[Veliko Tarnovo|Велико Търново] Sport Facilities | Спортни съоръжения - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-Central | Северен централен регион

North-Central | Северен централен регион Ruse, Pleven, Veliko Turnovo, Gabrovo, Lovech | Русе, Плевен, Велико Търново, Габрово, Ловеч

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old June 20th, 2014, 12:32 PM   #101
COD
Registered User

COD's Avatar

Likes (Received): 1350

Quote:
Стадионът в Дебелец изчезна - потресаващи снимки от водното бедствие

Съседният до Велико Търново Дебелец е един от най-пострадалите градове в страната от обилните валежи през последното денонощие. Читатели на Sportal.bg изпратиха снимки от мястото, правени тази сутрин, на които се вижда как местният стадион буквално е заличен от приливната вълна от намиращата се в съседство до него река Белица. Цялото спортно съоръжение е под вода, както и паркингът към него. Пострадали са и автомобилите, които не са били премахнати навреме. Стадионът в Дебелец се намира в края на града в близост до стария мост, който пък е частично разрушен. На игрището през миналия сезон мачовете си играеше Етър, докато стадионът на клуба във Велико Търново беше в ремонт. Местният ФК Дебелец, който участва в долните дивизии, също домакинства на стадиона. Стадионът в Дебелец изчезна под водата+7 Множество къщи в района на Дебелец са наводнени, като през нощта се е наложило дори водолаз да спасява възрастна жена. Както е известно, сходно е положението и в съседния град Килифарево. Бедстваща пък е ситуацията във Варна.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=494107
COD no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 25th, 2014, 11:23 AM   #102
Stier85
българофил

Stier85's Avatar

Likes (Received): 10440

Спортната зала на СОУ "Емилиян Станев", 25 юли, 2014г. Стъклопакетът е монтиран и готов на 2/3:

"With my ministers being Anglophiles, my generals being Germanophiles, my people being Russophiles, I am the only Bulgarophile left in the country."
- Boris III, Tzar of the Bulgarians (1918-1943)
СЪ НАМИ БОГЪ!

Turnovec, Niko_VT liked this post
Stier85 no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2014, 12:55 PM   #103
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Likes (Received): 19773

Quote:
ЗАТВАРЯТ СТАДИОН „ИВАЙЛО“ ДО КРАЯ НА НОЕМВРИ ЗАРАДИ НОВАТА ПИСТА

Стадион „Ивайло“ ще бъде затворен до края на ноември заради ремонта и поставянето на новата лекоатлетическа писта. От днес багерите влязоха в спортния комплекс и започна разкъртването на бетона от старата писта и премахването на оградите. Пред стадиона е поставен надпис: „Внимание! Поради извършване на ремонти работи влизането на стадион „Ивайло“ е забранено!“. На практика това означава, че „Етър“ на този етап ще трябва да играе мачовете си на друг стадион. „Виолетовите“ имат през есента седем домакински мача плюс поне един за купата на България.
Ако ремонтът се правеше поетапно и се ограждат отделни сектори, би могло да се играят мачове, но от фирмата-изпълнител заявиха, че ще работят едновременно навсякъде, иначе работата би се забавила твърде много.
Паралелно с разбиването на бетона по пистата бяха свалени и предпазните огради пред всички трибуни. Управителят на „Спортни имоти“ Петко Павлов се договори с изпълнителите да бъде свалена и запазена оградата пред сектора за гости. Клетката за гостуващите фенове след ремонта вече ще бъде само зад източната врата, а не на отсрещния сектор, както беше до сега.
Ще се копае на дълбочина 1 метър, за да може да се направи дренаж и да се оформи тунел. Пред него ще се монтират отводнителни шахти, които да поемат евентуална вода от трибуните. Ще бъде изграден и борд, опасващ целия стадион, с височина 45 сантиметра. После цялата писта ще се асфалтира и най-накрая отгоре ще бъде поставена настилката, която е немска и висококачествена.

Ремонтите обаче ще направят невъзможно „Етър“ да играе голяма част от мачовете си на стадиона.
„В тази ситуация „Етър“ няма как да играе на стадион „Ивайло“, категоричен бе председателят на ЗС на БФС Трифон Иванов. Като администриращ орган на първенството Зоналният съвет единствено има право на решение има ли условия на даден стадион за провеждането на мачове. „Започнат ли багерите да копаят и стане строителна площадка, аз нямам право, колкото и голямо желание да имам, да пусна отбора да играе на „Ивайло“. Просто няма как да стане. Ако някой поеме отговорността – да заповяда, аз не мога да я поема, няма как да се нарушават правилата. Трифон Иванов няма нищо против „Етър“, за мен всички отбори от първия до последния са еднакви. Не аз, а самата институция ме задължава, аз съм изпълнителен орган и има правила, които няма как да наруша. Принципен човек съм, предупредил съм всички и искам да ме разберат правилно“, заяви Трифон Иванов.
На стадиона бе и кметът на Община Велико Търново Даниел Панов, който говори с техническия ръководител дали не може все пак работата да става поетапно, така че „Етър“ да играе там мачовете си. От фирмата-изпълнител обаче бяха категорични, че това би забавило много работата. Докато бетонът се кърти, след него веднага ще става почистване на отломките и работа по дренажа, а паралелно се свалят и предпазните огради, поясни техническият ръководител Бисер Карамитев. Градоначалникът проведе разговори и с Трифон Иванов, и с президента на клуба Александър Нанков.
Все още се търси вариант поне първият мач срещу „Янтра“ да бъде на „Ивайло“. Възможно е и към края на полусезона, когато вече остане само полагането на настилката, „Етър“ да може да играе на „Ивайло“, но засега всичко е в рамките на предположенията и добрите пожелания. От „Етър“ вече се свързаха с кмета на Трявна и бе договорено тези мачове, в които „виолетовите“ няма да могат да домакинстват на своя стадион, да се играят на ст. „Ангел Кънчев“ в Трявна.

Бисер Карамитев – техн. ръководител на обекта: „Срокът за завършване е 143 дни“

- Какво точно предстои като ремонтни работи по полагането на новата писта?
- Първото нещо е да изрежем металната ограда, да изкъртим зидарията, след което имаме отливане на тунел пред трибуните с борд 45 сантиметра. Реално трябва да слезем на 1 метър дълбочина, за да се оформи тунелът. Пред него ще монтираме отводнителни шахти, за да хванем водата от трибуните, кабели за комуникацията. Ще изкъртим бетонната настилка от пътеките, да направим дренаж плюс канализация, която да отведе водите до шахтите. Зад източната врата също ще има пълно изкъртване на бетона и дренаж на цялото поле, след което да се положат чимове. После предстои шпакловане и боядисване на лицевата част на борда. Пътеките трябва да се асфалтират, след което е последната операция – полагането на настилката за пистата.
- Вие ли извършвате всичко, включително полагането на новата писта?
- Да.
- Какъв е крайният срок за предаване на обекта?
- 143 дни. На практика това е до края на ноември.
- Би ли могло да бъде завършен наистина дотогава, защото за тревното покритие сроковете се проточиха…
- Трябва да го завършим дори по-рано. Зависим само от атмосферните условия, защото при дъждовно време няма как да работим, всичко е на открито.
- Всички дейности, които описахте, поетапно ли ще се правят?
- Няма как да ги правим поетапно. Трябва всичко да се движи успоредно – къртим напред, от утре започваме да чистим, след което се полагат тръби. Всичко ще се върши едновременно.
- Какво ще представлява настилката на пистата?
- Тя се изработва от немска фирма, с високо качество е. „Ивайло“ ще е вторият стадион с такава настилка в България. В керемиден цвят е, изработва се и се полага от немската фирма, не се отлива, а се пръска с машини. После трябват 15 дни, за да е готова за използване.
- Обществеността във В. Търново се вълнува дали докато текат ремонтите, „Етър“ ще може да играе мачовете си?
- Според мен ще е трудно. Каквото зависи от нас – ще направим, но от утре тук влизат и камиони, още багери и работници. Работата стига до самото тревно покритие.

Трифон Иванов: „Няма как „Етър“ да играе на „Ивайло“

„Вече казах на „Етър“, че започнат ли багерите да копаят и стане строителна площадка, аз нямам право, колкото и голямо желание да имам, да пусна отбора да играе на „Ивайло“. Просто няма как да стане. „Етър“ трябва да ми пусне предложение за три стадиона, където ще домакинства и имат разрешение оттам. Трябва да ми пуснат писмо и да одобря новия стадион. Ясно е, че на чужд терен ще има по-малко публика, вкъщи и стените помагат.
Ако някой поеме отговорността – да заповяда, аз не мога да я поема, няма как да се нарушават правилата. Трифон Иванов няма нищо против „Етър“, за мен всички отбори от първия до последния са еднакви. Не аз, а самата институция ме задължава, аз съм изпълнителен орган и има правила, които няма как да наруша. Принципен човек съм, предупредил съм всички и искам да ме разберат правилно.
Колкото по-бързо стане стадионът, ще е добре и за „Етър“, и за всички нас, защото „Ивайло“ става хубав стадион, аз имам идеи за него за по-напред.
Все пак ще направим всичко възможно поне първият мач срещу „Янтра“ да се играе във В. Търново, като се създаде специална организация за провеждането му.“

Александър Нанков: „Пак останахме без стадион“

„Нямаме пряко отношение към ремонта и от нас не зависи, но за пореден път оставаме без стадион в момент, в който гоним високи цели. Обществеността и градът не заслужават вече трета година след Сливен и Дебелец хората да не могат да наблюдават своя отбор. Няма такъв прецедент в страната, трета година един отбор да не може да играе мачовете си пред своя публика.
Говорили сме с кмета на Трявна и мачовете, които „Етър“ няма да играе на „Ивайло“, ще бъдат на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна.“
http://sport-vt.com/zatvaryat-stadio...ata-pista.html
Turnovec no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 14th, 2014, 08:29 PM   #104
bg.sote
Registered User

bg.sote's Avatar

Likes (Received): 123

А, осветлението?
bg.sote no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2014, 01:00 PM   #105
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Още снмимки от ремонта на "Ивайло" от страницата във фейсбук на "Фен Клуб Етър":

image hosted on flickr

Този етап освен изграждане на лекоатлетическата писта предвижда и изграждане на изцяло нова отводнителна система за всички трибуни. Затова и разбиването е до сантиметри пред редовете със седалки.
image hosted on flickr

Доколкото разбрах, ще се разбиват също и пътеките между блоковете, където ще се полагат отводнителни съоръжения и впоследтствие ще се отливат нови стъпала.
image hosted on flickr

След края на реконструкцията гостуващите фенове ще влизат само на юго-източния вираж на стадиона(на снимката долу). Досегашната клетка за гости на южните трибуни ще бъде ремонтирана и използвана от публиката на гостите.
image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

Little sheep liked this post
Old August 21st, 2014, 01:03 PM   #106
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Не ми е ясно дали настоящия ремонт ще включи и западния вираж, който е и в най-лошо състояние от целия стадион.

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

Little sheep, Niko_VT, bitsiani, Tego liked this post
Old September 15th, 2014, 03:47 PM   #107
donceci1981
BANNED

Likes (Received): 644

Търновец, къде си? Няма ли нови снимки? Доста време мина
donceci1981 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2014, 09:04 AM   #108
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Quote:
Originally Posted by donceci1981 View Post
Търновец, къде си? Няма ли нови снимки? Доста време мина
Напредват стабилно с работата

Изглежда ще се прави наново долната част от тунела, за да слиза малко по-ниско и съответно върху него да има нормално секторче със седалки, а не както досега, да разделя най-долните 2-3 реда. Може хубаво да видите върху какво е бил построен на времето стадиона - твърда и масивна скала.

image hosted on flickr

На северо-западния полу-вираж бетонния борд вече е отлят и тези направени преди 7-8 години трибуни явно ще бъдат най-накрая вкарани в употреба. Остава само да им се монтират и седалки.
Тук се вижда най-ясно как ще изглежда в завършен вид бетонния борд опасващ цялата писта.

image hosted on flickr

Подготвя се подпорната стена за чупката за сектора за 100 м. с препятствия. На снимката в ляво се вижда отводнителния канал(между пътеката под редовете и борда към пистата) който ще обикаля целия стадион и ще събира и отвежда водата от трибуните в общ колектор.

На южните трибуни също ще бъдат излети бетонни бордове.

Включително и на клетката за гости

image hosted on flickr

Снимки Фен Клуб Етър.
Old September 23rd, 2014, 12:22 AM   #109
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

ст. Ивайло - 22.09.2014

част 1.

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr
Old September 23rd, 2014, 12:22 AM   #110
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 2.

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

Preste liked this post
Old September 23rd, 2014, 12:26 AM   #111
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 3.

Снимките са на Фен Клуб Етър.

bg.sote, TERZIev liked this post
Old September 27th, 2014, 03:47 PM   #112
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Ремонт на стадион Ивайло - 27.09.2014г.
снимки: Фен Клуб Етър

Preste liked this post
Old September 27th, 2014, 03:50 PM   #113
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 2

Niko_VT liked this post
Old September 27th, 2014, 03:53 PM   #114
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 3

Niko_VT liked this post
Old September 27th, 2014, 03:55 PM   #115
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 4

Niko_VT liked this post
Old September 27th, 2014, 03:57 PM   #116
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 5

Old September 27th, 2014, 03:59 PM   #117
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 6

Niko_VT liked this post
Old September 27th, 2014, 04:01 PM   #118
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

част 7

Край!

Tego, Niko_VT, Preste liked this post
Old October 3rd, 2014, 08:34 PM   #119
Niko_VT
FEL TEMP REPARATIO

Niko_VT's Avatar

Likes (Received): 2268

Започва ремонт на южните спортни зали на стадион „Ивайло” за над 2 млн. лева

Публикувана в брой: 188 / 2014-10-03
Видяна: 101 пъти

Договор за над 2 милиона лева за ремонт на южните спортни зали на стадион „Ивайло” е подписало Министерството на младежта и спорта на служебното правителство по предложение на Община Велико Търново. Това съобщи пред спортната общественост на града кметът инж. Даниел Панов. Ремонтните дейности ще започнат след една седмица, като предвиждат газификация на залите, мерки по енергийна ефективност, смяна на дограми и отстраняване на течове. Фирмата – изпълнител по договора, се избира от Министерството на спорта, допълни кметът.
До края на ноември трябва да бъде готова и лекоатлетическата писта на стадион „Ивайло”, като за полагането на тартановата настилка е необходимо да няма дъждове. През следващата седмица градоначалникът ще проведе среща с директорите на СОУ „Емилиян Станев”, на Спортното училище и с управителя на ОП „Спортни имоти”, за да се реши как ще се ползва и многофункционалната спортна зала във Велико Търново. С приоритет обаче ще се ползват възпитаниците на Спортното училище, защото в момента те няма къде да тренират, подчерта кметът.
Спортните деятели благодариха на водача на великотърновската листа на ГЕРБ Цветан Цветанов за отпуснатите от правителството на Бойко Борисов средства за изграждането на спортната зала, за терена на стадиона и за възстановяването на Спортното училище в старата столица. Те горещо го помолиха да не допуска никога повече професор по синтаксис да оглавява Министерството на младежта и спорта.

www.borbabg.com

danimann liked this post
Niko_VT no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2014, 12:22 AM   #120
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

дел
Sponsored Links
Advertisement