[Poznań] Plac Wiosny Ludów (Szkolna, Podgórna, Kupiec) - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 26th, 2006, 02:38 PM   #61
DJRexxx

Likes (Received): 6

Szczerze ?? OK

01. A wiec rejon Starego Browarca i budowanej Andersji bedzie czymś wspaniałym ! niestety przechodząć na drugą strone ulicy mamy klimaty jak z 3 swiata <tam gdzie sie tak długo czeka na swiatłach > jakieś stare rudery , obleśny parking i wulkanizacja.

02. Idąc niedawno remontowaną Półwiejska miałem wrażenie ze ubrudze sobie buty !!!! o to KURDE nikt nie dba a szkoda ! pozatym zbiera mi sie na wymioty jak widze te paskude neony , reklamy i inne pierdoły wiszące przy sklepach!! <ale tak jest w całej Polsce>

03. Ulica Półwiejska jest niewatpliwie piękna ale niestety zadbanych kamienic to moze ze 3 ?! i jedną widziałem ze remontują!

04. Dochodząc do konca Półwiejskiej znow 3 swiat. Jakies blaszane opakowanie i baby sprzedające : SKARPETKI Z PALCAMI <LOOOOL> !

05. Dalej idąc wracamy na chwile do cywilizoanego swiata by tuż za rogiem przywitał mnie pan z kurami ! i symbol nieudolności władz miasta

06. Po lewej stronie od Kupca piękny teren o którym mowa w tym wątku i piekna nowa kamienica <WECHTY??>

07. Wszedłem na ulice gdzie jest wręcz odrażający szpital jakiegoś ptaka <STRUSIA?>
i poczułem : PRZEPRASZAM CHŁOPACY taki specyficzny smród zaniedbanych i zapuszczonych pomieszczeń.

08. Dalej kawał pieknej ulicy która aż prosi sie o remot !

09. Dochodze do rynku... no i klops ! STRASZNY ARSENAŁ i odniosłem wrażenie ze rynek sie... ZAPADA?! Przydał by sie remont tak jak w Krakowie albo Wrocławiu ! nie wspominając o tym ze 3/4 kamienic przydał by sie lifting !

10. Ide w strone Placy Wolnosci tam gdzie jest BAZAR ! no i SZCZENA NA ZIEMI ! coś wspaniałego ta kamienica !! UUU no i przepiekny budynek Muzeum Narodowego <szkoda ze brudny>

11. Jestem na Placy Wolsnosci i odnosze wrażenie ze to najbardzej zadbana część miasta ! kamienice zadbane , ładny bruk i szukujący sie na otwarcie wspomniany plac!

12. Wchodze do Empiku i kupuje ksiaże WĘDKARSTWO RZECZNE i przy wyjściu sprawdzają mi paragon <niby ze ukradłem >

Podsumowanie ! BARDZO UWIELBIAM POZNAŃ!
DJRexxx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2006, 03:32 PM   #62
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3551

/\ coś w tym jest

a tak na przyszłość; nie przyjeżdża się bez zapowiedzi
PB está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 04:20 PM   #63
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14128

Quote:
Originally Posted by PB
oczywi?cie ?artuj? sobie, fakt jest taki, ?e za jasn? kostk? dali
Mysle, ze problem lezy nie w kolorze kostki, ale w tym, ze nikt tego nie czysci. Czy to jest taki problem dla miasta puscic przez deptak raz na tydzien taki samochodzik?
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2006, 04:57 PM   #64
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 4151

czytając Rexa ma się wrażenie że UE co chwile miesza się klimatem z 3cim światem..no i jak napisał PB, coś w tym jest

zastanawiam sie dlaczego miasto zarzuciło pomysł "kupkowych odkurzaczy" które mieli zakupić..

a takie samochodziki jakie pokazał bb tylko MTP mają chyba..
Old April 26th, 2006, 05:07 PM   #65
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Originally Posted by DJRexxx
07. Wszed?em na ulice gdzie jest wr?cz odra?aj?cy szpital jakiego? ptaka <STRUSIA?>
i poczu?em : PRZEPRASZAM CH?OPACY taki specyficzny smród zaniedbanych i zapuszczonych pomieszcze?.
To ulica Wroclawska. Strasznie zaniedbana ale z ogromnym potencjalem - lacznik miedzy Starym Rynkiem a Polwiejska wlasnie. A ten Strus, to nie ptak, tylko Jozef. Taki poznanski lekarz. Ale on juz dawno nie zyje, wiec malo kto go kojarzy
Old April 26th, 2006, 05:11 PM   #66
DJRexxx

Likes (Received): 6

Dokładnie... szkoda ze nikt nie stara sie przywrócic temu miejscu dawnego blasku.

Widziałem też na wrocławskiej ze Bar Mleczyny rozpoczął juz ekspansje na ulice postawili sobie ogródek
DJRexxx no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 05:15 PM   #67
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Widzia?em te? na wroc?awskiej ze Bar Mleczyny rozpocz?? juz ekspansje na ulice postawili sobie ogródek
W barze mlecznym 'Apetyt' maja swietny ryz z jablkiem. Czasem tam jadam
Old April 26th, 2006, 05:59 PM   #68
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 3646

Quote:
Szczerze ?? OK

01. A wiec rejon Starego Browarca i budowanej Andersji bedzie czymś wspaniałym ! niestety przechodząć na drugą strone ulicy mamy klimaty jak z 3 swiata <tam gdzie sie tak długo czeka na swiatłach > jakieś stare rudery , obleśny parking i wulkanizacja.

02. Idąc niedawno remontowaną Półwiejska miałem wrażenie ze ubrudze sobie buty !!!! o to KURDE nikt nie dba a szkoda ! pozatym zbiera mi sie na wymioty jak widze te paskude neony , reklamy i inne pierdoły wiszące przy sklepach!! <ale tak jest w całej Polsce>

03. Ulica Półwiejska jest niewatpliwie piękna ale niestety zadbanych kamienic to moze ze 3 ?! i jedną widziałem ze remontują!

04. Dochodząc do konca Półwiejskiej znow 3 swiat. Jakies blaszane opakowanie i baby sprzedające : SKARPETKI Z PALCAMI <LOOOOL> !

05. Dalej idąc wracamy na chwile do cywilizoanego swiata by tuż za rogiem przywitał mnie pan z kurami ! i symbol nieudolności władz miasta

06. Po lewej stronie od Kupca piękny teren o którym mowa w tym wątku i piekna nowa kamienica <WECHTY??>

07. Wszedłem na ulice gdzie jest wręcz odrażający szpital jakiegoś ptaka <STRUSIA?>
i poczułem : PRZEPRASZAM CHŁOPACY taki specyficzny smród zaniedbanych i zapuszczonych pomieszczeń.

08. Dalej kawał pieknej ulicy która aż prosi sie o remot !

09. Dochodze do rynku... no i klops ! STRASZNY ARSENAŁ i odniosłem wrażenie ze rynek sie... ZAPADA?! Przydał by sie remont tak jak w Krakowie albo Wrocławiu ! nie wspominając o tym ze 3/4 kamienic przydał by sie lifting !

10. Ide w strone Placy Wolnosci tam gdzie jest BAZAR ! no i SZCZENA NA ZIEMI ! coś wspaniałego ta kamienica !! UUU no i przepiekny budynek Muzeum Narodowego <szkoda ze brudny>

11. Jestem na Placy Wolsnosci i odnosze wrażenie ze to najbardzej zadbana część miasta ! kamienice zadbane , ładny bruk i szukujący sie na otwarcie wspomniany plac!

12. Wchodze do Empiku i kupuje ksiaże WĘDKARSTWO RZECZNE i przy wyjściu sprawdzają mi paragon <niby ze ukradłem >

Podsumowanie ! BARDZO UWIELBIAM POZNAŃ!
Nic dodac nic ując. Pomieszanie cywilizacji europejskiej z azjatycją - to właśnie Poznań. Niestety po remoncie Półwiejska wydaje się już porzucona i zapomniana przez władze miasta. Przecież to jest jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Poznaniu!
A szpital Strusia już dawno powinien zostac przeniesiony a działka zagospodarowana. Przecież Szkolna łączy St. Rynek z Pl. Wiosny Ludów i dalej SB.
Old April 26th, 2006, 06:49 PM   #69
Silver Fox
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by billy-the-kid
A szpital Strusia już dawno powinien zostac przeniesiony a działka zagospodarowana.
Szpital bedzie sie staral o dotacje z UE na remont i czesciowe odtworzenie przedwojennego wygladu.
Silver Fox no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 06:53 PM   #70
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Likes (Received): 134

Quote:
Dokładnie... szkoda ze nikt nie stara sie przywrócic temu miejscu dawnego blasku.

Widziałem też na wrocławskiej ze Bar Mleczyny rozpoczął juz ekspansje na ulice postawili sobie ogródek
Bar maleczny jest na Szkolnej a nie na Wroclawskiej gwoli wyjasnienia
Old April 26th, 2006, 07:12 PM   #71
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Originally Posted by Filo
Bar maleczny jest na Szkolnej a nie na Wroclawskiej gwoli wyjasnienia
Tak samo jak i szpital. Pomerdalo mi sie
Old April 26th, 2006, 10:40 PM   #72
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 933

Quote:
PRZEPRASZAM CHŁOPACY - Po jakiemu to??

A wracajac do szpitala to Grobelny chciał go zlikwidować jednak jest/był on w najlepszej sytuacji finansowej ze wszystkich placówek w mieście.

Quote:
Originally Posted by billy-the-kid
A szpital Strusia już dawno powinien zostac przeniesiony a działka zagospodarowana. Przecież Szkolna łączy St. Rynek z Pl. Wiosny Ludów i dalej SB.
Może jeszcze na miejscu szpitala wybudować wieżowieć lub coś nowoczesnego?? To jest głupie. Szpital jest częścią miasta i wyrzucenie go z tamtąd będzie pierwszym krokiem do zrobienia skansenu ze Starego Miasta. Skansenu rozrywkowo-handlowego, w pięknej starej architekturze... Ja mówie takiemu czemuś NIE! To jest miasto i obecność w tym miejscu placówki użyteczności publicznej nie powinien nikogo dziwić. Nie zmienia to faktu, że tego typu obiekt powinnien być zadbany i dobrze utrzynany, a jego zadania ograniczone.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 10:50 PM   #73
WojtekSz
Registered User

Likes (Received): 2

[QUOTE=DJRexxx]Szczerze ?? OK

Jak pierwszy raz w życiu poszedłem na Plac Wolności to miałem wrażenie, że jestem w Zurychu, a potem polazłem w stronę Okrąglaka i nagle odniosłem wrażenie że jestem w .... Londynie. Może jakoś słońce jakoś ładniej zaświeciło . Tu się zgadzam z Rexem, to najbardziej zadbana częśc centrum. Ładnie jest też na tej uliczce do Fary i ładne są jeszcze okolice zamku - ta urzekająca nazistowska architektura . Natomiast bezapelacyjnie numer 1 w Poznaniu to Sołacz i tu nie dam się przekonac, że jest inaczej.
WojtekSz no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 10:54 PM   #74
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Originally Posted by mmjp
Mo?e jeszcze na miejscu szpitala wybudowa? wie?owie? lub co? nowoczesnego?? To jest g?upie. Szpital jest cz??ci? miasta i wyrzucenie go z tamt?d b?dzie pierwszym krokiem do zrobienia skansenu ze Starego Miasta. Skansenu rozrywkowo-handlowego, w pi?knej starej architekturze... Ja mówie takiemu czemu? NIE! To jest miasto i obecno?? w tym miejscu placówki u?yteczno?ci publicznej nie powinien nikogo dziwi?. Nie zmienia to faktu, ?e tego typu obiekt powinnien by? zadbany i dobrze utrzynany, a jego zadania ograniczone.
Mozna przerobic na hotel. Nie mowiac juz o tym, ze dojazd dla karetek jest dosc trudny. Zreszta z tej ulicy ruch samochodowy powinien w ogole zniknac...
Old April 26th, 2006, 11:01 PM   #75
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 3646

Quote:
A wracajac do szpitala to Grobelny chciał go zlikwidować jednak jest/był on w najlepszej sytuacji finansowej ze wszystkich placówek w mieście.

Może jeszcze na miejscu szpitala wybudować wieżowieć lub coś nowoczesnego?? To jest głupie. Szpital jest częścią miasta i wyrzucenie go z tamtąd będzie pierwszym krokiem do zrobienia skansenu ze Starego Miasta. Skansenu rozrywkowo-handlowego, w pięknej starej architekturze... Ja mówie takiemu czemuś NIE! To jest miasto i obecność w tym miejscu placówki użyteczności publicznej nie powinien nikogo dziwić. Nie zmienia to faktu, że tego typu obiekt powinnien być zadbany i dobrze utrzynany, a jego zadania ograniczone.
Wieżowiec? A może eleganckie kamienice z handlem i usługami na dole i apartamentami na górze? I jakiś ładny hotel? To jest miasto i obecnośc szpitala w takim miejscu (przy St Rynku) powinna dziwic. Nie ma żadnego uzasadnienia dla takiej właśnie lokalizacji szpitala. Pomijając absurd ekonomiczny (szpital na jednej z najdroższych działek w mieście), jest to mało funkcjonalne i dla szpitala i dla miasta.
Jeśli jego zadania mają byc ograniczone to po co w ogóle ma się on tam znajdowac?
Old April 26th, 2006, 11:01 PM   #76
mateq
mod emerytowany

Quote:
W żadnym wypadku nie powinno tam być szpitala. Dojazd do niego zabiera więcej czasu i jest bardziej skomplikowany niż na Kurlandzką. To udowodnione badaniami i analizami.
Hotele, apartamenty, puby, restauracje, drogie sklepy. Takie jest przeznaczenie tego rejonu.

edit: bb i billy myślą tak samo jak ja
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 11:10 PM   #77
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3551

tam jest strasznie korkowo, karetka faktycznie ma mocno utrudniony dojazd
PB está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 11:39 PM   #78
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Likes (Received): 134

Quote:
Originally Posted by WojtekSz
Jak pierwszy raz w życiu poszedłem na Plac Wolności to miałem wrażenie, że jestem w Zurychu, a potem polazłem w stronę Okrąglaka i nagle odniosłem wrażenie że jestem w .... Londynie. Może jakoś słońce jakoś ładniej zaświeciło . Tu się zgadzam z Rexem, to najbardziej zadbana częśc centrum. Ładnie jest też na tej uliczce do Fary i ładne są jeszcze okolice zamku - ta urzekająca nazistowska architektura . Natomiast bezapelacyjnie numer 1 w Poznaniu to Sołacz i tu nie dam się przekonac, że jest inaczej.
Bardzo cieszy Twoja opinia ale jedna uwaga zamek nie byl zaistowski tylko ew Pruski!
Pozdr
Old April 27th, 2006, 09:27 AM   #79
WojtekSz
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Filo
Bardzo cieszy Twoja opinia ale jedna uwaga zamek nie byl zaistowski tylko ew Pruski!
Pozdr
Hehe, Zamek, jedyna, bądź jedna z 2 czy 3 jeszcze istniejących rezydencji Hitlera . Spoko, wiem, ze byl budowany dla cesarza wilhelma, mi chodziło raczej o taki monumentalny styl, ponure gmaszysko pnące się do nieba. Jeszcze budynek poczty budzi takie moje nieodparte skojarzenia.
WojtekSz no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 09:43 AM   #80
TTank
Registered User

Likes (Received): 0

a'propos tego stylu - kontynuację znalazł on w.... nowej bazylice w Licheniu. Szczególnie we wnętrzach
TTank no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules