[Ruse|Русе] Sport Facilities | Спортни съоръжения - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-Central | Северен централен регион

North-Central | Северен централен регион Ruse, Pleven, Veliko Turnovo, Gabrovo, Lovech | Русе, Плевен, Велико Търново, Габрово, Ловеч

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old September 13th, 2012, 11:28 AM   #21
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Likes (Received): 879

Quote:
175 000 лева отпусна МС на вчерашното си заседание за довършване на инфраструктурни обекти в Русе. Парите са част от общо 4 млн. лева разпределени в пет общини.

...

Останалите 60 000 лева са за 4500 нови седалки за два от секторите на Градския стадион. Очаква се откриването на лекоатлетическата писта на стадиона да стане в началото на октомври с международно състезание за младежи.
АРЕНА
VaL_ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 14th, 2012, 11:28 AM   #22
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Бутат спортната зала край Захарната?
12 Септември 2012
Dir.bg

Най-старата спортна зала в Русе, тази край Захарна фабрика, вероятно ще бъде съборена.

Това стана ясно по време на представянето на проекта за реконструкция на бул. „Тутракан“. Причината е, че се предвижда изграждането на 4-лентов път, линията на който минава през спортното съоръжение. По думите на кмета Пламен Стоилов, обмислят се два варианта за осигуряване на възможност за подготовка на близо 160-те деца в една от най-успешните спортни школи на Русе – тази по бадминтон. Единият е спортистите да бъдат подслонени и вместени в графика на с.к. „Ялта“. Втората – да им бъде предоставено помещение на ул. „Адм. Рождественски“ в Сарая, в което се помещава дърводелски цех. Цехът пък да се преоборудва като спортна зала и в него бадминтонистите да водят заниманията си. Окончателното решение за съдбата на спортната зала ще бъде взето след извършване на експертиза, която да каже дали сегашната сграда е достатъчно здрава за да издържи натоварването и дали ремонта й няма да струва по-скъпо, отколкото изграждането на нова. Няма да оставим спортистите без покрив, зарече се градоначалникът.
Old September 14th, 2012, 01:56 PM   #23
angeloff
Registered User

Likes (Received): 354

Това пък къде е
angeloff no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 14th, 2012, 02:44 PM   #24
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

И аз не мога да се сетя. Вероятно някъде около техникума по транспорт. Единственото, което знам и то не със сигурност е, че там тренира клуба по бадминтон.
Old September 14th, 2012, 05:13 PM   #25
ilko
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by angeloff View Post
Това пък къде е
Представлява едноетажна тухлена сграда точно срещу сградата на киното на ,,Захарния завод,, обръщалото на тролей н25 между Психо Диспансера и СПТУ по Автотранспорт което е долепено до бившото РССМ ли беше училището за селско стопански кадри . От другата страна на ,,Тутракан,, е ,,Леон Таджер,, и ,,Тухлената фабрика,, . Ако някой ходи там нека снима къщите на задната страна на захарната . Долепени са като че ли е някакъв английски индустриален град ,дано не са разрушени . Къщите зад захарния,жабешкото и рибарските вили бяха местата в Русе които са ми разбивали въображението като ученик . Винаги отчитайте че окръга беше 300х.ж сега е 200х.ж . Района беше доста населен защото и двете училища имаха пансиони и около 9 паралелки на набор . Предполагам и фабриките в района са имали поне двоен и троен персонал като почнем от ЛВЗ и стигнем да Напорните тръби . Аз лично съм бил на кино в киносалона на ,,Захарния завод,, ,училището ми беше аранжирало прожекцията . В залата навремето тренираха спортните акробати , виждал съм и тенис да играят . Стара сграда без стойност . Съветвам всеки които иска да опознае Русе като габарити да хване линия 11 или срещувъртящата се 12 , дано и тях ги има де.......Други запомнящи се места са закусвалнята барче зад автогара Разпределителна сред автосервизите и района преди устието на Лома . Обожавам местата на работническата класа цехове,масла,пилки,палети,железарии, дупки в оградната мрежа .Сори за офа,дано е бил полезен!

Last edited by ilko; September 14th, 2012 at 05:54 PM.
ilko no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2012, 07:12 PM   #26
maylie
tender

maylie's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by ilko View Post
Представлява едноетажна тухлена сграда точно срещу сградата на киното на ,,Захарния завод,, обръщалото на тролей н25 между Психо Диспансера и СПТУ по Автотранспорт което е долепено до бившото РССМ ли беше училището за селско стопански кадри . От другата страна на ,,Тутракан,, е ,,Леон Таджер,, и ,,Тухлената фабрика,, . Ако някой ходи там нека снима къщите на задната страна на захарната . Долепени са като че ли е някакъв английски индустриален град ,дано не са разрушени . Къщите зад захарния,жабешкото и рибарските вили бяха местата в Русе които са ми разбивали въображението като ученик . Винаги отчитайте че окръга беше 300х.ж сега е 200х.ж . Района беше доста населен защото и двете училища имаха пансиони и около 9 паралелки на набор . Предполагам и фабриките в района са имали поне двоен и троен персонал като почнем от ЛВЗ и стигнем да Напорните тръби . Аз лично съм бил на кино в киносалона на ,,Захарния завод,, ,училището ми беше аранжирало прожекцията . В залата навремето тренираха спортните акробати , виждал съм и тенис да играят . Стара сграда без стойност . Съветвам всеки които иска да опознае Русе като габарити да хване линия 11 или срещувъртящата се 12 , дано и тях ги има де.......Други запомнящи се места са закусвалнята барче зад автогара Разпределителна сред автосервизите и района преди устието на Лома . Обожавам местата на работническата класа цехове,масла,пилки,палети,железарии, дупки в оградната мрежа .Сори за офа,дано е бил полезен!

оооо точно това е малката зала, за която питах по-рано - на Локомотив Русе, където се тренираше спортна акробатика...поне така беше нейде края на 80те години
ох много ще ми е мъчно ако я бутнат, но да- малка е и няма никаква архитектурна стойност, отвън прилича на склад...спомени, спомени...
maylie no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2012, 07:29 PM   #27
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Залата на Локомотив не е ли до едноименния стадион?
Old September 16th, 2012, 08:47 PM   #28
ilko
Registered User

Quote:
Originally Posted by VaL_ View Post
Залата на Локомотив не е ли до едноименния стадион?
Залата която аз имах предвид е доста далеч от самият стадион ,,Локомотив,,. Между тях е ЛВЗ ,психото и захарната. Може да съм се подвел за спортната акробатика ,за което се извинявам .Бях чул че там тренира един познат , а може да е станало недоразумение с евентуална друга зала до самият стадион . Аз съм играл веднъж футбол на стадион ,,Локомотив,, но не си спомням спортна зала там . Точно обръщалото=крайната спирка на тролеи 25,27 и 29 там е залата на Захар Био.

Last edited by ilko; September 18th, 2012 at 10:12 AM.
Old September 16th, 2012, 08:52 PM   #29
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Коментара ми беше продиктуван от този на maylie, тъй като тя (ще прощаваш ако съм объркал пола, но никнейма и профилната... ) спомена името Локомотив. Залата Локомотив (която аз си мисля, че е Локомотив) е по самата улица, която минава точно до покрития пазар и продължава надолу към кв. Локомотив, басейна и стадиона.

П.П: В нея зала последно влизах преди 2-3 години може би. Не беше в много лошо състояние и попаднах на тренировка по тенис на корт.
Old September 16th, 2012, 09:04 PM   #30
ilko
Registered User

Знам Вал ,цитирах теб защото нейния коментар е по дълъг . Значи има две зали в района ,като тази на Захарният завод си беше пълна трагедия .

Last edited by ilko; September 16th, 2012 at 09:11 PM.
Old September 16th, 2012, 10:32 PM   #31
Cris I H
Registered User

Likes (Received): 807

А преди години ходихме да играем в една заличка до ст Дунав , на която пода и беше от...... бетон ,сега незнам в какво състояние е.
Cris I H no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2012, 11:33 PM   #32
bgrs
dRusenec :)

bgrs's Avatar

Likes (Received): 4107

Оооо тенирал съм бадминтон там преди години. Дори помня едно състезание, имаше едни варненци, седяхме до тях на пейките и един пита къде уча и викам "Любен Каравелов" и тоя се смее че във Варна това било училището за бавно развиващи се. Питам го къде учи той и ми вика "Петър Берон" и паднах да се хиля, хаха. Беше хубаво състезание апропо, разбихме ги доста добре
Old September 16th, 2012, 11:38 PM   #33
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Умопомрачително, хахаха.

Last edited by VaL_; September 17th, 2012 at 12:01 AM.
Old September 17th, 2012, 12:13 AM   #34
jorda
Registered User

jorda's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by VaL_ View Post
Коментара ми беше продиктуван от този на maylie, тъй като тя (ще прощаваш ако съм объркал пола, но никнейма и профилната... ) спомена името Локомотив. Залата Локомотив (която аз си мисля, че е Локомотив) е по самата улица, която минава точно до покрития пазар и продължава надолу към кв. Локомотив, басейна и стадиона.

П.П: В нея зала последно влизах преди 2-3 години може би. Не беше в много лошо състояние и попаднах на тренировка по тенис на корт.
Всъщност си влязъл в залата за тенис, тази за акробатика се пада вдясно на централния вход
Old September 17th, 2012, 07:33 AM   #35
VaL_
CSKAr4e

VaL_'s Avatar

Възможно е. Не знаех, че има още зали там. Мисълта ми е, че спортния комплекс Локомотив се намира там.
Old September 17th, 2012, 09:33 AM   #36
maylie
tender

maylie's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by jorda View Post
Всъщност си влязъл в залата за тенис, тази за акробатика се пада вдясно на централния вход
искаш да кажеш в ляво
maylie no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2012, 04:17 PM   #37
geost
Flying Spur

geost's Avatar

Likes (Received): 640

Quote:
Дянков даде старт на строежа на залата на „Европейските езици“
Спортна зала за близо 1 млн. лева ще бъде изградена в двора на СОУЕЕ „Св.Константин Кирил-Философ“ в Русе.

Стартът на строителството в първия учебен ден даде Вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков. За разлика от традиционните първи копки, вицепремиерът се задоволи само да лисне менче с вода и да пожелае на възпитаниците и преподавателите на училището за празника на Светите братя Кирил и Методий догодина да се радват на една от най-модерните спортни зали в България.
Многофункционалната спортна зала, която ще бъде построена в двора на училището ще отговаря на всички европейски норми за спортно съоръжение. Тя ще е подходяща за практикуване на различни видове спорт. Съоръжението ще бъде построено със средства, отпуснати от държавния бюджет с решение на Министерския съвет от 22 август тази година.
Освен вицепремиера, сред официалните гости на тържеството бяха още депутатите Пламен Нунев, Светлана Ангелова и Петър Даскалов, генералният консул на Русия в Русе Владимир Климанов, председателят на Общински съвет – Русе засл.проф. Васил Пенчев, кметът на Община Русе Пламен Стоилов и др.
geost no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2012, 07:24 PM   #38
Stinger
Registered User

Likes (Received): 1301

Проектът прилича на някакъв склад направен от готови панели. Но все пак е нещо.
Stinger no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2012, 08:42 PM   #39
jorda
Registered User

jorda's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by maylie View Post
искаш да кажеш в ляво
Не, точно в дясно е. А тази за тенис на корт е направо. В ляво се падат съблекалните и тоалетните. Преди 3 години играхме тенис зимата там затова са ми сравнително пресни спомените.
Естествено ако говорим за зала Локомотив до едноименния стадион
Old September 18th, 2012, 08:41 AM   #40
angeloff
Registered User

Likes (Received): 354

Quote:
Originally Posted by Stinger View Post

Проектът прилича на някакъв склад направен от готови панели. Но все пак е нещо.
С 1 милион какво искаш да построят? Арена Руската?
angeloff no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
стадион, ruse, sports, stadium

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules