[Poznań] Plac Wiosny Ludów (Szkolna, Podgórna, Kupiec) - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 27th, 2006, 09:44 AM   #81
lucazz
Registered User

lucazz's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by WojtekSz
Natomiast bezapelacyjnie numer 1 w Poznaniu to Sołacz i tu nie dam się przekonac, że jest inaczej.
Sołacz rulez ! To jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie można się poczuć jak w Sopocie (mówię nie o terenach plażowych, ale o tych bliżej Opery Leśnej).
Tylko ceny nieruchomości zwalają mnie z nóg.
lucazz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 27th, 2006, 11:27 AM   #82
Kaoz
Polite User

Kaoz's Avatar

Likes (Received): 113

Quote:
Originally Posted by TTank
a'propos tego stylu - kontynuację znalazł on w.... nowej bazylice w Licheniu. Szczególnie we wnętrzach
Może jestem mało spostrzegawczy ale w którym miejscu Zamek jest pozłacany i plastikowy?
Kaoz no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 01:36 PM   #83
Posenerr
Registered User

Posenerr's Avatar

Likes (Received): 106

Quote:
Originally Posted by WojtekSz
Hehe, Zamek, jedyna, bądź jedna z 2 czy 3 jeszcze istniejących rezydencji Hitlera . Spoko, wiem, ze byl budowany dla cesarza wilhelma, mi chodziło raczej o taki monumentalny styl, ponure gmaszysko pnące się do nieba. Jeszcze budynek poczty budzi takie moje nieodparte skojarzenia.

Ponury był w czasie gdy był brudny, teraz po oczyszczeniu trzech stron wygląda inczej, jeszcze jak odbudują wieże będzie cudowny (ciekawe czy znów na wieży będą dzwony, podobno gdy dzwonił ten 5-cio tonowy było go słychać w Obornikach)
Advertisement

Old April 27th, 2006, 02:59 PM   #84
TTank
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Kaoz
Może jestem mało spostrzegawczy ale w którym miejscu Zamek jest pozłacany i plastikowy?
Chodzi mi bardziej o kolumny, orły, detale, proporcje, przesadny rozmach itp.

Zamek dziś jest tylko bryłą dawnego. Nie widziałem wprawdzie jak wyglądał kiedy odwiedzał go hitler ale złota i złotej farby na pewno było tam dużo.
TTank no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 03:09 PM   #85
Kaoz
Polite User

Kaoz's Avatar

Likes (Received): 113

Obecne wnętrza zamkowe powstały wlasnie w czasie okupacji kiedy to wspaniały neoromański wystrój został zastąpionym typowym dla nazistów monumentalnym i przyciężkawym stylem. Złota nie stosowali.
Kaoz no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 03:45 PM   #86
TTank
Registered User

/\ hmmm no dobra, dawno tam nie byłem. Jest tam w ogóle jakieś muzeum?
Old April 27th, 2006, 03:54 PM   #87
Posenerr
Registered User

Posenerr's Avatar

a potem dzieła dekoracji wnętrz dokonywali sovieci i inni czerwoni grabieżcy, ciekawe czy salę tronową odrestaurują w takiej postaci jak w pierwszej wersji
Old April 27th, 2006, 04:38 PM   #88
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14084

Quote:
/\ hmmm no dobra, dawno tam nie by?em. Jest tam w ogóle jakie? muzeum?
Jest kino, galerie, sale koncertowe, biblioteka i pare innych rzeczy.
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 05:27 PM   #89
TTank
Registered User

to wiem a muzeum? jakieś eksponaty z pzeszłości?
Old April 27th, 2006, 05:31 PM   #90
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14084

Quote:
to wiem a muzeum? jakie? eksponaty z pzesz?o?ci?
Z tego co wiem, to nie. Kiedys byla wystawa o zamku, ale trwala chyba dwa tygodnie tylko. Nie pamietam, czy eksponaty przywedrowaly z Niemiec, czy z zamkowych magazynow...
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 06:01 PM   #91
JANEK KOS
GORSZY SORT

JANEK KOS's Avatar

Likes (Received): 6770

Quote:
Originally Posted by mateq
a pierd*** jego! jak sie kiedyś ktoś konkretnie narąbie na starym i sam to rozkur** w piz** się nie zdziwię.

sory za słowa ale to jest tragedia po prostu no kur** mać!!

Kurw* koleś ma działkę wartą pewnie z bańke ($$$) i robi to na złośc miastu i jego obywatelom!! On powinien do więzienia iść !! Sam jest dupa bo powinien z tego zrobić porządny interes, a on się pierdo** z miastem w sądach. O władzach to już nie wspomne, kurw* od czegoś policja jest!! Nawet niech zrobia prowokację, niech ten Bączkowski się stawia, utrudnia - przynajmniej go zamkną i będzie spokój
Slucajcie.........sciepnijmi sie wynajmijmy jakiegos kierowce w KRAZIE i niech tam wjedzie w nocy niby przypadkiem ze nie wychamowal Proste tanie
Zero ofiar stresu i po bolu
Old April 27th, 2006, 06:10 PM   #92
Posenerr
Registered User

Posenerr's Avatar

Quote:
Originally Posted by JANEK KOS
Slucajcie.........sciepnijmi sie wynajmijmy jakiegos kierowce w KRAZIE i niech tam wjedzie w nocy niby przypadkiem ze nie wychamowal Proste tanie
Zero ofiar stresu i po bolu

może jakaś wypełniona ziemią z wykopu Tatra się rozpędzi na św Marcinie, zjedzie na dół i się wmontuje w budki pana B.
Old April 27th, 2006, 09:43 PM   #93
mateq
mod emerytowany

hehe

Tamtego posta pisałem dosyć dawno

W tej chwili myślimy o równie skutecznych, jednak trochę bardziej wyrafinowanych sposobach jakich?? dowiecie się wkrótce!!
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 10:57 AM   #94
Misza
Inwestycje dla Poznania

Likes (Received): 1

Quote:
hehe

Tamtego posta pisałem dosyć dawno

W tej chwili myślimy o równie skutecznych, jednak trochę bardziej wyrafinowanych sposobach jakich?? dowiecie się wkrótce!!
Koledzy, no nie badzcie tacy... bo ile razy mam jeszcze mowic, ze ZALUJE, ZE NIE MA MNIE OBECNIE W POZNANIU...!!!!

Misza no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2006, 07:48 PM   #95
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Likes (Received): 554

Tak jest Mateq Będzie równie ciekawie co pikantnie Prawda?
WZZ048 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2006, 10:21 PM   #96
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 932

Quote:
Originally Posted by bb78
Mozna przerobic na hotel. Nie mowiac juz o tym, ze dojazd dla karetek jest dosc trudny. Zreszta z tej ulicy ruch samochodowy powinien w ogole zniknac...
Oczywiście, że można przerobić na hotel. Można również zrównać budynek z ziemią. Można, można, można... Można wszystko, tym bardziej na papierze, a zwłaszcza na tym forum. Tylko jest jeden, a dokładniej dwa problemy. Pierwszy to to żę nie wiadomo, kto to 'można' miałby zrealizować. Sprawą najważniejszą jest opłacalność. Kiedyś to był klasztor, teraz od 150 lat jest tam szpital i nie wiem czy znajdzie się inwestor, który kupi budynek i będzie chciał się bawić w kosztowną adaptacje (to chyba mało powiedziane, to by była gruntowna przebudowa). Drugim problemem jest polskie prawo. Inną sprawą jest, że zmiana organizacji ruchu w obrębie starego miasta jest niezbędna.

Quote:
Originally Posted by billy-the-kid
Wieżowiec? A może eleganckie kamienice z handlem i usługami na dole i apartamentami na górze? I jakiś ładny hotel?
Eleganckie kamienice?? Nie da rady. Kompleks szpitalny jest wpisany do rejestru zabytków, więc ruszyć się go nie da.
Przed planowaniem miasta według własnego widzimisie trzeba uwzględnić stan prawny, bo potem z planów robi się oderwana od rzeczywistości fantazja.
Quote:
To jest miasto i obecnośc szpitala w takim miejscu (przy St Rynku) powinna dziwic.
Ciekawe, bo ja napisałem coś zupełnie odwrotnego, a Ty to odwróciłeś nie dając żadnego argumentu. Szpital jako placówka użyteczności publicznej jest częścią tkanki miejskiej. Usunięcie szpitala z powodów estetycznych z tamtej lokalizacji jest tworzeniem przypudrowanego skansenu z atrakcjami rozwywkowo-handlowymi. Już teraz widać jak wpływa to na czystość Starego Miasta. Zaplute, zarzygane, zaśmiecone.
Quote:
Nie ma żadnego uzasadnienia dla takiej właśnie lokalizacji szpitala. Pomijając absurd ekonomiczny (szpital na jednej z najdroższych działek w mieście), jest to mało funkcjonalne i dla szpitala i dla miasta.
A po cholere ci najdroższa działka z budynkiem, z którym nie możesz nic zrobić??
Quote:
Jeśli jego zadania mają byc ograniczone to po co w ogóle ma się on tam znajdowac?
Nie musi to być samodzielny szpital. Jego funkcje i zadania mogą być skoordynowane z inną placówką.

Żeby była jasność, nie będę przelewał krwi za ten szpital. Jeżeli się okaże, że jego istnienie jest nieuzasadnione z punktu widzenia ekonomicznego i będą na to wskazywać odpowiednie wskaźniki, to nie ma, o czym gadać. Jednak mi generalnie chodzi o podejście (o oderwane od rzeczywistości wizje, o to bezosobowe "można", nie uwzględnianie możliwości finansowych i prawnych)

Quote:
W żadnym wypadku nie powinno tam być szpitala. Dojazd do niego zabiera więcej czasu i jest bardziej skomplikowany niż na Kurlandzką. To udowodnione badaniami i analizami.
Być może, nie neguje tego, ale problemy z dojazdem można rozwiązywać w inny sposób. Likwidacja jest sposobem ostatecznym.
Quote:
Hotele, apartamenty, puby, restauracje, drogie sklepy. Takie jest przeznaczenie tego rejonu.
Oferta gastronomiczno-rozrywkowa Starego Miasta jest dość bogata i ciekawa. Apartamenty?? Już chyba była rozmowa na temat pustostanów na Rynku. Jeżeli tam nie jest wykorzystana przestrzeń to, dlaczego miałaby zagospodarowana nowa przestrzeń po szpitalu. Hotele?? Zależy od czynników rynkowych.
Poza tym wiedze pewną zależność: im więcej pubów i klubów tym mnie "drogich sklepów" i biur. Ten rejon będzie się robił coraz bardziej mnie prestiżowy.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2006, 10:34 PM   #97
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Likes (Received): 554

W skrócie:jeśli istnienie tego szpitala na tym miejscu jest opłacalne pod względem ekonomicznym to ja bym go tam chyba zostawił ale warto spojrzeć na to tak:Sprzedajemy budynek razem z działką->forsę (niemałą) albo wykorzystujemy na budowę nowego ośrodka poza ścisłym centrum albo dołączamy sie do innej tego typu instytucji(szpitala) i wykorzystujemy $ na remonty i nowe inwestycje medyczne-sprzęt itd. I wszyscy zadowoleni. Aczkolwiek co do Hotelu na tym miejscu to trochę cieńko to widzę. Za dużo tam innych obiektów noclegowych. Choć 5* coś by wskurało
WZZ048 no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2006, 11:13 AM   #98
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 3636

Quote:
Originally Posted by mmjp
1. Oczywiście, że można przerobić na hotel. Można również zrównać budynek z ziemią. Można, można, można... Można wszystko, tym bardziej na papierze, a zwłaszcza na tym forum. Tylko jest jeden, a dokładniej dwa problemy. Pierwszy to to żę nie wiadomo, kto to 'można' miałby zrealizować. Sprawą najważniejszą jest opłacalność. Kiedyś to był klasztor, teraz od 150 lat jest tam szpital i nie wiem czy znajdzie się inwestor, który kupi budynek i będzie chciał się bawić w kosztowną adaptacje (to chyba mało powiedziane, to by była gruntowna przebudowa). Drugim problemem jest polskie prawo. Inną sprawą jest, że zmiana organizacji ruchu w obrębie starego miasta jest niezbędna.
Kto? Inwestor znalazłby się bez problemu, lokalizacja jest doskonała.
Nie wiadomo jak kosztowna byłaby ta adaptacja. Byc może byłaby opłacalna. Polskie prawo jest tutaj problemem? Dlaczego?
Zmiana organizacji ruchu i tak pewnie nastąpi po wybudowaniu trasy tramwajowej.

Quote:
2. Eleganckie kamienice?? Nie da rady. Kompleks szpitalny jest wpisany do rejestru zabytków, więc ruszyć się go nie da.
Przed planowaniem miasta według własnego widzimisie trzeba uwzględnić stan prawny, bo potem z planów robi się oderwana od rzeczywistości fantazja. Ciekawe, bo ja napisałem coś zupełnie odwrotnego, a Ty to odwróciłeś nie dając żadnego argumentu. Szpital jako placówka użyteczności publicznej jest częścią tkanki miejskiej. Usunięcie szpitala z powodów estetycznych z tamtej lokalizacji jest tworzeniem przypudrowanego skansenu z atrakcjami rozwywkowo-handlowymi. Już teraz widać jak wpływa to na czystość Starego Miasta. Zaplute, zarzygane, zaśmiecone.A po cholere ci najdroższa działka z budynkiem, z którym nie możesz nic zrobić?? Nie musi to być samodzielny szpital. Jego funkcje i zadania mogą być skoordynowane z inną placówką.
Nie mówię o moim widzimisię tylko stwierdzam że obecnośc szpitala w takim miejscu jest absurdem. Argument jest prosty: szpital powinien byc zlokalizowany w miejscu do którego jest dobry dojazd, w budynkach które można dowolnie zmieniac i rozbudowywac, nie powinien znajdowac się w naturalnym ciągu turystyczno-handlowym SB -St. Rynek, wreszcie, nie widziałem w żadnym mieście w WB, Niemczech, Austrii, Holandii żeby w ścisłym centrum miasta stały takie szpitale. Szpital jest częścią tkanki miejskiej ale w odpowiedniej lokalizacji, idąc Twoim tokiem rozumowania obok Ratusza na St. Rynku powinniśmy postawic szkołę podstawową bo też jest placówką użyteczności publicznej. Sam chyba widzisz że taka argumentacja prowadzi do absurdów?
Quote:
3. Żeby była jasność, nie będę przelewał krwi za ten szpital. Jeżeli się okaże, że jego istnienie jest nieuzasadnione z punktu widzenia ekonomicznego i będą na to wskazywać odpowiednie wskaźniki, to nie ma, o czym gadać. Jednak mi generalnie chodzi o podejście (o oderwane od rzeczywistości wizje, o to bezosobowe "można", nie uwzględnianie możliwości finansowych i prawnych)
Wskaźniki? Pomyśl ile może byc warta działka w takim miejscu. Wykorzystywanie jej na szpital to to samo co zrobienie tam boiska dla okolicznych dzieci albo postawienie parkingu. Zwykłe marnowanie cennego terenu.
Quote:
4. Być może, nie neguje tego, ale problemy z dojazdem można rozwiązywać w inny sposób. Likwidacja jest sposobem ostatecznym.
Oferta gastronomiczno-rozrywkowa Starego Miasta jest dość bogata i ciekawa. Apartamenty?? Już chyba była rozmowa na temat pustostanów na Rynku. Jeżeli tam nie jest wykorzystana przestrzeń to, dlaczego miałaby zagospodarowana nowa przestrzeń po szpitalu. Hotele?? Zależy od czynników rynkowych.
Po co rozwiązywac w inny sposób? Należy to zrobic w sposób który jest najbardziej racjonalny - przeniesienie szpitala w inne miejsce. Jest to rozwiązanie nie ostateczne ale najsensowniejsze.
Quote:
5. Poza tym wiedze pewną zależność: im więcej pubów i klubów tym mnie "drogich sklepów" i biur. Ten rejon będzie się robił coraz bardziej mnie prestiżowy.
Czyżbyś miał na myśli że będzie coraz mniej prestiżowy? Czy obecnośc szpitala podnosi prestiż tego miejsca??

Tam mógłby byc np. hotel i apartamenty + częśc handlowa i usługi. Również biura. Właściwie wszystko.
Old April 30th, 2006, 01:40 PM   #99
Silver Fox
Registered User

Likes (Received): 11

A mi sie wydaje, ze z racji tego iz jest to najstarszy szpital w Poznaniu, pewnym uklonem w kierunku historii a jednoczesnie akceptacja nowych warunkow rynkowych i terazniejszzosci, moglaby byc koncepcja podzialu budynku na czesc komercyjna i szpitalna. Taka koncepcja jakis czas temu sie pojawila i pozwolilaby na sfinansowanie niezbednych prac modernizacyjnych, dzieki ktorym wyzsze kondygnacje bylyby zagospodarowane na cele szpitalne, a nizsze komercyjne. Wejscia oczywiscie calkowicie odrebne.Dofinansowanie z Unii, o ktore byc moze beda sie ubiegac pozwoli na przywrocenie zabytkowych elementow architektury z przed wojny, odswiezenie elewacji, a najem powierzchni dolnych kondygnacji podwyzszy wartosc nieruchomosci.
Silver Fox no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2006, 02:37 PM   #100
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3540

nowe wizualki

szczegółowy projekt tutaj
PB está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags