[Poznań] Winogrady - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 11 votes, 5.00 average.
Old May 6th, 2005, 02:31 PM   #21
Bryki99
przem

Bryki99's Avatar

Likes (Received): 640

Wechta nie dostała pozwolenia na wysoki budynek w tej lokalizacji........,
a szkoda...
Bryki99 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 6th, 2005, 03:26 PM   #22
RAFI
see me

RAFI's Avatar

Likes (Received): 198

szkoda szkoda, dziwne tym bardziej,że Winogrady Bussines Centre jest wysoki, w miarę
RAFI no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2005, 05:04 PM   #23
Przemyslaw
Registered User

Likes (Received): 1

Czy ktoś orientuje się ,co dzieje się na narożniku ulic Winogrady i Murawa ? Tam na już dawno zrobiono fundamenty obok budynku Ery ,a teraz jakby pojawili się robotnicy doprowadzając kanalizacje dotych opuszczonych fundamentów :] Czyżby coś drgnęło :>
Przemyslaw no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 6th, 2005, 07:38 PM   #24
michmaj
Ekipa Kopernika

Likes (Received): 27

Tyle tam jest wysokich, nienajpiękniejszych wieżowców to czemu nie może powstać nowy ładny wysoki budynek?????
Co za kompletny debil, kretyn, idiota wydaje te pozwolenia?
michmaj no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2005, 07:54 PM   #25
Posenerr
Registered User

Posenerr's Avatar

Likes (Received): 106

Quote:
Originally Posted by michmaj
Tyle tam jest wysokich, nienajpiękniejszych wieżowców to czemu nie może powstać nowy ładny wysoki budynek?????
Co za kompletny debil, kretyn, idiota wydaje te pozwolenia?
no właśnie kompletny debil, kretyn, idiota
Old May 6th, 2005, 07:57 PM   #26
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14084

Quote:
Originally Posted by Pulchritudo
Na Winogradach, przy zbiegu ulic Serbskiej i Ks Mieszka I od kilku tygodni trwa budowa budynku wielorodzinnego. W planach na tym terenie miał powstać obiekt kilkunastokondygnacyjny, ale przyjdzie nam się zadowolić raptem czterema piętrami. Od wczoraj trwą prace przy montażu żurawia...
Cztery pietra? Brak mi slow. Tym bardziej, ze po drugie stronie Serbskiej stoja szesnastki
Ale moze za to w centrum bedzie wiecej mieszkan...
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2005, 10:10 PM   #27
RICH

Likes (Received): 0

Jezeli budynek bedzie mial cztery pietra to dwa pietra beda zaslanialy budynki kliniki weterynaryjnej i Netto.Na zdjeciach widac szyby wind,przy tak niskich budynkach troche dziwne.Takie rozbudowane podziemia i tylko mieszkaniaz 4 pieter ,troche malo.Inwestycja sie rozkreca a w gazetach nie mazadnych ofert,troche dziwne .Moze Pulchritudo zdradzilby zrodlo informacji.
RICH no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2005, 05:27 PM   #28
michmaj
Ekipa Kopernika

W Bamberskim Dworze masz 4 piętra (może w narożnikach więcej) i windy.
Old May 7th, 2005, 05:57 PM   #29
mateq
mod emerytowany

/\ w bamberkowie winde masz tylko w tej wyższej części - tam gdzie są 4 pietra brak
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2005, 06:01 PM   #30
Pulchritudo

Wykop w cale nie jest taki głęboki. Jeśli znajdować będą się tam: parking i być może piwnice. Najbardziej interesuje mnie architektura budynku. Nigdzie nie mogłem znależć wizualki, w gazetach również cisza, nawet inwestor nie pokusił się o zaprezentowanie projektu. Wiadome jest tyle, iż zaprojektowała je pracownie Archikwadrat (projekt kamienicy na ul. 27 XII i i Osiedla nad Wartą).Według mnie budynek będzie zbliżony formą do pobliskiej zabudowy i to nie tej jaką prezentuje WBC, ale pobliski sklep. Coś na kształt Netto z charakterystyczną wieżyczką. I pomarańczową bądź piaskową elewacją. Obym był złym prorokiem. ;/
Pulchritudo no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 12:34 PM   #31
Pemo
Registered User

Pemo's Avatar

Likes (Received): 19

A oto i wizualka nowej inwestycji Wechty na Winogradach - sorki za jakosc:

4. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.(BT)
Pemo no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 01:00 PM   #32
munky
[...]

Likes (Received): 2

czyli jednak nie 4 kondygnacje jak tu wcześniej ktoś rzucił ale 8 jak sie doliczyłem!
co prawda do 16 z drugiej strony Serbskiej troche brakuje, ale i tak mikrus to nie będzie.
Architektura nie powala, wygląda dość posępnie, szkoda mogli sie postarać o coś bardziej atrakcyjnego - no ale ich pieniądze więc ich decyzje.
munky no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 05:42 PM   #33
JaCeK !
BANNED

Likes (Received): 3

Przepraszam Poznaniakow, ale ja tu sie spodziewalem wspanialego biurowca ze szkla i aluminium a widze cos podobnego do zwyklego komunistycznego bloku ( pewnie czesciowo wina slabej jakosci tej wizualizacji)
JaCeK ! no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 06:59 PM   #34
szalony_okon
arm aber sexy

szalony_okon's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by JaCeK !
Przepraszam Poznaniakow, ale ja tu sie spodziewalem wspanialego biurowca ze szkla i aluminium a widze cos podobnego do zwyklego komunistycznego bloku ( pewnie czesciowo wina slabej jakosci tej wizualizacji)
Z gory przepraszam Mieszkancow Winograd ale chce wytlumaczyc pewna sprawe..jesli postawiliby w tym miejscu 16 pietrowy super, piekny wiezowiec mieszkalny to nie pasowalby chyba do okolicznych blokow,Kauflanda,Makro itd..poza tym tak jak to jest z PKG wszyscy narzekaliby czemu nie w centrum?!a tak jest solidna architektura ktore moze nie powala ale na tamte warunki jest bardzo dobra takie moje zdanie nie linczujcie mnie
ps. grautulje winogradom wogole bo widze ze sie u Was coraz wiecej buduje pozdrowienia z Rataj
Bo to mezalians byłby dla psa."

J. Tuwim
szalony_okon no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 07:11 PM   #35
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Likes (Received): 134

Jestem zawiedzimy.To ze okolica nie jest najpiekniejsza-choc moim zdaniem i tak jest to jedo z ladniejszych miejsc na poznanskich blokowiskach, bo w odroznieniu do Rataj czy Piatkowa na Winogradach bloki sa ocieplone i wytynkowane a nie siwieca WIELKA plyta.Wracajac do temetu uwazam iz nieciekawe otoczenie nie moze miesc zasadniczeog wplywu na wyglad projektu.Z calym szacunkiem dla archtekta ale ten projekt wyglada jak wyciagnięty z szuflady PRLowskiego biurka;-(Myslalem ze ten budynek bedzie nawiazywal archtektonicznie do Winodrady Biznec Center a nie do Wimnogradzkiej Wielkiej Plyta coz...pozostaje mniec nadzieje ze powyzszy skan jest z gazety z 1970 roku(dlatego taka jakosc) i ze mial byc to kiedys postawiony budynek:-) a nowy projekt wyglada zupenie inaczej:-)
Filo no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 07:15 PM   #36
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Likes (Received): 134

Tu mala wskazowka dla archtekta badz biura arch. powinni sie zabierac za projektowanie plomb na strarym miescie-bardzo dobrze wychodzi im nawiazywanie do starych istniejacych budynkow;-) Przyszla mi jeszcze inna mysl do glowy,moze to zdjecie jakiegos istniejacego budynku hehe-troszke podobne sa na os Kosmonaltow
Filo no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 07:19 PM   #37
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3540

hmm, trudno po tej wizualce oceniać detale architektoniczne, skoro ich w ogóle nie widać;
a WBC z tej perspektywy wygląda jak kloc betonowy ...
PB no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 07:46 PM   #38
Pemo
Registered User

Pemo's Avatar

Likes (Received): 19

Ta fotka pochodzi z reklamy Wechty w dzisiejszej Wyborczej, i rzeczywiscie trudno ocenic ten blok pod wzgledem architektoniczym...bo nic prawie nie widac...
A innych wizualek na razie brak - w necie sie prawdopodobnie nic nie znajdzie innego...bo mozna sie domyslac ze projekt robilo nadworne studio architektoniczne p. Wechty - "Archikwardat" - czyli strony www brak
4. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.(BT)
Pemo no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 07:48 PM   #39
michmaj
Ekipa Kopernika

E-tam nie jest tak źle. WBC tuż obok też nie jest piękne, więc dobrze że nic super ładnego nie będzie. Dobrze że chociaż to 8 pięter.
Old May 12th, 2005, 01:47 PM   #40
Pulchritudo

Wizualka faktycznie nie powala na kolana. Z kolei rozwiązała się zagadka co do samego projektu. Myliłem się co do liczby pięter i co do samej architektury

A oto dwie fotki pokazujące postępy budowy Atanera na Winogradach:

Pulchritudo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules