Львів майбутнього - ідеї та обговорення - Page 114 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Urban Ukraine > Будівництво та проекти / Construction Updates & Projects > Захід | West > Львів / Lviv

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 29th, 2016, 12:28 AM   #2261
Volpacchiotto
Registered User

Volpacchiotto's Avatar

Likes (Received): 11854

Quote:
Originally Posted by polygrafant View Post
Про ринки. Треба вміти правильно формувати громадську думку. Міським чиновникам раджу читати "Титана" Т. Драйзера. Там якраз добре описано, як заради інтересів певних осіб бізнесмену Ф. Каупервуду в Чикаго не дали продовжити концесію (а реально, "віджали" бізнес в Чикаго, трамваї, до речі). Основну роль відіграли саме мешканці і преса.

Те, що піарщики міста, в тому числі і "промоутери" типу lpftv не змогли сформувати в містян стійке несприйняття "шанхаїв" типу Привокзального і Краківського чи "Добробуту"...

Дивуюся, чому це не робиться, при тому, що є ЗМІ, наближені до міської влади... Підказка: отруєння, пограбування, виявлення м`яса собак і котиків в ковбасі і т.п.

Ринки зникнуть самі собою, якщо нормально їх дискридитувати...
Ну критикувати lpftv за недостатню агітацію про ринків все ж смішно, зважаючи як міcька влада нянчилася із Санта-Барбарою

alex_lv, PavloSPB liked this post
Volpacchiotto no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 29th, 2016, 02:11 PM   #2262
polygrafant
Registered User

Likes (Received): 6927

Quote:
Originally Posted by Tushkan View Post
Розумію твою логіку, але не погоджуюся з нею. Боюся, що якби так само міркували 100+ років тому, то ніякі трамваї би в принципі не з'явилися, бо муніципалітет вирішував би лише найнагальніші проблеми - заготівлі сіна для коней, що возять міські диліжанси, та прибирання конячого посліду з вулиць. Поточними питаннями звісно потрібно займатися, але і планувати майбутній розвиток також.
Щодо тунелю, через який всі так розхвилювалися, повторю в 100600-й раз - мова не йде про його негайне будівництво, це перспектива десятиліть, як на мене. Йдеться лиш про те, щоби передбачити можливість його реалізації в майбутньому (якщо розрахунки покажуть, що він буде ефективний). Якщо по простому - ми можемо не мати грошей на купівлю телевізора, але якщо ми плануємо його купувати, то краще заздалегідь передбачити для нього розетку.
Можна провести паралель із залізничним тунелем під центром Ляйпцига. Вперше про його необхідність заговорили ще у 1860-х роках в часи розквіту міста, будувати почали у 1910-х, покинули через Першу світову, потім була Друга світова, потім НДР, і вже з другої спроби у 2000-х тунель таки побудували та запустили. Мабуть наївно думати, що всі ці 150 років в Німеччині не було більш нагальних проблем. Але завдяки тому, що весь цей час проект був на порядку денному, його вдалося реалізувати і тисячі людей щодня користуються ним, вважаючи його за належне.
Почну із того, що в силу своєї посади, хоббі, і т.д. і т.п. я спілкуюся із значно більшим колом людей, а ніж інші дописувачі форуму. Так уже склалося...

Тепер, як на мене, із чого потрібно почати:
1. Розробка трьох варіантів розвитку Львова: песимістичного, середнього та оптимістичного.
Із свого досвіду - та ситуація, яка є у Львові останні 25 років натякає, що найбільш реалістичним є сценарій песимістичний.
2. Кількість мешканців Львова, яка надається офіційною статистикою - це річ вельми умовна. За моїми спостереженнями у багатьох сім'ях один або кілька членів родини хоча і зареєстровані у Львова, але живуть і працюють за кордном. Ніхто статитистки по таким людям не веде.
3. Якщо суто по залізничному вокзалу - наразі я не бачу цілісної концепції розвитку пасажирського залізничного сполучення в Україні. Проте деякі тенденції можна прослідкувати:
а) деградація приміського залізничного сполучення. Ті ЕРи -2 і -9, а також Д1 та ДР1 уже вичерпали повністю свій ресурс. Нових складів Луганського виробництва, які закупили у середині 2000-х років дуже мало.
Якщо взяти тенденцію в Росії на РЖД, то там приміське сполучення дуже деградувало.
б) досі немає ніякого цілісного бачення міжнароджного залізничного пасажирського сполучення. Це не дає змоги робити якісь прогнози по пасажирському вокзалу "Львів".
Ситуація із пасажиропотоком ст. Львів може змінюватися як завгодно. Маленький приклад розклади по ст. Заліщики за 2006 і 2016 р.:

Ну як?
Щодо Львова, то, як на мене, найпростіший і найдешевший спосіб по-перше: зменшити потік людей в сторону залізничного вокзалу; по-друге: зробити посадку на поїзди "ближчою" до людських домівок є реконструкція станцій в межах міста - Скнилів, Сихів, Підзамче, 5-й парк та ін. і організація там зупинок потягів далекого прямування.
Чи є на це можливість? Є. Візьмемо ст. Дніпродзержинськ, де вокзал фактично в центрі міста (він новий, раніше там був вокзал на сучасній станції Баглій).
Як бачимо, трафік ПДС через цю станцію величезний, але там є лише 3 перони. І нічого, приймає. Так само можуть приймати і наші львівські станції.

Ну і останнє: є два міста в Україні - Львів і Вінниця.
Львів вклав великі кошти у інфраструктуру під Євро і далі вкладає. А на рухомий склад мало що дісталося. Тому громадський транспорт дуже поганий.
Вінниця навпаки вклала гроші скоріше в рухомий склад. І завдяки фактично тільки ГТ за рейтингом є одним із найкомфортніших місті в Україні.

Last edited by polygrafant; October 29th, 2016 at 02:39 PM.
polygrafant no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 02:25 PM   #2263
yorko
Registered User

yorko's Avatar

Likes (Received): 4413

Quote:
Почну із того, що в силу своєї посади, хоббі, і т.д. і т.п. я спілкуюся із значно більшим колом людей, а ніж інші дописувачі форуму. Так уже склалося...
В мене почав виникати комплекс меншовартості
Advertisement

Old October 29th, 2016, 03:05 PM   #2264
polygrafant
Registered User

Quote:
Originally Posted by dancer1976 View Post
Ви пробували створити ОСББ з 7квартир?

Ви "polygrafant" хто за посадою?? Хто є основним клієнтом для Вашого транспорту? Щось риторика Ваша шовіністична по відношенню до середнього класу.

Це раз

Багаті будуть якраз робити і реставрувати так, як їм заманеться. І НІХТО ім не указ - це два!

За житло якраз справно платять пенсіонери - це три.

І нарешті Ви самі де живете?
Я вважаю роздвоєнням особистості думати одне, а писати інше. Те, що я написав абсолютно не суперечить правилам ринкової економіки.
Як на мене, у багатокрвартирного будинку має бути один власник. Мешканці мають орендувати квартири у нього. Всі ці ОСББ і т.п. - це наслідки совка. Ні більше і ні менше.
Про "бідних" пенсіонерів, то мені відомі непоодинокі випадки, коли в квартирі прописаний пенсіонер, на цю квартиру оформлено субсидію і цей пенсіонер здає її за кругленьку суму іншим людям. Це справедливо? Я вважаю, що ні.
При нарахуванні субсидій я б вважав саму житлову площу капіталом. І відповідно від цього надавав її чи ні.

Два: про багатих. Оці всі дописи Данилюка про балкони і т.п. - це все правильно, але це є наслідок бідності. Так, багатий буде певні речі робити по своєму, але він фінансово здатний утримувати будинок на належному рівні, вкладати гроші у його відновлення, чого не можуть пенсіонери отримувачі субсидій.

Три: пенсіонери платять із врахуванням субсидій. Тобто 15% від свого доходу і не більше.

Четверте: мешкаю в приватному будинку. Самостійно його утримую і ремонтую. Нічого від міста і держави не вимагаю і прошу лише одного - не лізти в мої справи.

Ну і останнє: люди нарешті мають зрозуміти, що саме через соціальний популізм у нас така погана економічна ситуація. І цей популізм - іще більша перешкода для розвитку бізнесу, а ніж корупція у владі.
Наприклад, теж саме пенсійне законодаство стоїть на перешкоді виплаті високих "білих" зарплат.
Умовно краще через державний пенсійний фонд забезпечувати однаковий мінімум для усіх (однаковий пенсійний внесок підприємства для працівника без залежності від рівня з/п - розмір пенсії залежитиме тільки від стажу), а все решта пенсійне забезпечення віддати приватним пенсійним фондам із виплатами внесків самими працівниками. Хочеш великої пенсії - плати додатково, не хочеш - використовуй гроші як знаєш. Це буде чесно.

Так само і з субсидіями. Потрібно усвідомити, що житло - це капітал, який держава дала родинам. Цей капітал, при відсутності доходів, можна використати в т.ч. і для власного бізнесу. Зараз ціни на житло впали в доларовому еквіваленті, а у 2012-3 грошей із продажу 3-4 кімнатної квартири цілком вистачило б для початку невеликого аграрного бізнесу чи "зеленого туризму".

Моя думка така - потрібно викорінити всі рудименти "совка", які свято зберігаються в країні:
а) мораторій на продаж землі. Земля повинна стати капіталом і її мають мати право купувати іноземці. Інакше не буде інтенсивного розвитку сільського господарства. І не треба лякати людей "латифундіями" і т.п. - все це старі совкові погремушки;
б) роздержавлення освіти (а можливо, в перспективі, і медицини). Замість фінансування утримання вузів і шкіл, держава повинна оплачувати їх власникам навчання студентів і школярів в межах держамовлення, а ще краще - за результатами ЗНО абітур'єнт повинен отримувати на свій персональний рахунок певну суму грошей (відповідно до набраного балу), яку зможе витратити на навчання у приватному вишу.
Список можна продовжувати і далі...

Скажу одне - соціальний популізм - це бомба сповільненої дії. Рано чи пізно все завершиться катастрофою.

Volpacchiotto, vladyk liked this post
Old October 29th, 2016, 03:08 PM   #2265
polygrafant
Registered User

Quote:
Originally Posted by yorko View Post
В мене почав виникати комплекс меншовартості
Як не крути, Ігоре, так воно і є. В коло мого спілкування входять і журналісти, і представники тур-агенцій, і працівники депо, ВРМ і т.п. структур ЛЕТу, і скаржники, і пасажири, і працівники підрозділів ЛМР, і закордонні фанати трамвая і тролейбуса.
Саме тому, я вважаю, що бачу картину більш цілісною, і з більшими контрастами, а ніж інші дописувачі.
Old October 29th, 2016, 03:17 PM   #2266
дв
Registered User

Likes (Received): 1167

polygrafant, логіку у школі ви ще застали?
Які ви можете робити висновки, якщо не знаєте (або знаєте частково, а інтерполюєте на усіх)хто, з ким і на які теми спілкується з дописувачів?

Gaut liked this post
дв no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 03:18 PM   #2267
polygrafant
Registered User

Про ринки.

Я вважаю ринки в тій формі, в якій вони існують зараз дуже великим злом.

1. Ринки практично не відіграють (окрім хіба "Шувару" гуртового) ролі площадки зустрічі виробника із покупцем. Давайте говорити чесно - на ринку переважно торгують товаром, виготовленим у виробничих умовах.

2. Ринки - це зосередження тіньового бізнесу. Формально там торгують ПП-шники, але якщо уважніше розглянути асортимент товарів і т.п., можна дійти до висновку, що за цими ПП-шниками стоять певні конкретні люди, які отримують надприбутки.

3. Ринки - це місце реалізації неякісної, протермінованої і контрафактної продукції. Контроль там практично відсутній.

Чому міста закривають очі на існування цих "клоак"? По дуже простій причині - ліквідація ринків приведе до зростання безробіття. Тому і закривають очі на існування ринків замість того, щоб шукати інвесторів для розвитку виробництва і працевлаштування таким чином людей.

До речі, сформована думка "на базарі - дешевше" не є правильною. Часто у пристойних крамницях можна придбати одяг і взуття (не секонд) і дешевше, і якісніше. Просто людей тягне на ті ринки усталені стереотипи, які через ЗМІ потрібно руйнувати не тільки підприємцям, які ведуть нормальний бізнес, але й владі міста.

Як на мене, потрібно на рівні держави і міста запровадити наступні правила, щодо торгівлі на ринках:
а) допуск і право торгівлі на сільгосп ринках мають отримувати сільгоспвиробники, селяни (за реєстрацією), власники дач (документи на земельну ділянку чи ін.). Це має бути неприготована продукція: картопля, морква, молоко, сметана і т.п. без виробничого пакування;
б) промислові і промтоварні ринки мають мати мінімально вигляд "Південного" або цивілізованої частини "Торпедо" чи "Радіоринку.
в) для всього іншого має існувати "блошиний ринок" (барахолка), причому вона має бути поза межами центральної частини міста, приблизно десь в районі авторинку "Кривчиці".

дв, PavloSPB, Einart, iBACuJIb, Torth liked this post

Last edited by polygrafant; October 29th, 2016 at 03:27 PM.
Old October 29th, 2016, 03:22 PM   #2268
polygrafant
Registered User

Quote:
Originally Posted by дв View Post
polygrafant, логіку у школі ви ще застали?
Які ви можете робити висновки, якщо не знаєте (або знаєте частково, а інтерполюєте на усіх)хто, з ким і на які теми спілкується з дописувачів?
Ні, логіку не вивчав. Зате:

1. Багатьох активних дописувачів знаю особисто;
2. Захоплююся літературними творами детективного жанру (А. Конан-Дойл, А. Крісті, Ж. Сіменон і т.п.), тому аналізую написане. І за розстановкою приоритетів роблю певні висновки.
Old October 29th, 2016, 03:24 PM   #2269
дв
Registered User

Quote:
Ні, логіку не вивчав.
Тоді вам не варто оперувати такими термінами як "усі", ріжуть око деякі ваші висновки.

PavloSPB, zaliznychnyk, Gaut, Wild Falcon liked this post
Old October 29th, 2016, 03:29 PM   #2270
polygrafant
Registered User

Quote:
Originally Posted by дв View Post
Тоді вам не варто оперувати такими термінами як "усі", ріжуть око деякі ваші висновки.
Вибачте за офтоп, але я вжив слово "інші", а не "усі".
Old October 29th, 2016, 03:32 PM   #2271
дв
Registered User

Quote:
Вибачте за офтоп, але я вжив слово "інші", а не "усі".
інші = усі крім вас.

Gaut liked this post
Old October 29th, 2016, 03:43 PM   #2272
john_1256
Registered User

john_1256's Avatar

Likes (Received): 1489

Звідки висновки чим "інші" займаються і з ким спілкується?
Щось працівникам прес-служби ЛЕТу з непрофільною освітою крила дуже виростають.
john_1256 no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 03:56 PM   #2273
нафта по 20$
BANNED

Likes (Received): 3010

Кому попкорну?
Пишіть ще.

john_1256, PavloSPB, Gaut liked this post
нафта по 20$ no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 04:49 PM   #2274
Tushkan
Allactaga major

Tushkan's Avatar

Likes (Received): 8597

Quote:

Тепер, як на мене, із чого потрібно почати:
polygrafant, ти взагалі читав моє повідомлення, яке ти процитував?

Tack för ditt bidrag till en bättre stad!
Tushkan no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 05:05 PM   #2275
Transportmen
Registered User

Likes (Received): 298

Quote:
Originally Posted by Tushkan View Post
polygrafant, ти взагалі читав моє повідомлення, яке ти процитував?
Як на мене цілком зрозуміло, що малось на увазі те, що з нинішніми темпами деградації УЗ в майбутньому вокзал може і перестати бути соціально значимим об*єктом в тому об*ємі, в якому він є таким об*єктом зараз. І відповідно будувати якісь масштабні інфраструктурні плани на рахунок вокзалу і привокзальної території не дуже доцільно.

polygrafant liked this post
Transportmen no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 05:12 PM   #2276
дв
Registered User

Quote:
Originally Posted by Transportmen View Post
І відповідно будувати якісь масштабні інфраструктурні плани на рахунок вокзалу і привокзальної території не дуже доцільно.
Хм, а я прочитав, що закладається така оптимістична можливість(тунелю), яку можливо використають через n-десятків років, а буде песимістичний сценарій то можуть і відкинути її колись.

PavloSPB liked this post
Old October 29th, 2016, 05:15 PM   #2277
Tushkan
Allactaga major

Tushkan's Avatar

Likes (Received): 8597

Quote:
Originally Posted by Transportmen View Post
Як на мене цілком зрозуміло, що малось на увазі те, що з нинішніми темпами деградації УЗ в майбутньому вокзал може і перестати бути соціально значимим об*єктом в тому об*ємі, в якому він є таким об*єктом зараз. І відповідно будувати якісь масштабні інфраструктурні плани на рахунок вокзалу і привокзальної території не дуже доцільно.
Вокзал деградує, Левандівка та Рясне вимруть, ЛЕТ збанкрутує, Ілон Маск впровадить телепортацію. Почекаємо

Tack för ditt bidrag till en bättre stad!
Tushkan no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 06:56 PM   #2278
Einart
Registered User

Likes (Received): 1345

Quote:
а) деградація приміського залізничного сполучення. Ті ЕРи -2 і -9, а також Д1 та ДР1 уже вичерпали повністю свій ресурс. Нових складів Луганського виробництва, які закупили у середині 2000-х років дуже мало.
Якщо взяти тенденцію в Росії на РЖД, то там приміське сполучення дуже деградувало.

Ситуація із пасажиропотоком ст. Львів може змінюватися як завгодно. Маленький приклад розклади по ст. Заліщики за 2006 і 2016 р.:
Закуповувати новий рухомий склад за мільйони гривень для приміських перевезень ніхто не буде при існуючих тарифах і армії пільговиків.
В РЖД дещо оновили парк електричок, але там тарифи вищі. Декілька років тому мені озвучили тариф за ділянку ~140 км, вийшло в 3 рази дорожче, ніж Львів-Тернопіль.

Порівнювати пасажиропотоки ст. Львів і ст. Заліщики некоректно. Львів - туристичний центр, транзит в Європу і т.д. У 2006 році на ст. Львів теж було більше потягів. Але зараз частину скасували через списання старих вагонів і через запуск Хюндаїв.
Можна ІФ-Харків і зараз пустити через Заліщики, але яка буде при цьому швидкість?

seeroman, PavloSPB liked this post
Einart no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 07:13 PM   #2279
Transportmen
Registered User

Likes (Received): 298

Quote:
Originally Posted by Einart View Post
Закуповувати новий рухомий склад за мільйони гривень для приміських перевезень ніхто не буде при існуючих тарифах і армії пільговиків.
В РЖД дещо оновили парк електричок, але там тарифи вищі. Декілька років тому мені озвучили тариф за ділянку ~140 км, вийшло в 3 рази дорожче, ніж Львів-Тернопіль.

Порівнювати пасажиропотоки ст. Львів і ст. Заліщики некоректно. Львів - туристичний центр, транзит в Європу і т.д. У 2006 році на ст. Львів теж було більше потягів. Але зараз частину скасували через списання старих вагонів і через запуск Хюндаїв.
Можна ІФ-Харків і зараз пустити через Заліщики, але яка буде при цьому швидкість?
Ситуацію в РФ з оновленням рухомого складу за рахунок підвищення тарифів та відміни багатьох приміських потягів вважаю шляхом в нікуди. Єдиний нормальний шлях для підтримки приміського руху- дотації за рахунок прибутків від вантажних перевезень. P.S. Зараз за проїзд 140 км за тарифами, встановленими в одній з найбідніших областей РФ( Смоленській) доведеться викласти 277 рублів, що еквівалентно 110 гривням. Це в більш ніж 5 раз дорожче, ніж сума, за яку можна доїхати від Львова до Тернополя.

polygrafant liked this post
Transportmen no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2016, 08:24 PM   #2280
Einart
Registered User

Likes (Received): 1345

Quote:
2. Ринки - це зосередження тіньового бізнесу. Формально там торгують ПП-шники, але якщо уважніше розглянути асортимент товарів і т.п., можна дійти до висновку, що за цими ПП-шниками стоять певні конкретні люди, які отримують надприбутки.

3. Ринки - це місце реалізації неякісної, протермінованої і контрафактної продукції. Контроль там практично відсутній.
Не впевнений щодо надприбутків. Можна орендувати 5 лотків з товаром, поставити туди 5 реалізаторів ПП-шників, але не факт, що одразу ж потечуть гроші рікою.

В супермаркетах овочі-фрукти не завжди якісні, тому найчастіше купую їх на ринках, ще час від часу печінку, солодощі.
На ринках дійсно багато лотків з однотипною продукцію - крупи, кава, чай, майонез, сметана, олія. Ціни на перший погляд вищі, ніж у супермаркеті. Я це на ринках ніколи не купую, тому не можу сказати чи воно свіже/протерміноване. Але хтось купує, інакше би продавці у такій кількості там не стояли.

alex_lv, iBACuJIb liked this post
Einart no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
львів, architecture, design, future, lviv

Thread Tools

Posting Rules