[Warszawa] Infrastruktura rowerowa - Page 125 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 9th, 2014, 12:27 PM   #2481
st1545tomek
Registered User

st1545tomek's Avatar

Likes (Received): 146

Łukasz Puchalski jest na facebooku,
ale grupa rowerowa w ZTM jest aktywna i tutaj (-;
pozdrawiam, tomek
st1545tomek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 9th, 2014, 12:57 PM   #2482
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 1215

Nie rozumiem problemu z Miodową. Przecież w stanie obecnym rowerzyści jeżdżą po tych samych pagórkach, wymalowanie pasa spowoduje tylko, że nie będą musieli się przeciskać między innymi pojazdami.

Poza tym, na tej samej zasadzie można mieć pretensje do ZDM, który latem odmalował linie na wielu swoich ulicach - a przecież powinien najpierw zfrezować!

A nawierzchnia Miodowej wcale nie jest jakaś tragiczna. W kilku miejscach są dziury, ale rowerem da się jechać bez przeszkód. Wiem, bo ostatnio kilka razy jechałem.

st1545tomek liked this post
M_I_K_I no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2014, 05:02 PM   #2483
macieii
Registered User

Likes (Received): 2627

Ja też nie rozumiem problemu z Miodową.

Zwłaszcza, że największym problemem na Miodowej jest Plac Krasińskich z jego pięknym, lekko krzywym, brukiem.
macieii no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 9th, 2014, 07:04 PM   #2484
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 1215

Plac Krasińskich to mordęga, owszem. Ale w tej chwili miasto nie kwapi się do jego remontu. To ja już wolę mieć pasy na nierównej Miodowej i placu, niż nie mieć nic.
Old September 9th, 2014, 08:47 PM   #2485
robertuzw
rob...z

Likes (Received): 115

Problem jest wtedy kiedy na pasie dla rowerów stoi woda (a jak są przymrozki to jest też gołoledź) albo jak leży błoto pośniegowe (zaraz po tym jak pług je tam zgarnie), tak jest niestety na Koszykowej i pewnie będzie na Miodowej
Ja jednak wolę nie mieć pasów na nierównej nawierzchni.
robertuzw no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2014, 10:42 PM   #2486
pzinek
Registered User

Likes (Received): 607

Quote:
Originally Posted by robertuzw View Post
Problem jest wtedy kiedy na pasie dla rowerów stoi woda (a jak są przymrozki to jest też gołoledź) albo jak leży błoto pośniegowe (zaraz po tym jak pług je tam zgarnie), tak jest niestety na Koszykowej i pewnie będzie na Miodowej
Ja jednak wolę nie mieć pasów na nierównej nawierzchni.
Gololedz nie ma nic wspolnego ze stojaca woda.
Trzeba robic te pasy puki daja. Moze przyjsc nowa wladza i zechce wcisnac 3 pas dla samochodow.
Rowerowy Ursus - https://www.facebook.com/RowerowyUrsus
pzinek no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2014, 08:58 AM   #2487
st1545tomek
Registered User

st1545tomek's Avatar

Likes (Received): 146

Już nie zdąży.
Malują!
pozdrawiam,
tomek
st1545tomek no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2014, 09:28 AM   #2488
pzinek
Registered User

Quote:
Originally Posted by st1545tomek View Post
Już nie zdąży.
Malują!
pozdrawiam,
tomek
Mapa pewnie nie rozdana, a już nieaktualna
Old September 10th, 2014, 10:59 AM   #2489
macieii
Registered User

Quote:
Originally Posted by st1545tomek View Post
Już nie zdąży.
Malują!
pozdrawiam,
tomek
Właśnie miałem pisać Wymalowane od Placu Krasińskich do Kapitulnej, na razie same linie, ale i to już wystarczyło
Old September 10th, 2014, 12:22 PM   #2490
Gru3
Registered User

Gru3's Avatar

Likes (Received): 904

Quote:
Originally Posted by macieii View Post
Właśnie miałem pisać Wymalowane od Placu Krasińskich do Kapitulnej, na razie same linie, ale i to już wystarczyło
Ja zgodnie z obietnicą napisałem do mediów...może zrobią jakiś prześmiewczy materiał. Może ktoś odpowiedzialny za to badziewie będzie musiał się wypowiedzieć przed kamereami, następnym razem może się zastanowi zanim podejmie taką decyzję. Jak mówiłem wczesniej; nie ciepię polskiego dziadowania, wiecznych prowizorek i malowania trawy na zielono pod publiczkę.

Rzeczywiście, macie rację, sytuacja na Miodowej nie jest tragiczna, da się jechać. Ale przyzwalając na pasy rowrowe z koleinami, których ominięcie łaczy się koniecznośćią zjechania z pasa na jezdnię, tworzymy precedens. Może odtąd będzie tak, że wystarczy namalować pas i wszyscy mają być "happy" niezależnie od tego czy jest on dziurawy, pofałdowany, z ubytkami asfaltu lub przebijającym się korzeniami. Hura, alleluja - mamy nowy pas !

Jakoś na Mokotwskiej, Dawidowskiego czy Waryńskiego mogły powstać prawdłowe, równe pasy, dlaczego tutaj mamy mieć takie badziewie. Oczywiście nie twierdzę, że wszędzie trzeba koniecznie równać jezdnię przed namalowaniem pasa. Sa miejsca gdzie rzeczywiście namalowanie linii wystraczy. Jednak w tym przypadku tak nie jest dlatego mówię stanowcze nie !!
Old September 10th, 2014, 01:41 PM   #2491
pzinek
Registered User

Quote:
Originally Posted by Gru3 View Post
Ja zgodnie z obietnicą napisałem do mediów...może zrobią jakiś prześmiewczy materiał. Może ktoś odpowiedzialny za to badziewie będzie musiał się wypowiedzieć przed kamereami, następnym razem może się zastanowi zanim podejmie taką decyzję. Jak mówiłem wczesniej; nie ciepię polskiego dziadowania, wiecznych prowizorek i malowania trawy na zielono pod publiczkę.

Rzeczywiście, macie rację, sytuacja na Miodowej nie jest tragiczna, da się jechać. Ale przyzwalając na pasy rowrowe z koleinami, których ominięcie łaczy się koniecznośćią zjechania z pasa na jezdnię, tworzymy precedens. Może odtąd będzie tak, że wystarczy namalować pas i wszyscy mają być "happy" niezależnie od tego czy jest on dziurawy, pofałdowany, z ubytkami asfaltu lub przebijającym się korzeniami. Hura, alleluja - mamy nowy pas !

Jakoś na Mokotwskiej, Dawidowskiego czy Waryńskiego mogły powstać prawdłowe, równe pasy, dlaczego tutaj mamy mieć takie badziewie. Oczywiście nie twierdzę, że wszędzie trzeba koniecznie równać jezdnię przed namalowaniem pasa. Sa miejsca gdzie rzeczywiście namalowanie linii wystraczy. Jednak w tym przypadku tak nie jest dlatego mówię stanowcze nie !!
To mam dla Ciebie złe wieści. W 2015 powstanie kilka - kilkanaście km takich pasów w ramach budżetu partycypacyjnego.

st1545tomek liked this post
Old September 10th, 2014, 02:06 PM   #2492
alekwisnia
Wyględów/Kabaty

alekwisnia's Avatar

Likes (Received): 120

Quote:

Gdzie na Waryńskiego są pasy? Powiem szczerze, że jeśli mam czekać dwa lata na superścieżki w stylu tej na Jagiellońskiej, to wolę spójną sieć prowizorek. Naprawdę czasem lepiej, żeby elegancka, asfaltowa DDR przechodziła sobie kawałek chodnikiem czy nawet nierównym pasem, niż żeby się urywała. No kiedyś się to wyrówna, braki są tak duże, że od czegoś trzeba zacząć. W Austrii mają super sieć ścieżek, ale czasami też są poprowadzone chodnikami czy opłotkami - za to tworzą spójną sieć. Na Mokotowie mamy całkiem długie kawałki DDR, ale ich użyteczność jest ograniczona, bo nie są ze sobą powiązane.

Na Miodowej pas jest bardzo potrzebny, bo wjeżdżając od trasy W-Z będzie można płynnie włączyć się do ruchu.

pzinek, st1545tomek liked this post
alekwisnia no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2014, 02:57 PM   #2493
Gru3
Registered User

Gru3's Avatar

Likes (Received): 904

Quote:
Originally Posted by pzinek View Post
To mam dla Ciebie złe wieści. W 2015 powstanie kilka - kilkanaście km takich pasów w ramach budżetu partycypacyjnego.
A ja mam dobrą wiadomość, oto co napisał do mnie Pan Puchalski (lub jego służby):

W ramach prac wykonawca namaluje pasy i wyrówna nawierzchnię w rejonie przystanku nad Trasą WZ, gdzie rzeczywiście są koleiny i wybrzuszenia. Na pozostałym odcinku nawierzchnia jest w dość dobrym stanie.

Nie wiem czy to na skutek mojej interwecji czy jednak ktoś instytucjonalnie nad tym czuwa. Nieważne, grunt, że zrobią porządnie. Trzymam za slowo Pana Pełnomocnika.

Quote:
alekwisnia Na Miodowej pas jest bardzo potrzebny, bo wjeżdżając od trasy W-Z będzie można płynnie włączyć się do ruchu
Jeździsz rowerem po trasie W-Z ? Nie mów jeszcze, że od strony Pragi przez tunel ? Smród, hałas, samochody przejeżdzające 20 cm od rowerzysty... no cóż, skoro lubisz takie ekstremalne przeżycia...ja bym w życiu tamtędy nie pojechał. Nie lepiej pojechać windą lub ruchomymi schodami ? Wyjście też jest parenaście metrow od Miodowej.
Old September 10th, 2014, 03:12 PM   #2494
pzinek
Registered User

Quote:
A ja mam dobrą wiadomość, oto co napisał do mnie Pan Puchalski (lub jego służby):

W ramach prac wykonawca namaluje pasy i wyrówna nawierzchnię w rejonie przystanku nad Trasą WZ, gdzie rzeczywiście są koleiny i wybrzuszenia. Na pozostałym odcinku nawierzchnia jest w dość dobrym stanie.

Nie wiem czy to na skutek mojej interwecji czy jednak ktoś instytucjonalnie nad tym czuwa. Nieważne, grunt, że zrobią porządnie. Trzymam za slowo Pana Pełnomocnika.

Jeździsz rowerem po trasie W-Z ? Nie mów jeszcze, że od strony Pragi przez tunel ? Smród, hałas, samochody przejeżdzające 20 cm od rowerzysty... no cóż, skoro lubisz takie ekstremalne przeżycia...ja bym w życiu tamtędy nie pojechał. Nie lepiej pojechać windą lub ruchomymi schodami ? Wyjście też jest parenaście metrow od Miodowej.
Czyli bedzie frezowanie, takie zwykle bez nowej nawierzchni.
Old September 10th, 2014, 04:27 PM   #2495
robbo2k
Registered User

Likes (Received): 1509

A co tu tak cicho o dzielnym generale policji co uratował rowerzystę.....
robbo2k no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2014, 05:06 PM   #2496
pzinek
Registered User

Quote:
Originally Posted by robbo2k View Post
A co tu tak cicho o dzielnym generale policji co uratował rowerzystę.....
To jest forum o infrastrukturze rowerowej a nie o wypadkach z rowerzystami czy np o modzie rowerowej.
Old September 10th, 2014, 07:01 PM   #2497
macieii
Registered User

Uprzejmie donoszę iż kładli dziś wieczorem asfalt pod estakadami Wisłostrady na Bielanach.
Old September 11th, 2014, 03:53 PM   #2498
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 906

Dziś masa była kładziona przy Czerniakowskiej od Nehru w kierunku Bartyckiej.

maxwell0 liked this post
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2014, 11:41 PM   #2499
contract
Registered User

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by wojtor View Post
Dziś masa była kładziona przy Czerniakowskiej od Nehru w kierunku Bartyckiej.
Narescie!
contract no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2014, 12:30 AM   #2500
BANNED

Likes (Received): 23

Orientuje się ktoś czy planowana jest budowa DDR dalej, wzdłuż Wiertniczej? Byłaby fajną alternatywą do jazdy w kierunku Wilanów - centrum dla tej wzdłuż Sobieskiego. Teraz odcinek do Przyczółkowej jest udręką dla rowerzystów...
#2 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, mazowieckie, rower, rowery, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules