LOT - Page 770 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 8th, 2019, 10:06 AM   #15381
Packie
Turbośmigło

Packie's Avatar

Likes (Received): 998

Quote:
Originally Posted by truhl View Post
Moim zdaniem także niektóre miasta Rosji są potencjałem, ale nie wiem czy umowa dwustronna pozwoli i trudna sytuacja polityczna z Donieckiem. Obecnie LOT lata do Moskwy, Leningradu i Kalingradu.
Moje typy to Sochi, Rostow nad Donem, Ufa, Kazań, Samara.
Jeżeli chodzi o potencjał w Rosji to oprócz Kaliningradu z oczywistych względów, Moskwy i Petersburga z powodów biznesowych i kulturowych myślę, że najlepszym następnym krokiem byłby położony już po azjatyckiej stronie Jekaterynburg, który jest bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym i przemysłowym. Miasto jest prawie tysiąc km bliżej Warszawy niż stolica Kazachstanu. Z bliższych możliwych kierunków to faktycznie wymienione przez kolegę lotnisko w Adleru obsługujące Soczi wydaje się być dobrym pomysłem, co do reszty to nie jestem przekonany czy potencjał byłby na tyle duży aby oferować częste loty.

mateusz.el liked this post
Packie no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 8th, 2019, 10:48 AM   #15382
wolodia
Registered User

Likes (Received): 165

Nie rozumiem dlaczego w czasach koniunktury i zysków LOT nie postanowił zainwestować w gruntowną przebudowę systemu informatycznego. Proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeśli się gdzieś mylę, ale jeszcze nie spotkałem się z poważną linią lotniczą gdzie rezerwacje nie są przypisane do konta. W LOT konto na stronie/w aplikacji jest użyteczne tylko do zapamiętywania danych na potrzeby rezerwacji. Podczas gdy Lufthansa widzi moje rezerwacje LOT-owskie dzięki numerowi FF i nawet umożliwia jakieś zarządzanie nimi, to LOT do każdej czynności wymaga pamiętania numeru rezerwacji. Użyteczność aplikacji na telefon jest niewielka - nie można się odprawić bez numeru rezerwacji, do kart pokładowych trzeba dodatkowych aplikacji, co nawet WizzAir ogarnął kilka lat temu.

Mogłem już na to narzekać wcześniej, ale dzisiaj spotkała mnie sytuacja z opóźnieniem samolotu LOT wynikająca z opóźnień na poprzednich połączeń. Na lotnisku nie znano jeszcze opóźnienia, a możliwość szybkiego i łatwego sprawdzenia statusu lotów poprzedzających znacząco ułatwia życie. Nawet Google od pewnego czasu wyświetla powiadomienia typu "Twój lot jest opóźniony z powodu późnego przylotu LOXXX", co naprawdę nie jest niczym trudnym do zaimplementowania dla przewoźnika. W aplikacji Lufthansy da się przynajmniej łatwo wyszukać loty na podstawie lotnisk, bez szukania numerów lotów w Google.

Bardzo chciałbym chwalić LOT, ale na tym polu przegrywają z kretesem z konkurencją.

HS, gregpod, dkzg, mceurytos liked this post
wolodia no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 11:27 AM   #15383
HS
I am the passenger

Likes (Received): 7204

Mam bardzo podobne odczucia. Zarządzanie rezerwacją w aplikacji czy na stronie LOT-u jest bardzo chaotyczne i niespecjalnie jasne. Lufthansa ma wg mnie świetną stronę, aplikację nieco gorszą (dość długo się niektóre rzeczy ładują). Najlepszy jest wg mnie paradoksalnie Ryanair.

epigon liked this post
HS no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 11:44 AM   #15384
Lw25
Registered User

Likes (Received): 1753

Quote:
Originally Posted by Kelo92 View Post
Rysiek i Landryna mają obstawioną każdą pipidówę na Ukrainie z Krakowa. Nie ma co się tam pchać, UIA redukuje oferowane kierunki jak leci i się ogólnie zwija. Nie byłoby się gdzie przesiadać już na lotnisku Boryspol (kasują Bangkok i Pekin). Jeśli coś na wschód od LOT to Moskwa/Mińsk/Petersburg te trasy są wyczekiwane przez pasażerów. Oczywiście w przypadku Moskwy to preferowane pod ruch p2p DME/VNO albo SVO ale w godzinach uniemożliwiających przesiadki od Aeroflotu, żeby nie dowozić przesiadkowiczów do konkurencji
Bardziej myślałem o trochę wrogim przejęciu. No i Ryan i Wizz nie feedują LOTu
Lw25 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 11:46 AM   #15385
tsm_szn
Registered User

Likes (Received): 37

Coś się zmieniło w apce LH? Ja dopóki nie mam karty pokładowej to zawsze żeby coś sprawdzić muszę podawać w kółko numer rezerwacji. Tak samo np w Austrianie
tsm_szn no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 11:49 AM   #15386
wolodia
Registered User

Likes (Received): 165

Wszystkie rezerwacje da się podejrzeć poprzez "Moje rezerwacje" i tam jest cały szereg opcji modyfikacji, podejrzenia bądź odprawy.
wolodia no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 01:01 PM   #15387
Vermont
BANNED

Likes (Received): 568

Aplikacja LH jest swietna, LO jest w tej kwestii dramatycznie slaby. Mam wrazenie ze dzial IT nie nadaza za imponujacym wzrostem naszej linii.
Vermont no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 01:19 PM   #15388
Romanek
Registered User

Likes (Received): 184

Ostatnio Appka LOTowska nawet odprawić mi się nie pozwoliła. Musiałem szukać komputera...
Bardzo kiepska względem konkurencji (zarówno normalnych linii jak i niskokosztowych). Przynajmniej w przypadku iPhone'a.
Romanek no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 07:43 PM   #15389
majkel_13
Registered User

Likes (Received): 234

https://twitter.com/p_zuchowski/stat...565242881?s=20

Czyli jednak LOT (i inni) sponsorował wizy dla pracowników, tylko po to aby polecieli tam i z powrotem, dla zmniejszenia procentu odmów przy wniosku.
majkel_13 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 08:18 PM   #15390
Estymator
Registered User

Likes (Received): 6120

Czy to nie podchodzi pod działanie na szkodę spółki?
Old November 8th, 2019, 08:57 PM   #15391
sextra
Registered User

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by Estymator View Post
Jeżeli ruch do USA po 11.11 wzrośnie, to nie.
sextra no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 09:43 PM   #15392
MSQ
łódź cannot into airport

MSQ's Avatar

Likes (Received): 3610

Quote:
Originally Posted by majkel_13 View Post

Czyli jednak LOT (i inni) sponsorował wizy dla pracowników, tylko po to aby polecieli tam i z powrotem, dla zmniejszenia procentu odmów przy wniosku.
LOT nie był jedyny, inne spółki skarbu państwa też w tym uczestniczyły.
Old November 8th, 2019, 10:01 PM   #15393
majkel_13
Registered User

Likes (Received): 234

Dlatego w nawiasie napisałem "i inni". Ale to podforum lotnicze, wątek o naszym narodowym przewoźniku, więc właśnie LOT wyróżniłem z nazwy.

Wojtek4244, WuMike liked this post
majkel_13 no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2019, 03:58 PM   #15394
cienislaw
Registered User

Likes (Received): 342

Wizy do USA. LOT poprawiał statystyki, wysyłając swoich pracowników do Stanów
Quote:
- LOT był jednym z pomysłodawców i koordynatorem całej tej akcji - mówi prezes linii lotniczych i przyznaje, że zarówno LOT, jak i wiele innych firm wysłało swoich pracowników do USA, aby poprawić statystyki niezbędne do wprowadzenia ruchu bezwizowego.
Jednym z warunków wprowadzenia ruchu bezwizowego między Stanami Zjednoczonymi a Polską było obniżenie odsetka odmów wydania wizy poniżej 3 proc.

Udało się. Od 11 listopada Polacy będą mogli latać do USA bez wiz. Jak mówi w rozmowie z RMF FM prezes PLL LOT Rafał Milczarski, to zasługa masowego wysyłania pracowników dużych firm do Stanów Zjednoczonych.

- Nie ukrywam, że Polska Grupa Lotnicza, PPL, polskie banki i różne amerykańskie firmy po prostu wysyłały swoich pracowników, płacąc za to, żeby wizy uzyskać - mówi Milczarski. - Jest to wielka zasługa nas wszystkich i wszystkim serdecznie gratuluję. Oczywiście LOT był jednym z pomysłodawców i koordynatorów całej akcji.

W ramach walki o obniżenie statystyk odmów wizowych LOT prowadził też kampanię "Bez wiz do USA", w ramach której organizowano m.in. konkursy, w których nagrodami były bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych.

W ramach kampanii LOT zachęcał też własnych pracowników do ubiegania się o wizę.

- W związku z planami dalszego rozwoju tego rynku LOT zdecydował o oddelegowaniu wszystkich chętnych pracowników i współpracowników, którzy nie posiadają jeszcze amerykańskiej wizy służbowej (B1), do jej uzyskania. Wprowadzona została jednocześnie zasada, zgodnie z którą każdy nowy pracownik i współpracownik LOT-u rozpoczynający karierę w LOT - do momentu zniesienia obowiązku posiadania wiz przez obywateli Polski - będzie mógł o taką wizę wystąpić - mówił Adrian Kubicki, były już rzecznik LOT, w sierpniu 2018 roku.

"Dzięki Państwa zaangażowaniu obniżyliśmy odsetek odmów w procesie wizowym z 5,9 w 2017 r. do 2,8 w 2019 r. Bardzo dziękujemy!" - czytamy w piśmie podsumowującym kampanię.

Zapytaliśmy biuro prasowe PLL LOT, ilu pracowników wysłano do USA w ramach akcji obniżania statystyk i ile wydano na wizy dla nich. Na odpowiedź czekamy.

Bez wizy do Stanów będzie można pojechać na maksymalnie 90 dni. Taka możliwość ma dotyczyć wyjazdów turystycznych i biznesowych.

Co ważne, przystąpienie do Visa Waiver Program nie oznacza jednak, że każdy Polak na pewno wjedzie na terytorium USA. Każdorazowo decyzję podejmie oficer służby imigracyjnej USA na lotnisku lub w porcie podczas kontroli paszportów.

Co więcej, o podróży do USA będą mogli zapomnieć Polacy, którzy podróżowali do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu po 1 marca 2011 roku.
cienislaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2019, 07:06 PM   #15395
ViaBaltic1
Registered User

Likes (Received): 1875

Kilka lądowań na Chopina. Także A340 Air Belgium z Chicago.

truhl, Lucky Luke, Kleszczu, STYRO liked this post
ViaBaltic1 no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2019, 09:31 PM   #15396
Cronwood
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Estymator View Post
Przecież każda firma może gratyfikować swoich pracowników tak, jak chce (medicovery, karnety na siłownię, talony do Auchana, wizy do USA, dofinansowania na wczasy, itp).

truhl liked this post
Cronwood no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2019, 09:38 PM   #15397
Cronwood
Registered User

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
Baku jest do wzięcia. [...] Kraj i miasto są strasznie skomunikowane z Europą (Lufthansa jako międzylądowanie z Turkmenistanu, UIA, Belavia, Aeroflot i Air Baltic 2x/tydz w sezonie letnim).
I W6 pięć razy w tygodniu (BUD).
Old November 12th, 2019, 12:29 AM   #15398
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 19453

Quote:
Originally Posted by Cronwood View Post
I W6 pięć razy w tygodniu (BUD).
To raczej oferta jedynie dla podróżników. I nie 5x/tydz, a 2x.
Jedyna dobrą ofertę do tego miasta i kraju ma właściwie Turkish z przesiadkami w Stambule (zapomniałem wspomnieć o tym najsilniejszym graczu). Wspomniane wcześniej UIA, Belavia, Air Baltic i Lufthansa mają bardzo ograniczone oferowanie. Można jeszcze wziąć pod uwagę Aeroflot.
Myślę, że Baku i tak jest kwestią czasu dla LOTu. Nie powinno być większego problemu posłać tam Embraera czy nawet 737 w godzinach nocnych.

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] [Europa]
[Trójmiasto] [Kaszuby] [Armenia] [Ukraina]
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2019, 11:04 AM   #15399
Cronwood
Registered User

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
To raczej oferta jedynie dla podróżników. I nie 5x/tydz, a 2x.
Masz rację, źle zinterpretowałem rozkład na stronie Wizz'a: 5x nie lata, 2x lata.

PS. Do Baku dotarłem ostatnio LH - najbardziej mnie zdumiała liczba pasażerów, którzy zostali na pokładzie (samolot leciał dalej do Aszchabadu).
Old November 13th, 2019, 04:56 PM   #15400
simek
Registered User

Likes (Received): 262

Quote:
Originally Posted by majkel_13 View Post

Po co to "jednak"? Przecież to informacja znana od dawna, nikt jej nie dementował. Jak dla mnie w porządku, a do tego naprawdę można powiedzieć, że to "PiS załatwił".

Marek_101, truhl liked this post
simek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lot, lotnictwo

Thread Tools

Posting Rules