[Ruse|Русе] Construction, Projects & Updates [2012] - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-Central | Северен централен регион

North-Central | Северен централен регион Ruse, Pleven, Veliko Turnovo, Gabrovo, Lovech | Русе, Плевен, Велико Търново, Габрово, Ловеч

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 18 votes, 5.00 average.
Old December 31st, 2011, 11:11 PM   #1
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Likes (Received): 879

[Ruse|Русе] Construction, Projects & Updates [2012]

Русе 2012 | Ruse 2012

Major Projects Completed in 2011

-Renovation of the Central City Square.

photos by Zihuantenejo

-Construction of a New Wastewater Treatment Plant

-Renovation of the Opera House

Advertisement

Old December 31st, 2011, 11:12 PM   #2
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Major Project U/C

-Business Park Ruse

-Ruse Logistic Park

-New Maternity Hospital

Old December 31st, 2011, 11:12 PM   #3
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Projects On Hold

-Grand Plaza (Mall, Sports Hall, Office and Hotel Towers)

Last edited by VaL_; January 1st, 2012 at 02:10 PM.
VaL_ no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 31st, 2011, 11:13 PM   #4
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

delete

Last edited by VaL_; December 9th, 2012 at 05:22 PM.
VaL_ no está en línea  
Old December 31st, 2011, 11:39 PM   #5
pobre diablo
BANNED

Likes (Received): 318

Quote:
Originally Posted by VaL_ View Post

Каква точно е целта на тези черни неща. Дори не знам как да ги нарека? Изглеждат ми много странни.
pobre diablo no está en línea  
Old December 31st, 2011, 11:46 PM   #6
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Нямам представа... и аз винаги съм се чудел.

Quote:
Две фирми вземат 260 автоспирки в Русе
1 януари 2012
Trud.bg

Национална агенция "Разпространение" АД от София и варненската "Фактор плюс" ЕООД ще вземат на концесия 260 автобусни спирки за градския траспорт в Русе, съобщиха от общинската управа.

Класираните на второ място са поканени да сключат договори, след като победителят в конкурса "Ди прес" ООД от Варна се отказа.

Срокът за ползване е 15 г. Целта е да се подобрят местата за чакащи пътници и да се осигурят приходи за местния бюджет. Предвижда се автостоянките да се изградят еднакво по проект за публично-частно партньорство.

Национална агенция "Разпространение" трябва да инвестира 825 000 лв. за 3 г. и да гарантира на общината по 71 500 лв. годишно, независимо от приходите. Условието към "Фактор плюс" е да вложи 1 686 793 лв. за концесионния период и да отчислява по 84 000 лв. годишно.
Old January 1st, 2012, 02:47 AM   #7
bgrs
dRusenec :)

bgrs's Avatar

Likes (Received): 4108

В Русе не празнувате ли бе

П.П. Grand Plaza-та би трябвало да се включи, този изстрадал проект...

Аз лично за новата година си пожелавам повече детски площадки (положението сега е грозно), повече облагородяване на кварталите извън центъра и Възраждане, да предвидят повече пари за Паркстрой, генерално решение за градския транспорт (а дано тези 13 милиона евро да помогнат), както и подлез на кръговото на Оборище. Особено щастлив бих бил ако задвижат най-накрая проекта за градската железница, това направо ще набие канчето на бакшишите, ЕГГЕД и тези мизерници със зелените автобусчета. Не знам дали сте се замисляли, но голяма част от града е около ЖП линии. Дори централната част, ако под Рига и до Речна Гара се направи по една спирка....хмммм. Като се замисли човек, няма как да има по-бърз транспорт примерно от Дружба до Изток или от университета до ЖП гарата.

Хехе също така много се радвам, че не си добавял никакви молове сред завършените проекти и никакви магазини от сорта на Баумакс, Джъмбо и тем подобни сред настоящите, крайно време беше

Last edited by bgrs; January 1st, 2012 at 03:12 AM.
bgrs no está en línea  
Old January 1st, 2012, 02:53 AM   #8
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Празнуваме бе как... ама между другото поглеждам и новата тема.

П.П. Ще го добавя по-късно (или по-рано не знам) Иначе гледам да акцентирам върху свършеното през 2011, а не и през минали години. Няма смисъл да си мерим п*****е за това кой има повече завършени проекти, а просто трябва да има максимална информираност. То по тая логика можех да вкарам Роял-а, TЦ Дунаw, Кауфланд 2 или пък бул. Бозвели. Но нямаше да даде никакво реално обобщение за направеното през 2011. Искаше ми се да сложа и ремонта на Дунав Мост, но не намерих никакви снимки в нета...

Last edited by VaL_; January 1st, 2012 at 03:58 AM.
VaL_ no está en línea  
Old January 1st, 2012, 02:34 PM   #9
OBSERVER-BG
Rousse

OBSERVER-BG's Avatar

Likes (Received): 0

Снимки от ремонта на Дунав мост

OBSERVER-BG no está en línea  
Old January 1st, 2012, 03:16 PM   #10
archibal
Registered User

Likes (Received): 1310

Quote:
Originally Posted by pobre diablo View Post
Каква точно е целта на тези черни неща. Дори не знам как да ги нарека? Изглеждат ми много странни.
Мога само да предположа, но ми се струва че е за това 99%. Зимата като падне сняг и започне снегопочистването, тракторите да не подберат и бордюрите. Просто се показват над снега и шофьора се ориентира къде се намира градинката
archibal no está en línea  
Old January 1st, 2012, 03:23 PM   #11
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Минават снегорини по площада?!? Честно казано не мога да го повярвам. Но ако това е вярно, ето защо старата настилката се е износила толкова много точно пред общината. А с тоя некачествен нов материал, при първия по-сериозен сняг и съответно снегопочистване, резултата може да е плачевен.
Old January 1st, 2012, 05:18 PM   #12
di4ko
Registered User

di4ko's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Минават снегорини по площада?!? Честно казано не мога да го повярвам.
ЧНГ и от мен. Аз съм виждал снегорини по площада мнооого пъти.И снимчица имам

март 2010
Old January 1st, 2012, 08:08 PM   #13
joro8
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Минават снегорини по площада?!? Честно казано не мога да го повярвам. Но ако това е вярно, ето защо старата настилката се е износила толкова много точно пред общината. А с тоя некачествен нов материал, при първия по-сериозен сняг и съответно снегопочистване, резултата може да е плачевен.
Как предлагаш да се чисти ?
joro8 no está en línea  
Old January 1st, 2012, 10:03 PM   #14
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

С лопатите. Не е нужно целия площад да е излъскан и да няма и една снежника по него. Както виждаш не е фрашкано с народ, за които да няма място да се разминат. Достатъчно е да се направят пътеки, на които могат да се разминават 2-ма човека.
Old January 1st, 2012, 11:52 PM   #15
bulgarian20
Registered User

bulgarian20's Avatar

Likes (Received): 1955

И как ще изглеждат тези нови автоспирки ? Има ли снимка,нещо ???
bulgarian20 no está en línea  
Old January 2nd, 2012, 05:29 AM   #16
geost
Flying Spur

geost's Avatar

Likes (Received): 641

Логистичния парк вече е завършен и не е under construction. Ето и снимки от него:

Ще помоля все пак който има възможност да снимка на място.
geost no está en línea  
Old January 2nd, 2012, 11:30 AM   #17
bgrs
dRusenec :)

bgrs's Avatar

Likes (Received): 4108

Доколкото помня, щяха да го правят на два етапа и са предвидени два склада и офис-сграда. Последните две още не са ги почнали май.

Old January 2nd, 2012, 01:48 PM   #18
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Нали трябваше да се изгради някаква улица до там? Какво стана с нея?

Иначе ето едно малко по-просто рендерче на целия проект.

Last edited by VaL_; January 2nd, 2012 at 02:00 PM.
VaL_ no está en línea  
Old January 2nd, 2012, 06:27 PM   #19
geost
Flying Spur

geost's Avatar

Likes (Received): 641

Просто някой трябва да отиде до там и да снима и разбере дали функционира вече, какво още ще се строи и т.н.

geost no está en línea  
Old January 2nd, 2012, 09:04 PM   #20
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 8678

Нямам търпение да видим площада обновен, по възмност през пролетта от висока сграда. Да придобием по-пълна представа. Иначе не знам дали всички сте наясно, но в Русе ще правят голям аквариум, в рамките на обещаващ проект, който според мен заслужава да бъде споменат тук:

Quote:
Градят уникален аквариум в Природонаучния музей

Уникален аквариум с вместимост 50 000 литра, макети на Червенската кула и Тракийска гробница, амфитеатър със 70 места са само част от атракциите, които ще се случат след две години в Русе. Проектът „Развитие на културно-исторически атракции в градски туристически ансамбъл” бе представен днес от кмета Пламен Стоилов и заместниците му Даниела Шилкова и Страхил Карапчански, директорът на Регионалния исторически музей доц. д-р Николай Ненов и директорът на Регионална библиотека „Любен Каравелов“ Теодора Евтимова.

Ще се работи едновременно на четири обекта - Историческия музей, Природонаучния музей, Лапидариума и в Регионална библиотека „Любен Каравелов“. Общата цел е развитие на туристически ансамбъл от градски културно-исторически атракции и свързаната с тях техническа инфраструктура и промоция в общ интегриран туристически продукт.

В аквариума, който ще бъде единствен по рода си у нас, ще могат да се видят представители на фауната и флората по Долен Дунав. Съоръжението ще бъде разположено в приземния етаж на Природонаучния музей. В Лапидариума зад сградата на Историческия музей ще има амфитеатър със 70 места, исторически достоверни макети на Червенската кула и Тракийска гробница. В парка ще бъдат разпръснати артефакти от различни исторически периоди. За музея са предвидени фокус-пойнт места, LCD multitouch tables, с възможност посетителя сам да си избира от менюто. За по-малките е предвидена интерактивна компютърна игра. Библиотеката ще бъде частично ремонтирана. Строителните дейности ще започнат в началото на лятото на 2012 година и ще отворят 102 нови работни места.

Очакванията са за значително нарастване на посетителите на подкрепените туристически атракции – от 38 000 души в началото на проекта до 53 000 души в неговия край – от тях над 15 000 чужденци.

Проектът „Развитие на културно-исторически атракции в градски туристически ансамбъл” ще се изпълни за 24 месеца. Общата му стойност е 4 432 260,90 лева, финансирането по ОПРР е 4 251 867,88 лева /95,93 %/, от Община Русе – 180 393,02 лева /4,07 %/.

http://www.arenamedia.net/news.php?n...otion_id=14387

Advertisement

Closed Thread

Tags
projects and construction, ruse

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules