[Trójmiasto] Komunikacja rowerowa [dyskusja offtopic] - Page 35 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 17th, 2019, 03:14 PM   #681
Hlynur Bjorn
Hanseatic

Hlynur Bjorn's Avatar

Likes (Received): 7145

Quote:
Originally Posted by Asinus View Post
Problem rowerzystów na chodnikach przy ruchliwych ulicach należy rozwiązać w ten sposób, że należy ten ruch zalegalizować, a więc przekształcić te chodniki w ciągi pieszo-rowerowe stawiając odpowiednie znaki. Oczywiście do czasu wybudowania docelowych wydzielonych dróg dla rowerów.
Nawet mnie nie denerwuj! Piesi to podludzie, że nawet nie mogą się czuć bezpieczni choćby na CHODNIKU?!
CPRy to wymysł samochodziarzy by wyganiać stonkę na słabszych, na chodniki.

Teraz na chodnikach są wszyscy, samochody, rowery, hulajnogi i inny szajs.
Od zawsze w Polsce za nic miało się słabszych
kierowcy mają w dupie rowerzystów a rowerzyści pieszych.

ChrisPL, lapczynski liked this post
Hlynur Bjorn está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 17th, 2019, 09:58 PM   #682
Wismat
Zarejestrowany Użytkownik

Wismat's Avatar

Likes (Received): 197

CPRy mają jeszcze to do siebie, że najczęściej w ich ciągu nie ma przejazdów dla rowerów tylko zwykłe PDP. I w razie wypadku mamy od razu winę rowerzysty.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów(oznakowany znakami C-16 i T-22). Tylko i wyłącznie!
Wismat no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 10:03 PM   #683
naruciakk
Robert von Oliva

naruciakk's Avatar

Likes (Received): 6228

Akurat w Gdańsku jak już tworzą CPRy albo C-16+T-22 (teraz raczej to drugie, prawie wyłącznie), to są normalnie przejazdy malowane przecież
naruciakk no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 10:36 PM   #684
MT
TANNED

Likes (Received): 1458

Quote:
Originally Posted by naruciakk View Post
jeżeli rowerzysta musi jechać po ulicy na której jest 50 km/h bez pasów czy DDR, to znaczy, że występują braki w infrastrukturze.
To znaczy że rowerzysta jest pełnoprawnym użytkownikiem. Natomiast nie rozumiem, dlaczego uważasz, że na jezdni z ograniczeniem do 50 (a wszyscy i tak jadą 60) rowerzysta jest jakoś mniej bezpieczny niż na jezdni z ograniczeniem do 30 (a wszyscy i tak jadą 60)?

lapczynski liked this post
MT no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2019, 08:03 AM   #685
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 521

Jadą 60, ale odcinkami, z większą ostrożnością, czujnością i poczuciem "grzechu". Oczywiście na pewno są też tę**** wolne od tych uczuć.

Jaka piękna pogoda. Wyszedłem jakieś 2 minuty wcześniej (nie musiałem ścielić łóżka), a w pracy zamiast jak ostatnio 7:58 byłem 7:51. Dlaczego? A bo ruch na Świętokrzyskiej i Małomiejskiej, Podmiejskiej taki, że po prostu się normalnie jedzie. Ale i tak chodnikowcy trzymali się swoich chodników.
Na 3 Maja chyba dopiero drugi raz w tym roku zamiast jechać dziadowskim CPRem pod Forum Budynia, przemknąłem ulicą Oszczędziłem tym sobie dwóch głupawych minut sterczenia na światłach przy Hucisku. Co tam robić? 1000 raz podziwiać urząd miejski?

EDIT: HULAJNOGI: wczoraj słyszałem, że w Warszawie taki delikwent w kogoś bardzo niemiło wjechał. Nie zdziwiło mnie to, bo w stolicy widziałem takich idiotów. Ostatnio pod Centralnym taki jeden o mało na mnie nie wpadł. A ja sam innym razem o mały włos nie złapałem zająca na takiej "zaparkowanej" desce. Ale w Gdańsku nie mam (póki co) do nich uwag mimo, że ich coraz więcej.
Old April 19th, 2019, 09:02 AM   #686
zekker
Registered User

Likes (Received): 264

Quote:
Originally Posted by Hlynur Bjorn View Post
Nawet mnie nie denerwuj! Piesi to podludzie, że nawet nie mogą się czuć bezpieczni choćby na CHODNIKU?!
CPRy to wymysł samochodziarzy by wyganiać stonkę na słabszych, na chodniki.
Jeżeli chcesz się poczuć jako pieszy jak człowiek gorszej kategorii, to przejdź się po jakimś większym holenderskim mieście w porannych godzinach szczytu.

Osobiście wolę szeroki CPR lub C16+T22 niż wąską ścieżkę obok wąskiego chodnika, gdzie piesi się nie mieszczą. Po prostu na współdzielonej przestrzeni jest więcej miejsca i łatwiej się minąć. Poza tym pieszy ma pierwszeństwo, więc nie będzie tłumaczenia "bo mi wszedł na ścieżkę".

racibo, wiewior, StaryOliwianin, Asinus liked this post
zekker no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2019, 06:01 PM   #687
Hlynur Bjorn
Hanseatic

Hlynur Bjorn's Avatar

Likes (Received): 7145

wąska DROGA ROWEROWA** obok wąskiego chodnika nie jest dla pieszych i rowerzystów lecz de facto dla kierowców samochodów.

**praktycznie każda droga rowerowa w Gdańsku powstała przez zabranie tej powierzchni pieszym.

Co z tego, że "mja będzie racja" gdy wjedzie we mnie rozpędzony rowerzysta - bo pierwszeństwem i prędkością na CPRach nikt się nie pzejmuje...
Wszystko wywodzi się z ogólnego braku szacunku do drugiej osoby.
Hlynur Bjorn está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 19th, 2019, 09:58 PM   #688
zekker
Registered User

Quote:
kierowcy mają w dupie rowerzystów a rowerzyści pieszych.
A piesi kierowców i rowerzystów, więc wszyscy są kwita

Infrastruktura, która wszystkich rozdzieli i zadowoli jest kosztowną utopią. Miasta i budżety nie są z gumy, w tym czy innym miejscu będą miejsca kolizyjne, tego po prostu nie da się wyeliminować.

Quote:
Wszystko wywodzi się z ogólnego braku szacunku do drugiej osoby.
Absolutnie i stuprocentowo się z tym zgadzam. Tylko separacja tego problemu nie rozwiąże, a wręcz pogorszy. Żeby się uczyć szacunku na drodze nie można się izolować, musi następować interakcja między różnymi uczestnikami ruchu.
Druga ważna rzecz, to otwartość na potrzeby innych, nie zamykanie się tylko na własnych. Jest to trudne, bo to musi do nas dotrzeć, trzeba przestawić myślenie dosyć mocno, coś w tej łepetynie musi zaskoczyć.

Tu potrzeba ciągłej edukacji, a nie jakiejś akcji promocyjnej raz na kilka lat, to musi iść przez cały okres szkolny, żeby zasiać właściwe podstawy, a potem pielęgnować np. artykułami na portalach informacyjnych (tu niestety jak na razie sprawa leży, bo większość artykułów jest o wojnie na drodze, a komentarze to nawet nie ściek hejtu, a wysoko toksyczne odpady).

Ale nie ma co narzekać, jest jak jest i zdecydowanie lepiej niż w połowie lat 90 i początku wieku. Wtedy jak powstawały pierwsze ścieżki, na porządku dziennym było chwalenie się straszeniem pieszych ostrym hamowaniem, piszczeniem hamulcami czy używaniu super głośnych klaksonów. Teraz na szanujących się forach rowerowych jest to ganione w zarodku jako czyste buractwo i w sumie już dawno nie widziałem takich wpisów.

Quote:
bo pierwszeństwem i prędkością na CPRach nikt się nie pzejmuje...
Ja się przejmuję, na pewno nie jestem pierwszy, ani ostatni. Może naiwnie myślę ale mam nadzieję, że daję jakiś pozytywny przykład i prawidłowe zachowanie będzie się rozpowszechniać.

MT, naruciakk, lapczynski, Kubael liked this post
Old April 20th, 2019, 05:51 PM   #689
StaryOliwianin
Cyklista i wegetarianin

StaryOliwianin's Avatar

Likes (Received): 5262

W związku z tym jestem za likwidacją chodników i DDR-ów i zrobienie z miasta jednej wielkiej strefy 30.

Żartuję? Trochę tak ale nie do końca.

naruciakk liked this post
StaryOliwianin no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2019, 11:24 AM   #690
mesh
Registered User

Likes (Received): 266

Quote:
Originally Posted by naruciakk View Post
Akurat w Gdańsku jak już tworzą CPRy albo C-16+T-22 (teraz raczej to drugie, prawie wyłącznie), to są normalnie przejazdy malowane przecież
Bo im szybciej na poziomie centralnym komuś neurony zaiskrzą, że wynalazek pokroju "droga dla pieszych i rowerów" to jakiś absurd, tym lepiej. Pasy rowerowe na ulicy gdzie się da (a na nich miejsce też dla innych pozasamochodowych środków transportu indywidualnego pokroju elektrycznych hulajnóg). A gdzie się nie da, wystarczy dopuszczenie ruchu rowerowego na chodniku znakiem.

90kifot, lapczynski liked this post
mesh no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2019, 12:25 PM   #691
zekker
Registered User

Quote:
Originally Posted by StaryOliwianin View Post

W związku z tym jestem za likwidacją chodników i DDR-ów i zrobienie z miasta jednej wielkiej strefy 30.

Żartuję? Trochę tak ale nie do końca.
/ciach link/
To też nie jest rozwiązanie, żeby wszystkich wszędzie mieszać.
Old April 26th, 2019, 08:11 AM   #692
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Na 3 Maja chyba dopiero drugi raz w tym roku zamiast jechać dziadowskim CPRem pod Forum Budynia, przemknąłem ulicą Oszczędziłem tym sobie dwóch głupawych minut sterczenia na światłach przy Hucisku. Co tam robić? 1000 raz podziwiać urząd miejski?
Od wtorku na pewno coś się zmieniło w fazie przez Hucisko i jest lepiej. Za wcześnie jeszcze na wnioski.

Uśpiłem swoją czujność na dziadowskim CPRe przy Forum Budynia. W tym najwęższym, skandalicznie wąskim miejscu, gdzieś jeszcze umieszczono małe wyjście, właśnie wyszła mi taka ćma prosto pod koło. Nic nie patrzy, włazi od razu skręcając w prawo. Jednak mam jeszcze dobry refleks, ale irytujące to mocno.

A na ciągu Świętokrzyska-Małomiejska jakiś dobry człowiek w kaszubowozie pouczył mnie nieco zajeżdżając drogę, że mam drogę rowerową. Odpowiedziałem mu na jego poziomie, bo na więcej czasu nie było...
Old May 25th, 2019, 09:36 PM   #693
bartosz_berlinka

Quote:
HULAJNOGI: wczoraj słyszałem, że w Warszawie taki delikwent w kogoś bardzo niemiło wjechał. Nie zdziwiło mnie to, bo w stolicy widziałem takich idiotów. Ostatnio pod Centralnym taki jeden o mało na mnie nie wpadł. A ja sam innym razem o mały włos nie złapałem zająca na takiej "zaparkowanej" desce. Ale w Gdańsku nie mam (póki co) do nich uwag mimo, że ich coraz więcej.
Oczywiście uwagi już się pojawiły, ale nie chciało mi się o tym pisać. Jednak jak widać nie jestem odosobniony
https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/H...z-n134736.html
Old May 30th, 2019, 09:15 PM   #694
szy
znajkraj

szy's Avatar

Likes (Received): 268

Cool

Quote:
Oczywiście uwagi już się pojawiły, ale nie chciało mi się o tym pisać. Jednak jak widać nie jestem odosobniony
https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/H...z-n134736.html
Nie wiem czy już nie pisaliście o tym, ale moim skromnym zdaniem to nie użytkownicy, ale taki partyzancki marketing firm od hulajnóg i skuterów. Nie chce mi się wierzyć, że tak masowo zwykli ludzie zostawiają je na środku chodnika. To zupełnie nienaturalne, niemożliwe też, że nagle taka złośliwość i niechlujstwo się w narodzie objawiły. W dodatku w tej nienajbiedniejszej jego części, patrząc na niemałe ceny wynajmu.

A upewnił mnie w takim sądzie widok skutera, wczoraj, stojącego gdzieś w 3/4 podjazdu pod Jaśkówkę. W miejscu, gdzie wszyscy kierowcy stoją w powoli ruszającym się koreczku, stał sobie ustawiony bokiem ku oczom kierowców skuter. Akurat

Szy.
www.znajkraj.pl

Hlynur Bjorn liked this post
szy no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2019, 11:52 AM   #695
bartosz_berlinka

Raczej chyba to rzeczywiście pracownicy. Mają do wykonania zadanie, a wtedy myśli się innymi kategoriami.

Kilka dni temu widziałem jak na mewce po ulicy Wielkopolskiej w Gdyni (na odcinku na zachód od obwodnicy w jej kierunku, a więc tam, gdzie autka jadą zwykle z 70-80 km/h albo i szybciej) zasuwała zwyczajnie ubrana, chyba dość atrakcyjna blondynka. Jaki ten widok wydawał się nierzeczywisty. Raz też widziałem chłopaka na mewce na Małomiejskiej w Gdańsku. Mocno to kontrastuje z tą przytłaczającą większością nie opuszczającą chodników. Czy to ubranych zwyczajnie i na mewkach, czy też w strojach sportowych, na własnych rowerach, czasem wręcz typowo sportowych, a i tak zasuwających po chodniku.
Old June 8th, 2019, 12:14 PM   #696
90kifot
Registered User

90kifot's Avatar

Likes (Received): 448

Quote:
Raczej chyba to rzeczywiście pracownicy. Mają do wykonania zadanie, a wtedy myśli się innymi kategoriami.

Kilka dni temu widziałem jak na mewce po ulicy Wielkopolskiej w Gdyni (na odcinku na zachód od obwodnicy w jej kierunku, a więc tam, gdzie autka jadą zwykle z 70-80 km/h albo i szybciej) zasuwała zwyczajnie ubrana, chyba dość atrakcyjna blondynka. Jaki ten widok wydawał się nierzeczywisty. Raz też widziałem chłopaka na mewce na Małomiejskiej w Gdańsku. Mocno to kontrastuje z tą przytłaczającą większością nie opuszczającą chodników. Czy to ubranych zwyczajnie i na mewkach, czy też w strojach sportowych, na własnych rowerach, czasem wręcz typowo sportowych, a i tak zasuwających po chodniku.
Na wielkopolskiej nie ma drogi rowerowej ?
90kifot no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2019, 05:33 PM   #697
bartosz_berlinka

To dobre. To właśnie się dowiedziałem, że ten odcinek to już Chwaszczyńska.
Old June 10th, 2019, 08:42 PM   #698
TwBalbina
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Raz też widziałem chłopaka na mewce na Małomiejskiej w Gdańsku.
Mieszkam na Oruni Górnej - jak mam mevkę to jadę właśnie po jezdni.
Zwyczajnie ubrany. W górę i w dół.

Inna sprawa, że swoim góralem sporo szaleje sobie po gdańskich lasach i mam zarówno kondycję jak i spore doświadczenie w jeździe rowerem.

lapczynski liked this post
TwBalbina no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2019, 08:38 AM   #699
zekker
Registered User

Kilometry nabite w lesie są nic nie warte w mieście.
Nie raz widziałem jak osoby robiące na prawdę spore dystanse w terenie, w mieście nie dają rady. Jadą bez ładu i składu, nie raz po chodniku zamiast względnie pustej jezdni.

W lesie nie zdobędziesz obycia w ruchu drogowym. Zrobisz kondycję, będziesz panował nad rowerem ale nie nauczysz się czytać zachowania innych na drodze.

naruciakk, lapczynski, MT liked this post
Old June 11th, 2019, 09:23 AM   #700
TwBalbina
Registered User

Likes (Received): 132

Zgoda,

mam też prawo jazdy, więc faktycznie może to pomaga.
A i dojeżdżając do lasu często jeżdżę jezdnią.

Ogólnie bardzo nie lubię jeździć chodnikiem przez wszystkie krawężniki etc, a jeśli już jadę to staram się nie przeszkadzać pieszym.

Tak żeby post nie był jałową odpowiedzią to spytam czy coś wiadomo na temat przebudowy kartuskiej i budowy jednostronnych pasów rowerowych?
Czy znany jest przybliżony planowy termin rozpoczęcia przetargu i realizacji zadania?
czym jak czym, ale pasami rowerowymi (nawet tylko w jedną stronę) nie pogardzę.
TwBalbina no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
gdańsk, gdynia, infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, pomorskie, pomorze, rower, rowery, sopot, trójmiasto, trójmiejskie rowery, zrównoważony transport

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules