[A1] Toruń - Stryków - Page 66 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old April 1st, 2009, 04:25 PM   #1301
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 31852

Nie wiem czy już weszło w życie to rozporządzenie, ale zanim skończy się przetarg napewno będzie już prawomocne.
Luki_SL no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old April 1st, 2009, 04:29 PM   #1302
jurrek1008
Registered User

jurrek1008's Avatar

Likes (Received): 386

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Taki przetarg uda się realnie rozstrzygnąć w końcówce roku - umowę podpisać pewnie w styczniu - więc czas budowy rozpoczniemy 15 marca 2010 - to wtedy czas zakończenia budowy to lipiec 2012
20 m-cy wypada wtedy 15 maja 2012 - 2 sezony po 9 mcy + kwiecień i maj 2012
jurrek1008 no está en línea  
Old April 1st, 2009, 04:38 PM   #1303
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by jurrek1008 View Post
20 m-cy wypada wtedy 15 maja 2012 - 2 sezony po 9 mcy + kwiecień i maj 2012
Racja , racja liczyłem 22 miesiące
Sponsored Links
Advertisement

Old April 1st, 2009, 04:42 PM   #1304
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by bewu1 View Post
http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...f1ca1ac1c83bfb

31.03.2009 Budowa autostrady A1 Toruń - Stryków Odcinek I: Czerniewice - Odolion od km 151+900 do km 163+300 i Odcinek II: Odolion - Brzezie od km 163+300 do km 186+366 roboty budowlane

31.03.2009 Budowa autostrady A1 Toruń - Stryków Odcinek III: Brzezie - Kowal od km 186+348 do km 215+850
Hmmm połączyli odcinek 2 i 3 i wyszło 34,5 KM w budowie - dziwne bo np. na S3 zostawili w przetargu oddzielny taki kulfon kilku-km
Old April 1st, 2009, 05:15 PM   #1305
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 102

Następne przetargi na budowę A w Polsce . Pytanko Gdzie będzie docelowo PPO ? Na pewno będzie PPO GTC bo ich odcinek kończy się przed S10 - która docelowo będzie A1. Gdzie będzie państwowe PPO ? Za węzłem z S10 ?

Bo policzyłem sobie, że docelowo PPO będą za przejściem granicznym z Czechami, przed i za węzłem z A4, powinny być też przy węźle z S1, przed i za węzłem z A2, następny będzie na końcu autostrady państwowej i początku GTC i przed S6 w Gdańsku - czyli 10 PPO - dobrze policzyłem. Docelowo tak ma być czy się przeliczyłem albo nie doszacowałem. Na węzłach między ppo wiadomo brak spo, a na reszcie to będą - tak jak jest na A1.
j-cube no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 08:26 AM   #1306
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

O PPO bym się szczególnie nie martwił. Cały czas się trąbi, że UE chce wprowadzić elektroniczny pobór opłat, który nie będzie nawet wymagał zatrzymania się.
MarcinN no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 10:58 AM   #1307
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 649

A co trzeba się martwić (w związku ze wspólnym odcinkiem A1 i S10) to ja już pisałem kilka razy (potrójne zatrzymanie dla DK10). Ale albo nie mając pełnej wiedzy coś sobie ubzdurałem, albo wszyscy zaczną odkrywać Amerykę, jak zwykle dopiero wtedy, kiedy budowa ruszy.

Co z PPO otwierającym państwowy odcinek wciąż odpowiedzi nie mamy. I dobrze, może jak na Śląsku pojeździmy sobie ileś lat za darmo. Cena z odcinka Gdańsk - Łódź nieco rozłożyłaby się.
Old April 2nd, 2009, 11:54 AM   #1308
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8345

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
A co trzeba się martwić (w związku ze wspólnym odcinkiem A1 i S10) to ja już pisałem kilka razy (potrójne zatrzymanie dla DK10). Ale albo nie mając pełnej wiedzy coś sobie ubzdurałem, albo wszyscy zaczną odkrywać Amerykę, jak zwykle dopiero wtedy, kiedy budowa ruszy.

Co z PPO otwierającym państwowy odcinek wciąż odpowiedzi nie mamy. I dobrze, może jak na Śląsku pojeździmy sobie ileś lat za darmo. Cena z odcinka Gdańsk - Łódź nieco rozłożyłaby się.
A moze po prostu zrobi sie tak jak logika nakazuje. Ten kawalek oznaczy sie A10, wsatwi sie bramki na wjezdzie i wyjezdzie i problem z glowy.
Bartas2004 no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 12:08 PM   #1309
saccularius
Thorunensis

Likes (Received): 38

Ale dlaczego autostrada funkcjonująca jako obwodnica pod innymi miastami jest bezpłatna a pod Toruniem będzie płatna, to mnie najbardziej zastanawia. I ten węzeł w Czerniewicach, jakieś partactwo z tą A1 pod Toruniem.
saccularius no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 04:45 PM   #1310
Torrr
Registered User

Likes (Received): 143

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Tu widze tylko 2 możliwe rozwiązania:

- PPO Nowa Wieś nie powstaje i 2 odcinki ( GTC NM- Toruń i państwowy Toruń - Kowal) oddane zostaną jednocześnie (jest spora szansa) a wezel Kowal SPO robi wtedy tymczasowo za PPO jak Nowe Marzy do czasu oddania A1 dalej na południe (musiałby też powstać w tym samym czasie wspolny system rozliczeniowy przez SPO GTC/Państwo (od Rusocina PPO do Kowala SPO ) )

Za S10 bierzemy bilecik w Czerniewicach SPO i placimy na SPO Lubicz i w drugą strone odwrotnie

- PPO Nowa Wieś powstaje i wtedy jedynym sensownym i najlepszym rozwiązaniem jest nie pobieranie opłat na odcinku państwowym Toruń -Stryków (bramki nieaktywne) - odcinek darmowy do czasu ujednolicenia systemów i do czasu rozbiórki PPO Nowa Wieś (i też innych ewentualnych PPO na południu ) - wtedy jedyne PPO na A1 w Gdańsku i na granicy z Czechami

Za S10 pobieramy bilet na PPO Nowa Wieś i płacimy na SPO Lubicz i w drugą odwrotnie

Quote:
Originally Posted by saccularius View Post
Ale dlaczego autostrada funkcjonująca jako obwodnica pod innymi miastami jest bezpłatna a pod Toruniem będzie płatna, to mnie najbardziej zastanawia. I ten węzeł w Czerniewicach, jakieś partactwo z tą A1 pod Toruniem.
Bezplatne obwodnice A mogą być tylko te które przebiegaja w granicach miast i to dużych . A1 (w przeciwieństwie do np darmowej A2 w Poznaniu) przebiega poza granicami Torunia. Wezeł Czerniewice jest skopany i trzeba bedzie korzystać z w Odolion i w Kluczyki na S10 który powinna wybudować Gdaka ze swojej kasy za skasowanie Toruniowi polaczenia w Czerniewicach

Last edited by Torrr; April 2nd, 2009 at 04:56 PM.
Torrr no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 05:12 PM   #1311
saccularius
Thorunensis

Quote:
Originally Posted by Torrr View Post
Bezplatne obwodnice A mogą być tylko te które przebiegaja w granicach miast i to dużych . A1 (w przeciwieństwie do np darmowej A2 w Poznaniu) przebiega poza granicami Torunia. Wezeł Czerniewice jest skopany i trzeba bedzie korzystać z w Odolion i w Kluczyki na S10 który powinna wybudować Gdaka ze swojej kasy za skasowanie Toruniowi polaczenia w Czerniewicach
Ciekawe dla czego węzeł Czerniewice został skopany i tak tragicznie zaprojektowany i dlaczego nie da się nic z tym zrobić. To jest w ogóle jakiś skandal wg mnie.
Old April 2nd, 2009, 08:35 PM   #1312
Torrr
Registered User

Quote:
Ciekawe dla czego węzeł Czerniewice został skopany i tak tragicznie zaprojektowany i dlaczego nie da się nic z tym zrobić. To jest w ogóle jakiś skandal wg mnie.
warunki terenowe ,wąski przesmyk - Wisła z mostem A1 z jednej , poligon z drugiej, trzy wiadukty obok siebie do tego nad łukiem A1 , 2 oddzielne SPO nie mogą być tak blisko siebie, brak miejsca na zredukowanie pasów łacznic , brak terenu pod bramki po wschodniej stronie DK1 ,niewykupione tereny i tak niewystarczajace , brak możliwości wezla zintegrowanego , mgliste pojecie o poligonówce S10 i jej włączenia w momencie powstawania pierwotnego wezła i jeszcze pare argumetów by sie znalazło
Torrr no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 08:38 PM   #1313
Torrr
Registered User

Quote:
Originally Posted by Torrr View Post
Wezeł Czerniewice jest skopany i trzeba bedzie korzystać z w Odolion i w Kluczyki na S10 który powinna wybudować Gdaka ze swojej kasy za skasowanie Toruniowi polaczenia w Czerniewicach
No i wywróżyłem

http://tvk.torun.pl/portal.php?moves=true&pos=853

Węzeł Kluczyki na S10 zbuduje Gdaka a miasto prawie kilometrową droge dojazdową
Torrr no está en línea  
Old April 2nd, 2009, 10:20 PM   #1314
polska_immortalz
BANNED

Likes (Received): 57

Quote:
bo takie rozbudowane wezly w Polsce moga miec tylko wielkie osrodki miejskie by dodac im jeszcze wiekszego prestizu i metropolitalnego wygladu reszta musi sie zadowolic prostymi rozwiazaniami na miare prowincji i miasteczek powiatowych do takich niestety sklasifikowany jest Torun i nic na to nie poradzimy
polska_immortalz no está en línea  
Old April 3rd, 2009, 12:22 AM   #1315
saccularius
Thorunensis

Quote:
Originally Posted by polska_immortalz View Post
bo takie rozbudowane wezly w Polsce moga miec tylko wielkie osrodki miejskie by dodac im jeszcze wiekszego prestizu i metropolitalnego wygladu reszta musi sie zadowolic prostymi rozwiazaniami na miare prowincji i miasteczek powiatowych do takich niestety sklasifikowany jest Torun i nic na to nie poradzimy
zawsze można coś zaradzić, a że tak dajemy się traktować to jest tylko i wyłącznie wina nasza i naszego samorządu. 80 tys. Konin ma lepszą obwodnicę niż my będziemy mieli dojazd do Autostrady A1 osi kraju.
Obwodnica Konina
Old April 3rd, 2009, 01:10 AM   #1316
asfaltolog
Registered User

Likes (Received): 0

Przepraszam, obawiam się, że nie jestem we właściwym wątku. Szukałem, lecz jak dotąd nic.
Staram się znaleźć info dotyczące planowanych 2 mostów - mają być budowane przez BilfingerBerger z Gdańska w stronę Torunia. Wiem, że podpisali umowę 12 marca/09.
Czy ktoś byłby uprzejmy wskazać mi gdzie szukać więcej danych i jak sprawy się posuwają?
Będę wdzięczny za pomoc.
asfaltolog no está en línea  
Old April 3rd, 2009, 10:42 AM   #1317
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 19472

Wątek o A1 Grudziądz-Toruń.
torunczyk no está en línea  
Old April 5th, 2009, 01:38 AM   #1318
zbrodniarz
Registered User

Quote:
Originally Posted by polska_immortalz View Post
Ja bym tak na to nie patrzył. Zrozumiałym jest, że największe aglomeracje muszą muszą mieć najbardziej rozbudowaną infrastrukturę drogową, ale w tym wypadku podział na "prowincję" i "metropolie" jest raczej problemem mentalności. Gdaka idzie na łatwiznę zapewne nie tylko w przypadku Torunia, pewnie wiele zarówno mniejszych jak i większych od niego miast mogłoby mieć jakieś zastrzeżenia. Skutek niedostatecznych funduszy, napiętych terminów, braków kadrowych... Ale ponieważ Toruń tupnął nogą, postawił Gdakę do pionu w sprawie węzła lubickiego, popchnął sprawę Kluczyków, a sprawa Czerniewic też nie jest zakończona, więc nie jesteśmy ani "prowincją", ani "powiatowym miasteczkiem". Bylibyśmy, gdybyśmy sprawę olali i zadowolili się byle czym. Co by nie powiedzieć, Zaleski trochę osiągnięć ma, czasami ważne trzy grosze dorzuci też Całbecki, więc jestem w miarę spokojny. Nawet jeśli nie wyjdzie z Czerniewicami, to z węzłem Kluczyki i mostem wschodnim żadna katastrofa nam nie grozi. W każdym przypadku w rejonie Torunia będzie 5 węzłów pozwalających bezpośrednio lub pośrednio wjechać na autostradę - moim zdaniem to całkiem dużo.
zbrodniarz no está en línea  
Old April 6th, 2009, 02:33 AM   #1319
Wawrzyniec Pruski
Registered User

Zbrodniarzu - wielka szkoda, że pod Toruniem właśnie zaczyna się budowa A1, a Bydgoszcz czeka na DŚU dotyczącą S5 i doczekać się nie może... Może
i w tej materii możnaby jakoś "wstrząsnąć" marszałkiem Całbeckim? Chociaż ostatnio na antenie TVP3 Bydgoszcz wojewoda Bruski powiedział, że to on podpisze DŚU dla S5 w kujawsko-pomorskim i że ma to nastąpić jeszcze w tym roku, a UW przecież jest w Bydgoszczy, a nie w Toruniu, tak jak UM...
Old April 7th, 2009, 09:59 PM   #1320
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Autostrada ma biec na trzech poziomach i przez 13 wiaduktów
Megawęzeł pod Strykowem

Projekt gigantycznego węzła drogowego pod Strykowem, łączącego ze sobą autostrady A1 i A2, jest już gotowy. Na złożenie
pełnej dokumentacji inwestycji wykonawcy mają czas do maja.
Budowa ruszy prawdopodobnie latem i potrwa do 2011 roku.

więcej i źródło
http://www.panmedia.home.pl/serwisy/...trowany_01.pdf

skoro budowa ma zacząc się latem to pewnie nie długo będziemy mieli przetarg na ten węzeł
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, kujawsko-pomorskie, toruń, włocławek

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules