[Bydgoszcz] Galeria Drukarnia [JSK Architekci] - wątek II - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 10th, 2007, 02:25 AM   #121
Fellow_traveler
Registered User

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Nie mieszkam w ani w Kraku ani w gdańsku więc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
To ja odpowiem-w zadnym z tych przypadkow galeria postawiona w Srodmiesciu nie ozywila go.

Quote:
Do czego dążysz??
Chodzi o to, ze tlumaczenie, iz obiekt o takich funkcjach stojacy w odleglosci kilkunastu metrow od kosciola, to w Europie juz od antyku norma, jest po prostu nie na miejscu. Ja moge rownie dobrze powiedziec, ze jeden obiekt nie powinien samotnie tworzyc 'pierzei' placu [tak jak w przypadku Astorii], bo juz w sredniowieczu place tworzyl szereg kamieniczek o waskich fasadach.
Tyle ze ani moj, ani tym bardziej Twoj argument nie znajduje w tym kontekscie zadnego uzasadnienia. Mowimy o kwestii wyczucia dobrego smaku. Koscol i kilka metrow obok kilka razy wieksza galeria handlowa to dla mnie dziwne sasiedztwo...

Quote:
To powód by zbudować pseudo XIX wieczną kopię?? Galeria wg mnie odnosi się z szacunkiem do otoczenia...Ty nie musisz się z tym oczywiście zgadzać.
Nigdzie nie pisalem ze budowanie galerii w dowolnym stylu historycznym cos by zmienilo. Czy stanalby tutaj neobarokowy palac, czy secesyjna kamienica, to to, co jest najwiekszym minusem tego obiektu-jego funkcja i wszystkie tego konsekwencje, nadal nim pozostanie.
Fellow_traveler no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 10th, 2007, 07:20 AM   #122
Piczer
Piczer

Piczer's Avatar

Likes (Received): 109

Fellow traweler - niepotrzebnie się tak zamartwiasz. Zobaczysz - galeria będzie OK...
Old August 10th, 2007, 10:32 AM   #123
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 1194

Quote:
Originally Posted by Davideck View Post
Sw. Ducha byl zdaje sie drewniany i stopniowo przerabiano go na murowany (w miare naplywu darowizn) ale nie o to przeciez chodzi...

koscioly w sredniowieczu czesto prowadzily dzialanosc "szpitalna", tj. obok nich znajdowaly sie takie szpitalo-przytulki dla chorych i bezdonych, stad obiekty te czesto umieszczano poza murami miasta i tak wlasnie bylo w przypadku tzw. klarysek, tak wiec nie zawsze koscioly budowano w poblizu rynkow...
Hmmm..tylko kiedy ja napisałem zawszebudowano kościoły w pobliżu rynków??...to już chyba sobie dodałeś od siebie

A z kościołem (tym konkretnym tzn.Św.Ducha) i tak się mylisz choć jesteś coraz bliżej prawdy
Iron no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 10th, 2007, 10:39 AM   #124
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 1194

Quote:
Originally Posted by Fellow_traveler View Post
To ja odpowiem-w zadnym z tych przypadkow galeria postawiona w Srodmiesciu nie ozywila go.

Tego nie wiem a Tobie nie ufam

Quote:
Chodzi o to, ze tlumaczenie, iz obiekt o takich funkcjach stojacy w odleglosci kilkunastu metrow od kosciola, to w Europie juz od antyku norma, jest po prostu nie na miejscu. Ja moge rownie dobrze powiedziec, ze jeden obiekt nie powinien samotnie tworzyc 'pierzei' placu [tak jak w przypadku Astorii], bo juz w sredniowieczu place tworzyl szereg kamieniczek o waskich fasadach.
Tyle ze ani moj, ani tym bardziej Twoj argument nie znajduje w tym kontekscie zadnego uzasadnienia. Mowimy o kwestii wyczucia dobrego smaku. Koscol i kilka metrow obok kilka razy wieksza galeria handlowa to dla mnie dziwne sasiedztwo...
Dla mnie to logiczne sąsiedztwo.

Quote:
Nigdzie nie pisalem ze budowanie galerii w dowolnym stylu historycznym cos by zmienilo. Czy stanalby tutaj neobarokowy palac, czy secesyjna kamienica, to to, co jest najwiekszym minusem tego obiektu-jego funkcja i wszystkie tego konsekwencje, nadal nim pozostanie.

Niesamowite że znasz konsekwencje powstania Astorii jeszcze przed jej otwarciem
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 11:14 AM   #125
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 224

To, że Jagiellońska się zakorkuje jest raczej oczywiste, jeśli Jagiellońska, to i rondo, więc i 3 Maja się dobije, i Bernardyńska z rondem będzie gorzej się miała, a próby objechania tego spowodują dokorkowanie jeszcze kilku miejsc. Tak od otwarcia do świąt, a potem trochę lepiej. Przynajmniej mnie bardzo zdziwi jeśli tak nie będzie.

PS. Ja z tej okazji się przeprowadzam, żeby mi łatwiej do pracy było dojechać.
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 11:20 AM   #126
Fellow_traveler
Registered User

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
[...]
Niesamowite że znasz konsekwencje powstania Astorii jeszcze przed jej otwarciem
Jeszcze bardziej niesamowite jest to, ze Ty, jako przyszly architekt, z tych konsekwencji w ogole nie zdajesz sobie spawy.
Old August 10th, 2007, 12:27 PM   #127
monarda
Registered User

monarda's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by a_weirdo View Post
To, że Jagiellońska się zakorkuje jest raczej oczywiste, jeśli Jagiellońska, to i rondo, więc i 3 Maja się dobije, i Bernardyńska z rondem będzie gorzej się miała, a próby objechania tego spowodują dokorkowanie jeszcze kilku miejsc. Tak od otwarcia do świąt, a potem trochę lepiej. Przynajmniej mnie bardzo zdziwi jeśli tak nie będzie.

PS. Ja z tej okazji się przeprowadzam, żeby mi łatwiej do pracy było dojechać.
Przesadzasz. Przed wydaniem odpowiednich decyzji ratusz przeprowadził za pośrednictwem ZDMiKP odpowiednie analizy, które wykazały, że takiego problemu nie będzie. Podobne analizy we wniosku dołączył inwestor.

Poza tym pamiętajmy, że wkrótce ruszają przygotowania do budowy bezkolizyjnego przejścia dla pieszych pod ul. Focha.
monarda no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 12:37 PM   #128
a_weirdo
łowca hotdogów

1. Pamiętam te wypowiedzi urzędników, że zwiększenie ruchu zmniejsza korki. Pozwól, że nie uwierzę.
2. Tunel dla pieszych, jeśli w ogóle kiedykolwiek powstanie, spowoduje tylko tyle, że przez minimum rok wcale tam się nie przejechać, a po wszystkim znów będą tylko jedne światła, a nie dwa, jak to ma mieć miejsce po otwarciu CH Astoria.
Old August 10th, 2007, 01:22 PM   #129
monarda
Registered User

monarda's Avatar

Ad. 1 Nie sądzę, żeby taka sentencja została kiedykolwiek wypowiedziana. A jeżeli nawet to pewnie nie w tym kontekście.

Ad. 2 Powstanie i znacząco poprawi sytuację. Policz sobie ile sekund obecnie trwa zmiana świateł dla Focha, a ile dla pieszych.
Old August 10th, 2007, 01:23 PM   #130
INTENSE
www.studioimagine.pl

INTENSE's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by monarda View Post
Przesadzasz. Przed wydaniem odpowiednich decyzji ratusz przeprowadził za pośrednictwem ZDMiKP odpowiednie analizy, które wykazały, że takiego problemu nie będzie. Podobne analizy we wniosku dołączył inwestor.

Poza tym pamiętajmy, że wkrótce ruszają przygotowania do budowy bezkolizyjnego przejścia dla pieszych pod ul. Focha.
O dżizus... Z największym szacunkiem Monarda, ale zdobyłeś właśnie pierwszego oficjalnego fana... Zapisuję sie obiema ręcami...
Old August 10th, 2007, 01:30 PM   #131
monarda
Registered User

monarda's Avatar

Quote:
Originally Posted by INTENSE View Post
O dżizus... Z największym szacunkiem Monarda, ale zdobyłeś właśnie pierwszego oficjalnego fana... Zapisuję sie obiema ręcami...
Przepraszam, le myślisz, że taka analiza jest z d... wyjęta?? Że Pan Grenz usiadł sobie przy piwku i ją wymyślił??

Za przykład podam, że WSZYSCY, bez wyjątku gardłowali, że po zamknięciu Jagiellońskiej przy Focus Parku zrobią się gigantyczne korki. ZDMiKP przeprowadziło wówczas podobną analizę natężenia ruchu i...

okazało się, że WSZYSCY nie mieli racji, a analiza potwierdziła się w praktyce, bo korki są przybliżone do tych szacowanych przez ZDMiKP.

Więc może niech ci WSZYSCY wyciągną wnioski i uwierzą, że Zarząd potrafi jednak pracować i analizować ruch w mieście.
Old August 10th, 2007, 02:04 PM   #132
a_weirdo
łowca hotdogów

Quote:
Powstanie i znacząco poprawi sytuację. Policz sobie ile sekund obecnie trwa zmiana świateł dla Focha, a ile dla pieszych.
1. Jeszcze pół roku temu prezydent twierdził, że powstanie tam tunel dla samochodów.

2. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że powstanie tunel dla pieszych? Bo w Pomorskiej napisali, że mógłby kiedyś powstać?

3. Budowa tunelu skutecznie zablokuje to miejsce na minimum rok.

4. Nawet jeśli tunel powstanie, to nie znikną światła w tym miejscu. Zwiększony będzie natomiast ruch.

5. Pan Grenz należy do najmniej wiarygodnych ludzi w mieście.

6. Nikt nie mówił o gigantycznych korkach po zamknięciu jednej nitki Jagiellońskiej. Chociaż korki są.
Old August 10th, 2007, 02:07 PM   #133
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 763

Quote:
Kiedy powstanie to przejście? Podaj choćby przybliżoną datę kiedy to będzie można nim przejść pod ul. Focha...

Nie wiem na czym opierasz swój optymizm, ale ja w żadne podziemne przejścia pod Focha nie wierzę. W najbliższym czasie żadne podziemne przejście nie powstanie. Jestem w stanie nawet się o to założyć Choć osobiście wolałbym żeby powstało.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 07:01 PM   #134
IVAZIKOV
made in Poland

IVAZIKOV's Avatar

Likes (Received): 1233

podziemne przejście pod ul Focha...
mam bardzo mieszane uczucia.

Deptak powinien się ciągnąć:
Rynek (umownie teren od ul. Przy Zamczysku do Wyspy) - Mostowa - Gdańska i potem na bok czyli Dworcowa i powrót przez Operę na Wyspę i Rynek
(znamy wszyscy możliwe plany zagospodarowania terenu naprzeciw Opery)
Gdańska oczywiście "jak się da daleko na północ"
nie mogę nie wspomnieć o Placu Piastowskim

Ja tak to widzę.
Z tej przyczyny przejście pod ziemią mi nie pasuje.
Chowa ruch pieszy pod ziemie;
przeciez tu powinien być deptak!!
Reprezentacyjne miejsce w Bydgoszczy.
Deptak pod ziemią ??

Tunel dla samochodów 'pod' Focha - jak najbardziej.

Powiedzcie mi prosze, czy macie podobne zdanie, bo osobiście nie widze innego wyjscia niż tunel dla samochodów.
IVAZIKOV no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 07:05 PM   #135
INTENSE
www.studioimagine.pl

INTENSE's Avatar

Quote:
Przepraszam, le myślisz, że taka analiza jest z d... wyjęta?? Że Pan Grenz usiadł sobie przy piwku i ją wymyślił??

Za przykład podam, że WSZYSCY, bez wyjątku gardłowali, że po zamknięciu Jagiellońskiej przy Focus Parku zrobią się gigantyczne korki. ZDMiKP przeprowadziło wówczas podobną analizę natężenia ruchu i...

okazało się, że WSZYSCY nie mieli racji, a analiza potwierdziła się w praktyce, bo korki są przybliżone do tych szacowanych przez ZDMiKP.

Więc może niech ci WSZYSCY wyciągną wnioski i uwierzą, że Zarząd potrafi jednak pracować i analizować ruch w mieście.
Nigdzie nie napisałem, ze Ty sie mylisz czy Pan Grenz.
Nie napisałem też ani jednego słowa, że podajesz fałszywe/infantylne/optymistyczne wieści...
Ja po prostu jestem fanem Twojej specyficznej retoryki i optymistycznego nastawienia chociażby do tej abstrakcyjnej inwestycji.

Na przyszłość prosze nie doszukuj się złośliwości, gdy ich nie ma.
Old August 10th, 2007, 07:07 PM   #136
INTENSE
www.studioimagine.pl

INTENSE's Avatar

Oczywiście tunel dla samochodów a ruch pieszych wyłącznie po deptaku/płycie/placu!
Old August 10th, 2007, 07:22 PM   #137
a_weirdo
łowca hotdogów

Oficjalny (ciągle?) pomysł zakłada tunel pod ulicą. Samochody osobowe mogą jechać dołem lub górą (wtedy czeka ich kilka świateł), a ciężarówki, samochody, które chcą wjechać na Gdańską, Mostową itp. oraz autobusy górą. Nigdy (przynajmniej w ostatnich latach) nie było oficjalnej propozycji, by zrobić tam deptak. Zróbmy najpierw deptak na Mostowej może, albo na Rynku, albo na Długiej chociaż, albo na Wyspie gdzieś, albo gdziekolwiek, gdzie będzie łatwiej...
Old August 10th, 2007, 08:30 PM   #138
Fellow_traveler
Registered User

Quote:
Originally Posted by IVAZIKOV View Post
podziemne przejście pod ul Focha...
mam bardzo mieszane uczucia.
[...]
Ja tak to widzę.
Z tej przyczyny przejście pod ziemią mi nie pasuje.
Chowa ruch pieszy pod ziemie;
przeciez tu powinien być deptak!!
Reprezentacyjne miejsce w Bydgoszczy.
Deptak pod ziemią ??

Tunel dla samochodów 'pod' Focha - jak najbardziej.

Powiedzcie mi prosze, czy macie podobne zdanie, bo osobiście nie widze innego wyjscia niż tunel dla samochodów.
Oczywiscie, ze przejscie podziemne jest kompletnym nieporozumieniem. To jest calkowite niezrozumienie istoty tej czesci miasta. Bydgoszczy potrzeba przywrocenia funkcji/k s z t a l t u historycznego ukladu placow czy ulic.
Co zrobi tunel??
Tunel definitywnie podzieli i tak juz dzis niespojna j e d n a przestrzen publiczna na obszarze Starego Maista i Gdanskiej. Pieknie bedzie wygladalo skrzyzowanie Gdanskiej z Focha pelne pedzacych samochodow/autobusow czy tramwajow. Zeby nikomu nie zachcialo sie przechodzic przez jezdnie, od strony Gdanskiej i Mostowej, bedzie tam trzeba umiescic specjalne barierki. Natomiast jak bedzie wygladalo samo przejscie? Co z niepelnosprawnymi? Co z estetyka takiego przejscia? Na jakiej wysokosci powinny znajdowac sie wejscia na ulicy Gdanskiej? Jesli ul. Drukarskiej, to obumrze fragment ulicy z najbardziej reprezentacyjnymi kamienicami [z arkadami]. Wejscie bedzie musialo byc odpowiednio szerokie-zabierze zatem prawie cala powierzchnie chodnika, itd., itd....
Old August 10th, 2007, 10:17 PM   #139
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 4130

Przejscie jest bez sensu i gorsze nawet od stanu obecnego. Tylko tunel samochodowy. W ostatecznosci (problemy techniczne) z ruchem tylko na osi wsch - zach i jednym z mostow Focha jako deptakiem. Bardziej radykalnie - po prostu zamknac ruch, a tunel zrobic pod Nowym Rynkiem.
Old August 11th, 2007, 12:56 AM   #140
IVAZIKOV
made in Poland

IVAZIKOV's Avatar

Likes (Received): 1233

Dzięki za odpowiedź
o to mi chodziło.

Tunel dla pieszych to kompletny absurd.
Nie ma innego wyjścia jak tunel dla samochodów pod ul. Focha i wcześniej czy później po prostu MUSI być zrobiony.
Nie ma innego wyjścia.
Jeśli ktoś z Was ma inne rozwiązanie tego problemu chętnie przeczytam.

Druga sprawa:
a_weirdo
piszesz:
Quote:
Zróbmy najpierw deptak na Mostowej może, albo na Rynku, albo na Długiej chociaż, albo na Wyspie gdzieś, albo gdziekolwiek, gdzie będzie łatwiej...
Masz rację nie ma sensu brać się za wszystko na raz.
Ale tu chodzi o długofalowe plany.
Obawiam się że budowa tunelu dla pieszych ma taki sens jak budowa np: basenu w miejscu przyszłego mostu w Toruniu, albo zespołu hotelowego w miejscu przyszłej pętli w Białych Błotach.
Jest takie coś jak koncepcje planistyczne, urbanistyka, gospodarka przestrzenna czyli racjonalne kształtowanie przestrzeni, planowanie przestrzenne, plany zagospodarowania przestrzennego czy jak to kto zwał ....

Wygląda na to że władze bydgoskie nie znają takich pojęć.

...
właśnie znalazłem artykuł, przypominam:

Quote:
Originally Posted by MartBDG View Post
Za rok przejdziemy tunelem pod Focha

Gdy budowa tunelu dla samochodów pod ulicą Jagiellońską i Focha okazała się zbyt kosztowna, drogowcy wpadli na inny pomysł.

Drogowcy zastanawiają się, jak usprawnić ruch po otwarciu dwóch wielkich centrów handlowych - "Focus Parku" i "Astorii", przy ulicy Jagiellońskiej. Jednym z pomysłów jest likwidacja przejścia dla pieszych na wysokości popularnego Savoya.

Są dwa warianty

Analizowaliśmy wariant budowy tunelu dla samochodów pod Focha i Jagiellońską, ale to byłaby zbyt kosztowna inwestycja. Znacznie łatwiejszym i równie dobrym rozwiązaniem będzie budowa tunelu dla pieszych pod obecnym przejściem przy Savoyu - twierdzi Jan Siuda, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Muzeum jest za, ale...

Eksperci analizują obecnie dwa warianty inwestycji. Pierwszy zakłada poprowadzenie tunelu od placu przy skrzyżowaniu Mostowej z Focha do prostopadłej do Gdańskiej ulicy Drukarskiej. Drugi wariant zakłada wyjście tunelu na chodniku pomiędzy kościołem Klarysek a budynkiem Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej.

- To dobry pomysł pod warunkiem, że wyjścia z tunelu będą odpowiednio zaprojektowane. Nie chciałbym, by piesi wychodzili z niego pędem mijali nasz budynek - mówi Michał Woźniak, dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Bracia milczą

Co na to Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który opiekuje się kościołem Klarysek? Tego nie wiadomo, ponieważ pomimo starań nie udało nam się namówić do rozmowy przełożonego bydgoskiego Domu Zakonnego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bracia boją się udzielać informacji. Nie wiadomo bowiem, czy przeniesienie do innego miasta ich poprzedniego przełożonego nie miało związku z jego zdecydowaną obroną kościoła, zagrożonego budową centrum "Astoria". Prezydent Bydgoszczy wysłał wówczas oficjalną skargę na zakonnika do Rzymu.

Już w przyszłym roku?

Nie wiadomo jeszcze, która z koncepcji ma większe szanse na realizację. Wiadomo za to, że budowa miałaby ruszyć w następnym roku przy okazji remontu Focha na odcinku od Klarysek do mostów Solidarności.

Przeczytajcie chociaż to co zaznaczyłem w wesolych barwach
co mądrego twierdzi Jan Siuda...
i
"EKSPERCI ANALIZUJĄ ....."
ręce opadają. co za ciemnota durnota i głupota
kompletny absurd, lepiej niż LaTaJąCy CyRk MoNtY pYThOnA

pozdrawiam.

Last edited by IVAZIKOV; August 11th, 2007 at 01:02 AM.
IVAZIKOV no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, centrum handlowe

Thread Tools

Posting Rules