IIHF World Ice Hockey Championships 2011 and 2019, Bratislava & Košice, Slovakia - Page 251 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Zvoľte najlepšieho hráča Slovenska na MS 2011
Jaroslav Halák 4 3.54%
Ján Lašák 4 3.54%
Dominik Graňák 1 0.88%
Milan Jurčina 1 0.88%
Ivan Majeský 0 0%
Peter Podhradský 0 0%
Martin Štrbák 0 0%
Ľuboš Bartečko 0 0%
Pavol Demitra 6 5.31%
Marián Gáborík 3 2.65%
Marcel Hossa 0 0%
Ladislav Nagy 59 52.21%
Branko Radivojevič 0 0%
Štefan Ružička 1 0.88%
Miroslav Šatan 17 15.04%
Michal Handzuš 9 7.96%
Ľubomír Višňovský 4 3.54%
Marián Hossa 0 0%
Richard Zedník 2 1.77%
Josef Stumpel 2 1.77%
Tomáš Surový 0 0%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old May 11th, 2019, 11:01 PM   #5001
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 475

Super, uz druhy den MS 2019 a po sluboch stale v brane Halak. Nemala sa anketa nahodou resetovat. Ak budu este MS v hokeji o dalsich 8-10 rokov, bude to pomaly anketa in memoriam naj hracov... Aspon to vymazte. Tento rok ro Nagy nevyhra
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 11th, 2019, 11:05 PM   #5002
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4288

Quote:
Originally Posted by eMKejx View Post
Super, uz druhy den MS 2019 a po sluboch stale v brane Halak. Nemala sa anketa nahodou resetovat. Ak budu este MS v hokeji o dalsich 8-10 rokov, bude to pomaly anketa in memoriam naj hracov... Aspon to vymazte. Tento rok ro Nagy nevyhra
Fakt ťa nenapadlo, že keby sa to dalo vymazať, tak by to už bolo dávno vymazané?
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 08:24 AM   #5003
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Qwert, ja som sa spoliehal na technicke moznosti rozhrania a informaciu ktora tu bola uvedena uz skor ze sa anketa da zresetovat. Rozumej aktualne mena hracov a teda nova anketa.

Nevadi, anketa by nam aj tak MS nevyhrala

simiKE liked this post
Old May 20th, 2019, 09:40 PM   #5004
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Inak co ten Nagy, tento rok si nezasluzi hodnotenie ako z 2011. Skor by na opacnom konci mal skoncit. Ved napokon kto odstartoval velky obrat...

Ale som rad ze okrem nedisciplinovanosti je v reprezentacii na com stavat. Este par rokov sa to vypiluje, popracuje na pyche a mame vyborny tim.

Tak predsa len nie je na skodu renovovat a stavat tie ladove stadiony.
Old May 21st, 2019, 09:18 AM   #5005
ayoz
Registered User

ayoz's Avatar

Likes (Received): 646

Stavať?
ayoz no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 10:03 AM   #5006
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4531

aktualne SZLH financuje vystavbu multifunkcnej haly pre deti a dorast v Liptovskom Hradku, ktora ma byt plne fukncna od 1.9.2019. dalsia hala vo vystavbe je v Starej Lubovni, kde v roku 2013 spadla strecha. vystavba ma byt ukoncena v jeseni tohto roka. a do tretice, v Trencine chce aktualne postavit byvaly hrac Richard Pavlikovsky hokejovu akademiu, ktora by mala sluzit svojmu ucelu uz v roku 2020.
hraby no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 11:03 AM   #5007
barborinho
Registered User

Likes (Received): 20

ked vidim ako sa tu vyjadruju odbornici na hokej
co maju tieto MS spolocne s vystavbou stadionov ?? keby sme prehrali vsetky zapasy a hrali zle, tak uz netreba stavat ??? uz davno sme zaspali dobu a vysledok toho celeho este len pride, to ze budeme mat 5-6 dobrych hracov bude len vysledok genofondu nasho naroda, nic ine. Dalsia vec samotna vystavba stadionov nepomoze, kluby musia mat peniaze, aby mohli treneri chodit na skolenia mat vybavenia a aby aj v mladeznickch kategoriach hraci zarabali aspon nejake peniaze nech to nemusia 15 rokov tahat sami rodicia. bez doriesenia financovania kludov zakonom o sponzoringu sa nic nevyriesi.
barborinho no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 09:23 AM   #5008
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

aj ked rodic vraza do svojho decka aby sa venovalo hokeju nic z toho nema, ked ho potom klub nechce pustit od ziakov do ineho klubu, vid ZVOLEN. Daju herne know-how, ale dieta si financuje okolo toho rodic tak preco si nasledne klub pyta od rodica peniaze na jeho vykupenie?! Pokial ten chalan neciti podporu v tom klube a jeho rast v tom klube, preco take nieco klub vobec robi... rodic jazdi za svojim deckom na kazdy zapas po krajine ci aj mimo SR. Nakoniec si ho klub takto privlastnuje?! mozno je takychto hracov viac a tu koncia s hokejom, lebo rodic nie je ochotny vyplatit klubu peniaze. Neviem ci je to ojedineli pripad, alebo je to bezne, ale je to skusenost v rodine. Chalan sa uz hokeju nevenuje a to patril niektore sezony k 2-4 top hracov na svojom poste v ramci svojej kategorie v republike.
Old May 22nd, 2019, 11:24 AM   #5009
barborinho
Registered User

Likes (Received): 20

je takych pripadov viac, a tie sumy su pre bezneho cloveka obrovske, bez uveru to zial dokaze vyplatit mozno 10% ludi.. tych problemov je tu mnoho.. len som chcel napisat ze samotna vystavba stadionov nam nepomoze
barborinho no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 12:31 PM   #5010
hraby
Registered User

hraby's Avatar

iste, ze problem kvality hokeja to nevyriesi, ale ak niesu stadiony, narieka sa, ze niesu stadiony, niet kde hrat. stavaju sa stadiony, opat zle a dvod na pindanie..

samotnu kvalitu hokeja zvysi jedine jednotny system SZLH vo vsetkych hernych kategoriach, razne skoncovanie s rodinkarstvom a silna orientacia na mladez ako financna, materialna tak aj personalna..
Old May 22nd, 2019, 03:54 PM   #5011
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

hraby, disneyland je inym smerom. Ale inak by som ta volil

treba sklbit jedno aj druhe bez uplatkov a kolacikov od rodicov pre trenera ci majitelov klubov. Vykony a vysledky sa robia na ladovej ploche a nepecu v trube.

kto mal dieta v hokeji ale asi aj v inom hlavne kolektivnom sporte u nas vie ake su tam tlaky a preco jeho dieta dnes trener nepostavil. Co dnes, cely mesiac... Ale rodic plat, staraj sa aby si vychoval hviezdu. Nauc ho pokory a on ti na prahu "dospelosti" napluje do ksichtu a svoje hobby/ lasku zavesi na klinec.
Old May 22nd, 2019, 04:18 PM   #5012
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Quote:
hraby, disneyland je inym smerom. Ale inak by som ta volil
si ma tym disneylandom naozaj pobavil

Quote:
kto mal dieta v hokeji ale asi aj v inom hlavne kolektivnom sporte u nas vie ake su tam tlaky
ano, viem presne o com pises, nema vyznam pokracovat..

som si precital dnes par viet o sporte od Vladimira Országha
Old May 22nd, 2019, 11:20 PM   #5013
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

pekne slova a spomienky na tie casy... U nas sa hral vonku hokej pred aj za barakom. Pamatam sa ked sme hrali pravidelne na skvarovom hokej. Raz to bol tuhy boj, zlomil som hokejku, este ze som mal druhu... Utekal som domov po nu a chalani cakali kym som nedosiel aby sme mohli pokracovat. Vtedy som nevedel kto je kto. Par chalanov som poznal z ulicr ale vacsina sme sa vzdy len tak stretli a zahrali si hokej uprostred leta. Brankari mali molytanove betony previazane spagatmi ci snurkami, siltovka ako lapacka a vyrazacka karton a pod nim kus polystyrenu. Aj tak stat v brane by som nechcel ani dnes... Tenisova lopticka lietala akoby to strielal Chara. Nie vsade je to dnes o tych parkovacich miestach ci internete. Zial okrem modernych deti spohodlneli aj ich rodicia, ktory zabudli ake mali detstvo a len spominat nestaci... Zial je to fakt, dnesne deti su riadne osprostene modernymi technologiami. Po dlhej dobe som sa ocitol v mhd a dvaja chalani asi 9 az 12 rocni sa rozpravali aku hru hrali... A potom sa jeden otocil k dievcatu vedla, aj ty si hrala fortnite?

Michal.B.Kovac, simiKE liked this post
Old May 23rd, 2019, 05:06 AM   #5014
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 715

Ja som jeden z tych blaznov co sa vzdy pytali do brany. Najlepsou vyrazackou boli klasicke skolske dosky formatu A4, previazane a vrch vyhnuty, na nich logo New Yersey aby som vyzeral ako Martin Brodeur. Tenisove lopticky sa naplnali vodou pomocou striekacky aby velmi neskakali po betone ale o to boli tazsie, tvrdsie a bolestivejsie. Na betony som pouzil 15 cm hruby molitan. Rozrezal som ho mame ktora ho pouzivala ako nudzove lozko pre navstevy.

A to som mohol mat aj 13-14 rokov. Nedokazem si dnes predstavit takyto vyjav na ulici a uz vobec nie u chlapca v takom veku. Asi by to skoncilo nepochopenim. Doba sa zmenila. A samozrejme nehral sa len hokej, nepoznam kamarata ktory by nemal domu futbalovu loptu, vela z nas malo aj basketbalku a niekolko rokov sme drtili baseball. A neskutocne vela bicyklovania. Ano boli pocitacove hry, ale o tych sme sa bavili na bicykli alebo pri inej hre. A samozrejme, obohrane klise, najvacsi trest bol “dnes von nepojdes”. V dnesnej dobe je to asi naopak.
Old May 23rd, 2019, 06:14 AM   #5015
hraby
Registered User

hraby's Avatar

zjavne sme rovesnici, kedze kazdy z nas ma tuto poulicnu hokejovu skusenost.. prave ked som cital tie Orszaghoive riadky, uvedomil som si, ze ma naozaj pravdu a vidiet dnes na uliciach chlapcov s hokejkami a brankara obaleneho molytanom je uz skoro nejaky zvlastny ukaz, i ked prave v mojom blizkom okoli aj ten poulicny hokej a futbal este uplne nevymreli, kedze sa mu par mladych venuje, niektori ako konicek po skole, ale niektori navstevuju priamo futbalovu skolu a hraju mladeznicky hokej. jablko nepadlo daleko od stromu, kedze niektorych rodicia su aj byvali znami hraci. ale zaroven ma pravdu aj v dalsej veci, a to, ze dnesny aktualny vyber sportov je daleko vacsi. pred tym to bol povacsine prave hokej, futbal a poskromnejsie aj cyklistika. sem tam niekto vodne polo, kamos robil hadzanu, dalsi, ktory mal uz v 17-tych 2m hral basket, chvilu nejake to karate/judo.. viaceri ale skusili aj mladeznicku ligu hokej/futbal, jeden to dotiahol az do 1. hokejovej ligy, dalsi hral par rokov nas ligovy futbal..

Michal.B.Kovac liked this post
Old May 26th, 2019, 12:06 AM   #5016
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4928

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Ja som jeden z tych blaznov co sa vzdy pytali do brany. Najlepsou vyrazackou boli klasicke skolske dosky formatu A4, previazane a vrch vyhnuty, na nich logo New Yersey aby som vyzeral ako Martin Brodeur.
Tiez som bol brankar a vzdy skm dral do brany. ale co sa tyka vystroja, my sme take vymozenosti este nemali

"Betony" som si spravil zo stareho molitanu z nejakeho gauca. Vyrazacka bola prerobena murarska zahladzovacka spociatku som ani nemal brankarsku hokejku, ale klasicku artisku. Oblepobalo sa to aj paskou na koberce. Zosrubova , kedze sa samozrejme zlomila a nova nebola. Helma bola stara zvarcska a aj to po tom co som dostal supu do krku.. A vystroj tvorilo skratka viac vrstiev siat. Ihrisko sme si vyliali vodou a niekedy len zhrnuli sneh a hrali v botaskach.

Premrznuti na kost ale stastni. Nase decka uz mali original vystroj. Vlastna vyroba nehrozila. Nic, toto patri do off topic.
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 27th, 2019, 08:57 AM   #5017
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
Nic, toto patri do off topic.
To by som netvrdil. V tych casoch ako ich popisujeme nam tu vyrastala zlata generacia. Nietorymi sme boli ovplyvneni (Stastny, Bondra, Svehla) zatial co niektori este len cakali na velku karieru (Hossa, Gaborik, a pod). A vsetci sme mali jedno spolocne. Lasku k pohybu a sportu. A niektori z nas , ktori boli nesmierne talentovani a nesmierne usilovni vyhrali sutaz ktorej patri tento thread.
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2019, 04:43 PM   #5018
siravak
Registered User

Likes (Received): 152

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
Tiez som bol brankar a vzdy skm dral do brany. ale co sa tyka vystroja, my sme take vymozenosti este nemali

"Betony" som si spravil zo stareho molitanu z nejakeho gauca. Vyrazacka bola prerobena murarska zahladzovacka spociatku som ani nemal brankarsku hokejku, ale klasicku artisku. Oblepobalo sa to aj paskou na koberce. Zosrubova , kedze sa samozrejme zlomila a nova nebola. Helma bola stara zvarcska a aj to po tom co som dostal supu do krku.. A vystroj tvorilo skratka viac vrstiev siat. Ihrisko sme si vyliali vodou a niekedy len zhrnuli sneh a hrali v botaskach.

Premrznuti na kost ale stastni. Nase decka uz mali original vystroj. Vlastna vyroba nehrozila. Nic, toto patri do off topic.
Po zapase s Duklou Topolcany mi daroval jeden cesky utocnik modru Profesionalku. Medzi Artiskami to bola doslova Rolls-Royce. Vo vriacej vode, a pomocou radiatora som ju "ohol" este viac. Pol sidliska mi nukalo 25 Kcs, co bolo v tych casoch v detskych vreckach doslova hotovy majetok. To bolo vtedy radosti z (dnes uz) nepochopitelnych malickosti...
siravak no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules