Tourism in Bulgaria | Туризъм в България - Page 388 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Urban Bulgaria > Economy and Tourism

Economy and Tourism Енергетика, Икономика, Туризъм и т.н.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 266 votes, 5.00 average.
Old June 25th, 2019, 04:25 PM   #7741
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

Likes (Received): 2956

Quote:
Originally Posted by Infam0uS View Post
Браво на теб. И кои са държавите, които си посещавал, ако не е тайна?
В темата "travelogues" съм качил снимки на някои от местата, където съм бил. Мога да си снимам и паспорта с печатите, ако искаш?
Azuro no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 25th, 2019, 04:28 PM   #7742
Опълченец
Registered User

Likes (Received): 219

Корсика,Сардиния,Канарите/Мадейра,Палма,Капри,Амалфи по изброения ред за мен са перлите на средиземноморието. Съжалявам ,че ще ви разочаровам но северна Гърция е един евтин продукт за румънци,сърби,българи,молдовци и украинци. Да, по-добре е от нашето черноморие,но не забравяйте ,че дори самите гърци не ходят там и не го харесват. Аз лично от 3 год. слава богу не съм стъпвал там. Тумби от румънци и турци ,хранейки се се нон стоп/основно когато вървят/ ,дандъния по хотелите и ресторантите,на фериботите можеш със сълзи да се смееш на ганьовски изпълнения....такава селяния в Италия слава богу още няма. Няма и да има защото рент а кара е с депозит 600 евро,билетите са поне 500лв,ферито до Корсика е 250 долара...Ходи се на северна Гърция защото е евтино/200лв гориво/ и малко по-хубаво от България.Но е много далече като качество от перлите на Италия,Франция и Ипания. За мен северна Гърция и България са на едно ниво с много компромиси.

Infam0uS, Martin.L, T_CH, Sm1rfa liked this post
Опълченец no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 04:33 PM   #7743
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

Това, което писахте, че румънците се избивали да ни идват по черноморието...

http://business-review.eu/business/r...-turkey-176253
Old June 25th, 2019, 04:34 PM   #7744
VariousArtist
VariousArtist

VariousArtist's Avatar

Likes (Received): 852

Quote:
Originally Posted by bojko84 View Post
В момента се предлагат 8 дни в Кушадасъ плюс самолет в двете посоки от София ол инклузив за 526 лв. Е при тази цена и обслужване там /ако и да не съм фен на Турция/, няма защо да се чудим къде изчезнаха туристите.
Миналата година заведох там жената и детето в 5 звезден комплекс, какъвто в БГ нямаме. 8 нощувки, естествено с AL като с доплащането за гледка и по-висок клас студио - нямаше 680лв за тримата. Отидохме с колата, защото исках да посетя няколко места - така сумата за екскурзийките ми отиде в гориво, което ако броим цената на горивото в БГ ми излезе безплатно навръщане (тогава най, най-скъпият дизел беше 1,60 в Турция). Е, цените ще се вдигнат. Туристическият свят завръща погледа си към Турция и Египет, но аз искайки да си ходя у нас, всъщност нямам възможност. Първо здравословна, защото последните два пъти бях почти за болница, второ - липса на качествен продукт, и трето - финансова, която може и да се нормализира, но може и да не се. За туризма като цяло си филм. Реално се водим евтина дестинация за западлците, а от друга турчолята ни борят и като цена. Силно се надявам да утвърдим и затвърдим позицията си, но как нензм.

bojko84, Tiparnik liked this post
VariousArtist no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 04:35 PM   #7745
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 8778

Quote:
Originally Posted by Azuro View Post
В темата "travelogues" съм качил снимки на някои от местата, където съм бил. Мога да си снимам и паспорта с печатите, ако искаш?
Искаш да ми кажеш, че държави с негарантирани човешки права и робски условия на труд като Тайланд и Камбоджа предлагат по-добро обслужване от Албена и родното Черноморие?

Съжалявам ама такава разруха дори и на Слънчака няма. Несериозно и обидно е да наричаш родните курорти и хората, които работят там "помийна яма" спрямо неорганизирания хаос от тия снимки:

Няма лошо човек да е космополитен и глобализиран, но е хубаво да имаме и трезва преценка за някои неща.

Sm1rfa, Ginovvv liked this post

Last edited by Infam0uS; June 26th, 2019 at 01:54 AM.
Infam0uS está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 04:52 PM   #7746
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

хахаха Можем само да си помечтаем да имаме развит туризъм, като този, който имат в Тайланд. Вие от морето още повече можете да си мечтаеете. То само годишно Банкок е посетен от повече туристи от колкото България за две години...

Не мисля, че съм наричал хора от морето, както и курорти там "помийна яма" ... Хайде да се цитираме по-коректно,а?

bojko84 liked this post
Old June 25th, 2019, 04:59 PM   #7747
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 8778

Тежък случай.

1. Тайланд е държава с население от 69 милиона души. За последната година развитият им туристически продукт е отчел 38 милиона туристи, тази година очакват около 41 милиона души.

2. Неразвитият туристически продукт на България е посетен от 9.2 милиона чуждестранни туристи при 7 милиона души население. В задачката се пита - коя държава има повече туристи на глава от населението?

3. И не мерси, не ми е първа мечта Варна и курортите наоколо да се превръщат в мащабни гета тип Пном Пен или Банкок, Патая и т.н. Който е имал път натам ще ме разбере.

Kroum, bat_naso, Sm1rfa liked this post

Last edited by Infam0uS; June 26th, 2019 at 01:55 AM.
Infam0uS está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 05:51 PM   #7748
Capt.Vimes
Диване!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 17904

Quote:
Originally Posted by Infam0uS View Post
Искаш да ми кажеш, че държави с негарантирани човешки права и робски условия на труд като Тайланд и Камбоджа предлагат по-добро обслужване от Албена и родното Черноморие?
Той това търси - роби да му слугуват, та да се чувства господарски.

Infam0uS, Sm1rfa liked this post
Capt.Vimes está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 06:14 PM   #7749
language
Registered User

language's Avatar

Likes (Received): 22526

Всъщност на Азуро му се получава. Явно има някакъв личен проблем, заради което реши да влезе и да натроли във форума, белким му олекне. Не успя, ама поне ще придобие фалшиво удовлетворение от това, че успя да възбуди една излишна дискусия, от която да се почувства като безспорен победител. Дано скоро му се удаде да възбуди и нещо друго, че се, макар и анонимно.

T_CH, SevenSlavicTribes, Infam0uS, Sm1rfa liked this post
language está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 06:26 PM   #7750
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 43842

Quote:
Originally Posted by bouzanis View Post
Тук съм горе-долу съгласен, зимният се развива по-добре и вдига нивото по-бързо. Освен всичко, зимните курорти намериха начин да работят и лятото (байк паркове по пистите, преходи и тн), което ще им позволи да инвестират повече в база през идните години, защото ще имат повече време да я избият.
Поредната градска легенда

Тукъ нѣщо не разбрахъ за кой зименъ туризъмъ става дума. Банско или Пампорово? Щото като гледамъ финансовитѣ резултати на областно ниво не подкрепятъ тѣзата за по-добре развиващъ се зименъ туризъмъ. (по-правилно е планински туризъмъ)...

Приходи отъ нощувки на местата за настаняване - лѣва
2018 (2014)

Область Варна - 332.941.478 (223.526.316) +48,9%
Область Бургасъ - 511.441.164 (350.180.021) +46,0%

Область Благоевградъ - 70.965.715 (50.107.369) +41,6%
Область Смолянъ - 28.776.932 (22.119.026) +30,1%

Срѣденъ приходъ отъ една нощувка въ местата за настаняване - лѣва
2018 (2014)

Область Варна - 57,96 (49,79) +16,4%
Область Бургасъ - 52,62 (43,48) +21,0%

Область Благоевградъ - 49,36 (43,08) +14,5%
Область Смолянъ - 39,74 (38,94) +2,0%

Infam0uS, burgas 25, Sm1rfa liked this post

Last edited by SevenSlavicTribes; June 25th, 2019 at 06:37 PM.
SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 08:33 PM   #7751
paratrooper
Registered User

Likes (Received): 714

Cool

Quote:
Европа, Азия, Африка и Южна Америка, така добре е ли е? Океаните са Индийски и Атлантически и да до тях нямаме магистрала от София.
Братле, вулгарно е да се хвалим със страни и континенти, тук има доста хора с повече страни че и океани.
paratrooper no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 09:19 PM   #7752
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 8514

Морският туризъм е отражение на всичко случващо се в държавата та затова не може да бъде някакво изключение от общия случай на суматоха, посредственост и самотек. Местните на форума няма защо да се сърдят на лошите оценки за престоя на други там, особено на такива от преживян опит, и да ги приемат толкова лично. Не вярвам намерението е да се засяга някой конкретно.

Имаме за непосредствени съседи две от най-силно развитите туристически дестинации в света, които се набиват като неизбежен дразнител в очите със своите безспорни успехи. На теория това обстоятелство би трябвало да бъде постоянен стимул туризмът у нас да се подобрява. На практика подобно нещо не се случва. Ще кажете, ние сме различна категория дестинации, с други природни дадености, едните субсидират неограничено, другите са световна марка, т.н. Въпросът е по-скоро дали напълно оползотворяваме потенциала си и вглеждаме ли се в другите за прилагане на успешни практики?

Съществуващият модел на масов туризъм едва ли ще издържи още дълги години преди да преживее някаква пречистваща криза. Нямам идея кога точно, под каква форма, или откъде, но все нещо трябва да се случи, за да се пристъпи към дългоочаквана нормализация.

vaduc liked this post
Vojvoda no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 10:13 PM   #7753
EEH
разбирач :))

EEH's Avatar

Likes (Received): 9091

2-3 касови филма с известни актьори и Светът ще научи за нас. Сега надали и 10% от кацащите в Атина и по островите в Гърция знаят, че съществуваме.

Last edited by EEH; June 26th, 2019 at 06:31 AM.
EEH está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 25th, 2019, 10:22 PM   #7754
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 3942

Абе хора има си море и има море.Черноморието ни не е много голямо, но не е и толкова малко.Естествено, че ако отида в 3 звезден хотел и обядвам в евтина кръчма ще имам лошо впечатление.Около Варна особено се отвориха толкова много висок клас хотели и заведения, че просто твърдения от сорта на “сипаха Ариана в пластмасова чаша” са абсурдни.Такива работи няма вече дори в кръчмите по крайните квартали.Имам познати които работят на Златните и ми споделят, че най-много туристи имат от Западна Европа и дори има случаи на американци.Ходете си в Гърция няма лошо, но не говорете глупости....курортите ни няма да умрат без софиянци.
Old June 25th, 2019, 10:34 PM   #7755
SevenSlavicTribes
Registered User

Всѫщностъ проблемѫтъ на българския туризъмъ изобщо не е Черноморието. Хотелитѣ въ тритѣ черноморски области иматъ годишни приходи отъ около 1 милиардъ лѣва. Въ сѫщото време приходитѣ отъ туризъмъ въ красиви и интересни места като В.Търново, Русе, Габрово, Видинъ, Враца сѫ много подъ вѫзможноститѣ имъ. Една София, една Варна, единъ Бургасъ и единъ Пловдивъ не сѫ достатъчни. Брѣговата ни ивица е около 354 км, а нѣкои хора трѫгнали да ми се мръщятъ, че не сме като Гърция или Турция съ технитѣ хиляди километри брѣгове и плажове. Дайтѣ малко по-сериозно. На километъръ брѣгова ивица България бие абсолютно всички по приходи отъ туризъмъ. Кѫдѣ ни е дунавскиятъ туризъмъ, кѫдѣ ни е селскиятъ туризъмъ (кѫщи за гости ), кѫдѣ ни е спортниятъ туризъмъ, кѫдѣ сѫ ни къмпингитѣ? Всѣки плюе по Черноморието, а много отъ проблемитѣ сѫ по жълтитѣ павѣта съ технитѣ министри, закони, липсващи инфраструктури и липсваща реклама, липсващъ контролъ и редъ, опорочени концесии и прочие.

Quote:
Originally Posted by Vojvoda View Post
Морският туризъм е отражение на всичко случващо се в държавата та затова не може да бъде някакво изключение от общия случай на суматоха, посредственост и самотек. Местните на форума няма защо да се сърдят на лошите оценки за престоя на други там, особено на такива от преживян опит, и да ги приемат толкова лично. Не вярвам намерението е да се засяга някой конкретно. Имаме за непосредствени съседи две от най-силно развитите туристически дестинации в света, които се набиват като неизбежен дразнител в очите със своите безспорни успехи. На теория това обстоятелство би трябвало да бъде постоянен стимул туризмът у нас да се подобрява. На практика подобно нещо не се случва. Ще кажете, ние сме различна категория дестинации, с други природни дадености, едните субсидират неограничено, другите са световна марка, т.н. Въпросът е по-скоро дали напълно оползотворяваме потенциала си и вглеждаме ли се в другите за прилагане на успешни практики? Съществуващият модел на масов туризъм едва ли ще издържи още дълги години преди да преживее някаква пречистваща криза. Нямам идея кога точно, под каква форма, или откъде, но все нещо трябва да се случи, за да се пристъпи към дългоочаквана нормализация.
Какъ стигна до заключението, че туризмѫтъ по Черноморието не се подобрява? По-малко приходи ли има или всѣ по-малко качествѣни хотели и заведения?
Масовиятъ ни туризъмъ го има отъ 1960тѣ години и е прѣживялъ какво ли не.

Last edited by SevenSlavicTribes; June 25th, 2019 at 11:10 PM.
Old June 25th, 2019, 10:42 PM   #7756
Capt.Vimes
Диване!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 17904

Трудно късата брегова ивица ще успее да предложи условия според индивидуалните потребности на всеки. Но си има много работа по нея.

Quote:
Originally Posted by ivn98 View Post
Абе хора има си море и има море.Черноморието ни не е много голямо, но не е и толкова малко.Естествено, че ако отида в 3 звезден хотел и обядвам в евтина кръчма ще имам лошо впечатление.Около Варна особено се отвориха толкова много висок клас хотели и заведения, че просто твърдения от сорта на “сипаха Ариана в пластмасова чаша” са абсурдни.Такива работи няма вече дори в кръчмите по крайните квартали.Имам познати които работят на Златните и ми споделят, че най-много туристи имат от Западна Европа и дори има случаи на американци.Ходете си в Гърция няма лошо, но не говорете глупости....курортите ни няма да умрат без софиянци.
Ти ако си управител на бар какво би поръчал, по-скъпото или по-евтиното? Ето оферта за различните разфасовки Ариана. Съвсем очаквано, кегът е най-изгодната инвестиция.
Old June 25th, 2019, 10:55 PM   #7757
Shlosera
Registered User

Shlosera's Avatar

Likes (Received): 3834

В мненията на @Azuro прозира типичния нашенски нихилизъм. Отишъл нашенеца на няколко екскурзии със заплатата от кол центъра и вече има право да говори невероятни глупости. Отворил си толкова мирогледа, че да сравнява места по света където ако пиеш вода от чешмата може до няколко дни да си мъртъв. Това е мнението на средния нашенски парвеню изкарал 1500-2000 лв.
Old June 26th, 2019, 12:20 AM   #7758
DunavFC
Registered User

DunavFC's Avatar

Likes (Received): 4262

Българският нихилизъм, не познава граници ! България има повече туристи от Бразилия, Филипините, Аржентина, Швеция, Норвегия, Куба, Унгария и Колумби, мен лично този факт не ме кара да се срамувам от българският туризъм.

От 188 държави, България е на 42-ро място. Май не е зле ?

https://www.indexmundi.com/facts/ind....ARVL/rankings ( 2015/2016 година )
Old June 26th, 2019, 08:27 AM   #7759
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

Здравейте отново! Благодаря за страхотните коментари и отговори, които получих относно моето мнение. Това, че ме нападнахте всички дружно (дори и личностни нападки), показва до колко приемате обратна връзка и до колко имате доводи срещу това, което пиша.
Туристическият ви продукт не струва и част от причините ясно съм ги посочил в по-горни постове. Бъдете сигурни в едно: задръстванията на "Маказа" и "Кулата" ще стават все по-големи, както и празните хотели по морето ни.
Old June 26th, 2019, 08:42 AM   #7760
SevenSlavicTribes
Registered User

Quote:
Здравейте отново! Благодаря за страхотните коментари и отговори, които получих относно моето мнение. Това, че ме нападнахте всички дружно (дори и личностни нападки), показва до колко приемате обратна връзка и до колко имате доводи срещу това, което пиша.
Туристическият ви продукт не струва и част от причините ясно съм ги посочил в по-горни постове. Бъдете сигурни в едно: задръстванията на "Маказа" и "Кулата" ще стават все по-големи, както и празните хотели по морето ни.
Колко отъ участницитѣ въ форума иматъ туристически бизнесъ?
Само глупаци стоятъ въ задръствания.

Sm1rfa, Infam0uS, bat_naso, T_CH, Capt.Vimes, yup liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
black sea, bulgaria, golden sands, plovdiv, sofia, tourism

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules