[Warszawa] Infrastruktura rowerowa - Page 27 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 24th, 2010, 09:01 PM   #521
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

Likes (Received): 1635

Przydała by Ci się terapia w Holandii lub innych krajach...
Przyzwyczaj się zawczasu do śluz, rowerzysty pokonującego skrzyżowanie jadąc środkiem pasa itp. bo wkrótce to będzie możliwe http://www.miastadlarowerow.pl/index...2&kat=8&art=23
Nawet na "dziadka" chciałeś trąbić ? Widać jak jesteś uprzedzony, temu "dziadkowi" należy się szacunek za to że jedzie o własnych siłach, nie truje spalinami czy nie warczy silnikiem. Skoro na kulturę nie ma co liczyć ze strony takich jak Ty to koniecznością jest wydzielanie przestrzeni rowerowej na jezdni na ulicach z często szerszymi pasami niż przewiduje norma.
Formę kultu widać codziennie w stojących w korku samochodach.

EOT.
Advertisement

Old October 24th, 2010, 09:20 PM   #522
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Likes (Received): 398

Jeśli chodzi o przebieg "na szlaku" to można dyskutować, pod warunkiem, że się wie co jest pod ziemią.

Ale z komentarzem do zdjęcia z warzywniakiem i skrzynką pseudoPCK się nie zgodzę. W obecnej lokalizacji przejazdu zapewniony będzie blisko 90-stopniowy kąt przecięcia trajektorii samochodów i rowerzystów. Zaznaczam, że jest tam ten podwójny szpaler drzew który i tak utrudnia obserwację. Droga będzie asfaltowa, dość szeroka, rowerzyści będą jeździli dość szybko (idea, żeby zwalniać przed punktem kolizyjnym dla obopólnego bezpieczeństwa jest herezją dla rowerzystów tak samo, jak dla kierowców) - więc przesuwanie drogi rowerowej bliżej jezdni pogorszy zdecydowanie bezpieczeństwo na przejeździe.
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.
Glonojad no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2010, 09:22 PM   #523
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 14423

Już Ci kiedyś pisałem, żebyś darował sobie osobiste docinki bo sobie tego nie życzę.

PS. Rozumiem, że Holandię znasz nie tylko z obrazków bo ja byłem byłem kilka razy po 2-3 tygodnie.

Last edited by Pstrykacz; October 24th, 2010 at 09:35 PM.
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 24th, 2010, 11:42 PM   #524
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

A ja sobie nie życzę abyś nazywał mnie pajacem! Ale spanikowałeś i wykasowałeś bo wszyscy by się dowiedzieli jak "merytoryczne" masz argumenty w dyskusji. Jeśli oczekujesz kultury od innych - daj najpierw przykład. Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu.
Old October 25th, 2010, 01:13 AM   #525
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 488

Quote:
Originally Posted by Pstrykacz View Post
W końcu strzeliłem jednemu z nich 10s. klaksonu bo przejazd dzięki nim odbywał się z prędkością kilku km/h. Jeśli był to ktoś z forum to pozdrawiam inaczej.
Typowa kultura kierowcy/kretyna.
Boogie está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 25th, 2010, 11:27 AM   #526
WSW
Registered User

Likes (Received): 1

A co Tobie takiego złego zrobił ten dziadek na rowerze? Zmusił Cię do ostrożnej jazdy - i to tak boli? Chciałeś sobie przyciąć na zielonym, a tu się wtarabaniła oferma na dwóch kołach i musiałeś ją uważnie wyprzedzić?
Old October 25th, 2010, 11:53 AM   #527
markus1234
BANNED

Quote:
Co mu dadzą te 3m?
Twoich spalin nie musial wdychac.
markus1234 no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2010, 11:54 AM   #528
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 290

Quote:
Jestem natomiast przeciwny gdy takie zachowanie staje się normą wspomaganą w dodatku przez śluzy i inne pierdoły na jezdni.
Śluzy są potrzebne wtedy, gdy już są "inne pierdóły na jezdni" czyli ciągłość ścieżek rowerowych. Wtedy rowerzysta może ruszyć kilka sek przed samochodami, przejechać bezpiecznie przez skrzyżowanie (w tym swobodnie skręcić w lewo) i wjechać na dalszy ciąg drogi rowerowej.

Potem samochody go doganiają i wyprzedzają bezpiecznie (z punktu widzenia pedalarza) i płynnie (z punktu widzenia blachosmrodziarza).

Nie wiem, dlaczego kierowcy nie rozumieją, że pasy rowerowe są w ich interesie. Szczególnie, że sam jestem kierowcą i sam się czasami poruszam samochodem po mieście dość aktywnie. Przecież obecnie mam prawo jechać środkiem pasa blokując ruch. Powiem więcej: czasem jechać środkiem pasa samochodowego jest bezpieczniej niż z prawej strony, wtedy kierowca nie ma możliwości wyprzedzić mnie "na centymetry". Szczególnie odczuwam to jadąc 1-kierunkowym odcinkiem Al Jerozolimskich. Jadę tam od Pl Zawiszy, by skręcić w lewo w Białobrzeską. Jadę prawym pasem i kierowcy powinni teoretycznie zmienić pas na lewy, żeby mnie wyprzedzić. Najczęściej jednak starają się przecisnąć się między mną a samochodami z lewego pasa, co tworzy niebezpieczne sytuacje i odbiera mi szanse zmiany pasa na lewy i potem lewoskręt. Robią tak nawet ogórki prywatnych linii podmiejskich.

Prośba do BETONa czy kto tam panuje nad tym wątkiem, żeby posty rowerowe wykasować (by już było o tym wiele razy) albo przenieść do [Warszawa] Infrastruktura rowerowa, bo tu się robi OT, w dodatku grożący odwieczną i zupełnie niepotrzebną wojną.

Last edited by rybenbaum; October 25th, 2010 at 12:03 PM.
rybenbaum no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2010, 02:30 PM   #529
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

Dokładnie, zakładając że żaden kierowca nie chce pozbawić życia rowerzysty i ponieść za to karę oraz nie chce np. omijać "przeszkadzających" rowerzystów to oznakowanie na jezdni wskazujące jaką jej częścią ma jechać rower jest dla kierowcy nie utrudnieniem ale nawet korzyścią bo wtedy jedzie prosto w granicach własnego pasa. Widać do na Międzyparkowej - wcześniej kierowcy musieli omijać rowerzystę bo jechali bliżej krawężnika, teraz tego nie muszą robić - wystarczy że nie przekroczą ciągłej linii.
Old October 25th, 2010, 02:56 PM   #530
cyrkiel
BANNED

Likes (Received): 20

Skoro jest przeniesione to zapytam jeszcze raz. Pstrykacz, dlaczego wyprzedzałeś rowerzystów ciągle zmieniając pas, zamiast jechać zwyczajnie lewym za samochodami. Czyżby dlatego, że jadąc za samochodami nie miałeś szans zdążyć na zielonym, więc kombinowałeś jak tu wyprzedzić dziadka, bo może się uda?
Nie łatwiej było jechać spokojnie za nim, ostatecznie i tak dojechaliście razem, a oszczędziłbyś trochę nerwów, hałasu i spalin?

To ty stwarzałeś niebezpieczną sytuację. Rowerzysta najzwyczajniej sobie jechał, kiedy dojeżdżał do świateł to się zatrzymywał, gdy zapaliło się zielone, ruszał, a ty ciągle wykonywałeś jakieś (najprawdopodobniej niebezpieczne) manewry, żeby urwać te 30 sekund.

Nie chodzi mi o żadną pyskówkę tylko, żeby uświadomić ci fakt, że im więcej ludzi jeździ rowerami, tym kierowcom jest wygodniej. Narzekacie na korki i brak miejsc parkingowych, a przecież jedynym źródłem waszych (że o innych nie wspomnę) problemów jesteście wy sami. Za każdym razem kiedy znajdziesz miejsce parkingowe pomyśl, że mogło być zajęte przez kogoś kto wybrał rower, albo KM. Za każdym razem kiedy musisz wyprzedzić rowerzystę pomyśl, jak bardzo musiałbyś się natrudzić gdybyś miał wyprzedzić samochód.

Wydaje mi się, że rowerzysta nie może jechać środkiem pasa, tak samo jak motocykl. Co nie znaczy, że musi jechać na samiuśkiej krawędzi. Pewne jest, że kierowca powinien bezwzględnie zmienić pas, żeby go wyprzedzić (co w praktyce, w sumie jest nie potrzebne, byle by tylko zrobił to w bezpiecznej odległości, która zależy od prędkości i nie gwałtownie). Pewne jest również, że rowerzyści mogą jechać obok siebie, zajmując cały pas. Pewne jest też, że nie ma żadnego obowiązku jechania z jakąś minimalną prędkością, ani ustępowaniu, kiedy ktoś chce wyprzedzić (jeszcze do niedawna był taki absurdalny zapis).

Drodzy kierowcy, gdybyśmy chcieli to całkowicie zablokowalibyśmy wam ulicę, ale my rowerzyści unikamy wielu stresów, które was gnębią, a jadąc rowerem rozładowywujemy też te niezwiązane z komunikacją, dlatego nie prowokowani nie jesteśmy złośliwi.
Masa krytyczna to bardziej festyn i nie popieram jej idei.

Last edited by cyrkiel; October 25th, 2010 at 04:01 PM.
cyrkiel no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2010, 04:03 PM   #531
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 290

cyrkiel, olej to bo znowu się zrobi wojenka
rybenbaum no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 12:06 AM   #532
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

ZRiKD zajął się czym innym więc znowu przestój na Kasprzaka...

Old October 28th, 2010, 10:13 AM   #533
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Likes (Received): 16

I tak to właśnie tam będzie jeszcze przez długi czas, znaczy piesi będą chodzić całą do tej pory ich szerokością. I wcale się nie dziwię. To był chodnik, a szerokość była dostosowana do natężenia ruchu pieszego.
Dosłownie obok biegną dwa szpalery drzew, a przestrzeń między nimi jest idealna na poprowadzenie świetnej drogi rowerowej. Drzewa stanowiłyby świetną zaporę na kierowców i ograniczały spacerowiczów.
A tak mamy najzwyczajniej kradzież miejsca pieszym dla rowerzystów - naganna praktyka prowadząca wprost do powstawania konfliktów i dająca odczucie wojny pieszy-rowerzysta.

A teraz coś równie ciekawego.
OSTRZEŻENIE
osoby o słabych nerwach proszone są o nie patrzenie niżej

To co dzielnica Wilanów zgotowała rowerzystom na ulicach Przyczółkowej, Waflowej i Przekornej w rejonie Powsina przechodzi ludzkie pojęcie.

W wypadku dróg ? rowerowych, które powstały podczas remontów tych ulic, na nic się zdały Standardy, zarządzenie o asfaltowej nawierzchni... co nam z takich dokumentów jeśli zabrakło najważniejszego - OLEJU W GŁOWIE osób odpowiedzialnych za powstanie tych bubli !!!

Zdjęcia pochodzą z wątku: [Warszawa] Infrastruktura drogowa
https://www.skyscrapercity.com/showth...28660&page=282
Autorem zdjęć jest: RaV...

ul. Przyczółkowa

ul. Waflowa

ul. Przekorna

Dla żądnych wrażeń więcej zdjęć pod podanym wyżej linkiem.

Na razie nie ma jeszcze oznakowania pionowego i poziomego. Remonty tych ulic to znowu doskonały przykład jak wytworzyć konflikty między pieszymi, rowerzystami a kierowcami.
Bo kiedy już będzie oznakowanie:
- kierowcy będą się złościć, że rowerzyści jeżdżą jezdnią mająć ścieżki/drogi rowerowe obok, - piesi będą kląć, że im chodniki pozwężano na drogi rowerowe,
- rowerzyści będą się złościć, na chodzących pieszych i zaparkowane samochody, wystające krawężniki, niekiedy meandrujący przebieg - mając jednocześnie obok normalną jezdnię z równą nawierzchnią, bez jakichkolwiek przeszkód po której jadąc nikomu by nie wadzili.

Cóż z tego, że przy budowie tych dróg rowerowych wykorzystano zarzędzenie prezydent miasta o nawierzchniach asfaltowych na ddr, Standardy rowerowe kiedy nie doczytano widzocznie dokładnie. A jest tam napisane jak byk, że kiedy dopuszczalna prędkość na jezdni wynosi do 50 km/h wystarszą pasy rowerowe.
wildzi1985 no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2010, 09:49 PM   #534
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Pasy rowerowe wymagałyby zdecydowanie większego zakresu inwestycji, jak i większej zajętości terenu. Gestorzy sieci podziemnych łatwiej uzgadniają przebieg instalacji pod ścieżką - nawet asfaltową - niż pod jezdnią, a tym są przecież pasy rowerowe.

Przy czym nie twierdzę, że tam tak nie można było zrobić -nie projektowałem tego. Ale tak się skłąda, że znam uwarunkowania.
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.
Old November 4th, 2010, 01:35 AM   #535
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Czas na kolejną fotorelację. Tym razem z Al. Jana III Sobieskiego

Początek odnowionego odcinka:

Widać stary asfalt. Pożałowali 1m2 asfaltu...Ech

Krawężników też nie ruszyli, szkoda bo są pozapadane

Długi i łagodny łuk

Dalej kawałek prostej, z niespodzianką...

Rozwalonych płyt opaski nie ruszyli, a powinni naprawić

oto niespodzianka, a raczej niezła zasadzka

Może taka 10-15 cm przepaść zapobiegnie parkowaniu, ale spaść z niej jadąc rowerem prosto na czołówkę z samochodem... lepiej uważać.

Na szczęście zasadzka nie trwa długo. Docieramy do przejazdów

Dalej gustowny płotek

Stary przebieg powinni usunąć i zasiać trawę

Kolejny przejazd

A dalej...

Tu do Panów zagadałem, zapewnili że szerokość będzie prawidłowa, przesuną krawężniki wgłąb chodnika...

A za kładką:

Kolejny przejazd

Po odsunięciu ddr od jezdni w tej przestrzeni akurat mieści się osobówka

Szczegół. Pierwszy raz widzę żeby tak studzienkę wykończyli.

Docieramy do Betthovena

Miło widzieć, że zerwali kostkę i wylali asfalt

Po drugiej stronie

I widok wstecz

Jedziemy dalej i tu ciekawostka

Pas rozdziału z kostki kamiennej. Przypomina kocie łby, zahaczyć o nie to żadna przyjemność

Dojeżdżamy do końca obecnych robót, bo wyremontować mają aż do Al. Witosa

Ciekawe czy w tym miejscu przerwali obawiając się opadów śniegu ?

Kawałek dalej:

Może ktoś wie, czy nowa droga rowerowa będzie dalej przyklejona do chodnika, czy "pójdą" starym przebiegiem?

KONIEC

Last edited by wildzi1985; November 4th, 2010 at 01:43 AM.
Old November 4th, 2010, 02:10 AM   #536
Pawrzes_PL
P a w r z e s

Pawrzes_PL's Avatar

Świetnie to zaczyna wyglądać, miło patrzeć jak znika betonowa kostka. Dobrze że zachowali ciągłość na wyjazdach bramowych. Ciekawe czy asfalt będzie też przed kładką.
Takiego granitowego "pasa odseparowującego" jeszcze nie widziałem
Old November 4th, 2010, 10:40 PM   #537
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Szkoda, że przejazdy tak blisko jezdni głównej są. Kierowca chcący przepuścić rowerzystę przyblokuje buspas, uciekając przed autobusem - wtargnie na przejazd.

Oczywiście w obu przypadkach jego wina (powinien był poczekać na swoim prawym, czyli środkowym, pasie), ale...
Old November 9th, 2010, 12:04 AM   #538
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Aktualizacja z Al.Solidarności i ul.Radzymińskiej - na koniec niespodzianka od niedźwiadków

To już znamy

Łagodnymi łukami ddr omija wiatę przystanku

Nastał wreszcie taki moment w którym sami bez upominania wykonują nawierzchnię bez przerywania ciągłości

Przejazd przy Tesco

Słup ogłoszeniowy - przesunięcie go nie powinno być problemem

Latarnię można łuczkiem ominąć, a znak na giętej rurze zamontować do latarni

Pozornie ciasno, ale droga rowerowa spokojnie się zmieści między krawężnikiem a słupem

Widok wstecz, ddr po lewej stronie słupa, chodnik po prawej
.

Pod kładką

Ciekawe że budowniczowie kładki zostawili pod spodem taki szeroki chodnik, jakby przewidywali że coś jeszcze możnaby tam zmieścić... drogę rowerową

c.d.n.
Old November 9th, 2010, 12:09 AM   #539
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

Jedziemy dalej Radzymińską

Ktoś wie co znajduje się w tej budce?

Za Piotra Skargi jest droga serwisowa

Widok wstecz

Ktoś wie czy to będzie połączone?
Old November 9th, 2010, 12:48 AM   #540
wildzi1985
wildzi

wildzi1985's Avatar

A teraz dla cierpliwych... powstający kolejny nowy odcinek (z nikąd do nikąd - narazie) przy wybiegu dla niedźwiadków:

Tak się zaczyna ten trwór

Można się spodziewać że chodnik przesuną

Kawałek dalej

Dziwne, że jeszcze przed ułożeniem prawych krawężników wysypali kruszywo.

Widok wstecz

Reklama Teatru Rampa kiliduje...

Jedziemy dalej

Góra zerwanej kostki

Widok wstecz

I tu ciekawostka, niedawno poprawiano linie wyznaczające sposób parkowania ukośnego, które to miejsca za chwilę i tak zostaną zlikwidowane, a może zamienione na równoległe...

Tu też widać poprawki malowanki.

Dobranoc.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, mazowieckie, rower, rowery, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules