[S17] Warszawa [węzeł Lubelska] - Kurów [polityka = brig] - Page 501 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 20th, 2019, 12:29 PM   #10001
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 6359

Quote:
Originally Posted by Kambodzanin View Post
To jak to robią Chiny czy Anglicy, że robią wszystko w krótkim okresie?
Chiny to wiadomo - gigantyczne zasoby i gigantyczne pieniądze. A Anglicy to nie wiem - czy ich segment budownictwa publicznego jest tak ogromny jak w Polsce? Nie jestem za bardzo w temacie, ale chyba tam nie prowadzą takich wielkich publicznych projektów infrastrukturalnych jak Polska. No i nie mam żadnych danych o ich terminach realizacji.

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Dziwne, rynek budownictwa korporacyjnego taki mały nie jest a nie zmierza się z takimi problemami jak publiczne. Tam jak jest termin, to po prostu jest termin.

Chyba jednak nie o siłę roboczą się rozchodzi
No tak, w segmencie prywatnym nigdy się nie zdarzy przekroczenie terminu Jestem na bieżąco z wątkami warszawskimi, więc mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że nie masz racji w tej kwestii.

A co do siły roboczej, to jest to jeden z dwóch elementów, o których pisałem. Drugi to dostępność zasobów (kruszywo, cement, stal zbrojeniowa). Nie ma ich wystarczająco jednocześnie, żeby obsłużyć wszystkie budowy publiczne jednocześnie. Pieniądze też są ważne, bo jeżeli chcielibyśmy pozyskać odpowiednią liczbę robotników do budowy dróg, to musielibyśmy przebić oferty prywaciarzy. A zastanów się, co by się stało na rynku, gdyby wszyscy robotnicy odeszli z prywatnych placów robót i karnie stawili się na wszystkich budowach publicznych. Uruchom wyobraźnię. To co Ty postulujesz jest nierealne, a przede wszystkim bezcelowe, bo i tak pewnych procesów technologicznych przecież nie przeskoczysz. Beton i tak musi wiązać przez określony czas, liczba maszyn do układania betonu nawierzchniowego czy mieszanki bitumicznej, które się zmieszczą na jezdni, jest ograniczona, niektóre odcinki muszą pozostać nieruszone, żeby zapewnić organizację placu budowy (choćby wjazdy i wyjazdy), więc tego zysku czasowego nie byłoby aż tak dużo. A koszt byłby gigantyczny. Polski na to nie stać i bardzo dobrze.

matrix4321, timo_opole, frik liked this post
drugastrona está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 20th, 2019, 12:51 PM   #10002
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 2687

Węzeł Wiązowna (przewiązki zaasfaltowane mobrus)

Druga w okolicach TMJ Textiles

Więc wydaje mi się że będzie nowy bypass - ale uwaga mistrz painta nadchodzi

Ruch będzie poprowadzony nitką wschodnią trasy głównej gdzieś do Wólki?
Old September 20th, 2019, 01:00 PM   #10003
mobrus
Registered User

mobrus's Avatar

Likes (Received): 544

Quote:
Originally Posted by mobrus View Post
.... gdzieś około km 10+000 zjazd na s17 (tu asfaltu dzisiaj nie widziałem, tylko wcześniej podbudowę).....
Wczoraj sprawdzałem i asfalt już jest.

BTW będę do domu jeździł przez Żanęcin, bo po odtworzeniu świateł na skrzyżowaniu w Wólce Mlądzkiej zatwardzenie zaczynało się właśnie zaraz za skrętem za Żanęcin.

AndyB66, frysz liked this post
mobrus no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 01:17 PM   #10004
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 17759

A zachodnie rondo już całe, czy dalej tylko pół?
Old September 20th, 2019, 02:52 PM   #10005
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 2687

Quote:
Originally Posted by AndyB66 View Post
A zachodnie rondo już całe, czy dalej tylko pół?
W zeszłym tygodniu było pół...
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 05:12 PM   #10006
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3514

Quote:
Originally Posted by drugastrona View Post
No tak, w segmencie prywatnym nigdy się nie zdarzy przekroczenie terminu Jestem na bieżąco z wątkami warszawskimi, więc mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że nie masz racji w tej kwestii.
No nie wiem ... jeśli chcesz, to polegaj na tym co się pisze na forum. Ja wyraziłem swoją opinię jako szef inspektorów nadzoru wielu budynków biurowych budowanych w Warszawie (i nie tylko)

Quote:
Originally Posted by drugastrona View Post
A co do siły roboczej, to jest to jeden z dwóch elementów, o których pisałem. Drugi to dostępność zasobów (kruszywo, cement, stal zbrojeniowa). Nie ma ich wystarczająco jednocześnie, żeby obsłużyć wszystkie budowy publiczne jednocześnie. Pieniądze też są ważne, bo jeżeli chcielibyśmy pozyskać odpowiednią liczbę robotników do budowy dróg, to musielibyśmy przebić oferty prywaciarzy. A zastanów się, co by się stało na rynku, gdyby wszyscy robotnicy odeszli z prywatnych placów robót i karnie stawili się na wszystkich budowach publicznych. Uruchom wyobraźnię. To co Ty postulujesz jest nierealne, a przede wszystkim bezcelowe, bo i tak pewnych procesów technologicznych przecież nie przeskoczysz. Beton i tak musi wiązać przez określony czas, liczba maszyn do układania betonu nawierzchniowego czy mieszanki bitumicznej, które się zmieszczą na jezdni, jest ograniczona, niektóre odcinki muszą pozostać nieruszone, żeby zapewnić organizację placu budowy (choćby wjazdy i wyjazdy), więc tego zysku czasowego nie byłoby aż tak dużo. A koszt byłby gigantyczny. Polski na to nie stać i bardzo dobrze.
Zasadniczo ludzie dzielą się na dwie grupy w tym względzie: na tych co powtarzają, że niedasie i na tych, co po prostu robią co do nich należy, po drodze rozwiązując różne problemy.
Old September 21st, 2019, 07:47 AM   #10007
escaton001
Registered User

Likes (Received): 397

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Zasadniczo ludzie dzielą się na dwie grupy w tym względzie: na tych co powtarzają, że niedasie i na tych, co po prostu robią co do nich należy, po drodze rozwiązując różne problemy.
W pełni zgadzam się.
Chciałbym tylko dodać, że w sektorze prywatnym "opóźnienia" często powstają w skutek zmian w projekcie, które wprowadza na bieżąco sam Inwestor. Oczywiście w rzeczywistości jest to aneks terminowy do umowy, ale dla użytkownika SSC wygląda to na opóźnienie budowy.
W trakcie ostatnich 2 lata brałem udział w realizacji około 10 hal logistycznych. Opóźnienie z winny GW było może na 1 z nich.
"Są też oczywiście „internetowe Polaków rozmowy” o tym, czy ratować, czy nie ratować, czy płacić, czy nie płacić. Wypowiada się każdy: od prezesa po sprzątaczkę. Każdy się zna. Na górach, na podatkach, na helikopterach. Dominują jednak eksperci od życia i śmierci. Ten wiszący nad klawiaturą samozwańczy czynnik decydujący o tym, kto powinien żyć, a kto umierać."

Mattheush, Ramelov liked this post
escaton001 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 11:39 AM   #10008
mobrus
Registered User

mobrus's Avatar

Na obwodnicy Wiązowny "nad przepustem" kończą betonowanie.

Oprócz tego widziałem układanie betonu podkładowego od wiaduktu Węzła Wólka Mlądzka w kierunku Lublina do istniejącego betonu (na którym odbywa się ruch). Zdjęć brak.
mobrus no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2019, 09:25 AM   #10009
mobrus
Registered User

mobrus's Avatar

Przy okazji niedzielnego przejazdu i obserwacji betonowania znowu zastanowiła mnie szybkość w nacinaniu dylatacji w betonie. Już wcześniej zastanawiałem się, czy tak szybkie wykonanie fazowanej dylatacji jest możliwe bez wyrywania kruszywa. Poczytałem i już wiem.

Dylatacje wykonuje się dwuetapowo.
Pierwszy etap, to tylko nacięcie tarczą na około 3 mm szerokości i 1/3 głębokości płyty. Wykonuje się je w pierwszych 24 godzinach od ułożenia betonu, a w praktyce po uzyskaniu wytrzymałości na ściskanie 8 MPa (kilka godzin).
Dopiero po minimum 7 dniach frezuje się górną część szczeliny na głębokość 20-50 mm i szerokość i kształt w zależności od dobranego wypełnienia szczeliny.

Więcej tu: http://www.drogowa.strefa.pl/artykul...ctwo072006.PDF
Old September 23rd, 2019, 09:49 AM   #10010
Maximus2
Registered User

Likes (Received): 8102

Zapytałem GDDKiA o zdjęcie numerów węzła na Węźle Żyrzyn. Taka otrzymałem odpowiedź, może kogoś to interesuje więc zamieszczam poniżej.

Quote:
Dzień dobry

W odpowiedzi na e-mail z dnia 17 września b.r. informuję, że jak poniżej.

Tabliczki z numerem węzła są częścią oznakowania doświadczalnego.

Obecnie trwa proces zatwierdzania oznakowania doświadczalnego przez GDDKiA w Ministerstwie Infrastruktury.

W związku z powyższym wynoszenie oznakowania doświadczalnego na drogi klasy A i S zostało wstrzymane.

W ramach kontraktu pn. „Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S17 Garwolin - Kurów na odcinku granica województwa mazowieckiego i lubelskiego - węzeł "Sielce" obecnie "Kurów Zachód" (bez węzła), Część nr 2: odcinek węzeł "Skrudki" (bez węzła) - węzeł "Sielce" obecnie "Kurów Zachód" (bez węzła)”, obejmującego węzeł Żyrzyn, tabliczki z numerem węzła zostały wykonane i złożone w Rejonie.

Piotr Banach

Specjalista

Wydział Realizacji
Old September 23rd, 2019, 11:08 AM   #10011
Maximus2
Registered User

Skrudki- granica woj.

Roboty drogowe – Umocnienie wlotu_wylotu przepustu brukiem kamiennym wzdłuż ciągu komunikacyjnego przejścia dla pieszych PP-1

Roboty drogowe – Montaż ogrodzenia drogowego (km proj. 13+850)

Roboty drogowe – Humusowanie skarp wzdłuż S17 (km proj. 10+820)

Roboty drogowe – Humusowanie skarp rowów wzdłuż drogi dojazdowej

Roboty branżowe – Układanie geomembrany i geokraty na dnie zbiornika retencyjnego ZB-7a (km proj. 11+555)

Old September 23rd, 2019, 08:12 PM   #10012
MrJerry
Registered User

MrJerry's Avatar

Likes (Received): 75

Czy ma ktoś może aktualizację daty przejezdności Garwolin - Kołbiel? Mówiło się o październiku. Posiada ktoś jakieś mniej lub bardziej oficjalne konkrety?

Charles3210 liked this post

Last edited by Luki_SL; September 24th, 2019 at 10:41 AM.
MrJerry no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 09:24 AM   #10013
czarbox
Registered User

Likes (Received): 344

Quote:
Originally Posted by MrJerry View Post
Czy ma ktoś może aktualizację daty przejezdności Garwolin - Kołbiel? Mówiło się o październiku. Posiada ktoś jakieś mniej lub bardziej oficjalne konkrety?
lokalna prasa donosi że jutro po jednym pasie, a przed końcem roku całość: www.wirtualnygarwolin.pl
czarbox no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 12:53 PM   #10014
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Postęp w zakresie robót na węźle Lubelska (16.09.2019 - 22.09.2019):
Quote:
  • zdjęcie humusu pod drogę S17,
  • profilowanie i ulepszanie podłoża,
  • wykonanie nasypów w ciągu drogi S2, dróg lokalnych i łącznic,
  • wykopy pod drogę S17 i łącznice,
  • układanie warstw podbudowy,
  • układanie nawierzchni betonowej,
  • układanie nawierzchni asfaltobetonowej,
  • ustawienie krawężników,
  • ustawienie obrzeży chodnikowych,
  • budowa zbiorników retencyjnych,
  • budowa kanalizacji deszczowej,
  • przebudowa sieci NN i SN,
  • przebudowa gazociągu,
  • budowa drenażu,
  • rozdeskowanie elementów obiektu KD-1,
  • wykonanie zasypki za przyczółkiem obiektu WD-7,
  • wykop, zbrojenie i betonowanie ław fundamentowych obiektu WD-9,
  • montaż łożysk, deskowanie ustroju nośnego obiektów WS-10, 11,
  • zbrojenie i betonowanie płyt najazdowych obiektów WD-12, 13, 14.

Van_Loosen, frysz, CzeRo liked this post

Last edited by AndyB66; October 1st, 2019 at 09:11 AM.
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 04:22 PM   #10015
Kemo
Registered User

Likes (Received): 32412

w. Lubelska (bez węzła) - pocz. obwodnicy Kołbieli
Data planowana zakończenia robót: 03.05.2020 r.
Data planowana oddania do ruchu: 03.06.2020 r.

obwodnica Kołbieli
Data planowana zakończenia robót: 03.05.2020 r.
Data planowana oddania do ruchu: 03.06.2020 r.

koniec obwodnicy Kołbieli - początek obwodnicy Garwolina
Data planowana zakończenia robót: 20.10.2019 r.
Data planowana oddania do ruchu: 20.11.2019 r.

https://www.gddkia.gov.pl/frontend/w...24.09.2019.pdf
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 05:14 PM   #10016
michal18888
Registered User

Likes (Received): 369

Quote:
Originally Posted by czarbox View Post
lokalna prasa donosi że jutro po jednym pasie, a przed końcem roku całość: www.wirtualnygarwolin.pl

Link do artykułu: https://www.wirtualnygarwolin.pl/akt...na-do-kolbieli

Podejrzewam, że będzie to na zasadzie podobnej jak poprzednio z obw. Trojanowa czy Gończyc, jeden pas pomiędzy węzłami a na odcinku węzła Lipówki dwa pasy

Edit: jeszcze jeden artykul z lokalnej prasy mowiacy o przełożeniu ruchu w czwartek oraz nueco szczegółów https://kuriergarwolinski.pl/garwoli...-odcinek-s17,2

Haveblue, AndyB66, frysz, jaras79, CzeRo liked this post

Last edited by michal18888; September 24th, 2019 at 07:28 PM.
michal18888 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 12:00 PM   #10017
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Tak trochę z boku TG : Ceetrus Polska prezentuje założenia unikatowego Projektu Góraszka.

Maximus2, KrisMK liked this post
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 12:49 PM   #10018
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3514

Quote:
Originally Posted by michal18888 View Post
Link do artykułu: https://www.wirtualnygarwolin.pl/akt...na-do-kolbieli

Podejrzewam, że będzie to na zasadzie podobnej jak poprzednio z obw. Trojanowa czy Gończyc, jeden pas pomiędzy węzłami a na odcinku węzła Lipówki dwa pasy

Edit: jeszcze jeden artykul z lokalnej prasy mowiacy o przełożeniu ruchu w czwartek oraz nueco szczegółów https://kuriergarwolinski.pl/garwoli...-odcinek-s17,2
Puścili już ruch?
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 12:51 PM   #10019
Maximus2
Registered User

czwartek
Maximus2 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 01:14 PM   #10020
altoid
Registered User

Likes (Received): 46

Czyli zjazd na Lubice zaraz za wiaduktem w strone Warszawy (dla ominięcia Kołbieli) nie będzie już możliwy?
altoid está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, mazowieckie, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules