[Warszawa] Infrastruktura rowerowa - Page 24 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 1st, 2010, 08:10 PM   #461
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Likes (Received): 16

Mała aktualizacja z dzisiaj.

Sobieskiego:

Łuk do przejazdu rowerowego będzie jednak łagodny:

Nowy przebieg |/ Stary przebieg

Kasprzaka:

Krótki odcinek już wyasfaltowano.

Dalej roboty trwają...

Krawężniki mimo, że odniżone to wystają ponad normę.

...a może jeszcze wyleją nowy asfalt na tym wjeździe bramowym ?

Za wiatą przystankową:

I pierwszy ZONK - drzewo:

Z dalszej perspektywy:

Droga rowerowa będzie mieć 2,5 m szerokości, a chodnik w najwęższych miejscach 2 m - za mało - piesi chodzą całą szerokością.

Cały czas droga rowerowa jest "wykradana / wycinana" z chodnika dla pieszych i to w miejscu gdzie występuje największy ruch.

Last edited by wildzi1985; October 1st, 2010 at 08:25 PM.
wildzi1985 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 1st, 2010, 08:42 PM   #462
janex_wwa
Custom User Title

janex_wwa's Avatar

Likes (Received): 24470

I jak tu sie nie denerwować, gdy widzi się budowę takiego bubla. Aż szkoda słów...
janex_wwa no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2010, 03:11 PM   #463
tom.krakus
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by wildzi1985 View Post
Jakimś cudem ZRiKD zaczął gruntowny remont (czyli właściwie budowę od nowa jak na Podleśnej) krótkiego odcinka dochodzącego do Chełmskiej.
I oczywiście znów niezgodnie z z pkt 12.1.1 dokumentu „Standardy projektowe i wykonawcze dla systemu rowerowego w m.st. Warszawie” w których to stoi jak wół:

12.1.1 „W projektach tymczasowej organizacji ruchu na czas robót należy zabezpieczać możliwość przeprowadzenia ruchu rowerowego. Oznacza to konieczność wyznaczenia trasy objazdu dla ruchu rowerowego lub co najmniej wskazania rowerzyście drogi do najbliższego ciągu dla
rowerów, lub innego sposobu ominięcia przeszkody.”

a kogo to dotyczy:
1.1.2 Standardy są przeznaczone do stosowania przez: jednostki zajmujące się planowaniem (np. na etapie sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego), biura projektowe, firmy wykonawcze oraz przez zarządców dróg i zarządców ruchu.
...
Standardy powinny być stosowane przez projektantów działających na zlecenie m.st. Warszawy i jego jednostek oraz przez jednostki miejskie na etapie zlecania, zatwierdzania i odbioru prac. Wymaga się aby zobowiązanie do stosowania Standardów było zapisywane w specyfikacjach istotnych warunków zamówienia (SIWZ), lub w umowach na wykonanie poszczególnych prac związanych z infrastrukturą transportową na terenie Warszawy.

a dlaczego trzeba jest stosować i kiedy można je olać?
1.4 Odstępstwa od Standardów
1.4.1 Stosowanie odstępstw od Standardów wymaga uzasadnienia ze strony wykonawcy projektu, lub wykonawcy inwestycji. i w przypadku wszystkich projektów wykonywanych na terenie m.st. Warszawy uzyskania stosownej zgody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, lub osoby przez niego upoważnionej.

A tutaj co? Legalnie to musisz zejść z roweru i poprowadzić go dalej chodnikiem, ew. zawrócić i przejechać na drugą stronę Sobieskiego.

Chyba napiszę pismo do inwestora, mogę skorzystać ze zdjęć?
By misiu-1 27-12-2009
tom.krakus no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 4th, 2010, 03:17 PM   #464
WSW
Registered User

Likes (Received): 1

Ale tu jest komunikacja rowerowa "komunikacja zastępcza". Na zasadach ogólnych po jezdni, więc o co cho?
Old October 4th, 2010, 03:52 PM   #465
tom.krakus
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by WSW View Post
Ale tu jest komunikacja rowerowa "komunikacja zastępcza". Na zasadach ogólnych po jezdni, więc o co cho?
Miałem na myśli jazdę od Chełmskiej w kierunku Sadyby. I tam nie da się włączyć do ruchu na zasadach ogólnych (pod prąd?). Nie uważasz że taka informacja (ślepa droga) powinna dotrzeć do uczestnika ruchu nieco wcześniej niż po wjechaniu w szlaban?

A co z tymi którzy jadą w stronę Chełmskiej? Przecież znak C-16 (no chyba nie zniknął?) nadal zobowiązuje ich do poruszania się DDR - nawet takiej ze szlabanami. W praktyce policjant miałby prawo wystawić Ci mandat za jazdę po jezdni.
By misiu-1 27-12-2009
tom.krakus no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2010, 06:44 PM   #466
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Quote:
Originally Posted by tom.krakus View Post
A tutaj co? Legalnie to musisz zejść z roweru i poprowadzić go dalej chodnikiem, ew. zawrócić i przejechać na drugą stronę Sobieskiego.

Chyba napiszę pismo do inwestora, mogę skorzystać ze zdjęć?
Możesz korzystać ze zdjęć (Autor wildzi).

Ja się tą budową nie przejąłem i objechałem ją objazdem -> po chodniku - tak krótki odcinek to czym się przejmować?

Formalnie natomiast to faktycznie lekceważenie sprawy.

No cóż, poczekamy i zobaczymy czy po skończeniu tego fragmentu wezmą się za kolejny odcinek. Może do Bethovena? Też jest już w tragicznym stanie.

Last edited by wildzi1985; October 5th, 2010 at 08:48 PM.
Old October 5th, 2010, 08:46 PM   #467
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Kolejna fotorelacja:

Kasprzaka:
Zagadnąłem do pracownika o możliwość zerknięcia na projekt. Niestety trafiłem na szeregowca (a kierownika nie było), nie wiedział według jakiego projektu drogę wykonują, ani jaki będzie jej dalszy przebieg.

... a mówili że nie ma takich małych urządzeń do układania 2m asfaltu...

Zawijasek...

W tym momencie do tych dwóch podszedł trzeci. Dwóch stało, paliło i gadało dobrych kilka minut, a trzeci się męczył... Gdyby tak we trzech zaczeli układać, zajęło by im to może z 10 minut.

Za zawijasem, między drzewami jest większa przerwa. Dobre miejsce żeby zakrętem przenieść drogę rowerową między dwa szpalery drzew... Niestety droga biegnie prosto, wciąż trwa wycinanie chodnika pieszym

Sobieskiego:
A jednak remont trwa nadal. Front robót przeniósł się dalej na południe, już widać ulicę Beethovena.

Kolejny fragment i widać, że nieco zmieniają przebieg, na + ?

Z oddali

Test na trzeźwość - przejedź po linii prostej

Do Beethovena już blisko.
Old October 6th, 2010, 10:59 AM   #468
john murrow
Dżast juzer

john murrow's Avatar

Likes (Received): 1366

kurde, myślałem, że poprowadzą DDR środkiem tego szerokiego pasa zieleni, byłaby wówczas oddzielona od chodnika a i przyjemniej by się jechało. A tak to znów będą pieszo-rowerowe pyskówki. Mam na myśli Kasprzaka, rzecz jasna.
john murrow no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2010, 01:08 PM   #469
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 15431

wildzi1985 ekstra fotorelacje.Z uwagą obejrzałem .
Z mojej strony chciałem pochwalić kawałek nowego przebiegu ścieżki przy budowie Parku fontann na Podzamczu.Jest asfaltowa i bardzo wygodna w porównaniu z poprzednią wersją .Szkoda że co dobre szybko sę kończy

Kontakt: [email protected]
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2010, 06:54 PM   #470
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Talking Dzięki!

Czasami myślę, że na forum zostaję sam, a na mieście nic się nie dzieję...
Quote:
Originally Posted by kafarek View Post
wildzi1985 ekstra fotorelacje.Z uwagą obejrzałem .
Motywacja jednak odżywa po takich komentarzach. Dzięki!

Quote:
Originally Posted by kafarek View Post
Z mojej strony chciałem pochwalić kawałek nowego przebiegu ścieżki przy budowie Parku fontann na Podzamczu.Jest asfaltowa i bardzo wygodna w porównaniu z poprzednią wersją .Szkoda że co dobre szybko sę kończy
Ooo to ciekawe. Jutro postaram się tam podjechać. Aż mnie ciekawość zżera...

PS. To i ja mam ciekawostkę. W ramach dostosowywania Trasy Armii Krajowej (Toruńskiej) do ekspresówki (a może autostrady) drogowcy przebudowują również ulicę Głębocką. Po minięciu Carrefoura, za wiaduktem zaczyna się nowa jezdnia, a przy niej nowa, asfaltowa droga rowerowa. Jechałem nią tylko dwa razy (w tą i z powrotem). Zaczyna się nagle, kończy na rondzie, a większość krawężników niestety nie jest przepisowa. Niestety nie jest też połączona ze ścieżką rowerową na przeciwko Carrefoura. Przeszkodą jest wąski wiadukt i nic nie wskazuje na to żeby go poszerzali Ani stary (urywa się gdzieś w lesie), ani nowy odcinek drogi rowerowej nie mają płynnego włączenia na jezdnię.

Może któryś z forumowiczów ma tam bliżej niż ja i mógłby zrobić kilka zdjęć dla pozostałych?

Last edited by wildzi1985; October 6th, 2010 at 07:12 PM.
Old October 6th, 2010, 09:38 PM   #471
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

Likes (Received): 1635

Wielkie dzięki Wildzi za te fotorelacje

Wygląda na to że realizowany jest na Kasprzaka ten projekt: http://bzaborow.org/galer/pg/photo/57268
Wreszcie ponownie się za nią wzięli (pewnie byli zajęci E.Plater) ale jak tu się cieszyć z takiego bubla który mimo wolnego miejsca realizowany jest kosztem pieszych a w ciągu dnia ruch tu jest dość spory...

Mam mieszane uczucia do do remontu wschodniej ddr na Jana III Sobieskiego w mieście gdzie w wielu miejscach brakuje "ścieżek" lub są takie tandetne ciągi pieszo-rowerowe jak na Banacha a przy tej ulicy rowerzyści jeżdżą przeważnie po stronie zachodniej. No ale przynajmniej zapowiada się porządna modernizacja jak na Podleśnej i na szczęście bez zmiany na kostkę betonową.

Przeniesiona ddr przy Podzamczu jest gotowa od 2 miesięcy
Old October 6th, 2010, 10:15 PM   #472
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pawrzes_PL View Post
Wielkie dzięki Wildzi za te fotorelacje

Wygląda na to że realizowany jest na Kasprzaka ten projekt: http://bzaborow.org/galer/pg/photo/57268
Wreszcie ponownie się za nią wzięli (pewnie byli zajęci E.Plater) ale jak tu się cieszyć z takiego bubla który mimo wolnego miejsca realizowany jest kosztem pieszych a w ciągu dnia ruch tu jest dość spory...
... to za chwilę będą na Dźwigowej gdzie zaczną remont alarmowy

Kasprzaka
OK. Nie bijcie, że takie duże, ale zmniejszając straciłyby wygląd:

Quote:
Originally Posted by Pawrzes_PL View Post
Mam mieszane uczucia do do remontu wschodniej ddr na Jana III Sobieskiego w mieście gdzie w wielu miejscach brakuje "ścieżek" lub są takie tandetne ciągi pieszo-rowerowe jak na Banacha a przy tej ulicy rowerzyści jeżdżą przeważnie po stronie zachodniej. No ale przynajmniej zapowiada się porządna modernizacja jak na Podleśnej i na szczęście bez zmiany na kostkę betonową.
Ciekawe jakie są kryteria wyboru ścieżek do remontu? Bo chyba nie stan zniszczenia. Być może ilość i zawiłość formalności do załatwienia.

Na Banacha jest ten feler, że żeby zrobić tam porządną drogę rowerową trzeba:
- dogadać się z trzema zarządcami w okolicy Pola Mokotowskiego
- po stronie Grójeckiej z taksówkarzami na postoju (z którego za cholerę nie chcą sie wynieść)
- zrobić przejazdy rowerowe i sygnalizację świetlną na Żwirki i Wigury, Grójeckiej, Bitwy Warszawskiej 1920 roku - najdroższa "zabawa".

Last edited by wildzi1985; October 6th, 2010 at 10:24 PM.
Old October 6th, 2010, 11:07 PM   #473
nessah
Registered User

Quote:
po stronie Grójeckiej z taksówkarzami na postoju (z którego za cholerę nie chcą sie wynieść)
Spokojnie wszystko by weszlo.
W tym momencie jest postoj + 2m chodnika + nastepne 1,5-2m pseudotrawnika (stoi sobie tam wesolo toi toi).
Miejsce jest tylko rozlac asfalt przyciac krzaczory.

Na banacha w strone PM jest jeszcze zwezenie przy wejsciu do budynku wolnej wszechnicy. Chodnik zweza sie o polowe w skrajnie wchodza schody do budynku.
Tam przydalaby sie jakas szykana bo sie ruch pieszy z rowerowym mimowolnie miesza.

A na dzis zarzadca moglby przyinwestowac i wyslac 2 razy czesciej ludzi z farba zeby odmalowali szablony na chodnikach bo juz praktycznie zadnych nie widac.
nessah no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2010, 03:34 PM   #474
bobby13
Redżistered Juzer

bobby13's Avatar

Likes (Received): 14

Wreszcie coś się rusza na Pradze!

Quote:
Nowa, długa ścieżka - 4 km wzdłuż al. Solidarności

Mieszkańcy Targówka dostaną wygodną trasę rowerową na Stare Miasto. Prace nad nową ścieżką rozpoczną się jeszcze w tym roku. Ścieżka pobiegnie wzdłuż ul. Radzymińskiej i al. Solidarności. Zacznie się przy wiadukcie na Kraśnickiej, a skończy przy Parku Praskim, który już tylko most dzieli od Starego Miasta i szlaku rowerowego wzdłuż Wisły.

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...#ixzz11gCRf9vX
bobby13 no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2010, 05:26 PM   #475
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

Likes (Received): 1635

Wildzi, tak to mniej więcej powinno być zaprojektowane ale "specjaliści" wiedzą lepiej...

Brawo ZMID! 7 miesięcy po przyznaniu budżetu nie ogłosili przetargu i tuż przed wyborami zlecają prace bez przetargu miejskiemu ZRiKD a który ogłasza oddzielne przetargi związane z budową tej drogi rowerowej:
- przebudowa oświetlenia ul. Radzymińskiej (wymiana 48 latarni i zasilania)
- przebudowa sygnalizacji świetlnych (zamiast wymiany szkiełek...)
- prace ogrodnicze (kilka topoli do wycięcia, przesadzenia krzewów itp.)

Na Przyczółkowej w Powsinie w związku z remontem trwa budowa ddr znikąd - donikąd. Inwestor: Dzielnica Wilanów

Old October 7th, 2010, 08:19 PM   #476
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Od czego tu zacząć...?

Al.Solidarności
Tak się prezentuje początek prac w Al. Solidarności na wysokości byłej jednostki wojskowej:

Do tej pory chodnik miał 5m (10 płyt 50x50) szerokości. Po budowie chodnik będzie miał 3m, a droga rowerowa 2m szerokości.

Praga to ciekawe miejsce... Zieleń jest tu jakaś taka agresywna, aż rozsadza

Podzamcze / Park fontann
Choć budowa fontann wciąż trwa, to zmieniono i poprawiono geometrię drogi rowerowej która już tam była (kostkowa).

Niestety krawężników nie tknięto. Wystają ponad normę

Ominięcie drzewa. Plus za linie krawędziowe

Zrobiono wygrodzenie od przystanku

Tak się kończy. Asfaltowy odcinek ma długość... 335 m

----------------------------------------------------------
Bonus na koniec:

Last edited by wildzi1985; October 7th, 2010 at 08:42 PM.
Old October 8th, 2010, 11:52 AM   #477
Qracz3k
Registered User

Qracz3k's Avatar

Likes (Received): 53

DDR w Al. Solidarności będzie z kostki ?

edit
Już doczytałem na stronie masy, że będzie asfalt

Last edited by Qracz3k; October 8th, 2010 at 12:27 PM.
Qracz3k no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2010, 12:42 PM   #478
Han Solo
Jestę Solo tej ziemi !

Han Solo's Avatar

Likes (Received): 31149

Wśród nielicznych uwzględnionych uwag jest poszerzenie działki przeznaczonej pod Muzeum Sztuki Nowoczesnej, tak by zmieściła się konstrukcja nośna okraczająca tunele metra, zachowanie czterech monumentalnych kandelabrów na ogólnodostępnym dziedzińcu, a także zbudowania podziemnego parkingu rowerowego pod skrzyżowaniami Emilii Plater i Al. Jerozolimskich oraz Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Nad nowym planem zagospodarowania placu Defilad radni mają głosować na jednej z ostatnich sesji w tej kadencji.

Pamiętaj!!! Za młodu koniecznie zrywaj … [Nielegalne reklamy] Zróbmy zabiorom!
Potem możesz wyruszyć w długą podróż … [Święty UrbanGraal] W poszukiwaniu Idealnego Miasta
…….....……………… ... po drodze rozwiązując … Grawitacja i inne zagadki wszechświata
A na sam koniec nie zapomnij zobaczyć … [Wątek Włóczykija] Must see - 1000 miejsc do zobaczenia zanim stąd odejdziemy
Han Solo no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2010, 02:17 PM   #479
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 821

Quote:
Originally Posted by Han Solo View Post
Wśród nielicznych uwzględnionych uwag jest poszerzenie działki przeznaczonej pod Muzeum Sztuki Nowoczesnej, tak by zmieściła się konstrukcja nośna okraczająca tunele metra, zachowanie czterech monumentalnych kandelabrów na ogólnodostępnym dziedzińcu, a także zbudowania podziemnego parkingu rowerowego pod skrzyżowaniami Emilii Plater i Al. Jerozolimskich oraz Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Nad nowym planem zagospodarowania placu Defilad radni mają głosować na jednej z ostatnich sesji w tej kadencji.
Moje .
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2010, 10:37 AM   #480
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Likes (Received): 398

Quote:
Originally Posted by wildzi1985 View Post

Kolejny fragment i widać, że nieco zmieniają przebieg, na + ?
No nie wiem, czy na plus. Kąt obserwacji rowerzysty będzie słabszy, bo auto mniej skrętu wykonana przed przecięciem ścieżki.

Nawiasem mówiąc - Rozporządzenie 430 ujmuje tylko przypadek "2,5 m gdy ze ścieżki jednokierunkowej mogą korzystać piesi": a co ze ścieżką dwukierunkową, czyli popularnym "ciągiem pieszo - rowerowym"?
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.

Last edited by Glonojad; October 10th, 2010 at 10:47 AM.
Glonojad no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, mazowieckie, rower, rowery, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules