[A1] Toruń - Stryków - Page 53 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old September 19th, 2008, 12:09 AM   #1041
A2
Registered User

A2's Avatar

Likes (Received): 37

Dzisiaj przekonałem się na własnej skórze jak potrzebna jest autostrada do Łodzi. Jechałem z Kutna do Łodzi dzisiaj przed 17:00. Zaraz przed węzłem Piątek A2/DW 702 korek roboty drogowe 25 min w korku. Na węźle z A2 odbiłem na Stryków tak żeby nie jechać przez Łódź a ją ominąć, ale niestety złudne szanse. Czegoś takiego jak w Strykowie jeszcze w życiu nie widziałem 2 km przed końcem autostrady potężny korek. NAwet na samej A2. 35 min stałem w korku na autostradzie czekając na zjazd. MASAKRA!!!!!!
Advertisement

Old September 19th, 2008, 12:43 AM   #1042
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 50

W Polsce jest kilkanaście milionów samochodów i potrzeba dla nich dobrej sieci drogowej, która powoli powstaje. Bez dobrych dróg Polska się będzie korkować coraz bardziej...
mariosz no está en línea  
Old September 19th, 2008, 09:04 AM   #1043
CodeLukas
Wratislavia

Likes (Received): 82

Czyli co odcinek A1 od Torunia do Strykowa (na odcinku od Torunia do Kowala 64 km i od Kowala do Strykowa 80 km) będzie wykonywało dwóch inwestorów, czy będzie ich więcej tak jak posczególne odcineki rozpisane są w dokumencie GDDKiA standia?
CodeLukas no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2008, 09:23 AM   #1044
Picek
Registered User

Picek's Avatar

Likes (Received): 685

raczej nie inwestorów a wykonawców - tutaj nie planuje się PPP. inwestycja pewnie zostanie podzielona na kawałki jak to jest ostatnio w modzie, żeby nie byłó wielkiej zażartej bitwy o taki duży przetarg. trzy kawałki po 20 pare km i powinno być git

Picek no está en línea  
Old September 19th, 2008, 12:04 PM   #1045
A2
Registered User

A2's Avatar

Likes (Received): 37

3 kawałki po 20 pare km Z Torunia do Srykowa jest 144 km
Old September 19th, 2008, 12:30 PM   #1046
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

3 kawałki po 20km na tym pierwszym 60 kilometrowym odcinku od Torunia na południe - czytaj forum dokładniej kolego
mariosz no está en línea  
Old September 19th, 2008, 01:03 PM   #1047
Torrr
Registered User

Likes (Received): 147

A dokładniej Czerniewice - Odolion (12,1 km) , Odolion - Brzezie (23 km) , Brzezie - Kowal (28,9 km) - razem 64 km (Toruń -Kowal)
Torrr no está en línea  
Old September 19th, 2008, 02:59 PM   #1048
Picek
Registered User

Picek's Avatar

Likes (Received): 685

jak są takie kawałki to mogą być czasem tylko dwa przetargi, bo po co się bawić w 12 kilometrowy odcinek? będzie Czerniewice-Brzezie 35km i Brzezie-Kowal 29km.

Quote:
Originally Posted by A2 View Post
3 kawałki po 20 pare km Z Torunia do Srykowa jest 144 km
no mariosz ci dobrze powiedział
Picek no está en línea  
Old September 19th, 2008, 03:58 PM   #1049
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 5186

Quote:
Originally Posted by A2 View Post
Dzisiaj przekonałem się na własnej skórze jak potrzebna jest autostrada do Łodzi. Jechałem z Kutna do Łodzi dzisiaj przed 17:00. Zaraz przed węzłem Piątek A2/DW 702 korek roboty drogowe 25 min w korku. Na węźle z A2 odbiłem na Stryków tak żeby nie jechać przez Łódź a ją ominąć, ale niestety złudne szanse. Czegoś takiego jak w Strykowie jeszcze w życiu nie widziałem 2 km przed końcem autostrady potężny korek. NAwet na samej A2. 35 min stałem w korku na autostradzie czekając na zjazd. MASAKRA!!!!!!
pocieszę cię, że codziennie po południu A2 kończy się korkiem w Strykowie, mój rekord to ponad 1 godzinę. Nie jest to nic szczególnego, gdy pojedziemy do tak cywilizowanych krajów, jak Niemcy - gdzie informacje o korkach podają lokalne radiostacje: 5 km stau, 3 km stau, 10 km stau itd itd, - rozmiary korka podają w jego długości a nie w czasie oczekiwania - dokładne i miarodajne - ja się śmieję że gdyby podawali w godzinach (minutach) oczekiwania, to dochodziłoby do samobójstw
Wracając do Strykowa: z rana przed południem jeżdżę do końca, popołudniami zjeżdżam w Emilii lub Piątku.
jaceq no está en línea  
Old September 19th, 2008, 06:16 PM   #1050
Voltaire

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by wantu View Post
Na odcinku od Kowala do Strykowa (80 km) kończona jest inwentaryzacja przyrodnicza. Przetarg zaplanowany jest na IV kwartał 2009 r.
znaczy oni teraz liczą te szlaki migracyjne i liczą ile przejść podziemnych dla wiewiórek jest potrzebnych? I cały rok 2009 im to zajmie, czy będą robić coś jeszcze?

to ja im życzę żeby dobrze policzyli, bo sobie nie życzę protestów i "a można było" jak już DŚU i inne wydane będą.
Voltaire no está en línea  
Old September 19th, 2008, 07:59 PM   #1051
maciek2000
Registered User

Likes (Received): 95

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
ja się śmieję że gdyby podawali w godzinach (minutach) oczekiwania, to dochodziłoby do samobójstw
Wracając do Strykowa: z rana przed południem jeżdżę do końca, popołudniami zjeżdżam w Emilii lub Piątku.
Spotkałem się w Niemczech (konkretnie Hamburg) z podawaniem czasu oczekiwania w korku (tj czas który trzeba doliczyć do zwykłego czasu przejazdu). Kilometr kilometrowi nie równy...
maciek2000 no está en línea  
Old October 13th, 2008, 01:19 PM   #1052
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 897

Wiecie na jakim etapie sa kolejne etapy na poludnie od Torunia ? Jest jakikolwiek budowany obecnie ?
Old October 13th, 2008, 01:58 PM   #1053
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Na południe od Torunia na razie trwają przygotowania, z tego co wiem najszybciej będzie budowany około 20 kilometrowy odcinek zaraz na południe od S10.
mariosz no está en línea  
Old October 13th, 2008, 02:10 PM   #1054
Martin_W
Registered User

Martin_W's Avatar

Likes (Received): 1905

z tego co pamiętam to aż do Nowego Ciechocinka wycinany był las wzdłuż krajowej jedynki, tam gdzie biec ma przyszła A1
Martin_W no está en línea  
Old October 14th, 2008, 01:01 AM   #1055
Legia

Likes (Received): 0

w tym tekście macie coś na ten temat:

Umowa na "częstochowską" autostradę spisana
Tomasz Haładyj
2008-10-12, ostatnia aktualizacja 2008-10-12 21:17

Ale jeszcze nie podpisana. Konsorcjum Autostrada Południe SA wytypowana jako koncesjonariusz ma czas do dzisiaj, by zgłosić swoje ewentualne uwagi do tego dokumentu

Przetarg na tę część autostrady, którą możemy nazwać częstochowską, czyli odcinek A1 Stryków koło Łodzi - Pyrzowice, wkracza w ostatnią fazę. - Umowa zostanie podpisana do końca 2008 r. Zastosowaliśmy szczególny rygor negocjacyjny - informuje biuro prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ów rygor oznacza, że na analizę umowy, która jest gruba niczym encyklopedia, Autostrada Południe SA dostała tylko trzy tygodnie. Wyznaczony jej czas kończy się dzisiaj. GDDKiA przyspiesza tempo, gdyż chce nadrobić opóźnienie: w czerwcu minister infrastruktury Cezary Grabarczyk obiecał, że umowa z koncesjonariuszem zostanie podpisana na przełomie września i października.

Konsorcjum Autostrada Południe SA ma wybudować 180 km autostrady A1 z Pyrzowic do węzła w Strykowie na skrzyżowaniu z A2 Warszawa - Berlin. Koncesjonariusz będzie też pobierał opłaty za przejazd - z wyjątkiem obwodnicy Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie A1 przeplata się z krajową "ósemką" Warszawa - Wrocław. To oznacza, że trzeba będzie płacić za przejazd autostradową obwodnicą Częstochowy, a także obecną "gierkówką" między Piotrkowem a Częstochową.

A1 od Strykowa do Pyrzowic ma być gotowa w 24 miesiące od podpisania kontraktu, czyli na początku 2011 r., zaś cała autostrada - do piłkarskiego Euro rok później. Specjaliści powątpiewają jednak, by się to udało. Dziś kierowcy korzystają tylko z odcinka Gdańsk - Grudziądz. W sierpniu ruszyła budowa A1 od Grudziądza do Torunia. Trwają też prace między Gliwicami a granicą z Czechami.

Gorzej jest na pozostałych odcinkach. W przypadku fragmentu Toruń - Kowal (64 km) w grudniu rozpocznie się przetarg, który wyłoni wykonawcę. Na odcinku od Kowala do Strykowa kończona jest dopiero inwentaryzacja przyrodnicza, a przetarg zaplanowany jest dopiero na IV kwartał 2009 r. Zbliżone terminy dotyczą odcinka Pyrzowice - Gliwice, ważnego dla częstochowian: dzięki niemu będzie można łatwo przeskoczyć na autostradę A4 do Wrocławia.

Autostrada Południe S.A. jest to konsorcjum w składzie: polski Budimex oraz hiszpańskie firmy Cintra Concessiones i Ferrovial-Agroman.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
Legia no está en línea  
Old October 14th, 2008, 01:39 AM   #1056
jakub.wolnicki
SSC addict

jakub.wolnicki's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Legia View Post
w tym tekście macie coś na ten temat:

Umowa na "częstochowską" autostradę spisana
Tomasz Haładyj

Dziś kierowcy korzystają tylko z odcinka Gdańsk - Grudziądz.
Trochę się pan Tomasz zagalopował z tym Grudziądzem, no ale niech mu już będzie...
Autostrada Południe SA, hmmm...
jakub.wolnicki no está en línea  
Old October 14th, 2008, 10:38 AM   #1057
Marcin_GWE
Registered User

Likes (Received): 5

Do tej pory byłem przekonany ze "1" wygląda dużo lepiej niż "7" ale ostatnią sobotę jechałem na śląsk... 10 godzin. Oczywiscie paranoja w samej Łodzi, w sobotnie popołudnie : półtorej godziny na zwężeniu z 3 pasów do jednego... Moja irytacja sięgnęła granic...
Marcin_GWE no está en línea  
Old October 14th, 2008, 10:57 AM   #1058
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Legia View Post

Gorzej jest na pozostałych odcinkach. W przypadku fragmentu Toruń - Kowal (64 km) w grudniu rozpocznie się przetarg, który wyłoni wykonawcę. Na odcinku od Kowala do Strykowa kończona jest dopiero inwentaryzacja przyrodnicza, a przetarg zaplanowany jest dopiero na IV kwartał 2009 r.
Czyli do końca roku mamy przetarg na kolejne 64km A1 i dopiero za rok przetarg na kolejny odcinekczyli wykonawca w optymistycznej wersji wydarzeń wejdzie na plac budowy na początku 2010 i będzie miał termin do np, kwietnia 2012. Muszą się sprężać z tym przetargiem...
mariosz no está en línea  
Old October 20th, 2008, 10:24 AM   #1059
Fugit
Registered User

Likes (Received): 181

Dla odcinka Toruń-Kowal wciąż nie ma wydanej DŚU (miała być w sierpniu). Czy jest więc realna szansa że w grudniu ogłoszą już przetarg ???
Fugit no está en línea  
Old October 20th, 2008, 10:36 AM   #1060
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 31967

Z tego co pamiętam to w założeniu było, że przetarg ma być w grudniu
Luki_SL no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags