Półwiejską - zawsze wychodzę przed samochód i idę najwolniej jak się da. W tym przypadku trwało to chwilkę bo od razu skręcił w Kwiatową.
PieEetrek no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2011, 09:55 AM   #80
Krzychu70
Registered User

Krzychu70's Avatar

Likes (Received): 2043

Nie no, normalnie masakra
W zeszłym tygodniu, jak szedłem Półwiejską, to naliczyłem 21 stojących samochodów. Zadzwoniłem do SM, ale nie wiem, czy w końcu przyjechali...
Natomiast w czwartek z okien autobusu widziałem strażników wypisujących mandaty burakom parkującym skośnie na ul. Przemysłowej (koło skrętu w Roboczą, tam gdzie powinno się parkować równolegle).
Krzychu70 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules