[Poznań] Inwestycje nad Wartą (wartostrada, kładki itp) - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 34 votes, 5.00 average.
Old March 5th, 2004, 11:52 PM   #21
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Likes (Received): 215

Reczywiście. Stoi dzwig nad samą rzeką, a właściwie w porcie Nareszcie coś ruszyło się w tej okolicy. Jak ruszy jeszcze jedna budowa bliżej mostu kolejowego i bodowa przy moście przy moście przy wlocie ul. Chwaliszewo będzie git. O budowe biurowca i hotelu na rogu Garbary i Solna zapomnieli już najstarsi górale
Pulse no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 6th, 2004, 12:16 PM   #22
Świerszcz
Guest

Likes (Received):

Quote:
Dzialke na rogu Garbar i Estkowskiego kupila firma ASMA,planowala tam wybudowac hotel 3 gwiazdkowy.
mógłbyś sprecyzować o którą dokładie dzialkę chodzi? są dwie, po lewej stronie Estkowskiego (jadąc od strony katedry) i po prawej (jadąc... ). właściwie o tej po lewej nigdy się nie mówiło, a szkoda, tam jest świetne miejsce na coś naprawdę ładnego!!
  Reply With Quote
Old March 6th, 2004, 12:26 PM   #23
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14086

Quote:
Originally posted by Świerszcz

mógłbyś sprecyzować o którą dokładie dzialkę chodzi? są dwie, po lewej stronie Estkowskiego (jadąc od strony katedry) i po prawej (jadąc... ). właściwie o tej po lewej nigdy się nie mówiło, a szkoda, tam jest świetne miejsce na coś naprawdę ładnego!!
Chyba chodzi o tę działkę po prawej stronie. Po stronie ¶w. Wojciecha, żeby już żadnych w±tpliwo¶ci nie było

A placyk po drugiej stronie też jest paskudny, wygl±da jeszcze gorzej niż ten zapuszczony trawnik - niestety nic nie słyszałem o jakichkolwiek planach zabudowy tego terenu

W sumie może to nawet lepiej, że teraz jest tam pusto - po likwidacji Solnej (mam nadzieję, że kiedy¶ do tego dojdzie) będzie łatwiej zagospodarować cały ten teren...
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 6th, 2004, 02:20 PM   #24
Świerszcz
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally posted by bb78

W sumie może to nawet lepiej, że teraz jest tam pusto - po likwidacji Solnej (mam nadzieję, że kiedy¶ do tego dojdzie) będzie łatwiej zagospodarować cały ten teren...
nawoływanie do likwidacji Solnej to taki trend, który nie do końca jest dla mnie jasny... z jednej strony starego rynku ruchliwe Garbary, z drugiej Plac Wolności, z trzeciej deptak, z czwartej Solna, którą wystarczy przejść (tak jak Garbary, Strzelecką, Al. Marcinkowskiego), jak każdą z wymienionych ulic, by znaleźć się po drugiej jej stronie w czym tkwi problem domniemuje, że w historii tej ulicy, ale co po drugiej stronie Solnej jest takiego, co bezapelacyjnie powinnoby być bezpośrednią częścią starego miast? wiem, że jest tam jakiś zakon, zaraz potem egzaminatornia na prawo jazdy hehe potem cytadela, czy drogę wokół cytadeli też powinno się likwidować? stare miasto z każdej z czterech stron gdzieś musi mieć swój koniec, raz jest to solna, raz al. marcinkowskiego...
  Reply With Quote
Old March 6th, 2004, 02:54 PM   #25
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3544

dzisiaj przyglądałem się tej budowie TBSów; fajnie, że ten rejon zostanie zagospodarowany

PB no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2004, 03:02 PM   #26
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
nawoływanie do likwidacji Solnej to taki trend, który nie do końca jest dla mnie jasny... z jednej strony starego rynku ruchliwe Garbary, z drugiej Plac Wolności, z trzeciej deptak, z czwartej Solna, którą wystarczy przejść (tak jak Garbary, Strzelecką, Al. Marcinkowskiego), jak każdą z wymienionych ulic, by znaleźć się po drugiej jej stronie
Garbary to w±ska i na większej czę¶ci jednokierunkowa ulica, Strzelecka i Marcinkowskiego też szerokie nie s±,
a Solna to dwupasmowa przelotówka. Nie można ich porównywać w ogóle...

Quote:
w czym tkwi problem domniemuje, że w historii tej ulicy, ale co po drugiej stronie Solnej jest takiego, co bezapelacyjnie powinnoby być bezpośrednią częścią starego miast?
1. Ostrów Tumski - katedra po jednej, a seminarium i Akademia Lubrańskiego po drugiej stronie.

2. Chwaliszewo - też idiotycznie i absurdalnie przecięte na pół - ulica Szyperska w dwóch kawałkach...

3. ¦w. Wojciech - to zdecydowanie jest czę¶ć Starego Miasta.

Quote:
wiem, że jest tam jakiś zakon, zaraz potem egzaminatornia na prawo jazdy hehe
To już końcowy odcinek Solnej - tam faktycznie nic ciekawego nie ma - jedynie Polonez i działki
Ale samo skrzyżowanie Solna-Niepodległo¶ci też jest kiepsko rozwi±zane. Szczególnie przej¶cie z Solnej w Nowowiejskiego....

Quote:
potem cytadela, czy drogę wokół cytadeli też powinno się likwidować? stare miasto z każdej z czterech stron gdzieś musi mieć swój koniec, raz jest to solna, raz al. marcinkowskiego...
Wg planów jakie widziałem ruch z trasy Solnej (tzn. od ¦ródki aż do Niepodległo¶ci) ma być przeniesiony wła¶nie pod Cytadelę. I to chyba jest dobry pomysł...
Old March 7th, 2004, 10:04 AM   #27
Świerszcz
Guest

Likes (Received):

Ale masz na myśli który odcinek tej trasy - Estkowskiego, Wyszyńskiego, czy Solną? Teraz zrozumiałem (moze błędnie?), że wg Ciebie najbardziej wadzi odcinek między rondem Śródka a Garbarami, tak? No, z takim stanowiskiem łatwiej mi się zgodzić (o ile się w końcu rozumiemy , bo ja cały czas myślałem o odcinku Garbary-Al.Niepodległości) Z tym, że nie można powstrzymywać urbanizacji na siłę i upierać się przy rozwiązaniach sprzed kilku wieków! Właściwie to trzeba by wówczas rozwinąć miasto jeszcze bardziej. Żeby to miało sens, musiałoby powstać kilka kładek łączących miasto z Ostrowem Tumskim (coś na kształt tego, co jest we Wrocku było by chyba ok?) oraz tak, jak w temacie tego wątku - zrobić nad Wartą bulwary. Od siebie dorzuciłbym jeszcze wysadzenie w powietrze tej tragicznie położonej elektrownii przy ul. Marii Panny, ona w tamtym rejonie jest chyba gorsza niż cokolwiek innego, przecież ona jest lepiej eksponowana niż katedra!!!!!!!! Tragiedia
  Reply With Quote
Old March 7th, 2004, 11:40 PM   #28
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Ale masz na myśli który odcinek tej trasy - Estkowskiego, Wyszyńskiego, czy Solną? Teraz zrozumiałem (moze błędnie?), że wg Ciebie najbardziej wadzi odcinek między rondem Śródka a Garbarami, tak? No, z takim stanowiskiem łatwiej mi się zgodzić (o ile się w końcu rozumiemy , bo ja cały czas myślałem o odcinku Garbary-Al.Niepodległości)
Mi osobi¶cie najbardziej przeszkadza odcinek od mostu ł±cz±cego ¦ródkę z Ostrowem Tumskim do Alej Marcinkowskiego. Dalej też jest kiepsko, ale zabudowa tam jest fatalna, więc to aż tak bardzo nie przeszkadza... Ale te rzeczy, o których napisałem w poprzednim po¶cie to IMO konieczno¶ć.

Quote:
Z tym, że nie można powstrzymywać urbanizacji na siłę i upierać się przy rozwiązaniach sprzed kilku wieków! Właściwie to trzeba by wówczas rozwinąć miasto jeszcze bardziej. Żeby to miało sens, musiałoby powstać kilka kładek łączących miasto z Ostrowem Tumskim (coś na kształt tego, co jest we Wrocku było by chyba ok?) oraz tak, jak w temacie tego wątku - zrobić nad Wartą bulwary.
Otóż to. Plany zreszt± już s± - most berdychowski, ¶ródecki, chwaliszewski... No i dokończenie Nowych Zawad - czyli doci±gnięcie ich do ulicy Armii Poznań, a po drodze przebudowa mostu kolejowego... Niestety plany mało realne w najbliższych latach... :-/

Quote:
Od siebie dorzuciłbym jeszcze wysadzenie w powietrze tej tragicznie położonej elektrownii przy ul. Marii Panny, ona w tamtym rejonie jest chyba gorsza niż cokolwiek innego, przecież ona jest lepiej eksponowana niż katedra!!!!!!!! Tragiedia
A to swoj± drog±...
Old March 7th, 2004, 11:50 PM   #29
OlekD
Registered User

OlekD's Avatar

Likes (Received): 124

W koncu cos sie zaczyna dziac . Poznan zyska bardzo wiele zblizajac sie do Warty. Moze to poczatek stalej tendencji w polskich miastach!!!
OlekD no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2004, 11:25 AM   #30
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3544

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku zostanie oddanych do użytku pierwszych 227 mieszkań w budowanych przez firmę Wechta budynkach mieszkalno-apartamentowych w rejonie ulicy Szyperskiej. Docelowo powstać tam ma ponad 400 mieszkań. Budynki będą się składać z 3-4 kondygnacji z podziemnymi garażami. Domy będą budowane wzdłuż planowanego bulwaru nad Wartą. Po drugiej stronie ulicy Szyperskiej budowane jest natomiast osiedle Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstanie obu osiedli łączyć się ma ze sporą korzyścią dla miejskiej komunikacji. Powstanie tam bowiem nowa ulica, która stanowić ma fragment trzeciej ramy komunikacyjnej. Połączy ona ulicę Estkowskiego i Garbary. W tej sprawie firma Wechta w umowie z Zarządem Dróg Miejskich podpisała porozumienie, na mocy którego odcinek od ulicy Garbary do Szyperskiej zostanie sfinansowany przez inwestora. Odcinek od Szyperskiej do Estkowskiego leżeć ma natomiast w gestii Poznańskiego TBS.

========
Głos Wlkp
PB no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2004, 02:09 PM   #31
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Czyli kto zaczął budować TBS czy Wechta. Z artukułu wynika że przy Estkowskiego powstanie osiedle TBS a bliżej mostu kolejowego osiedla Wechty. Rozpoczęta budowa jest pośrodku tego terenu.
Pozatym jednej rzeczy z tego artukułu nie rozumiem. W jaki sposób 3 rama ma połączyć ul Estkowskiego z Garbarami Przecież te ulice są już połączone. 3 rama ma przebiegać dużo dalej w kierunku Winograd i Piątkowa. Może chodzi im o ring śródmiejski? A może o połączenie Nowych Zawad z Garbarami między Katedrą a linią kolejową na Warszawę?

Ach ten Głos - najpierw piszą a nie myślą wcale
Old March 9th, 2004, 02:14 PM   #32
DJanos
I love TRANCE

DJanos's Avatar

Likes (Received): 452

tez tego nie rozumiem ??? głos cos tutaj kreci !! Z tego co wiem teraz powstaje TBS a pozniej Wechta bedzie kontynuowac zabudowe tego terenu w II etapie inwestycji. Dzieki PB za informacje. Nie orientujesz sie czasem czy te budynki pofabryczne blizej estkowskiego beda wybuzone i powstana tam mieszkania az do samej ulicy estkowskiego ??? Byłoby swietnie bo jesli nie to bedzie spory kontrast!! Kolejna sprawa!! Wiem ze kiedys był pokazywany render budynku ktory miał powstac po przeciwnej stronie mostu Chrobrego ?? Wiecie cos na ten temat?? Bo teraz szpeci w tym miejscu jakis wolno stajacy budunek!

pzdr
Old March 9th, 2004, 02:16 PM   #33
DJanos
I love TRANCE

DJanos's Avatar

ps mam nadzieje ze Wechta nie zrezygnował z apartamentowca naprzeci AE i teraz buduje sobie mniejsze koło Warty
Old March 9th, 2004, 02:28 PM   #34
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Quote:
Originally posted by DJanos

tez tego nie rozumiem ??? głos cos tutaj kreci !! Z tego co wiem teraz powstaje TBS a pozniej Wechta bedzie kontynuowac zabudowe tego terenu w II etapie inwestycji. Dzieki PB za informacje. Nie orientujesz sie czasem czy te budynki pofabryczne blizej estkowskiego beda wybuzone i powstana tam mieszkania az do samej ulicy estkowskiego ??? Byłoby swietnie bo jesli nie to bedzie spory kontrast!! Kolejna sprawa!! Wiem ze kiedys był pokazywany render budynku ktory miał powstac po przeciwnej stronie mostu Chrobrego ?? Wiecie cos na ten temat?? Bo teraz szpeci w tym miejscu jakis wolno stajacy budunek!

pzdr

Wydaje się że to jest jednak budowa TBS, jednak budynki magazynowe (te z reklamą Sokołowa a dawnej Coca-Coli) zostaną. O budynku przy moście Chrobrego wspominałem wyżej, niestety nie wiem jakie sa losy tego projektu. Rendry mam gdzieś na płytach ze plikami ze starego kompa - jak znajdę to wrzucę

Old March 9th, 2004, 02:32 PM   #35
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:

ps mam nadzieje ze Wechta nie zrezygnował z apartamentowca naprzeci AE i teraz buduje sobie mniejsze koło Warty
O to się nie bój Wechta ma mnóstwo działek w Poznaniu i ma zamiar je wszystkie zabudować. Oprócz tej na Garbarach i koło AE należy do niego m.in jeszcze teren na rogu Roosevelta i D±browskiego i jakie¶ tereny na Winogradach w okolicach Winogrady Business Center, gdzie też ma powstać jaki¶ wieżowiec. Nie wiadomo czy powstanie, bo protestuj± mieszkańcy Wichrowych Wzgórz i Zwycięstwa...
Old March 9th, 2004, 02:35 PM   #36
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Originally posted by Pulse

Pozatym jednej rzeczy z tego artukułu nie rozumiem. W jaki sposób 3 rama ma połączyć ul Estkowskiego z Garbarami Przecież te ulice są już połączone. 3 rama ma przebiegać dużo dalej w kierunku Winograd i Piątkowa. Może chodzi im o ring śródmiejski? A może o połączenie Nowych Zawad z Garbarami między Katedrą a linią kolejową na Warszawę?

Ach ten Głos - najpierw piszą a nie myślą wcale
Też się długo zastanawiałem 'co poeta miał na my¶li'... Doszedłem do wniosku, że wielce czcigodnemu redaktorowi co¶ się w główce poprzestawiało...
Old March 9th, 2004, 02:42 PM   #37
DJanos
I love TRANCE

DJanos's Avatar

Quote:

O to się nie bój Wechta ma mnóstwo działek w Poznaniu i ma zamiar je wszystkie zabudować. Oprócz tej na Garbarach i koło AE należy do niego m.in jeszcze teren na rogu Roosevelta i D±browskiego i jakie¶ tereny na Winogradach w okolicach Winogrady Business Center, gdzie też ma powstać jaki¶ wieżowiec. Nie wiadomo czy powstanie, bo protestuj± mieszkańcy Wichrowych Wzgórz i Zwycięstwa...
lepiej zeby nie powstawał w tych okolicach biorac pod uwage ukces WBC
Old March 9th, 2004, 02:47 PM   #38
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:

lepiej zeby nie powstawał w tych okolicach biorac pod uwage ukces WBC
Wg zapowiedzi to nie ma być biurowiec, ale residential
Old March 25th, 2004, 01:11 PM   #39
gamzol

Likes (Received): 0

Quote:

To ja im wszystkim pokaże Mieszkam na Wichrowych i przemówie protestuj±cym do rozumu
gamzol no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2004, 01:32 PM   #40
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Quote:
Originally posted by Pulse

Wydaje się że to jest jednak budowa TBS, jednak budynki magazynowe (te z reklamą Sokołowa a dawnej Coca-Coli) zostaną.
Nad Wart± buduje i Wechta i TBS. Wechta już trochę z ziemi wystaje, TBS jeszcze nie...

Na zdjęciu niewiele widać, bo warunki wyj±tkowo niesprzyjaj±ce.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules