[Slovakia] Lyžiarske strediská | Ski Infrastructure - Page 20 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 7th, 2019, 10:49 PM   #381
MBPA
Registered User

MBPA's Avatar

Likes (Received): 293

Ludia z Bratislavy sa radi idu ukazat (pisem to ako Bratislavcan). V Rakusku ich nikto nepozna a ja poznam x ludi ktori pojdu do Jasnej len aby ukazali ze na to maju.

Sam slm lyziar a bezne chodim Rakusko, Taliansko... ak chces lyzovat a mas dobre sluzby a tak je to uplne bez debaty
MBPA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 8th, 2019, 10:53 AM   #382
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 471

MBPA ceny ako pise aquila za skipassy su v AT, IT nizsie, to chapem ako dovod nelogiky preco u nas je to drahsie, ubytko by sa dalo polemizovat, nie je to tak jednoznacne... ale co sa tyka stravy tak ta co som pocul je napr v IT drahsia, ale zase na inej urovni ako u nas... mas skusenost?

tie ceny u nas su zabite, ja uz roky nelyzujem, jednak som nemal na to ako mladsi €€€ a aj velky som cize ani poziciavat som nemal od koho a z pozicovni som v tom case neriesil... skoda mozno mne sa ten sport paci. Ale spat k podstate. Ja som lyzoval kedze som z BB tak kedysi pradavno Kraliky, Sachticky, Donovaly, Selce, Sielnica, neviem ci som nieco zabudol... ale v kazdom pripade Kraliky dnes celodenny listok 25€ ak som to dobre videl este ale pred sezonou na tabuli... uf na ten nic moc kopcek kde su kotvy a jedna sedacka o par metrov dlhsia...

Donovaly kedysi a dnes su rovnake sneh je biely a studeny, svahy sa nepredlzili, lanovky su len novsie ale rovnake a ceny uz zabite.

Selce, Sachticky, Sielnica nemam ceny aktualne ale pre lokal patriotov su to slusne kopce. kto sa chce vyblaznit na strmine ide na Sachticky, kto chce plachtit svahom 15 minut ide do Sielnice a kto sa uspokoji so strediskom ktore ponuka kombinaciu dvoch spominanych pojde do Seliec.

A to som nehovoril o inych zvucnejsich strediskach nehovoriac o Jasnej ci VT, tie ceny su nenormalne, ci je to dane vyskou uverov v stredisku a naslednymi splatkami + marza, alebo tam uz len marzovat potrebuju. Podla mna je to za tie nase "pasienky" drahe.

Ved to ked 4 clenna rodina ide na lyzovacku na 1den podotykam! tak 150-200€ padne. A to boli lyzovat len raz, kto by isiel lyzovat raz za sezonu pokial ho to bavi, tak ked si dame ze by isli 3-4x, tak sa bavime o cene tyzdenneho pobytu niekde na Slovensku ci v aquaparku ci chata, penzion ba mozno hotel v letnej sezone. Pri mory by to bolo asi len Chorvatsko individualne.

co viem tak znamy bol 25.12. lyzovat na Strbskom Plese a kedze bol sviatok tak bud dali 19 alebo 29€ za lyzovanie, ale na druhy den bac 45€...
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2019, 01:37 PM   #383
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

https://www.aktuality.sk/clanok/6556...ontent=clanok1

citujem z clanku:
Quote:
Ak nedôjde k rozšíreniu stredísk, nápor turistov budú podľa generálneho riaditeľa TMR Bohuša Hlavatého aj v budúcnosti zvládať len vyššími cenami skipasov.
cize ak nedovolime drancovat nase NP na ukor lyziarskych stredisk tak TMR bude zarabat rovnako, pretoze menej nehrozi, ale pochopitelne chcu viac. Co je logicke...

Ale namiesto toho aby ludom okrem km zjazdoviek navyse ktore teraz nenafuknu predali skipass za cenu pre smrtelnika, tak budu ryzovat na hornych 10.000+ ludi, ktory lyzuju v top modnych trendoch aby zaplnali socialne siete krasnymi fotkami. A ten lyziar co si na to zarobi (studenti/ brigadnici atd.), ano pojde tam lebo si zarobi a chce aj ten svah TMR okusit. Ale takych je uz pomenej. Okolo mna vela ludi preslo na bezky, alebo uz skialp...

Kebyze chcu TMR a spol. zarabat +/-, teda stabilne a postupne navysovat svoje zisky a doniest do strediska nieco viac a hlavne dali lyziarovi okrem denneho skipassu s takou vysokou cenou aj garanciu poctu zjazdov na svahu za den, to nie. Ale povedat ze: je Vas tolko vela, tak o rok to bude zase drahsie, lebo aj tak sem pridete. Idealny slogan pre TMR.

Jasne ze tento rok pred sezonou nezabudnu spomenut ze sa im zdvihli naklady. To je pochopitelne.

Je na skodu ze vela malych stredisk zaniklo ci uz zlym hospodarenim, nedostatkom financii alebo casto "mysacimi" spormi o pozemky kde su zjazdovky, vleky a samozrejme nezabudame ani na korumpovanych dobrovolnikov. Nemam v tomto prehlad a neviem ci ja kebyze mam prachy si viem postavit len tak lyziarsky svah/ lanovku (na pozemku vhodnom, schvalenom na to), alebo teda je mozne cerpanie z EU fondov na to?! Je to velka skoda ze casto nie to lokalnych prevadzkovatelov, casto vidam obce kde je krasny svah s vlekom a malou budkou... Je to skoda takto by bola vacsia konkurencia a nemuselo by TMR dvihat ceny, chudacikovia.

Last edited by eMKejx; January 14th, 2019 at 01:48 PM.
Old January 14th, 2019, 03:17 PM   #384
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4890

toto je taky bullshit, ze az .. klasicka sedlacina jebka a trtka. ked budu srubovat ceny, tak trh to vyriesi sam. ludia pojdu inam.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2019, 09:58 AM   #385
froogg
Registered User

froogg's Avatar

Likes (Received): 633

A co je na tom zle? Ved o tom je kapitalizmus! Trh si to poriesi sam, tak co? Maju byt charita? Kto chce si to zaplati a komu sa to bude zdat vysoke, tak pojde inam...

richie_ke liked this post
froogg no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2019, 01:03 PM   #386
richie_ke
Registered User

Likes (Received): 101

presne tak .. je zaujem? je, tak preco to nevyuzit (bez toho aby sme ich za to mali nejak dehonestovat- spravil by to kazdy rozumny podnikatel) .. a tie kecy okolo, je len jeden zo sposobov ako skusaju podporit svoju dalsiu expanziu .. ale v podnikatelskom zamere charitu nemaju
samozrejme druha otazka je aky vplyv na cele prostredie by mala/mohla mat ich dalsia expanzia a rozumne to nastavit/obmedzit cim skor (rozumne, nie populisticky) .. je to ako so zivim plotom, ak sa o nehe nestaras, rozkosati sa ti a zaberie vsetok dostupny priestor, ak ho ale obmedzis, zahusti sa aj dovnutra a pri udrzbe aj dobre vyzera
a ano - je tu riziko, ze si uz do Tatier nepojdem zalyzovat, lebo mi bude luto vyhodit tolke prachy za skipas - to ale neznamena, ze ich musime nechat premenit tatry na lunapark - stale tam mozem/chcem ist za lacno na turistiku ci bezky
richie_ke no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2019, 03:17 PM   #387
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Originally Posted by froogg View Post
A co je na tom zle? Ved o tom je kapitalizmus! Trh si to poriesi sam, tak co? Maju byt charita? Kto chce si to zaplati a komu sa to bude zdat vysoke, tak pojde inam...
pozor, oni to vyuzivaju ako natlak, aby im stat odovzdal este viac pozemkov na zjazdovky a efektivne zrusil narodny park ako taky.

toto uz nema nic s kapitalizmom. potom naco mame vobec nejake zakony na ochranu zivotneho prostredia.

ako som pisla, trh to vyriesi. pri ski pasoch 60 euro den ludia zistia, ze nemusia chodit, len do superdrahych tatier s mizernymi sluzbami.
Old January 16th, 2019, 03:34 PM   #388
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 770

aky natlak na stat pre boha? ze budu drahe skipasy a bude tam chodit menej ludi, co vlastne bude len prospievat narodnemu parku? v podstate to je praveze v zaujme statu, ak mu ide o skutocnu ochranu narodneho parku... jedine ze by sa toho chytil daky myslitel, co by lacne lyzovanie v tatrach povazoval za ustavne pravo obcanov SR a kladol by to nad ochranu prirody
Old January 16th, 2019, 07:10 PM   #389
aquila

aquila's Avatar

natlak na stat, nech zrusi zonaciu narodneho parku, nech im da pozemky na zjazdovky.

to ze bude v tatrach lyzovanie drahsie ako v alpach ma netrapi vobec. tu ide jebkovi a trtkovi najma o to, ze oni su dobry a vlastne keby im obce a stat povolili viac drancovat narodny park a idealne ho zrusit, tak bude mat plebs lacne lyzozovanie
Old January 16th, 2019, 08:40 PM   #390
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 770

natlak na zrusenie zonacie a rozsirenie zjazdoviek by robili bez ohladu na to, ci zvysia ceny alebo nie. za to zvysenie cien by im mal stat praveze este podakovat, aspon tam pride menej ludi

richie_ke liked this post
J1mbo no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2019, 09:35 PM   #391
richie_ke
Registered User

Likes (Received): 101

tak tak .. a ten natlak ignorovat .. ak naozaj velmi chcu, maju este co zlepsovat na uz existujucich svojich pozemkoch
richie_ke no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2019, 03:03 PM   #392
BHT
Urban flâneur

BHT's Avatar

Rozhovor ohľadom krytej lyžiarskej haly na Donovaloch: https://lanovky.sk/?page=rep&id=1136

BHT no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 08:16 AM   #393
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Donovalom uz chybaju len zlate vezicky a 1km mrakodrap.
Old May 13th, 2019, 07:57 AM   #394
froogg
Registered User

froogg's Avatar

Likes (Received): 633

Donovaly by už radšej mohli konečne investovať do prepojenia lyžiarskych zjazdoviek na úrovni 21. storočia, lebo to čo je tam teraz, hlavne ten neoznačený a nebezpečný prechod cez cestu 1. triedy je fakt katastrofa...!
Old June 13th, 2019, 10:29 AM   #395
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

k Donovalom, jedna aktualita pripravuje sa projekt restauracie na Novej holi. Aktualne je projekt/ zamer na posudzovani EIA...

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules