[S5, S8, S35] Drogi ekspresowe na południe od Wrocławia (wątek koncepcyjno-marzycielski) - Page 73 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 17th, 2019, 07:46 PM   #1441
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 3290

A której?
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 17th, 2019, 07:49 PM   #1442
equest
Registered User

Likes (Received): 1870

Quote:
Originally Posted by Hesus88 View Post
P.S. pytanie po co szły hajsy na część obwodnicy Kłodzka, jezeli łącznik do DK44 w zasadzie będzie droga lokalną?
???
equest no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 07:56 PM   #1443
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 1922

Quote:
Originally Posted by Kuba.wro View Post
A której?
http://dk8.pl/wp-content/uploads/201..._J%C5%9A-2.pdf

Kuba.wro liked this post
3,14saR no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 08:58 PM   #1444
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Likes (Received): 1060

Quote:
Originally Posted by Janusz87 View Post
A Kłodzko ile dalej będzie miało do Wrocławia?
przyznam, że zupełnie nie rozumiem twojego problemu.
ostatnio przejazd z centrum Kłodzka do wylotu z Barda zajął mi ca 15 minut, w dzień powszedni przy dużym ruchu ciężarówek, z tego ponad 5 minut poszło na sam przejazd przez Kłodzko do DK8.
ile bym zyskał na tych niespełna 10 km na esce, przez twoje nielubiane, protestujące Bardo - minutę, dwie? normalnie na trasie ten dystans to 7-8 minut, na autostradzie 5.
jak komuś przez Laski będzie za daleko - przecież po wybudowaniu nowej drogi, starej krajówki nie zamkną, a ciężarówki znikną.
no, ale jak eska potrzebna jest tylko do zap...nia 120+, bo tylko tak jest szybciej, to sorry...
artek_wro no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 11:10 PM   #1445
Janusz87
Registered User

Likes (Received): 117

Quote:
Originally Posted by artek_wro View Post
przyznam, że zupełnie nie rozumiem twojego problemu.
ostatnio przejazd z centrum Kłodzka do wylotu z Barda zajął mi ca 15 minut, w dzień powszedni przy dużym ruchu ciężarówek, z tego ponad 5 minut poszło na sam przejazd przez Kłodzko do DK8.
ile bym zyskał na tych niespełna 10 km na esce, przez twoje nielubiane, protestujące Bardo - minutę, dwie? normalnie na trasie ten dystans to 7-8 minut, na autostradzie 5.
jak komuś przez Laski będzie za daleko - przecież po wybudowaniu nowej drogi, starej krajówki nie zamkną, a ciężarówki znikną.
no, ale jak eska potrzebna jest tylko do zap...nia 120+, bo tylko tak jest szybciej, to sorry...
Tak, po to są eski.
Janusz87 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 09:24 AM   #1446
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Quote:
Tak, po to są eski.
no to "może" sobie eską pojedziesz, 120+, alleluja i gaz do dechy, tyle, że trochę naokoło, niekoniecznie niszcząc po drodze wszystko, co popadnie.

"może", bo może wybudują, a może nie, może to będzie eska, a może nie.
taki mamy już ten nasz matrix. papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie, a polityk też obieca wszystko. WOW też miała być... to tak ą propos wysoko postawionych samorządowców z sejmiku województwa. "swojej" drogi od lat nie potrafią wybudować, a eskę aż po granicę obiecują...

ktoś tu jest bardzo mocno naiwny.
Old September 18th, 2019, 11:48 AM   #1447
star1511
Registered User

Likes (Received): 166

Moim zdaniem obecnie budowa eSki od Ząbkowic do Kłodzka nie ma najmniejszego sensu, szczególnie z tym gigantycznym obejściem Gór Bardzkich przez Laskówkę. Chyba nie popełnię większego błędu jeśli stwierdzę, że koszt samego tego obejścia A2 (ok. 30 km) byłby porównywalny z budową S35 po płaskim terenie od Wrocławia (Kobierzyce) do Świebodzic (ok. 50 km).

Zatem najpierw S8 do Ząbkowic i S35 do Świebodzic, a potem ewentualnie resztę.

Budowa S8 od Ząbkowic na południe będzie miała sens dopiero jako część większej całości, czyli budowy (postulowanej przez niektórych) autostrady Wrocław - Wiedeń. Na potrzeby lokalnego ruchu w Kotlinie Kłodzkiej obecny układ dróg jest zupełnie wystarczający.

kub555, jednozgloskowiec, PiRato, a34 liked this post
star1511 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 11:59 AM   #1448
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 13182

Pewnie tak by było najlepiej (bo S35 rozwiązuje jeszcze więcej spraw niż S8), ale niestety 35 jest kompletnie w polu, nie ma póki co żadnych działań (jedynie uwzględnienie wariantu E2 w ciągu S8), więc pewnie najpierw powstanie cała S8, a po 2030 r. S35.
"Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego"
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 12:25 PM   #1449
Wrocek_fan
the city

Wrocek_fan's Avatar

Likes (Received): 1834

Quote:
Originally Posted by star1511 View Post
Na potrzeby lokalnego ruchu w Kotlinie Kłodzkiej obecny układ dróg jest zupełnie wystarczający.
Nie jest.
„Rewolucja naukowa nie była rewolucją wiedzy. Jeśli już, to była rewolucją niewiedzy. Wielkim odkryciem, które utorowało drogę rewolucji naukowej, było uzmysłowienie sobie przez ludzi, że nie znają odpowiedzi na swoje najważniejsze pytania." - Yuval Noah Harari

Hesus88 liked this post
Wrocek_fan no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 09:32 PM   #1450
Janusz87
Registered User

Quote:
Na potrzeby lokalnego ruchu w Kotlinie Kłodzkiej obecny układ dróg jest zupełnie wystarczający.

Kolega mało jeździ tą droga Nie ma gorszej DK w Polsce

dk35 jak jade to dla mnie przyjemnośc. Zero tirów. 45 pasy wylot z Wrocławia. Łącznik ze Świdnicą.
Old September 18th, 2019, 10:00 PM   #1451
PiRato
Registered User

PiRato's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Moim zdaniem obecnie budowa eSki od Ząbkowic do Kłodzka nie ma najmniejszego sensu, szczegĆ³lnie z tym gigantycznym obejściem GĆ³r Bardzkich przez LaskĆ³wkę. Chyba nie popełnię większego błędu jeśli stwierdzę, że koszt samego tego obejścia A2 (ok. 30 km) byłby porĆ³wnywalny z budową S35 po płaskim terenie od Wrocławia (Kobierzyce) do Świebodzic (ok. 50 km).

Zatem najpierw S8 do Ząbkowic i S35 do Świebodzic, a potem ewentualnie resztę.

Budowa S8 od Ząbkowic na południe będzie miała sens dopiero jako część większej całości, czyli budowy (postulowanej przez niektĆ³rych) autostrady Wrocław - Wiedeń. Na potrzeby lokalnego ruchu w Kotlinie Kłodzkiej obecny układ drĆ³g jest zupełnie wystarczający.
W pełni popieram etapowanie inwestycji w tych okolicach w następującej sekwencji:
1.S8 Magnice - Kobierzyce- Jaszowice- Łagiewniki
2.S8 Łagiewniki - Ząbkowice
3. S35 kobierzyce/Jaszowice/Łagiewniki - Świdnica
4. S35 Świdnica - Świebodzice - Roztoka (S3)
5. S8 Ząbkowice - Bardo ...

budujmy drogi tam gdzie jest ruch... a nie tam gdzie mieszkaja "ważne osoby"
Old September 18th, 2019, 11:02 PM   #1452
Janusz87
Registered User

Quote:
Originally Posted by PiRato View Post
W pełni popieram etapowanie inwestycji w tych okolicach w następującej sekwencji:
1.S8 Magnice - Kobierzyce- Jaszowice- Łagiewniki
2.S8 Łagiewniki - Ząbkowice
3. S35 kobierzyce/Jaszowice/Łagiewniki - Świdnica
4. S35 Świdnica - Świebodzice - Roztoka (S3)
5. S8 Ząbkowice - Bardo ...

budujmy drogi tam gdzie jest ruch... a nie tam gdzie mieszkaja "ważne osoby"
Tu nie chodzi o ważne osoby ale o to, że m.in ja organizowałem Protesty na tej drodze. z transparentem latałem wysłuchiwałem plucia kierowców. i mamy. Teraz Wam powiem, że warto było. tak to dalej byśmy sobie na forach popisywali sie.

Niedługo STEŚ, DŚU, za wora sie jakiegoś polityka złapie i przyklepią pare zł na to. 4mld ukrainie pożyczyli na wieczne oddanie to i na to wygrzegią
Old September 19th, 2019, 06:18 AM   #1453
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Quote:
Tu nie chodzi o ważne osoby ale o to, że m.in ja organizowałem Protesty na tej drodze. z transparentem latałem wysłuchiwałem plucia kierowców. i mamy. Teraz Wam powiem, że warto było. tak to dalej byśmy sobie na forach popisywali sie.
taaa, a zadymiarze to "dziadki z Barda" wysyłający wnioski do STEŚ. zadziwiające, jak to punkt widzenia się zmienia...
Old September 19th, 2019, 09:43 AM   #1454
Janusz87
Registered User

Quote:
Originally Posted by artek_wro View Post
taaa, a zadymiarze to "dziadki z Barda" wysyłający wnioski do STEŚ. zadziwiające, jak to punkt widzenia się zmienia...
My byliśmy przedewszystkim za budową drogi. Pare babeć z Barda przeciw. Nie rozumieja, że taka droga w góach jest ozdobą. Ale to trzeba by gdzieś pojechać w świat bardziej rozwinięte kraje zobaczyć.
Old September 19th, 2019, 10:49 AM   #1455
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Quote:
My byliśmy przedewszystkim za budową drogi. Pare babeć z Barda przeciw. Nie rozumieja, że taka droga w góach jest ozdobą. Ale to trzeba by gdzieś pojechać w świat bardziej rozwinięte kraje zobaczyć.
nawet nie chce mi się z tym dyskutować. nie zrozumiesz.
Old September 19th, 2019, 04:43 PM   #1456
Hesus88
Registered User

Likes (Received): 76

Quote:
Originally Posted by equest View Post
???
sory, mialo byc DK46. my bad
Hesus88 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 02:48 PM   #1457
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15422

Quote:
Też nie rozumiem, a nie jestem babcią i gdzieś tam już w życiu byłem.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 04:48 PM   #1458
DDZ
Registered User

Likes (Received): 135

Droga ekspresowa bliżej Dzierżoniowa

"Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław-Kłodzko to bardzo ważna inwestycja dla Dzierżoniowa i regionu. Podczas konsultacji z samorządowcami w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych przekazano nam dobre wieści. Na naszym terenie odcinek drogi będzie przebiegł bliżej Dzierżoniowa. Zaplanowane zjazdy mają omijać zarówno Łagiewniki, jak i Niemczę..."

Janusz87 liked this post
DDZ no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 06:52 PM   #1459
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1527

To wątek koncepcyjno-marzycielski, ale wreszcie jest jakiś konkret, choć wielu zapewne go zbagatelizuje, bo przecież to kampania wyborcza. Mianowicie przed chwilą usłyszałem w Polskim Radiu 24 wystąpienie premiera Morawieckiego na dzisiejszej konwencji wyborczej w Świdnicy i w pewnym momencie powiedział, że ma coś ważnego do ogłoszenia. Coś, o czym nie raz rozmawiał w posłem Ziemi Świdnickiej (nie pamiętam nazwiska, ale Morawiecki podkreślał, że znają się jeszcze z Solidarności Walczącej), a ponadto, że rozmawiał o tym z innymi ministrami (pewnie głównie z Adamczykiem) i że postanowili, że powstanie "droga ekspresowa z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha" cytując dosłownie. A więc S35!

Potem na koniec wystąpienia jeszcze raz wśród obietnic dla tego regionu wymienił punkt "droga ekspresowa", a więc chyba jest to dobra wiadomość, bo stanowi element programu na następną kadencję i nawet, jeśli w ciągu następnych 4 lat zrobią "tylko" STEŚ dla tej trasy, a może i za 4 lata byłoby DŚU, to widać, że zaczęli brać tę S35 na serio w planach budowy dróg szybkiego ruchu. Niech zaprzyjaźniony z premierem poseł z tych ziem trzyma rękę na pulsie,to będzie chyba OK

EDIT: Oczywiście, o ile obecna władza utrzyma się przy władzy po wyborach, ale to chyba możemy założyć, natomiast wiadomo, że w takim przypadku wrocławianin Morawiecki nadal ma być premierem
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

Kirt93, major256 liked this post

Last edited by Wrocer; September 22nd, 2019 at 08:12 PM.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 07:26 PM   #1460
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 3290

Jak wpiszą do rozporządzenia to może uwierzę.

Mkbewe, radko1994, G_s_G liked this post
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bolków, dolnośląskie, kłodzko, s35, sobótka, wrocław

Thread Tools

Posting Rules