[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki] - Page 586 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 4th, 2019, 09:04 AM   #11701
felicitown
Registered User

Likes (Received): 36

Przepraszam, jeżeli już było, ale wiecie może, co z lotami do Palermo? Na stronie Ryanaira są dostępne do końca marca, potem cisza.
felicitown no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 4th, 2019, 09:44 AM   #11702
[email protected]@n
driver&rider&hiker

R@di@n's Avatar

Likes (Received): 928

Ryan jeszcze nie wgrał rozkładu na S'20. Jedynymi wgranymi kierunkami są Stansted i Rzym. Najprawdopodobniej niepewna sytuacja z Maxami powoduje że rozkład pojawi się wyjątkowo późno. Podobno nowości na przyszłe lato mają być ogłaszane pod koniec września. Zobaczymy.

"Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli."
- JPII

felicitown, maciassPL liked this post
R@di@n no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2019, 12:02 PM   #11703
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by [email protected]@n View Post
Podobno nowości na przyszłe lato mają być ogłaszane pod koniec września. Zobaczymy.
Pytanie zasadnicze czy nowości z WRO czy ogólnie nowości od FR..
mapa no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2019, 07:45 AM   #11704
[email protected]@n
driver&rider&hiker

R@di@n's Avatar

Likes (Received): 928

@KatowiceAirport coś na ten temat pisało i o ile pamiętam, to dotyczyło ogólnie Polski. Wczoraj to się trochę zdezaktualizowało, bo była konferencja prasowa w Katowicach, gdzie niby ogłoszono nowych 27 tras na lato, ale to praktycznie sama kontynuacja z zimy. Czyli to albo koniec nadziei na rozwój w przyszłym roku albo coś jeszcze będą dodatkowo ogłaszać. Kuś na początku roku wspominał w którymś z wywiadów o negocjacjach z tanimi liniami na przyszły rok. Na razie nic z nich nie wynikło, więc albo Ryan jest tak ograniczony przez Maxy, że wstrzymał rozwój, albo o czymś jeszcze się dowiemy, albo negocjacje nie powiodły się z innych powodów.

Tak osobiście, to odnoszę wrażenie, że zarówno W!zz jak i Ryan zbierają siły na wojnę ze sobą i poza KTW i KRK cała reszta Polski ich chwilowo specjalnie nie interesuje.

"Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli."
- JPII

Marius_Leitdorf, kuba-gda, JohnDeere liked this post
R@di@n no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2019, 09:35 AM   #11705
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 523

Quote:

@KatowiceAirport coś na ten temat pisało i o ile pamiętam, to dotyczyło ogólnie Polski. Wczoraj to się trochę zdezaktualizowało, bo była konferencja prasowa w Katowicach, gdzie niby ogłoszono nowych 27 tras na lato, ale to praktycznie sama kontynuacja z zimy. Czyli to albo koniec nadziei na rozwój w przyszłym roku albo coś jeszcze będą dodatkowo ogłaszać. Kuś na początku roku wspominał w którymś z wywiadów o negocjacjach z tanimi liniami na przyszły rok. Na razie nic z nich nie wynikło, więc albo Ryan jest tak ograniczony przez Maxy, że wstrzymał rozwój, albo o czymś jeszcze się dowiemy, albo negocjacje nie powiodły się z innych powodów.

Tak osobiście, to odnoszę wrażenie, że zarówno W!zz jak i Ryan zbierają siły na wojnę ze sobą i poza KTW i KRK cała reszta Polski ich chwilowo specjalnie nie interesuje.
Taka sytuacja rodzi pole dla trzeciego gracza... Z drugiej strony EZY poza Krakowem polegl, a nikogo innego sensownego z tego segmentu nie widze... jedynie jakies pojedyncze polaczenie, ktore moglby zaaplikowac Norwegian tudziez Vueling, ale na to tez sie nie zanosi.

Odnosze zatem wrazenie, ze czeka nas rok stagnacji, moze nawet lekkich minusow... kto wie??? Trzeba zatem liczyc na to co jest i trzymac kciuki aby legacy sie utrzymalo, zwlaszcza AMS i CDG. ZRH chyba juz nie odleci... a moze pojawi sie ktos nowy, np. oczekiwany Finn czy BA.

sosnak liked this post
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2019, 10:15 AM   #11706
WroStn
Registered User

Likes (Received): 3

Czy też nieszczęsne Brusells Airlines...
WroStn no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2019, 01:53 PM   #11707
Krakowiak277
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:

Jeśli dobrze pamiętam, to do końca września mają jeszcze jakieś trasy ogłosić, nawet jeśli nie to do S20 jeszcze dużo czasu i na pewno coś ogłoszą z Wrocławia.
Krakowiak277 no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2019, 02:29 PM   #11708
Mmaciek
Poloniae Amici

Mmaciek's Avatar

Likes (Received): 9860

Quote:
Intensywny sierpień w Porcie Lotniczym Wrocław

W sierpniu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 380 tys. pasażerów. W samolotach tanich linii na trasach międzynarodowych zajętych było średnio 92,5% miejsc. Znakomite wyniki odnotowali przewoźnicy sieciowi.

Na trasach do Amsterdamu (KLM) i Paryża (Air France) w samolotach zajętych jest średnio ok. 85% miejsc. W przypadku połączeń sieciowych jest to znakomity wynik. Znaczący wzrost przewoźnicy odnotowali na trasach do Zurychu (Swiss Airlines) i Düsseldorfu (Eurowings). Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę. Łącznie, na trasach międzynarodowych, sieciowi przewoźnicy odnotowali w sierpniu wzrost o 11,6% w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem. – Wyniki z ostatnich miesięcy pokazują, że połączenia do dużych portów przesiadkowych mają ogromny potencjał. Uruchomienie w maju trasy do Amsterdamu okazało się strzałem w dziesiątkę – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tanie linie przewiozły w sierpniu ponad 201 tys. podróżnych, a więc podobnie jak w poprzednim, rekordowym miesiącu. Uwagę zwraca fakt, że w przypadku aż 43 z 50 połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc. Co ciekawe, dotyczy to wszystkich kierunków południowych, wschodnich i na Wyspy Brytyjskie, a także do Paryża Beauvais, Dortmundu czy Eindhoven. – Podkreślę, że połączenia niskokosztowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego, lecz właściwie przez cały rok. W tym segmencie oferta przewoźników jest wykorzystana niemal maksymalnie, i to przy obecnej, już bardzo rozbudowanej siatce. Ogromny potencjał wzrostu mają w tej chwili kierunki wschodnie – dodaje Dariusz Kuś. Pasażerowie mają obecnie do dyspozycji pięć połączeń tego typu: Kijów Boryspol (Ryanair), Kijów Żuliany, Lwów, Charków i Kutaisi (wszystkie trzy obsługuje Wizz Air). Dodatkowo, od jesieni linie Ryanair i Wizz Air uruchomią loty do Odessy.

W ruchu krajowym przybyło 11,6% podróżnych. Wyraźnie więcej pasażerów korzysta z połączenia PLL LOT na Lotnisko Chopina (10,7%). W sierpniu, podobnie jak i w lipcu, dużym zainteresowaniem cieszyło się także niskokosztowe połączenie do Gdańska (Ryanair). Natomiast z czarterów turystycznych skorzystało ponad 111 tys. podróżnych (wzrost o 4,4% w porównaniu do poprzedniego roku).

Ogółem, w sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył o 3,1% pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu w 2018 roku. Przypomnijmy, że w lipcu 2019 lotnisko odnotowało najlepszy miesiąc w swojej historii – skorzystało z niego ponad 387 tys. podróżnych. Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 2,4 mln pasażerów, czyli o 7,5% więcej niż przed rokiem.

W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe. Letni rozkład lotów obowiązuje do 26 października 2019 r.
....

Mkbewe, mlodyy1985 liked this post
Mmaciek no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2019, 01:32 PM   #11709
coolik
Registered User

Likes (Received): 83

Grafika z FB.
coolik no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2019, 06:41 PM   #11710
coolik
Registered User

Czuję się jakbym rozmawiał sam ze sobą na tym forum Nie wiem jak zmienić tę grafikę wielką, więc wybaczcie post pod postem.

Dyskusja w wątku Gdańskim o ZRH mnie podkusiła, żeby sprawdzić rozkład LX. Niedzielna rotacja wraca na zimę, ale co fajniejsze zostaje też na lato, według obecnego rozkładu

Marius_Leitdorf, mapa, bartecki8 liked this post
Old September 11th, 2019, 09:39 PM   #11711
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Super z ZRH 🙂 Osobiscie mam nadzieje, ze przyszle lato obrodzi dobrymi informacjami. sytuacja z Maxami powinna sie wyjasnic, moze w koncu wejdzie tez UIA... i FlyDubai... na mojej prywatnej liscie zyczen jest tez Split. W loncu otworzyli tu nowy terminal, wiec moglby sie Wizz rzucic ze Splitem na lato
Old September 12th, 2019, 08:25 AM   #11712
mapa
Registered User

Masz na myśli, że w lecie przyszłego roku padną informacje o nowych kierunkach na sezon W20? Możliwe, ja już straciłem nadzieję na cokolwiek nowego na nowy sezon letni. Dobrze, że ZRH się ładnie utrzymuje, myślę że z KL/AF też nie jest źle, ale czy aż tak dobrze, że dorzucą drugą rotację? Nie wiem po jakim czasie w GDN dorzucili drugi lot, po roku/dwóch? FlyDubai - wątpię. W Fina też powoli przestaję wierzyć. Może to UIA wejdzie na pocieszenie. Ogółem nieciekawie
Old September 12th, 2019, 09:53 AM   #11713
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Quote:
Originally Posted by mapa View Post
Masz na myśli, że w lecie przyszłego roku padną informacje o nowych kierunkach na sezon W20? Możliwe, ja już straciłem nadzieję na cokolwiek nowego na nowy sezon letni. Dobrze, że ZRH się ładnie utrzymuje, myślę że z KL/AF też nie jest źle, ale czy aż tak dobrze, że dorzucą drugą rotację? Nie wiem po jakim czasie w GDN dorzucili drugi lot, po roku/dwóch? FlyDubai - wątpię. W Fina też powoli przestaję wierzyć. Może to UIA wejdzie na pocieszenie. Ogółem nieciekawie
Tak.. Mysle, ze jakiekolwiek dobre informacje to dopiero lato 2020
Old September 12th, 2019, 10:28 AM   #11714
olekorlo
Registered User

Likes (Received): 3026

Quote:
Originally Posted by mapa View Post
Nie wiem po jakim czasie w GDN dorzucili drugi lot, po roku/dwóch? F
O ile pamiętam to po 3 miesiącach

jaba85, kuba-gda, mapa liked this post
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2019, 12:55 PM   #11715
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5363

WRO - teraz już wiemy co znaczyło "W sierpniu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 380 tys. pasażerów.", czyli dużo ponad.

dokładne wyniki:
384 719 pasażerów w sierpniu, wzrost +3,1%
2 419 615 pasażerów od początku roku, wzrost +7,5%

Mkbewe, Wrocek_fan, mlodyy1985, ubique liked this post
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 12:19 PM   #11716
mapa
Registered User

Dzisiejszy poranny i południowy MUC odwołany. Czyżby problemy Adrii są już tak duże, ze powoli przestają latać? Na lotnisku w CPH tez rano widziałem odwołana Ljubljane. Pytanie czy LH zastąpi te połączenia swoimi maszynami��
Old September 20th, 2019, 04:36 PM   #11717
mapa
Registered User

Dzisiaj znowu MUC odwołany dwukrotnie. Mały dramat się dzieje z tymi połączeniami Adrią.
Natomiast informacyjnie dzisiejszy KLM z AMS pełny po dach, jedynie 1-2 miejsca w C wolne
Old September 20th, 2019, 08:07 PM   #11718
raffff
Registered User

Likes (Received): 482

Ryanair wrzucil rozkład na lato, albo jest błąd albo spore cięcia... 1x Mediolan, Bolonia, Alicante....
raffff no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 08:30 PM   #11719
coolik
Registered User

No jeśli tak zostanie, to faktycznie jest sporo cięć. Poklikałem losowo, to co drugi kierunek jest ucięty, albo wypadł np. ATH.

Może to strategia negocjacyjna.

EDIT: Pojawił się częściowo rozkład na zimę na stronie lotniska. Z rzeczy dziwnych: są ATH x1, DUB jest x1(!), ale dużo kierunków jeszcze nie ma.

Last edited by coolik; September 20th, 2019 at 08:53 PM.
Old September 20th, 2019, 08:59 PM   #11720
Krakowiak277
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by raffff View Post
Ryanair wrzucil rozkład na lato, albo jest błąd albo spore cięcia... 1x Mediolan, Bolonia, Alicante....
Spokojnie, nie będzie takich cięć. Nie załadowało się jeszcze wszystko.

Wrocer liked this post
Krakowiak277 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, euro 2012, lotnisko, połączenia, port lotniczy, terminal, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules