[Lublin] Centrum Spotkania Kultur - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Miss Polski: Rate A Building

Miss Polski: Rate A Building Your votes please!

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: ?
10 47 26.26%
9,5 19 10.61%
9 33 18.44%
8,5 23 12.85%
8 23 12.85%
7,5 4 2.23%
7 10 5.59%
6,5 7 3.91%
6 6 3.35%
5,5 2 1.12%
5 2 1.12%
4 2 1.12%
3 1 0.56%
2 0 0%
1 0 0%
Voters: 179. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old May 29th, 2017, 01:13 PM   #41
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 9028

W tych szklanych korytarzach na dachu można spacerować
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 3rd, 2017, 10:04 AM   #42
epistolarny
Registered User

Likes (Received): 133

Nie jestem wstanie ocenić tego budynku na podstawie zdjęć. Bardzo ciekawe wnętrza ale nie widziałem go na żywo, nie wiem jak leży w otoczeniu wiec nie będę głosował ale jestem ciekawy tego obiektu. Budynek napewno intryguje ale nie wiem jakie miał bym wrażenia po zobaczeniu go. Jeśli będę w Lbl. z pewnością będę chciał go zobaczyć i w tedy się wypowiem co do oceny
epistolarny no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2017, 01:33 AM   #43
Łosiu
Decomposed User

Łosiu's Avatar

Likes (Received): 7488

Akurat sam budynek mimo swojej monumentalności dobrze leży w przestrzeni, więc tutaj duży plus dla architektów, że projektując tak mocny gmach pamiętali o poszanowaniu otoczenia. Z jednej strony zwartej zabudowy lubelskiego Śródmieścia, z drugiej zielonych przestrzeni, które wkradają się w okolice kampusów KUL-u i UMCS-u.
Architektoniecznie mnie nie powala - owszem, elewacje są ładne, uporządkowane, te bryły sali widowiskowej fajnie sobie narastają (super pomysł z ogrodami na dachu!), ale sam projekt jest jedynie solidny. Z kolei przestrzeń tuż przed budynkiem na pl. Teatralnym zupełnie mnie nie przekonuje - niby miała być skarpa dla skaterów i miejsce spędzania czasu dla lubiących miejskie klimaty, a wyszła taka nowocześniejsza wariacja na temat nasypów przy Bibliotece Śląskiej (tu może nie będę wnikał w szczegóły, bo zacząłbym bluzgać). Słabo to wyszło, niestety.
Jeśli chodzi o wnętrza, to znów mam mieszane uczucia - z jednej strony bardzo standardowa sala widowiskowa i ładne, ale jednak nierewelacyjne przestrzenie, z drugiej kapitalne nawiązanie do historii tego miejsca w postaci ściany z obtłuczonych pustaków ceramicznych. Efekt jest świetny - bardzo plastyczny, ta ściana wspaniale odcina się od gładkich i poukładanych powierzchni z betonu.
Podsumowując - dla mnie CSK to momentami świetny budynek - bardzo zaskakujący w detalu i ogólnym poszanowaniu kontekstu (mimo swoich gabarytów - zwłaszcza w zestawieniu z okoliczną zabudową), jednak budzący również niedosyt, bo przecież można było z tej koncepcji wyciągnąć więcej.
7/10

earth intruder liked this post
Łosiu no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2017, 11:27 AM   #44
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1480

Z 03.2017 :

WP_20170318_19_08_07_Pro by Maciej Musiał, on Flickr

WP_20170315_19_50_38_Pro by Maciej Musiał, on Flickr

Widok z 5 piętra nadscenia na scenę:

WP_20170318_16_00_10_Pro by Maciej Musiał, on Flickr

Sala prób na poziomie -1:

WP_20170315_08_25_49_Pro by Maciej Musiał, on Flickr

begbie liked this post
korver no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2018, 03:57 PM   #45
BARTzZABŁOCIA
PublicSpace&Chardonnay

BARTzZABŁOCIA's Avatar

Likes (Received): 309

Z zewnątrz świętny, piękne faktury, super urbanistycznie.
Wewnątrz... prawdziwa przygoda - 9,5
Old May 8th, 2018, 02:35 AM   #46
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 7977

Niesamowite są te szklane korytarze. W pierwszym momencie, spoglądając z oddali, myślałem, że ktoś zapomniał o barierkach

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => zapytaj

Maciek Lublin, Din Sevenn liked this post
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2018, 05:42 PM   #47
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 19290

1

2

3

4

5

6
kafarek está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 2nd, 2018, 07:23 PM   #48
pawelr
Lublin, Poland

Likes (Received): 1346

@kafarek, jak się podobało?
pawelr no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2018, 03:41 PM   #49
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Ja odpowiem, bo akurat w weekend byłem. Najpierw plusy: bryła, rozwiązania elewacyjne, okładzina elewacji, genialna zabawa fakturą i materiałem (cegła, corten, beton, lastryko), tarasy na dachu (chociaż uważam, że komunikacja na nie powinna być lepiej rozwiązana) ze świetnie usadowionym lokalem usługowym), super klimatyczny dziedziniec. Plus/minus: korytarze na dachu. Są fajne, ale po pierwsze przy mnie dwie osoby wpadły w szyby a po drugie szklarnia była tam tak niesamowita, że dłużej niż kilka sekund nie dało się wytrzymać. Powinny być przeprojektowane. Wnętrza. Są niezłe, ale nie wybitne. Fajna jest zieleń i większe sale, ale tak to trochę nijakie.
Minusu: plac przed budynkiem. Nie przekonywał mnie na zdjęciach i nie przekonał w realu. Duża, pusta, nijaka i niezbyt potrzebna przestrzeń. A byłem, jak coś się na nim działo. Pochylnie jeszcze zdają egzamin, ale na placu powinna pojawić się zieleń i powinien być ubogacony, bo te porozrzucane betonowe leżaki nie spełniają zadania. Może zostać część pustej agory, ale powinna być mniejsza. Plac na zapleczu jest lepiej zaprojektowany, ale brakuje zieleni wysokiej. Tak by rzeczywiście było to miejsce odpoczynku. Najgorzej jednak wypada część od Groetgera. Pustka. Trafiłem na wolny weekend, więc w tygodniu pewnie w centrum konferencyjnym i w urzędzie kręcą się ludzie, ale nadal brakuje życia na tel paruset metrowej pierzei. A to w końcu budynek wprowadzający tkankę miejską. Powinien być tak zaprojektowany, by z tej strony również pojawiło się*takie podwórko (być może mniejsze) i pojawiły się usługi. Może wejście do księgarni od tej strony?

Dałem 9/10 i podtrzymuję ocenę.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
demmat no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2018, 11:09 PM   #50
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 19290

Quote:
Originally Posted by pawelr View Post
@kafarek, jak się podobało?
minusy
- plac. Trafiłem na zycie wekendowe ale w upalne dni nie da się zapewne przyjemnie spędzić czas na betonie.
- wyjścia z tarasu. Galimatias z korytarzami slabo oznaczonymi.
- zbyt przeszklone tunele tarasowe .W upał szklarnia?
-nocne napisy na elewacji.
plusy
+ budynek zyje i jest mocno dostępny publicznie.
+ fajny dziedziniec kontrastujący z ciekawą modernizacją bloczku.
+ ciekawe otwarte wnętrza na koncerty,briefingi itp

Ogólnie jednak pozytywne wrażenia. Byłem krótko więc mało +-
kafarek está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 31st, 2018, 01:29 AM   #51
RadekGalczynski
Registered User

Likes (Received): 190

Byłem jakiś czas temu, widziałem na żywo. Świetny obiekt. Podoba mi się masywność elewacji, rozmach, wykończenie w środku nawiązujące do historii obiektu. Podoba mi się też koncepcja tarasów i przeszkleń na nich. Poza tym obiekt jest bardzo fotogeniczny, warto zobaczyć będąc w Lublinie.

I jeszcze kilka dodatkowych zdjęć Centrum Spotkania Kultur
RadekGalczynski no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2019, 05:35 PM   #52
roen
un lublinese a milano

roen's Avatar

Likes (Received): 57

Największym plusem budynku są jego ogrody na dachu i panorama (każdy budynek tej wielkości powinien mieć takie ekologiczne rozwiązania i zielone dachy) oraz nowoczesne wnętrza. Trochę skomplikowane dojście jest na ten dach.
Dla mnie akurat front i plac są najsłabsze. Zbyt monumentalny i sarkofagowy i "płaska" ściana, która została przełamana "trybuną", żeby tak nie dominować nad otoczeniem.
Brak pomysłu na plac = jego zabetonowanie, powinno tam być więcej zieleni, ale jak się domyślam zrobiono to pod kątem ewentualnych wydarzeń kulturalnych (ale dwa rzędy drzew np. od chodnika by nie zaszkodziły, no ale parking podziemny...).

roen no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2019, 05:35 PM   #53
roen
un lublinese a milano

roen's Avatar

Likes (Received): 57

Aaa budynek zagrał w serialu 1983

roen no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2020, 09:06 PM   #54
rml-
Registered User

rml-'s Avatar

Likes (Received): 1486

Jest bardzo fotogeniczny, zwłaszcza wnętrze. Nic dziwnego, że zainteresowała się tym jakaś ekipa filmowa.
rml- no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules