[Bratislava] Artmedia - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava > On Hold and Cancelled Projects

On Hold and Cancelled Projects Pozastavené a zrušené projekty

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old February 23rd, 2008, 12:11 AM   #1
bailey
Registered User

Likes (Received): 8

[Bratislava] Artmedia

Construction: 2008 - 2011

Hardfacts:

- 31f tower
- restaurants
- Hotel Hilton
- business areas
- flats
- sport areas (ice-skating, swimming, squash, golf, bowling, sauna)

Current status:

soccer-stadium

map

2011: Polyfunctional area ARTMEDIA

Area is situated on river-bank DANUBE opposite of EUROVEA

Advertisement

Old February 23rd, 2008, 12:20 AM   #2
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Až na ten červený tobogán to podľa mňa vyzerá veľmi fajn...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 12:30 AM   #3
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1844

je to velmi zaujimave aj ked to je tak trochu masovka. No budovou ala NBS nie je co pokazit ono asi by som bol radsej keby tam odobrali jednu s tych mensich budov a tu vyskovku natiahli o 10posch

ale kazdopadne sa tesim ze mame na obzore dalsi mrakodrap
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 23rd, 2008, 12:41 AM   #4
Mirec
Petržalský rypák

Likes (Received): 41

Vyzera to na moje prekvapenie az podozrivo dobre. Je fajn, ze do toho zakomponovali aj vsetky tie funkcie navyse (sport, Hilton), len som trosku sklamany, ze neskusili obostavanie stadiona a jeho zakomponovanie do projektu, myslim, ze by to vyzeralo skvele, keby srdcom celeho projektu by bol futbalovy stadion (s najlepsim kontaktom divakov s hracmi na Slovensku) a okolo neho by sa tycili trebars aj tie navrhnute budovy.
Mirec no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 12:48 AM   #5
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Na také niečo tam ani náhodou nie je priestor, štadión zaberá naozaj veľkú časť toho pozemku a ak by sa nezbúral tak by sa tam zmestil iba zlomok tohoto komplexu...
Old February 23rd, 2008, 01:06 AM   #6
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Na také niečo tam ani náhodou nie je priestor, štadión zaberá naozaj veľkú časť toho pozemku a ak by sa nezbúral tak by sa tam zmestil iba zlomok tohoto komplexu...
Tak by ho prekrili a nad nim by postavili tu 31 poschodovu vezu...alebp aj vyssiu,kedze by velku plochu zaberal stadion,museli by nejaku stavbu nahradit poschodiami...
Nie nie,velmi ma zaujima ako sa to teda vyriesi so stadionom Artmedie.Ja som pocul,ze tribuny tohoto stadiona su nejake skladacie,ze sa daju rozobrat a previezt na iny stadion.Dokonca som tusim pocul variantu,ze by sa preniesli na stadion Rapid Bratislava a tam by hrala Artmedia.Ale to bolo dost davno.Neviem kde budu hravat,ale ak to nebude na pravom brehu Dunaja,tak to uz nebude Artmedia Petrzalka(aj ked fandim Slovanu)
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 02:52 AM   #7
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Nemyslím si že by šli na Rapid, V Petržalke je hlavne na okrajoch ešte dosť miesta kam by sa dal štadión premiestniť...

Slovan Bratislava tiež nemá štadión v Senci...
Old February 23rd, 2008, 11:30 AM   #8
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Vytvoril som Artmedii Galériu v Picase TU
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 11:49 AM   #9
Amrafel
YIM.BA

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6897

no musím uznať, že to vyzerá pekne, ale na druhej strane štadión je pre mňa dôležitejší ako Hilton...

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 11:53 AM   #10
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Nemyslím si že by šli na Rapid, V Petržalke je hlavne na okrajoch ešte dosť miesta kam by sa dal štadión premiestniť...

Take bolo kedysi riesenie,nad ktorym sa uvazovalo.Nie je to moj navrh.Ved oni vedia uz 5 rokov ze sa tam bude stavat a ze sa budu musiet stahovat.
A o tom premiestneni stadiona,ako ty hovoris,to je trochu nerealne.Myslim ze nebudu chciet stavat novy stadion ,komplet s plochou hraciou a vsetkym co k tomu patri.Prave sa mi zda dobrym riesenim upravit nejaky iny mensi stadion.Prelozit tribuny,trochu zainvestovat do kvality travnika a mozu hrat dalej.ani by to nemuselo dlho trvat taketo stahovanie,okrem toho by urcite usetrili velke peniaze.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old February 23rd, 2008, 01:21 PM   #11
BrunoBA
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!

BrunoBA's Avatar

Likes (Received): 695

moj nazor.....dole so stadionom a zacnime stavat!!!!tento projekt je jednoducho uzasny...maju uz nejake povolenia?
BrunoBA no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 01:41 PM   #12
hipi(sk)
Registered User

Likes (Received): 187

Polovicka projektu s vysokou budovou = super. Druha polovicka = prerobit. Hodilo by sa tam nieco celistvejsie, ulicotvorne a nie ze tobogan v centre mesta... lol
inac, zaujal ma ten park s podzemnymi garazami, to chcu urobit podzemne garaze v zaplavovom uzemi? Alebo to uz nadalej nebude zaplavove uzemie? To znamena, ze sa znizi priestor pre vyliatie vody, tj bude sa ta voda musiet niekam odviest a jednoduche navysenie brehu byt nemoze, kedze na staromestskej strane nie je nic vyriesene.... Toto by ma celkom zaujimalo, ako to planuju riesit.
hipi(sk) no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 01:46 PM   #13
Hublot
Registered User

Hublot's Avatar

Likes (Received): 30

Quote:

Praveže Rapid aj Artmedia majú toho isteho majitela, takže je to podla mňa reálne.
Hublot no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 02:30 PM   #14
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Nejde o majiteľa, ako som písal, Slovan tiež nemá štadión v Senci. Aby Artmedia Petržalka mala štadión v Ružinove je podľa mňa hlúposť. Možno dočasne, kým si v Petržalke nepostaví vlastný, ale z dlhodobého hľadiska veľmi pochybujem, že sa o tom uvažuje, majiteľ nemajiteľ.
Old February 23rd, 2008, 03:12 PM   #15
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

cladding vyskovky vyzera zatial najlepsie, uvidime co Bofill...zacaruje super projekt, dufam ze Artmedia pojde smerom Slavia a postavia stadion v Petrzalke, taky utulny klasika anglicky

EDIT: Cladding ala Swiss RE

Last edited by wonderdax; February 23rd, 2008 at 03:53 PM.
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 03:28 PM   #16
Renatka
Registered User

Likes (Received): 0

V kazdom pripade, Artmedia hra uz dost dlho dobry fotbal a stadion je nevyhovujuci, nema tusim ani osvetlenie. Takze novy stadion je nutny, ale kym ho postavia ... to este budu rozmyslat sto rokov kde ho postavia, potom zaco ... Artmedii sa medzicasom aj prestane darit . No uvidime, nechcem byt pesimista. Aj koncerty tam sem-tam nejake boli a hlavne je jeden planovany na jun: Lenny Kravitz.
Renatka no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 04:10 PM   #17
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Lemon,Artmedia ma uz nejaku dobu oficialny nazov Artmedia Bratislava,nie Petrzalka,aj ked pre nasincov je jasne ze je to v petrzalke.To ze maju spolocneho majitela ako rapid som nevedel,ale tym padom to vyzera dost realne to stahovanie.A este by som chcel povedat,ze tie tribuny su na dost dobrej urovni.Kludne by sa mohli premiestnit,dalo by sa s nimi vybudovat krasny stadion,moderny,aj na anglicky sposob.Samozrejme aj s osvetlenim.O co mi ide.Ak by sa artmedia musela naozaj stahovat,tak by sme mohli na Slovensku za relativne lacny peniaz(ak by pouzili tieto tribuny) prist k nejakemu peknemu novemu stadioniku.A pocet kvalitnych stadionov sa nam zvysil.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old February 23rd, 2008, 04:17 PM   #18
milan11

Likes (Received): 2

Ja by som bol radsej, keby sa u nas zvysovala najma kvalita futbalu. Za to, co ti nasi futbalisti predvadzaju, si zasluzia hrat tak maximalne na skolskych ihriskach.
Ovela vacsmi by som podporoval hokej
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 04:24 PM   #19
slowake
coffee fascist

slowake's Avatar

Likes (Received): 251

dubai anyone?

maybe similar top

slowake no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 04:25 PM   #20
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Ja by som bol radsej, keby sa u nas zvysovala najma kvalita futbalu. Za to, co ti nasi futbalisti predvadzaju, si zasluzia hrat tak maximalne na skolskych ihriskach.
Ovela vacsmi by som podporoval hokej
Myslim si ze futbal je ovela ludovejsi sport ako hokej,ktory si nemoze dovolit kazdy.Kludne si podporuj hokej,neviem co spravis s tymi 150 000 detmi,ktore nebudu moct hravat futbal pre to ,lebo nebudu mat pokosene ihrisko,alebo nebudu sa mat kde prezliect a osprchovat.
Taketo povrchne nazory,ktorym ide len o to,ci sme vyhrali alebo prehrali mam najradsej.
(mam vela kamaratov hokejistov,tak prepacte chlapci,ale nemohol som)

Inac s prvou vetou suhlasim.Ale ver tomu,ci chces alebo nechces,ide to ruka v ruke s podmienkami.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules