[Krosno] Lotnisko regionalne - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 22nd, 2015, 02:04 PM   #81
Siarkax
Registered User

Likes (Received): 223

Mig 21

bl0ndas liked this post
Siarkax está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 16th, 2015, 09:52 PM   #82
A&G
Registered User

Likes (Received): 555

Jakieś nowe news'y, fotki o postępie prac na naszym lotnisku? Czyżby naprawdę jeszcze nic się tam nie działo po "oficjalnym" rozpoczęciu wiosennego sezonu robót?

Mieli wycinać drzewka pod pas startowy. Wszędzie w mieście panuje dzikie szaleństwo wycinki - nie wierzę więc, że na lotnisku nic się nie dzieje.
A&G no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2015, 03:37 PM   #83
bl0ndas
Registered User

bl0ndas's Avatar

Likes (Received): 684

Odlotowa Polska Wschodnia - Krosno 2013 r.

Ciekawe czy dalej tak będą promować w TV krośnieńskie lotnisko i tereny inwestycyjne.

Krosno Inwestycje
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=475737
Krosno Panoramy
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=565256
Krosno Lotnisko
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=436868
bl0ndas no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 28th, 2015, 10:32 PM   #84
A&G
Registered User

Chcąc, nie chcąc sam się dzisiaj pofatygowałem na wycieczkę, aby zobaczyć, czy coś robią na lotnisku, choćby wycinają drzewa.

Od strony ul. Słonecznej wyglądało to tak, jakby coś wycięli, ale podjeżdżając od ul. St. Batorego już nie miałem takiego wrażenia. Gdyby nie deszcz, przeszedłbym się wzdłuż ogrodzenia i ocenił obiektywnie. Poczekam na lepszą pogodę i to zrobię, ale póki co dalej nie jestem w stanie swierdzić, czy coś robią, czy nadal jeszcze nic nie jest ruszone.
Old March 30th, 2015, 11:14 AM   #85
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 2134

Quote:
Originally Posted by A&G View Post
Chcąc, nie chcąc sam się dzisiaj pofatygowałem na wycieczkę, aby zobaczyć, czy coś robią na lotnisku, choćby wycinają drzewa.

Od strony ul. Słonecznej wyglądało to tak, jakby coś wycięli, ale podjeżdżając od ul. St. Batorego już nie miałem takiego wrażenia. Gdyby nie deszcz, przeszedłbym się wzdłuż ogrodzenia i ocenił obiektywnie. Poczekam na lepszą pogodę i to zrobię, ale póki co dalej nie jestem w stanie swierdzić, czy coś robią, czy nadal jeszcze nic nie jest ruszone.
Nie było przetargu na pas startowy więc nie ma powodu, żeby miało się coś dziać.

Na terenie całego miasta w marcu była za to prowadzona duża akcja wycinki drzew. Tak więc coś tam mogli powycinać, ale nie jest to związane bezpośrednio z pracami budowlanymi.
Singaya está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 30th, 2015, 11:41 PM   #86
A&G
Registered User

No i byłem zaliczyć rundkę dookoła lotniska w niedzielę. I niestety muszę stwierdzić, że nic (poza pasącym się jelonkiem) nie widziałem, co miałoby związek z jakimkolwiek ruchem ogrodniczo-budowlanym. Widok od ul. Słonecznej, to tylko "złudzenie apteczne".

Suma sumarum - nic się tam nie dzieje.
Old April 22nd, 2015, 10:59 PM   #87
A&G
Registered User

Jednak nie tak, że na lotnisku kompletnie nic się nie dzieje.

Sorki za jakość, ale "łapałem" go na chybcika.

Panie Prezydencie, proszę podgonić budowę pasa, bo są chętni do lądowania u nas i może im nie wystarczyć trawa.

Singaya, Hipolit, BARIZEH liked this post
Old May 30th, 2015, 10:55 PM   #88
A&G
Registered User

Czy naprawdę póki co inwestycje na naszym lotnisku stanęły w 2014 roku, a jedynym ich widocznym znakiem jest nowa wieża kontroli lotów?

Old June 7th, 2015, 11:29 PM   #89
A&G
Registered User

Wreszcie coś drgnęło ! ! !

https://www.skyscrapercity.com/showth...75737&page=380
Old June 19th, 2015, 09:33 PM   #90
A&G
Registered User

Na lotnisku ponownie miało miejsce "wielkie" wydarzenie. Powinienem wkleić zdjęcie a'la trzy posty wyżej, ale tym razem nic o tym nie wiedziałem, nie mówiąc już o aparacie pod ręką.

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=8581
Old June 24th, 2015, 04:30 PM   #91
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Likes (Received): 68559

Quote:
Mieszkańcy Krosna i kilku sąsiednich powiatów nie powinni być zdziwieni, jeśli nagle w ich sąsiedztwie wyląduje śmigłowiec i wyskoczą z niego żołnierze albo zjadą na linach z dużej wysokości. To element ćwiczeń, w których biorą udział polscy komandosi oraz żołnierze sił specjalnych z wojsk sojuszniczych

Ćwiczenia odbywają się w ramach międzynarodowych manewrów organizowanych w różnych miejscach w kraju. W Krośnie będą realizowane ćwiczenia w terenach zurbanizowanych. - Nie mają one ścisłego scenariusza, mogą być w trakcie modyfikowane. Generalne założenie jest takie, że to co żołnierze ćwiczyli na poligonach będą ćwiczyć w warunkach cywilnych. W założeniach do ćwiczeń mogą być wykorzystane doświadczenia jednostek uczestniczących w działaniach w Afganistanie - mówi Jarosław Rybak, reprezentujący Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińca.

Może się zdarzyć tak jak Rybak opisał w jednej ze swoich publikacji: "Jeśli o takich ćwiczeniach usłyszymy, to najprawdopodobniej nie z oficjalnych komunikatów. Źródłem będą doniesienia mediów np. o "tajemniczych lądowaniach śmigłowca w nocy" czy "dziwnej interwencji funkcjonariuszy, której policja nie chce potwierdzić.""

Komandosi z Lublińca przylecieli do Krosna w poniedziałek po południu. Wieczorem dołączyli do nich żołnierze amerykańscy, którzy przylecieli na pokładzie samolotu Bell-Boeing V-22 Osprey. To samolot wielozadaniowy, pionowego startu. W kwietniu pojawił się na lotnisku w Krośnie, sprawdzając warunki. Osprey w ćwiczeniach nie uczestniczy, do dyspozycji komandosów są dwa śmigłowce Mi-17 należące do polskiej armii.

Żołnierze zostali zakwaterowani na lotnisku, mieszkają w typowych polowych warunkach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że grupa amerykańskich wojskowych zamieszkała w jednym z krośnieńskich hoteli. - W czasie takich ćwiczeń obecni są obserwatorzy, rozjemcy. Oni nie muszą mieszkać w warunkach polowych - mówi Rybak, ale nie chce potwierdzić informacji o Amerykanach w hotelu.

Żołnierze mają przebywać na krośnieńskim lotnisku do piątku.

Źródło.

A&G liked this post
Hipolit está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 5th, 2015, 09:47 PM   #92
A&G
Registered User

I po euforii:

https://www.skyscrapercity.com/showth...75737&page=397

News na tej podstronie napisany przez @KrosnoEPKR:

"Tymczasem przetarg na lotnisko znów przesunięty... kolejny termin - 31 sierpnia."
Old August 6th, 2015, 08:16 AM   #93
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Spokojnie. To nie wyścigi

Ważne żeby rozstrzygnęli ten przetarg. A czy to będzie miesiąc później to nie problem.

Biorąc pod uwagę ilość robót drogowych w Krośnie to prace przy lotnisko i tak pewnie byłyby prowadzone w przyszłym roku.
Old August 6th, 2015, 11:54 PM   #94
A&G
Registered User

Ja wiem, ale patrząc na to jak na przestrzeni kilku lat lotnisko było spychane wiecznie na plan dalszy, boję się, że i tym razem zostanie to odsunięte na bliżej nieokreślony termin. Bo pieniądze, bo Unia, bo droga G itd, itd.
Old September 2nd, 2015, 05:01 PM   #95
A&G
Registered User

Przetarg na lotnisko wreszcie (na szczęście, ale nie do końca takie szczęście) rozstrzygnięty. Nie chcę uchodzić za wiecznego marudera, ale właśnie dzieje się to, o czym pisałem wcześniej. Budowa, przebudowa, czy rozbudowa naszego lotniska, jak zwał, tak zwał, ale zostało to ponownie okrojone. Ponownie lotnisko zostało, trochę, bo trochę, ale zepchnięte na plan dalszy (bo pieniądze, bo EU nie dała itd). Z ambitnego planu, jak przestawił to w wątku o inwestycjach w Krośnie @krosnoEPKR, zostało może pół.

Fajnie, że coś już zrobią, ale żeby nie było, że na drugą połowę będziemy musieli czekać kolejne długie lata. Bo wiecie, jak to jest - na razie, a to co "na razie", jest na lata. Prowizorki trwają najdłużej.
Old October 12th, 2015, 10:02 PM   #96
A&G
Registered User

Nie chcę mówić "a nie mówiłem", ale popatrzcie, przetarg niby rozstrzygnięty, ale nie rozstrzygnięty. Na lotnisku nic się nie dzieje. Kolejny rok w plecy (zima idzie). A w 2016 roku air show ponoć w Krośnie. Gdzie? Na trawie? Fajnie będziemy wyglądać w zestawieniu z tegorocznym piknikiem na lotnisku w Mielcu. Potencjalni inwestorzy będą zachwyceni.
Old October 14th, 2015, 11:46 AM   #97
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

To, że na BIP nie ma rozstrzygnięcia przetargu nie musi automatycznie oznaczać że przetargu nie rozstrzygnięto. Być może po prostu jeszcze nie wprowadzono takiej informacji.

Jeżeli ogłoszono przetarg, najlepszą ofertę złożyła sprawdzona firma. W prognozach finansowych są przewidziane pieniądze na budowę lotniska to jest bardzo dobrze.

A reszta to czas w którym kilka miesięcy poślizgu nie ma żadnego znaczenia.

Zresztą myślę, że jeżeli prace rozpoczną się na wiosnę 2016 to na Air Show wszystko może być zakończone. Prace ziemne zrobiono w poprzednim etapie. Teraz zostało na prawdę niewiele do końca. Prace być może dość kosztowne ale niekoniecznie zajmujące dużo czasu. A nawet jakby nie zdążyli na Air Show to przecież lotnisko jest budowane dla rozwoju miasta a nie na jedną imprezę. Tak samo jak autostrady nie były budowane na Euro2012.
Old October 14th, 2015, 09:14 PM   #98
A&G
Registered User

"To, że na BIP nie ma rozstrzygnięcia przetargu nie musi automatycznie oznaczać że przetargu nie rozstrzygnięto. Być może po prostu jeszcze nie wprowadzono takiej informacji."

Jednak nie rozstrzygnięto go "do końca":

Dziękujemy za okazane zainteresowanie sprawą rozbudowy i modernizacji naszego lotniska. 31 sierpnia nastąpiło otwarcie przetargu na "Utworzenie Ponadregionalnego Centrum Szkolenia Lotniczego w oparciu o zmodernizowaną infrastrukturę lotniska w Krośnie – wykonanie robót budowlanych (etap II)", który po sprawdzeniu formalnym wyłoni wykonawcę pasa startowego oraz pozostałej infrastruktury lotniskowej w tym oświetlenie, drogi kołowania oraz płyty postojowe. Jak tylko zostaną zakończone sprawy formalne i nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą zamieścimy taką informację na naszych stronach internetowych.

"A nawet jakby nie zdążyli na Air Show to przecież lotnisko jest budowane dla rozwoju miasta a nie na jedną imprezę."

Ja wiem, ale taka impreza (goście, których zapewne jeszcze nigdy nie było na naszym krośnieńskim lotnisku, może przy okazji jacyś potencjalni inwestorzy, TVP) to jednak dodatkowa promocja, którą można lepiej lub gorzej wykorzystać. A ja chciałbym jednak, aby wykorzystano ją jak najlepiej (błoto, rozgrzebana płyta lotniska itd, to chyba nie jest "najlepiej" ).
Old October 15th, 2015, 03:39 PM   #99
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Mówisz masz

Quote:
Ogłoszenie o wyborze oferty w postępowaniu pn. „Utworzenie Ponadregionalnego Centrum Szkolenia Lotniczego w oparciu o zmodernizowaną infrastrukturę lotniska w Krośnie” – wykonanie robót budowlanych (etap II) wraz z ich finansowaniem na zasadach faktoringu
http://www.bip.umkrosno.pl/?c=mdTres...resc-184-13626
Old October 15th, 2015, 04:32 PM   #100
A&G
Registered User

I w to mi graj !!!
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags