[Łódź] Inwestycje hotelowe */**/*** - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 19 votes, 4.79 average.
Old January 20th, 2006, 09:58 AM   #1
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 192

[Łódź] Inwestycje hotelowe */**/***

No hm, jest w połowie... do ok. Fabrycznej, trochę wczęsniej są albo budynki tej elektrociepłowni, albo jakaś szkoła, ale nie kojarzę na pewno, to tam też coś było ?

Przed wejściem do Fabrycznej to chyba nie mogło być, ale dalej przed cerkwią i za (?) przy tym wejściu do parku ?

Jak masz fotkę to fajnie by było pokazać, bo sam jestem ciekaw gdzie i jakie te kamienice stały. Może się też pozalewam nieco :P
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 29th, 2007, 09:07 PM   #2
IKAR_
Registered User

Likes (Received): 0

[Łódź] Inwestycje hotelowe */**/***

Witam wszystkich!!!
Jestem tu pierwszy raz i nie bardzo wiem jak tu sie poruszać.Czytam forum od długiego czasu i bardzo mnie cieszy fakt, zże jest takie zainteresowanie tym, co dzieje się w moim rodzimymć nowy watek, choć już w któryś z postów rozpoczynał temat.
Wzięłam go ze strony www.urbanica.pl
A oto on:
Kamienica znajdująca się w Łodzi przy al. Kościuszki z charakterystyczną różową fasadą zostanie przekształcona w czterogwiazdkowy hotel według projektu architektów z pracowni APA Kuryłowicz &Associates. Projekt przewiduje 150 luksusowych pokoi, w tym kilka apartamentów, restaurację ze szklanym dachem, kawiarnię i salę klubową.

Rewelacyjna lokalizacja w centrum miasta naprzeciwko Pasażu Rubinsteina i wysoki standard hotelu sprawią, iż w Łodzi turyści będą mogli wreszcie spać luksusowo.

Opis projektu

Łódź jest miastem ukrytych architektonicznych perełek, z których wiele straciło swój blask przez różne zawirowania polityczne i ekonomiczne. Jednym z takich miejsc jest kamienica z końca XIX wieku, znajdująca się przy al. Kościuszki, zaprojektowana przez D.Lande, należąca dawniej do Nissena Rosenbluma. Dekoracyjna fasada od al. Kościuszki przypomina luksusowe weneckie kamienice i zostanie w całości odnowiona. Od strony ul. Wólczańskiej, budynek zostanie podwyższony i otrzyma nową dekoracyjną elewację. Na powierzchni użytkowej ok. 8000m2, projekt przewiduje 150 pokoi, w tym kilka apartamentów, restaurację ze szklanym dachem, kawiarnię i salę klubową.

Architekci:
Mamy duże doświadczenie w projektowaniu hoteli. Naszego autorstwa są m.in.projekty hotelu przy lotnisku na Okęciu w Warszawie, hotelu „Warszawianka” i również hotelu w Gdańsku. Były to jednak projekty „od podstaw”. W Łodzi, mieliśmy za zadanie wykorzystać częściowo istniejące budynki i połączyć je w całość z częścią nowoprojektowaną. Z dużą radością przystąpiliśmy do wykonania tego projektu gdyż hotel ma znakomitą lokalizację, w samym centrum Łodzi.
Od strony al. Kościuszki, adaptujemy na potrzeby hotelu piękną kamienicę z końca XIX wieku. Kamienica ma fasadę frontową o niezwykle bogatej dekoracji z akcentami neorokokowymi. Uznaliśmy, że by wydobyć piękno fasady, wystarczy poddać ja renowacji. Od strony ul. Wólczańskiej zaprojektowaliśmy nowy budynek i inspirując się wzornictwem włókienniczymi, nadaliśmy tej fasadzie reliefowy ornament, przerywany nieregularnie rozmieszczonymi oknami. Części adaptowane i nowe łączą się w podwórkach pomiędzy ulicami, tworząc harmonijną całość. W dziedzińcu od strony al. Kościuszki, zaprojektowaliśmy restaurację ze szklanym dachem a w piwnicy budynku, bar i klub.
I powstaje pytanie kiedy następny hotel w Łodzi?
Pozdrawiam
ps nie umiem wstawić nawet zdjecia jakiegos gadzetu
IKAR_ no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 09:01 PM   #3
deschain
Registered User

deschain's Avatar

Likes (Received): 393

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4033771.html

YES YES YES YES YES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

deschain no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 2nd, 2007, 09:28 PM   #4
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

Likes (Received): 50

pozyjemy , zobaczymy narazi wyglada przecietnie tzn kolory jakies takie i proporcje.. ale nie jest zle...
DYZIO_MARZYCIEL no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 09:29 PM   #5
miiszczu
Łodzianin

miiszczu's Avatar

Likes (Received): 350

Jestem zachwycony. Nie spodziewałem się czegoś takiego tutaj. Dla mnie idealne wkomponowanie się w otoczenie. Szkoda, że ucięta góra i nie widać nadbudówki, ale i tak dla mnie kapitalny projekt Żeby wykonanie wyglądało jak ta wizualizacja, to będzie cudownie!

A spodziewałem się czegoś w stylu Saspolu, więc tym większy mój zachwyt
miiszczu está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 09:32 PM   #6
hej75
Registered User

mnie rowniez sie podoba. O ile bedzie wygladal tak jak na wizualce - bedzie bardzo OK. Ale... jak znam zycie i zdolnosci lokalnych geniuszy architektury i budownictwa - bardzo latwo mozna to sp...
hej75 no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 09:34 PM   #7
miiszczu
Łodzianin

miiszczu's Avatar

Likes (Received): 350

Gdyby takim czymś były uzupełniane wszystkie dziury w zabudowie... Po prostu byłoby pięknie. Ale lepiej wstawić bloczki...
miiszczu está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 09:41 PM   #8
piortek
Registered User

piortek's Avatar

Może z tego wyjść całkiem ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnością. Kolorystyką i stylistyką przypomina mi trochę Filharmonię.
piortek no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 10:08 PM   #9
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 11571

wkońcu jakiś zajebisty projekt!!oby więcej takich projektów w centrum!!..obiektów które wkomponowywują sie w otoczenie a nie stanowią kontrapunkt w postaci szkaradztwa( bolek i tbs-y)..albo pseudo dominium (tp-sa)...poprostu jestem pozytywnie zaskoczony
lenin está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 10:18 PM   #10
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Mimo, że jestem ateistą, będę się modlił, żeby właśnie to co na powyższym obrazku zrobiono Jest idealne. Będę chyba specjalnie tamtędy jeździł tramwajem, albo chodził na spacery, żeby to oglądać !!!

Genialny budynek.
Old April 2nd, 2007, 10:21 PM   #11
civis
Registered User

Ehh, nie mogę się nigdzie doszukać żadnych innych wizualizacji (liczyłem, że uda się znaleźć jakieś całościowe ujęcie). Nawet na stronie wspomnianej pracowni architektonicznej, póki co, ani śladu...

Oceniając jedynie po materiałach zaprezentowanych przez GW, zapowiada się naprawdę znakomicie! W porównaniu z projektem jaki przyjęto jeszcze jak hotel miał należeć do sieci bodajże best western (ilustrująca go plansza stoi jeszcze gdzieś w głębi placu budowy, styl bliski był Warcie), powyższy koncept jest po stokroć lepszy!
civis no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 10:24 PM   #12
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Właśnie w tym też rzecz. Entuzjaści Warty mogą się teraz skwiczeć i schować Warta za 2 lata będzie cała zasyfiała i pokryta centymetrem czarnego osadu... a po drugiej stronie będzie ślicznie zdobiona elewacja !
Old April 2nd, 2007, 10:38 PM   #13
smu
Registered User

smu's Avatar

Likes (Received): 17

Dobrze wkomponowany kawałek nowoczesnej, wielkomiejskiej architektury.
smu no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 11:18 PM   #14
premier
I love Piotrkowska ;*

premier's Avatar

Likes (Received): 139

Uff.. Kamien z serca.. Balem sie ze tu powsatnie cos a la Sheraton w Krakowie..
Pieknie bedzie ten naroznik zabudowany. Jedyne co, to szkoda ze na renderze nie pokazali 'tego czegos' na samej gorze ;/
Tak w ogole to fajnie ze nareszcie wiemy co tu bedzie tworzone

premier no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 11:20 PM   #15
Wilczy
Registered Wolf

Wilczy's Avatar

Likes (Received): 90

Bardzo ładne - wyraźne lepsze od wizualizacji niedoszłej wersji hotelu.

Nie mogę się tylko oprzeć wrażeniu, że skala hotelu jest jakby pomniejszona... No, ale to pewnie tylko złudzenie optyczne - pewnie to nanosili na zdjęcie szkieletu.

Ale dół rysunku to odwalili - zostały krzywe słupki na chodniku, no i ten wżerający się w budynek blaszany, niebieski płot :-D
Wilczy no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2007, 12:12 AM   #16
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

W tam pomniejszona. Wielki ten hotel na tej wizualce. Ledwo zmieścili chodnik, większy od otaczających budynków. Ale pewnie rzeczywiście będzie większy, bo z tego co zauważyłem, wszystkie wizualizacje pomniejszają przedmioty uwagi
Old April 3rd, 2007, 12:53 AM   #17
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Widać inspirację Bristolem w Warszawie oraz kamienicą Scheiblerów na rogu Piotrwkowskiej i Próchnika. Bardzo, bardzo ładne!
"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]
yarro no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2007, 01:09 AM   #18
broker
Registered User

Likes (Received): 2579

kapitalne !
zeby tylko rzeczywistosc nie odbiegala od renderu...

takie projekty nie dosc, ze sa klasa same dla siebie, to jeszcze podnosza poprzeczke dla innych. po prostu gowniane projekty moga miec swoich obroncow tak dlugo jak obok nie stanie cos o klase wyzej. bo wtedy nie da sie juz tlumaczyc, ze sie nie da .....
broker no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2007, 01:11 AM   #19
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Wilczy View Post
Bardzo ładne - wyraźne lepsze od wizualizacji niedoszłej wersji hotelu.

Nie mogę się tylko oprzeć wrażeniu, że skala hotelu jest jakby pomniejszona... No, ale to pewnie tylko złudzenie optyczne - pewnie to nanosili na zdjęcie szkieletu.

Ale dół rysunku to odwalili - zostały krzywe słupki na chodniku, no i ten wżerający się w budynek blaszany, niebieski płot :-D
Szkielet widać, trzeba sie przyjrzeć mocniej I w związku z tym widać, że jest to trochę nieproporcjonalne i kopnięte w prawo.
"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]
yarro no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2007, 01:16 AM   #20
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Właściwie to całe Śródmieście i Stare Polesie można by takimi zabudować.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź, centrum, hotel, nowe

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules