[Zagreb] - Međunarodna zračna luka Franjo Tuđman | Franjo Tuđman Airport | ZAG - Page 303 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Zrakoplovstvo

Zrakoplovstvo Aviation

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 15th, 2019, 03:34 PM   #6041
ferkonja
Registered User

Likes (Received): 42

da, shuttle prijevoz..kada bi barem izgled te stanice bio najveći problem na mzlz...meni je postojeći izbor prijevoza do grada zadovoljavajući..imaš taksi, uber...croatia bus za 30 kuna..i zet lcc prijevoz za 4 kune, sad očekivati za tu lovu ne znam što nije baš realno..naravno, ostavimo po strani mokre snove željeznicu, tramvaj, metro...
ferkonja no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 15th, 2019, 04:16 PM   #6042
sin9apur
Registered User

Likes (Received): 69

Quote:
Originally Posted by theAlien View Post
Mislim da ovo s vlakicima je samo nepotrebna i 100% nerentabilna zelja (trenutno) ... prije dva tjedna sam letio za Amsterdam i nazad i koristio Pleso bus do ZAG (polasci svakih 30min.) ... u odlasku nas je bilo u busu 7-8 putnika, u povratku malo vise (sletio pun avion ), ali opet sasvim dovoljno za kapacitet jednog busa.

"Vlakic" koji povezuje zracnu luku s gradom mora imati minimalnu shemu frekventnosti kao i ovaj bus (inace nema smisla, tko bi cekao vlak sat i pol ili 2) ... naravno da je frekvencija uvjetovana brojem potencijalnih korisnika, a to je trenutno (i u skorijoj buducnosti) Mission Impossible (tko bi placao tu nerentabilnost?) ... S druge strane, veza tramvajem je jos smjesnija, jer putnici iz zracne luke zele sto brze da stignu na destinaciju u gradu (a ne da uzivaju u ljepotama krajolika zaustavljajuci se svakih par minuta na stajalistima).
Omg, tipično hrv. rezon, sam vlakić do praznog aerodroma nema smisla.. ali zaboravljaš da bi taj "vlakić" spajao prvi i šesti grad u zemlji, odnosno prometovao na najsnažnijoj commuter liniji u Hrvatskoj.

Croatia2020, dabendji2000 liked this post
sin9apur no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2019, 05:15 PM   #6043
theAlien
moderaptor

theAlien's Avatar

Likes (Received): 4309

Quote:
Originally Posted by sin9apur View Post
Omg, tipično hrv. rezon, sam vlakić do praznog aerodroma nema smisla.. ali zaboravljaš da bi taj "vlakić" spajao prvi i šesti grad u zemlji, odnosno prometovao na najsnažnijoj commuter liniji u Hrvatskoj.
Omg, vise je tipicni nizozemski rezon .... moze li taj "vlakic" rentabilno prometovati s frekvencijom svakih 15-30 min. (u protivnom ne znam kako bi se to moglo zvati ozbiljnom konekcijom grad-ZL-grad)?
Old April 15th, 2019, 05:24 PM   #6044
Croatia2020
Registered User

Croatia2020's Avatar

Likes (Received): 568

Quote:
Originally Posted by theAlien View Post
Mislim da ovo s vlakicima je samo nepotrebna i 100% nerentabilna zelja (trenutno) ... prije dva tjedna sam letio za Amsterdam i nazad i koristio Pleso bus do ZAG (polasci svakih 30min.) ... u odlasku nas je bilo u busu 7-8 putnika, u povratku malo vise (sletio pun avion ), ali opet sasvim dovoljno za kapacitet jednog busa.

"Vlakic" koji povezuje zracnu luku s gradom mora imati minimalnu shemu frekventnosti kao i ovaj bus (inace nema smisla, tko bi cekao vlak sat i pol ili 2) ... naravno da je frekvencija uvjetovana brojem potencijalnih korisnika, a to je trenutno (i u skorijoj buducnosti) Mission Impossible (tko bi placao tu nerentabilnost?) ... S druge strane, veza tramvajem je jos smjesnija, jer putnici iz zracne luke zele sto brze da stignu na destinaciju u gradu (a ne da uzivaju u ljepotama krajolika zaustavljajuci se svakih par minuta na stajalistima).
Možda. Ali kad bise zračna luka normalno razvijala i došla do 7-8 mil putnika, to bi bila potreba a ne izbor. Osim što nam nedostaje željeznički terminal u zračnoj luci, još nam više za takav projekt nedostaje ozbiljan suvremeni zagrebački željeznički kolodvor. Sada je to četvrta klasa kolodvora u Njemačkoj, ako i to.

dabendji2000 liked this post
Croatia2020 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2019, 05:45 PM   #6045
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 10629

Quote:
Originally Posted by sin9apur View Post
Ne samo to.
Taj bi vlak bio na liniji Osijek - Vinkovci - Sl. Brod - Novska - Sisak - Zračna luka ZG - ZG.gl.kol.

A to je već pozamašna gravitacija...

Baš sam neki dan bio u Linzu Hbf. Bacio pogled na vozni red. West bahn ima vlak svakih pola sata za Beč. S tim da je svaki drugi za Wien flughafen a ostali za Wien Westbanhof.
Milina za vidjeti i koristiti...
Trevor McPhee está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 15th, 2019, 08:30 PM   #6046
ZAGfan
fly away & everywhere

ZAGfan's Avatar

Likes (Received): 772

Die Westbahn und Vorallem die Weana san sowas von pfundig 😅
Old April 16th, 2019, 08:59 AM   #6047
stipoooz
Registered User

stipoooz's Avatar

Likes (Received): 228

Quote:
Originally Posted by dr steve View Post
Moje sugestije su uslišene i ne mogu vjerovati da je MZLZ tako brzo reagirala! Prihvatili su moj primjer izlistavanja odlazaka i dolazaka kao na web stranicama Beča i Zuricha i takav isti napravili na web stranici MZLZ. Naveo sam da su bespotrebna navođenja 14 code share letova već samo jedan, fali izlaz, napomena o ukrcavanju itd itd. Hvala IT službi.

http://www.zagreb-airport.hr/putnici...ima/odlasci/26
Još da Avioradar.hr reagira i ažurira kalendar za 2019. Još su na 2018.

spoon444 liked this post
stipoooz no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2019, 04:04 PM   #6048
pikoc89
Registered User

pikoc89's Avatar

Likes (Received): 2557

Inace, aerodrom Graz ima kolodvor.
A u Ostravi je isto napravljen zeljeznicki spoj, 377.000 putnika godisnje.

Hmmm...

spoon444 liked this post
pikoc89 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2019, 05:38 PM   #6049
Splitsky
Registered User

Likes (Received): 1429

Quote:
Jučer sam dočekao grupicu studenata iz Manchestera na Plesu, išli smo linijom 290 jer su u blizini rute imali smještaj. Kad sam ih doveo na ono čudo od stajališta i nadstrešnice ...Oni su vrištali od smijeha i slikali selfie i pravili sprdačinu da zračna luka glavnog grada u 2019 god ima takvu stanicu za shuttle prijevoz od zračne luke do grada i pitali me jel to neka šala i jel to zbilja zbilja stanica za shuttle prijevoz? U sebi sam samo molio zemljo otvori se. (naravno da smo svi bili mokri od glave do pete jer se čovjek nema gdje sakriti od kiše).
Čuveni britanski humor

Ja bi im mrtvo hladno rekao da mi nismo baš od buseva nego radije idemo taksijem

spoon444, mikelivno, dabendji2000, Klukas liked this post
Splitsky no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2019, 07:53 PM   #6050
dabendji2000
Registered User

Likes (Received): 142

Quote:
Originally Posted by Splitsky View Post
Čuveni britanski humor

Ja bi im mrtvo hladno rekao da mi nismo baš od buseva nego radije idemo taksijem
Ili da kaj nejdu s metroom...
dabendji2000 está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 08:14 AM   #6051
Granični Proizvod
Analitičar

Granični Proizvod's Avatar

Likes (Received): 685

Quote:
Originally Posted by Splitsky View Post
Čuveni britanski humor

Samo što bi slagao
Granični Proizvod no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 09:07 AM   #6052
Frank Drebinn
Registered User

Frank Drebinn's Avatar

Likes (Received): 157

Quote:
Jučer sam dočekao grupicu studenata iz Manchestera na Plesu, išli smo linijom 290 jer su u blizini rute imali smještaj. Kad sam ih doveo na ono čudo od stajališta i nadstrešnice ...Oni su vrištali od smijeha i slikali selfie i pravili sprdačinu da zračna luka glavnog grada u 2019 god ima takvu stanicu za shuttle prijevoz od zračne luke do grada i pitali me jel to neka šala i jel to zbilja zbilja stanica za shuttle prijevoz? U sebi sam samo molio zemljo otvori se. (naravno da smo svi bili mokri od glave do pete jer se čovjek nema gdje sakriti od kiše).
I zašto nisi podijelio par odgojnih šamara?

frishki, mikelivno, dabendji2000 liked this post
Frank Drebinn no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 12:46 PM   #6053
dario056
Registered User

Likes (Received): 82

Jutros Turkish s A330, nitko ne komentira?

spoon444 liked this post
dario056 no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 12:53 PM   #6054
bubimir13
Apostol Premiuma

bubimir13's Avatar

Likes (Received): 4361

Imaju bitnije teme - engleski turisti kisnu jer nemaju kako sa MZLZ FT do grada osim ZET-om!!!!!!!

spoon444, mikelivno, dabendji2000, frishki liked this post
bubimir13 no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 02:23 PM   #6055
noir-dresses
bling bling

noir-dresses's Avatar

Likes (Received): 2776

Not one photo of the Turkish 333 today nor the Air China 748 from a few days ago.

If for any other reason then for sentimental reasons.
noir-dresses está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 06:13 PM   #6056
LDLT
Registered User

Likes (Received): 12272

Old April 17th, 2019, 10:42 PM   #6057
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Likes (Received): 1756

Sutra Eurowings A319 Dusseldorf -Zagreb= rasprodan, Croatia Airlines CRJ Oslo - Zagreb= ekonomska rasprodana a u poslovnoj ostalo dva mjesta.

frishki, renco, spoon444 liked this post
dr steve no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2019, 06:54 PM   #6058
zagreb123
Registered User

Likes (Received): 25

Danas jutarnji TK1054 za Istanbul A321, 100% pun i economy i business, neki ljudi su ostali u Zagrebu zbog overbookinga te su prebaceni na vecernji let. Za novi istanbulski aerodrom sve pohvale, jos se gradi, ali sve u svemu super.
Old April 20th, 2019, 06:34 PM   #6059
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Likes (Received): 1756

Jučer večernji let Trade air L410: Zagreb - Osijek= 5/19. Zrakoplov je za mirovinu iste sekunde a usluga 0, no bolje za 300kn preci tu udaljenost za 40min nego se vozit satima na cesti u gužvi.

renco, spoon444 liked this post
dr steve no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 07:55 AM   #6060
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 1382

[Zagreb] - Međunarodna zračna luka Franjo Tuđman | Franjo Tuđman Airport | ZAG

40 minuta + koliko od kuće do polijetanja i od slijetanja do krajnjeg odredišta?
dadekhr no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules