[Bratislava] Staré Mesto | Old Town - Page 101 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 184 votes, 4.99 average.
Old May 5th, 2016, 03:16 PM   #2001
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2758

Tak mne sa pravdupovediac paci ten gycovity interier cinskych restauracii v Bratislave... pride mi taky prirodzeny, ze to proste patri k veci, spolu s lamanou slovencinou obsluhy Henten beton sa mi k tomu nehodi vobec.
Advertisement

Old May 5th, 2016, 03:44 PM   #2002
SVGA
Registered User

SVGA's Avatar

Likes (Received): 536

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
Ako sorry, ale ked vidim "jednoduchu, zemitu" hipstersku kaviaren kde polovica navstevnikov su zamestnanci reklamnych agentur a ini "kreativci" priamo zodpovedni za ten hnus a vizualny smog ktory nas obklopuje, tak sa mi chce grcat.
Jasné. A za to, že Rusi pijú môžu Židia.

9/10 z kampaní, pri ktorých vzniku som bol (a že ich boli desiatky), boli ideovo aj realizačne vynikajúcich. Až kým do toho nezačne zasahovať klient. Vieš, keď v Telekome na PR oddelení sedia 2 päťdesiatničky, ktoré nielenže nevedia nič o prome, nemajú vkus, ale ešte aj musia mať za každú cenu pravdu, tak darmo navrhneš inteligentnú a vkusnú kampaň. Zoškrtajú ti to na prvoplánovú lopatu s Michalom Davidom.

To isté platí v architektúre. Plačete na nesprávnych hroboch. A ešte tým aj urážate kopec ľudí.

Poznámka: nenosím slim fity, ani flanelové košele, ani plnovous a ani do Urban house nechodím, lebo piť vodu z muškátov za 7,50 mi príde prudko iracionálne. Ale nemám proti tomu vonkoncom nič. Keď to má cieľovku, všetko je v poriadku. A hlavne, nech je mesto radšej plné hipsterov, než náckov.
Old May 6th, 2016, 10:16 AM   #2003
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 866

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
Nieco k veci by nebolo?
ja mam davat nieco k veci? tys tu strelil totalne odveci nahodny obrazok z archdaily a ku nemu napisal svoj typicky komentar. o sucasnej aj minulej architekture ciny vies hovno, kukol si si akurat cez filter china par veci na archdaily, samozrejme, nazor si mal pripraveny uz dopredu, ako v podstate na vsetko.

slowake liked this post
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 6th, 2016, 10:44 AM   #2004
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Jaky "nahodny", sak to bolo z linku co dal v predoslom poste Amrafel ako priklad dnesnej cinskej architektury... a prakticky vsetky ostatne fotky na tej prvej stranke su v rovnakom style.
Old May 8th, 2016, 06:27 PM   #2005
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6748

Pripomenul som, že treba si to trochu prelustrovať, ale ja v mnohých interiéroch vidím prekryvy. Sklon k minimalizmu, jasnej filozofii priestoru, odhaleným materiálom, hlavne využívanie dreva...ale samozrejme, proti gustu žiaden dišputát. Mne sa toto celkom páči a treba uznať, že aspoň nie je v dizajne čínskych reštaurácii u nás úplná uniformita. Ešte stále máš kvantum tých tradičných gýčových podnikov.

Ďalšia reštauračno-interiérová novinka. Podnik Rudolfinum na Štúrovej je otvorený.

Vyzerá to veľkomestsky, keď si človek pridá výhľad z veľkých výkladov.

YIM.BA.

Edmos, NuSo, ejo, staso liked this post
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2016, 10:16 PM   #2006
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1717

Neviem či to vyzerá velkomestsky vyzera to skor normalne. Potom aj zapchy v meste vyzeraju velkomestsky preco ich nechcete ako v Londýne alebo inej zap metropole kde sa caka raz tolko?

aquila liked this post
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2016, 10:48 PM   #2007
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6091

Na Námestí SNP:

Old May 9th, 2016, 12:54 AM   #2008
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5877

Dnes som bol v tom Rudolfine a žiaľ musím skonštatovať, že nevidím dôvod sa tam vrátiť. Meštiansky pivovar a hádam aj Klubovňa vedia ponúknuť viac.
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2016, 10:04 AM   #2009
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5062

ale pozor, posobi to velkomestsky aj ked asi tak isto ako chutovka pri policajtoch
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2016, 11:29 AM   #2010
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6748

Trapko Áno, myslím si, že Šafko je jeden z najveľkomestskejších priestorov v Bratislave a ten interiér je pekný, veľmi dobre akcentuje výhľady na okolitú zástavbu a lokalitu.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2016, 11:41 AM   #2011
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4367

Quote:
Originally Posted by Favorit View Post
Dnes som bol v tom Rudolfine a žiaľ musím skonštatovať, že nevidím dôvod sa tam vrátiť. Meštiansky pivovar a hádam aj Klubovňa vedia ponúknuť viac.
Narážaš na to, že sa tam pri pive nedá pozerať ani hokej. To je v týchto dňoch dôležitá výbava krčiem, pivární a iných "náleven".
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2016, 10:57 PM   #2012
adamanek
Registered User

Likes (Received): 16

Niekedy nechapem preco sa takymto veciam ludia brania. V centre a blizkom okolo (15 minut peso) je asi 5 milionov roznych "pajzlov" kam ludia mozu ist ked chcu mat typicku krcmovksu atmosferu a ak naozaj chcu tak moze ist do Bar On na Obchodnej co je asi najvacsi pajzel v sirokom okoli.

Podla je potrebne mat dost tradicnych krciem aby mal kazdy kam ist v centre, ale nechapem preco by malo niekomu vadit ze sa niektore chcu zrenovovat a zmedornizovat (hlavne, ked naposledy kupovali nove zariadne v 90. rokoch).

Last edited by adamanek; May 10th, 2016 at 01:43 AM.
adamanek no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2016, 11:41 AM   #2013
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Rudolfinum práveže malo na ulici aj tabuľu, že hokej live, ale asi sa na to vybodli, lebo nič som si tam nevšimol pustené.

Tu ale vôbec nejde teraz o interiér. Ten mi príde v pohode, síce by mohol byť trochu nápaditejší. Ešte aj v tej vyššie kritizovanej čínskej reštike Jasmin visia aspoň Kállayove fotografie podhradia. Nemusia to byť hneď staré fotky, ale jednoducho niečo čím zaujmú.

No v prípade Rudolfina ide o tuctovú ponuku, v ktorej som nenašiel nič originálne, kto bol v Meštianskom pivovare, v Patrónskom, v Klubovni či Bokovke si jednoducho povie, že všetko tu už bolo. A svoje zohrala aj mizerná atmosféra (zatiaľ tam nikto nechodí) a nie veľmi dobrá obsluha. Pivo je síce fajn, ale to dnes nestačí.

Old May 10th, 2016, 01:50 PM   #2014
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6091

Quote:
No v prípade Rudolfina ide o tuctovú ponuku, v ktorej som nenašiel nič originálne, kto bol v Meštianskom pivovare, v Patrónskom, v Klubovni či Bokovke si jednoducho povie, že všetko tu už bolo. A svoje zohrala aj mizerná atmosféra (zatiaľ tam nikto nechodí) a nie veľmi dobrá obsluha. Pivo je síce fajn, ale to dnes nestačí.
Mizerna obsluha sa taha uz od cias legendardneho Krymu, vydrzala aj v Potrefenej husi a zrejme na tuto tradiciu nadvazuje aj novy prevadzkovatel Len rozdiel bol v tom, ze pivo v Kryme stalo 15 korun a dnes si zanho vypytaju takmer 60 korun. To bol problem aj Potrefenej husi, ze bola mizerna obsluha, otrasne jedlo a este k tomu to bolo strasne predrazene.

Ale ked sa spusti elektricka do Petrzalky, nejakych ludi to do podniku vtiahne. Ak si to teda za tie ceny a tu obsluhu nerozmyslia.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2016, 02:57 PM   #2015
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Do Husi som chodieval v rokoch 2005-2007 a robievali tam mega silne miesane drinky... ale jedlo tam asi vzdy bolo o nicom. Potom sa mi zdalo ze si zacali byt isti tym ze maju furt plne a strasne sa zhorsili celkovo.
Old May 17th, 2016, 12:13 AM   #2016
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Bratislavské noviny im dali teraz tri hviezdičky z piatich, čo je celkom fajn

Dnes som úplnou náhodou objavil tento mini kostolík alebo čo to je. Viete kde v Starom meste to je?

baleadasena, PosoniumAster liked this post
Old May 17th, 2016, 08:54 AM   #2017
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Hmm, cintorin na Zizkovej?
Old May 17th, 2016, 02:58 PM   #2018
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Nie, toto je viac v centre.
Old May 17th, 2016, 05:10 PM   #2019
vnately
Altstadter

vnately's Avatar

Likes (Received): 1106

Quote:
Viete kde v Starom meste to je?
Zeby ozivenie vlakna "Poznas Bratislavu?"

Je to vo dvore evanjelickeho farskeho uradu na Konventnej.
Old May 17th, 2016, 10:31 PM   #2020
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Quote:
Originally Posted by vnately View Post
Zeby ozivenie vlakna "Poznas Bratislavu?"

Je to vo dvore evanjelickeho farskeho uradu na Konventnej.
Bingo! Na to vlákno som si až potom spomenul, ale jeho oživenie by potešilo.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules