[Czechy, Słowacja] Porty lotnicze w Czechach i na Słowacji - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 19th, 2018, 03:40 PM   #61
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 17123

Quote:
Originally Posted by budowniczy S View Post
Lotnisko OSR pracuje nad pozyskaniem nowego połączenia hubowego.
Może LOT by się skusił? Ciekawe jaką kasę Czesi oferują. Gdyby wszedł LOT, to byłoby to też lotnisko dla południowej części woj. śląskiego (Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śl, Rybnik, Żory, Cieszyn)

budowniczy S, maziizam liked this post
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 19th, 2018, 03:41 PM   #62
budowniczy S
Registered User

budowniczy S's Avatar

Likes (Received): 15096

Myślę że kierunek dla LOTu godny rozpatrzenia, na początek z jedną rotacją na nocowanie. Korzystał bym
Bo obecnie OSR została z 2 kierunkami FR tylko: Mediolanem (2 loty w tygodniu) i Londynem (3-4 loty) + chartery wakacyjne.

geogregor liked this post
budowniczy S no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2018, 06:32 PM   #63
maziizam
Registered User

Likes (Received): 171

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
Może LOT by się skusił? Ciekawe jaką kasę Czesi oferują. Gdyby wszedł LOT, to byłoby to też lotnisko dla południowej części woj. śląskiego (Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śl, Rybnik, Żory, Cieszyn)
Ja o tym już kiedyś wspominałem dodatkowo dla powiatu Głubczyckiego, ale wszyscy się wyśmiewali. Dodatkowo jakby pociągi kursowały z Rybnika, Wodzisławia itd to jeszcze ciekawsze rozwiązanie.
maziizam no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 20th, 2018, 12:18 PM   #64
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 40067

Quote:
Originally Posted by budowniczy S View Post

Myślę że kierunek dla LOTu godny rozpatrzenia, na początek z jedną rotacją na nocowanie. Korzystał bym
Bo obecnie OSR została z 2 kierunkami FR tylko: Mediolanem (2 loty w tygodniu) i Londynem (3-4 loty) + chartery wakacyjne.
Ja bym chcial Londyn 7x w tygodniu. Zawsze to jakas alternatywa dla Pyrzowic. Akurat na swieta dni mi spasowaly wiec ponownie odwiedze OSR
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2018, 02:39 PM   #65
Erkaesowiec
Registered User

Erkaesowiec's Avatar

Likes (Received): 1518

Kasowanych jest nawet więcej połączeń.

Quote:
Originally Posted by pasazer.com
Czech Airlines kończy loty z Pragi do Bratysławy

Czech Airlines przestanie latać między Pragą i Bratysławą oraz Bratysławą i Koszycami - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Ostatnie loty odbędą się 11 stycznia 2019 r.

Informacja o zawieszeniu lotów została potwierdzona przez Czech Airlines oraz port lotniczy w Bratysławie - informuje portal hnonline.sk. Rejsy na tych trasach były wykonywane trzy razy w tygodniu. Przewoźnik nie uzasadnił powodu zamknięcia tras.

Tym samym Koszyce zostaną bez żadnego połączenia lotniczego ze stolicą Słowacji. Lotnisko zachowa jednak trasę do Pragi, również obsługiwaną przez Czech Airlines.
https://www.pasazer.com/news/40291/c...ratyslawy.html

LOT niech wykorzystuje kolejną nadarzającą się okazję
Erkaesowiec no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2018, 09:08 AM   #66
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

To kilka ujec z OSR:

DSC02354
by Geogregor*, on Flickr

DSC02358
by Geogregor*, on Flickr

DSC02362
by Geogregor*, on Flickr

DSC02363
by Geogregor*, on Flickr

DSC02365
by Geogregor*, on Flickr

Mozna przejsc pod dachem do nowego przystanku kolejowego:

DSC02352
by Geogregor*, on Flickr

DSC02351
by Geogregor*, on Flickr

DSC02348
by Geogregor*, on Flickr
Old December 28th, 2018, 09:15 AM   #67
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Tak wyglada przystanek i dojscie do niego sprzed treminala:

DSC02337
by Geogregor*, on Flickr

DSC02338
by Geogregor*, on Flickr

DSC02340
by Geogregor*, on Flickr

DSC02342
by Geogregor*, on Flickr

DSC02344
by Geogregor*, on Flickr

DSC02346
by Geogregor*, on Flickr

DSC02347
by Geogregor*, on Flickr

DSC02371
by Geogregor*, on Flickr

DSC02370
by Geogregor*, on Flickr

Tego dnia wylot do Stanstead byl chyba jedynym polaczeniem na lotnisku. Jego rozmiar jest zupelnie niewspolmierny do liczby polaczen. Ale wolnoclowy byl otwarty i calkiem dobrze zaopatrzony. Tutaj wyraznie na plus

Zwlaszcza jak porownyma z lotniskiem w Dinard we Francji ktore obsluguje podobna liczbe polaczen i gdzie jedyne co mozna bylo kupic to piwo z jednej lodowki i jakies batoniki

Tak jak wspominalem kibicuje temu lotnisku bo dla mnie to swietna alterntywa dla Katowic.
Old December 28th, 2018, 12:33 PM   #68
witu102
Registered User

witu102's Avatar

Likes (Received): 2455

Quote:
Originally Posted by geogregor View Post
Tego dnia wylot do Stanstead byl chyba jedynym polaczeniem na lotnisku. Jego rozmiar jest zupelnie niewspolmierny do liczby polaczen. Ale wolnoclowy byl otwarty i calkiem dobrze zaopatrzony. Tutaj wyraznie na plus

Zwlaszcza jak porownyma z lotniskiem w Dinard we Francji ktore obsluguje podobna liczbe polaczen i gdzie jedyne co mozna bylo kupic to piwo z jednej lodowki i jakies batoniki

Tak jak wspominalem kibicuje temu lotnisku bo dla mnie to swietna alterntywa dla Katowic.
Ale alternatywa pod jakim względem, bo to trochę jakby ktoś kibicował LCJ jako świetnej alternatywie dla WAW lub WMI...
witu102 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2018, 12:40 PM   #69
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Quote:
Originally Posted by witu102 View Post
Ale alternatywa pod jakim względem, bo to trochę jakby ktoś kibicował LCJ jako świetnej alternatywie dla WAW lub WMI...

Po co ten mlotek? Moze zle sie wyrazilem. Alternatywa dla mnie jako pasazera, moge wybrac Katowice albo Ostrawe do ktorej mam blizej. Np tym razem na te same dni lot do Ostrawy byl o £60 tanszy niz do Katowic.

Specyfika regionow przygranicznych jest (byla) mozliwosc bliskiego polozenia dwoch lotnisk bo pracuja one w dwoch jakby "ekosystemach". Mieszkancy takich regionow tylko na tym zyskuja.

Tak wiec bede trzymal kciuki za Ostrawe chociaz obecnie im nie idzie rozwijanie polaczen (mowiac delikatnie )

Sorry, uprzedze, dojazd do Krakowa jest dla mnie upierdliwy
Old December 28th, 2018, 03:14 PM   #70
Hans_hindenburg
Registered User

Likes (Received): 290

Quote:
Originally Posted by geogregor View Post
Moze zle sie wyrazilem. Alternatywa dla mnie jako pasazera, moge wybrac Katowice albo Ostrawe do ktorej mam blizej. Np tym razem na te same dni lot do Ostrawy byl o £60 tanszy niz do Katowic.
Od kilku lat w mojej rodzinie też są ważne bilety z Londynu do nas.
Śledzę ceny na bieżąco i faktycznie na Święta czasami bywa taniej do Ostrawy niż do Katowic, ale nie jest to regułą, natomiast niemal cała resztę roku taniej jest do KTW, nie mówiąc już że są zazwyczaj 4 loty dziennie (bezpośrednie) i wariancje z przesiadką LOT i Lufa.
5 ostatnich przylotów na Boże Narodzenie to oprócz LOT - przez Wawę i Lufy przez Frankfurt, WizzAir przez Bergamo (poważnie i był to najtańszy wariant ze wszystkich) to właśnie czeskie i słowackie porty, raz był RyanAir do Ostrawy, a raz WizzAir do Popradu.
Hans_hindenburg no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 01:04 PM   #71
janobrrs
Registered User

Likes (Received): 259

Upadłość BMI Regional właśnie zostawiła kolejny spory Czeski port bez połączenia Hub'owego - Brno

BMI Regional latało tam z Code Share Lufthansy, i było jedynym połączeniem "legacy / biznesowym" - A w Brnie jest akurat bardzo dużo biznesu - Też miałem kiedyś okazje lecieć tym samolotem.

Kolejna okazja żeby LOT zainteresował się, szczególnie że okazji w CZ jest coraz więcej - Dwa DASH'e latające WAW-OSR i WAW-BRQ w połączeniu z 5 dziennymi ratacjami do PRG, mogłby by już całkiem powaważnie zamieszać na Czeskim Rynku.

mateusz.el, maziizam liked this post
janobrrs no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 07:41 PM   #72
eu01
Registered User

Likes (Received): 496

Quote:
Originally Posted by janobrrs View Post
Brno
Kolejna okazja żeby LOT zainteresował się, szczególnie że okazji w CZ jest coraz więcej
Tak, tyle że Brno ma podobny problem jak Szczecin czy Poznań z Berlinem, bliskość Wiednia.

PS. Przymiotniki małą, proszę!
Old February 17th, 2019, 07:47 PM   #73
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 17123

Quote:
Originally Posted by eu01 View Post
Tak, tyle że Brno ma podobny problem jak Szczecin czy Poznań z Berlinem, bliskość Wiednia\.
Tak, ale zarówno Poznań jest w stanie wypełnić samoloty LOTu do Warszawy, jak i Lufthansy do FRA i MUC podobnie Szczecin LOT do Warszawy.

Brno ma 400.000 mieszkańców, jest drugim największym miastem w Czechach. Region Południowomorawski liczy sobie 1,1mln mieszkańców i jest jednym z najbogatszych w kraju.
Odległość z Brna do lotniska w Wiedniu to 150 km i 2h jazdy

ilidan liked this post
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 10:13 PM   #74
maziizam
Registered User

Likes (Received): 171

Ostrawa również ma prawie 293,5 tys ludzi a region kraj Śląsko-morawski 1,2 miliona tylko trzeba dodać że miałby jeszcze z Polski zasilenie powiat Głubczycki, Subregion Zachodni i Śląsk Cieszyński, a nawet ze Słowacji z kraju Żylińskiego.
Także jest rynek dla Lotu niech go nie zmarnuje.

mateusz.el liked this post
maziizam no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 10:33 PM   #75
Leming Lubelski
niemiły nieeuropejczyk

Likes (Received): 13915

Quote:
Kolejna okazja żeby LOT zainteresował się, szczególnie że okazji w CZ jest coraz więcej - Dwa DASH'e latające WAW-OSR i WAW-BRQ w połączeniu z 5 dziennymi ratacjami do PRG, mogłby by już całkiem powaważnie zamieszać na Czeskim Rynku.
To LOT nie ma przypadkiem wszystkich Dashy czy E170 (podobna wielkość) mocno zajętych? Są ludzie i sloty na WAW, żeby to obsłużyć?
Idea 100 lat planowania jest dla Polski tym, czym Moc dla uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Istnieje jednakże zasadnicza różnica - 100 lat planowania ma wyłącznie jasną stronę. Albowiem jest to po prostu Odwieczna Mądrość Ludu Polskiego, niepojęta dla umysłów skrępowanych wiedzą naukową oraz jakimikolwiek kanonami estetyki.

POLAND STRONK! POLAND POWERFOOL! POLAND CANNOT INTO NORMAL!
Leming Lubelski no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 11:48 PM   #76
janobrrs
Registered User

Quote:
Originally Posted by Leming Lubelski View Post
To LOT nie ma przypadkiem wszystkich Dashy czy E170 (podobna wielkość) mocno zajętych? Są ludzie i sloty na WAW, żeby to obsłużyć?
Marzę o dniu kiedy Dash'e poszły by na "nowe" rynki jak Ostrava czy Brno, a na krajówki Lot wziąłby A220
Old February 18th, 2019, 12:34 AM   #77
raffff
Registered User

Likes (Received): 394

Nie wyobrażam sobie, żeby Brno pozostało bez połączenia do hubu, to jest naprawdę bardzo prężnie rozwijające się miasto. Jestem ciekawy jak sobie bmi radził, ale jestem przekonany że dużo lepiej niż w Lublinie.

Leming Lubelski liked this post
raffff no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 01:01 AM   #78
Leming Lubelski
niemiły nieeuropejczyk

Likes (Received): 13915

Quote:
Marzę o dniu kiedy Dash'e poszły by na "nowe" rynki jak Ostrava czy Brno, a na krajówki Lot wziąłby A220
WAW-OSR to jest odległość krajówkowa, BRQ w sumie też

Quote:
Originally Posted by raffff View Post
Nie wyobrażam sobie, żeby Brno pozostało bez połączenia do hubu, to jest naprawdę bardzo prężnie rozwijające się miasto. Jestem ciekawy jak sobie bmi radził, ale jestem przekonany że dużo lepiej niż w Lublinie.
Lepiej w tym sensie, że mieli chyba 2 rotacje w niektóre dni. Ale bmi jako całość? Cytuję za https://www.flybmi.com/
Quote:
The airline carried 522,000 passengers on 29,000 flights in 2018.
Pewnie coś zaokrąglili, ale wychodzi po 18 paxów na lot. Nawet jak te ich małe samolociki to nie powala.
Idea 100 lat planowania jest dla Polski tym, czym Moc dla uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Istnieje jednakże zasadnicza różnica - 100 lat planowania ma wyłącznie jasną stronę. Albowiem jest to po prostu Odwieczna Mądrość Ludu Polskiego, niepojęta dla umysłów skrępowanych wiedzą naukową oraz jakimikolwiek kanonami estetyki.

POLAND STRONK! POLAND POWERFOOL! POLAND CANNOT INTO NORMAL!
Leming Lubelski no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 06:00 AM   #79
janobrrs
Registered User

Jak w kwietniu leciałem z MUC do BRQ, to samolot był pełny - Co prawda ten ich śmigłowy kurnik (ATR?) ale zawsze.

Dodatkowo wydaje mi się że prawdziwy przewożnik Legacy jak LH czy Lot zawsze będzie miał lepsze obłożenie ze względów Marketingowych, ludzie (szczególnie nie latających jakoś mega dużo) zawsze będą inaczej rozpatrywać możliwości dużego przewoźnika niż jakiegoś BMI

Czifo liked this post
Old February 18th, 2019, 09:24 AM   #80
ilidan
Registered User

Likes (Received): 1587

Jakie w ogóle może być uzasadnienie faktu, że do tej pory nie ma połączeń dowozowych z Ostrawy i Brna. Ktoś może to wyjaśnić? Jakie czynniki mogą przemawiać za tym, że bardziej opłaca się dowozić pasażerów np. z Zaporoża, skąd jest znacznie dalej? O sile nabywczej mieszkańców nie wspominając.
Advertisement

Reply

Tags
czechy, słowacja

Thread Tools

Posting Rules