Sport Stadiums & Sport Facilities | Спортни Съоръжения - Page 640 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Urban Bulgaria > Transport and Infrastructure

Transport and Infrastructure Инфраструктура

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 70 votes, 5.00 average.
Old September 5th, 2018, 02:34 AM   #12781
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 7375

Враца

miro1, Tzetzo, the dogi liked this post
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 5th, 2018, 09:49 AM   #12782
Dido_Nikol
Registered User

Dido_Nikol's Avatar

Likes (Received): 660

Текат последни приготовления в „Арена Монбат за СП по Волейбол..
http://www.dunavmost.com/novini/teka...v-arena-monbat

the dogi liked this post
Dido_Nikol no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2018, 02:46 PM   #12783
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Във Варна също.

Dido_Nikol, bat_naso, the dogi liked this post

Last edited by Infam0uS; September 5th, 2018 at 02:53 PM.
Old September 5th, 2018, 11:02 PM   #12784
babalyuga
Registered User

Likes (Received): 12

Няма ли някакъв лийк по какъв проект работят в Септември за стадиона в Красна Поляна?
babalyuga no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2018, 11:09 PM   #12785
Dido_Nikol
Registered User

Dido_Nikol's Avatar

Likes (Received): 660

Quote:
Originally Posted by Infam0uS View Post

Във Варна също.

А така България ще е Волейбол.. Русе/Варна/София и успех на нашите момчета
Dido_Nikol no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2018, 01:21 AM   #12786
Tzetzo
Registered User

Likes (Received): 711

На стадиона във Враца нали уж щяха да му поставят осветление още миналата пролет? Какво стана?
Tzetzo no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2018, 01:58 PM   #12787
bonethugs
Registered User

Likes (Received): 6157

Quote:
Originally Posted by babalyuga View Post
Няма ли някакъв лийк по какъв проект работят в Септември за стадиона в Красна Поляна?

Аз не мисля, че в момента там се работи каквото и да било. Иначе собственика на ФК Септември беше споменал, че ще е нещо като на Верея.

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."
bonethugs no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2018, 11:50 AM   #12788
S.Gatev
Registered User

Likes (Received): 289

Quote:

Нивото на спортната, в случая футболната инфраструктура става все по-високо. Разликата между Лига Европа и Шампионска лига е все по-малка просто защото повечето отбори в ЛЕ са преминали фазата "обновяване" (при това повече от успешно), имат по няколко сезона в ШЛ и са повече от подготвени по отношение на базите си. Като обикновено изключение правят най-големите "тарикати" - България, Сърбия, Хърватска, Кипър и Италия, понеже сме номер 1 и знаем и можем всичко. Иначе от доста време че чудя и до ден днешен не ми е ясно това нещо в Загреб (ст."Максимир"), което се води стадион (при това национален) с кое точно дава на хърватите повод за гордост и с кое точно е по-добър от ст. "Васил Левски", ст. "Берое" или ст. "Лазур". Може би аз не съм съвсем наясно. Стадионите в Италия също не ми се виждат свръхмодерни (да не казвам изостанали). Иначе като изключим гореспоменатие, нещата нямат нужда от коментар. Почти всички стадиони са си произведение на изкуството, всеки има собствен облик, оригинална визия и въпреки големия брой стадиони разнообразието не се губи, а се увеличава.
Old September 7th, 2018, 05:59 PM   #12789
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Помещенията вътре в стадиона не са лоши.

S.Gatev, the dogi liked this post
Old September 7th, 2018, 10:28 PM   #12790
kinetik
Registered User

Likes (Received): 99

Quote:
Originally Posted by bonethugs View Post
Аз не мисля, че в момента там се работи каквото и да било. Иначе собственика на ФК Септември беше споменал, че ще е нещо като на Верея.
Проект "Септемврийска корона", капацитет 15 000: Плановете са били стадионът да бъде издигнат на мястото на настоящото съоръжение "Септември". Около него се е планирало да бъдат построени още два терена, парк и търговски център.

Quote:
януари 2017
Бизнесменът няма да се хвърля в грандиозни проекти, като е харесал стадиона на Верея. По изчисления строежът в квартал "Красна Поляна" няма да надхвърли 3 милиона лева. С тези пари се прави абсолютно функционално и кокетно стадионче за 3-4 хиляди зрители.
Quote:
април 2017
"Ако влезем в Първа лига, ще играем мачовете си на стадион “Васил Левски”. Говорих с нашия собственик и той ми сподели, че има изготвен проект за нов стадион на Септември. Съоръжението ще разполага със седем хиляди места. Ние разполагаме с бази в Герман, Драгалевци и в Красна поляна”, заяви Арангелов.

Quote:
август 2018
Според запознати вече е изготвен проект за тотална реконструкция на старото съоръжение, което ще бъде сринато до основи.
Новото ще е с капацитет 4 500 места и ще изпълни всички изисквания, за да може Септември да играе там мачовете си в Първа лига.
Очаква се проектът да получи одобрение до края на 2018 година.
Може би не са наясно още с броя седящи места, разколебани от интереса към тима, през този сезон: с Ботев Пд - 120; с Ботев Вр - 220 и с Етър ВТ - 50

the dogi liked this post

Last edited by kinetik; September 7th, 2018 at 10:41 PM.
kinetik no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 12:55 AM   #12791
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

От днес България е волейбол!

Last edited by Infam0uS; September 13th, 2018 at 12:50 PM.
Old September 10th, 2018, 01:20 AM   #12792
bat_naso
the journey is the reward

bat_naso's Avatar

Likes (Received): 855

Да го направят този стадион заобграден от един правоъгълен мол с високи прозорци от към стадиона, та хората като си пазаруват, да може да хвърлят и по едно око на професионалистите...Без писта, без трибуни - директно в средата на мола. Може и покрив да му сложат даже. Гарантирано ще бъдат по-гледати от сега.
Quote:
Originally Posted by kinetik View Post
Проект "Септемврийска корона", капацитет 15 000: Плановете са били стадионът да бъде издигнат на мястото на настоящото съоръжение "Септември". Около него се е планирало да бъдат построени още два терена, парк и търговски център.

Може би не са наясно още с броя седящи места, разколебани от интереса към тима, през този сезон: с Ботев Пд - 120; с Ботев Вр - 220 и с Етър ВТ - 50

svk70 liked this post
bat_naso no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 09:55 AM   #12793
S.Gatev
Registered User

Likes (Received): 289

Quote:

Помещенията вътре в стадиона не са лоши.

И все пак отвън изглежда като Франкенщайн

Infam0uS liked this post
S.Gatev no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 12:48 PM   #12794
SolidBase
Registered User

SolidBase's Avatar

Likes (Received): 1056

Гледам ги всички тези стадиони от различни страни и си мисля как в България винаги всичко по-голямо или въобще изграждане на нещо ново се отрича още в зачатие. В една малка Швейцария, Гърция или Португалия, стадиони по 30-40к зрители и то не в столични градове - с покрити трибуни, съпътстваща инфраструктура, нови дизайни. Така се гради спорт и изгражда интерес и доверие в развитието му, не с боядисване на изгнили пейки и селски морави.

С какво са повече от клубовете в България или с какви повече средства или инвеститори разполагат? Разполагат със системно мислене в посока дългосрочното планиране развитието на спорта, запалянковската маса, първичната и поддържаща инфраструктура... Като гледах видеата ме беше хем яд, хем срам, че на ниво администрация даже и да има мисли за нещо ново, все ще поправим съществуващото или ще изградим ново с минимални инвестиции. За какво ни е голям стадион - то нямало запалянковци, футбол и т.н. А на гърците или чехите за какво им е? За какво са им покрити трибуни, като може зрителите да ги вали дъжда постоянно? То важното било поне седалките да се сменят или да се добавят няколко нови на сектор.

И Арена Армеец можеше да е близо 20 хиляди седящи, и Лудогорец Арена можеше да е много по-голям, и големите стадиони във Варна, Пловдив и Бургас (че и много други) да се разширят и препроектират и да отговарят на изграденото и стандартите поне в страни като Унгария, Чехия и даже по-малките градове в Полша. Или си някой и държиш да го покажеш, или си периферия. Няма средно.

kamentk liked this post
SolidBase no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 06:07 PM   #12795
Cv3T0m1R
Registered User

Cv3T0m1R's Avatar

Likes (Received): 1084

Нито феновете нито футболистите в България заслужават подобни инвестиции. Ако поне едните покажат че се доближават до европейско ниво на култура и професионализъм, тогава може да се мисли.
Cv3T0m1R está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 10th, 2018, 09:29 PM   #12796
cyberdude
Registered User

Likes (Received): 5972

Quote:
Originally Posted by SolidBase View Post
...И Арена Армеец можеше да е близо 20 хиляди седящи, и Лудогорец Арена можеше да е много по-голям, и големите стадиони във Варна, Пловдив и Бургас (че и много други) да се разширят и препроектират и да отговарят на изграденото и стандартите поне в страни като Унгария, Чехия и даже по-малките градове в Полша. Или си някой и държиш да го покажеш, или си периферия. Няма средно.
Арена Армеец никога досега не помня да се пълнила на спортно събитие. Да не говорим за стадиона на Лудогорец, който сигурно се пълни веднъж в годината на някой мач от ЕКТ. Но важното е да имаш нещо голямо, за да покажеш, че си някой!!! Това според мен си е баш по Фройд.
Иначе за протокола, в Северна Корея, точно с цел да покажат, че са някой, са построили стадион за 150 хил. души.
cyberdude no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2018, 01:06 AM   #12797
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Quote:
Originally Posted by Cv3T0m1R View Post
Нито феновете нито футболистите в България заслужават подобни инвестиции. Ако поне едните покажат че се доближават до европейско ниво на култура и професионализъм, тогава може да се мисли.

off-topic: Стадионите от първенството с най-висока посещаемост в света.

SolidBase, burgas 25, the dogi liked this post

Last edited by Infam0uS; September 11th, 2018 at 01:50 AM.
Old September 11th, 2018, 01:18 PM   #12798
svk70
Registered User

Likes (Received): 222

Борисов: Ако футболистите ни радват, може да отделим стотина милиона за едно кокетно стадионче

Баце, за стотина милиона освен национален стадион, могат да се направят и още 3-4 по-малки стадиона. Ама нали половината пара трябва да се крадне
svk70 no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2018, 07:24 PM   #12799
SolidBase
Registered User

SolidBase's Avatar

Likes (Received): 1056

Quote:
Originally Posted by cyberdude View Post
Арена Армеец никога досега не помня да се пълнила на спортно събитие. Да не говорим за стадиона на Лудогорец, който сигурно се пълни веднъж в годината на някой мач от ЕКТ. Но важното е да имаш нещо голямо, за да покажеш, че си някой!!! Това според мен си е баш по Фройд.
Иначе за протокола, в Северна Корея, точно с цел да покажат, че са някой, са построили стадион за 150 хил. души.
Не, не говоря за това и последното, от което страдам, е мания за позьорство и мегаломания. Обаче и в България трябва повечето хора да разберат, че за да те зачитат извън границите ти, а и за да има интерес към нещо вътре, трябва да си нещо повече от депо за ръждясали допотопни локомотиви, заобиколени от поляни с бурени. Защото това са над 70% от спортните съоръжения из страната. Като започнеш от плувни басейни (вкл. в София), минеш през стотици стадиони и занемарени или изцяло преобразувани в нещо различно спортни зали и т.н. Как ще подкрепяш спорта и усилваш интереса, като повечето стадиони, включително и на големи за българия отбори, имат по един-два сектора със седалки, а останалата част е или гола с изгнили скамейки - скамейки, не седалки - или прост бетон? Да не говоря за тоалетни, чешми и прости санитарни материали за посетителите? С изключение на националния, почти няма друг напълно завършен стадион с всички сектори в единен еднотипен вид, седалки и приличащи поне най-малко и на най-лошите от видеото на Infam0uS стадиони.

Cv3T0m1R, мислиш ли, че Гран При на Унгария е занемаряване на инвестиции? За какво им е, освен за включването на страната в клуба на богатите, даже и финансово да е далеч от тях, и увеличаването на международния й имидж и потока богати и с възможности туристи, привличащи още повече инвестиции около пистата? Забравих и приходите от телевизионни права и милионите зрители, прекарващи времето си да гледат на живо от Унгария (а не от най-развитите страни по света) и някакви си тимове от стотици чужденци, модели и придружители, прекарващи по няколко седмици по хотели в района на събитието. Или какво е Париж без Айфеловата кула, даже и с Лувъра и другите забележителности. Една чиста София...

И не, стадиони от по 10-14к за държава като България от все още близо 7 млн. са супер смешни, селски, могат само да те отвратят с посредствеността си и минималистичността си и аз лично не бих отишъл на мач, нито пък като футболист бих се радвал да играя на такъв терен - а с всички усилия бих натискал за трансфер навън. За какво - истински модерен и приличен по размери стадион, въодушевена публика, интерес към спорта... Пък на нас винаги нищо не ни трябва, да си посредствен, по-нисък от тревата и да не се стремиш към нищо е повече от велико...
Old September 12th, 2018, 11:00 AM   #12800
Crutch
Registered User

Crutch's Avatar

Likes (Received): 253

Някой знае ли , кога точно на стадиона във Враца ще поставят осветителните тела и светлинното табло, за да може отборът да домакинства подобаващо. Дали това ще стане през 2018г.?
Crutch no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules