Projekte nga Prishtina | Prishtina Construction Projects - Page 880 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Prishtina

Prishtina Projects and Construction Updates.


Reply
 
Thread Tools
Old September 2nd, 2019, 01:37 PM   #17581
Battlefield
Born To Win
 
Battlefield's Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 4,370
Likes (Received): 1975

Haha, Liburni, keta dy varre serbe spo munden me i shpronesu e ti po propozon me hi Hekurudha nentoke.

Lower your standards, njeri, po folim per Shpendin.
__________________
Only Judge Can God Me!!!
Battlefield no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old September 2nd, 2019, 03:41 PM   #17582
01PRC038
Registered User
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 127
Likes (Received): 86

Ato varreza duhet kompletisht te rivendosen dikund tjeter, ndoshta edhe ne periferine e Graēanices ku edhe eshte foleja Serbe. Se ai vend eshte “prime location” dhe goxha nje pike lidhese kryesore e kryeqytetit tone.
__________________

Diarks, Lt_G liked this post
01PRC038 no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2019, 04:16 PM   #17583
Diarks
Registered User
 
Diarks's Avatar
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 1,977
Likes (Received): 544

Quote:
Originally Posted by liburni View Post


Behet fjala per keto varrezat ketu.

Zgjidhje tjera (normal me cmim me te larte):
1. me shti hekurudhen nentoke.
2. me ndertu rrugen mbi hekurudh,
3. me ngrite rrugen larte per gjate varrezave duke perdorur shtylla.
Me qen prishtina ferizaj? Po.

Prishtina asht e varfne nuk ka lek. Prandaj gjdo vite aje lopa del me nga 30-40 milion suficit.

Kjo esht rruga ma e rendesishme ne prishtine qe lidhe dy lagjet me te bukura te qytetit. Lakrishten me Arberin. Normal ashte dasht mu ndertue nje rruge model shembull per prishtinen. Qe kish me ja ndryshue pamjen prishtines.

Por loparte kan me ndertue e me perfundue ashtu shkel e shkoe si gjitha punet tjera.

Ketu asht dasht me shpalle ndonje tender nderkombetare per ndertimin dhe dizajnimin e gjith kesaj zone. Edhe ndertimin pastaj me ja dhan naje kompani qe ka pervoje dhe eksperienc ne infrastruktur. E jo kompanive te 7-8-9 vllaznive baloshin prej malisheve deqani e skenderaj.
__________________

marcrks liked this post
Diarks no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2019, 07:35 PM   #17584
Llapi 1
Registered User
 
Llapi 1's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 8,543
Likes (Received): 11342

Quote:
Nisin punimet nė kompleksit sportiv tė Prishtinės[/SIZE]Klubi i Prishtinės i ka filluar punimet nė kompleksin sportin qė do tė nderohet nė Bėrnicė.

Sot, nė prezencėn e kryeministrit Ramush Haradinaj, kryetarit tė komunės sė Prishtinės, Shpend Ahmeti, kryetari i FC Prishtina, Remzi Ejupi, sė bashku me mysafirėt e nderuar, ka prerė shiritin e nisjes sė punimeve tė kompleksit sportiv tė FC Prishtina me lokacion nė Bėrnicė.

Nė prezencėn e shumė mysafirėve dhe tė Ambasadorėve tė nderuar tė disa shteteve mike, u njoftua pėr projektin mė tė madh tė infrastrukturės sportive jo vetėm nė Kosovė, por edhe nė rajon.

Kryetari Ejupi, ndėr tjera ka theksuar, qė edhe pse gjendemi rastėsisht nė kohė fushate, mė meritori pėr tė gjithė projektin ėshtė kryeministri Haradinaj i cili nga takimet e para ka pėrkrahur klubin mė tė madh sportiv nė vend.

Ndėrsa, kryeministri Haradinaj ėshtė shprehur i lumtur me prezantimin tė cilin iu ėshtė bė, duke theksuar se shpreson shumė qė projekti si i tillė tė pėrfundoj e tė jetė nė shėrbim tė sportistėve, nė veēanti i futbollistėve.
Telegrafi.com
__________________

Dorado., marcrks liked this post
Llapi 1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2019, 08:17 PM   #17585
devoll
Registered User
 
devoll's Avatar
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 363
Likes (Received): 168

Skeptik af. Ēmimi po thot varion prej 25 deri 30 milion euro. Ndersa akademit ma t mira n ballkan nuk kan pare me ndertu ksi lloj kompleksi ku kan shit lojtar me ēmime deri 100 mio euro se bashku. Gjithashtu tha se duhet me ndryshu disa pjese te projektit, qe ti shtohen edhe fusha te rugby dhe tenisit ne vend te 2 fushave te futbollit...
devoll no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 10:28 PM   #17586
pr91
Registered User
 
Join Date: Sep 2019
Posts: 2
Likes (Received): 0

ndertesa procredit bank a esht ne renovim ne qender?
pr91 no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 10:42 PM   #17587
pr91
Registered User
 
Join Date: Sep 2019
Posts: 2
Likes (Received): 0

e asht rregollu hapsira te katedralja tek rruga Perandori justinian afer kulles(e pa endertume) e katedrales? cka po ndodhe me ndertesen e RTK.Me vjen keq qe akoma nuk ka fillu ndertimi i rruges agim ramadani dhe rruga model te pjesa e vjeter e qytetit ,si dhe pjesa e pazarit te atk e shum projekte te tjera.
pr91 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 09:14 PM   #17588
Kumanovari
#ErdhiDita
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8,046
Likes (Received): 4139

“Google Maps” tani i shfaq linjat dhe oraret e autobusėve nė Prishtinė

Aplikacioni popullor i hartave, “Maps”, i gjigantit teknologjik “Google”, ka filluar tė shfaqė linjat e autobusėve nė Prishtinė.

__________________

#Vetevendosje


Dr_DRE, Lt_G, BrankoMerxhani liked this post
Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 09:50 AM   #17589
Battlefield
Born To Win
 
Battlefield's Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 4,370
Likes (Received): 1975

Nomi koka bo.
__________________
Only Judge Can God Me!!!

marcrks liked this post
Battlefield no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 11:09 PM   #17590
Kumanovari
#ErdhiDita
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8,046
Likes (Received): 4139

Quote:
Originally Posted by Battlefield View Post
Nomi koka bo.
Prishtina po behet, jo prej Shpendit
__________________

#Vetevendosje

Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 04:52 PM   #17591
Dr_DRE
Up in smoke
 
Dr_DRE's Avatar
 
Join Date: Sep 2019
Location: Compton
Posts: 111
Likes (Received): 88

..

Last edited by Dr_DRE; September 20th, 2019 at 05:04 PM. Reason: Postim ne temen e gabuar.
Dr_DRE no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 09:41 AM   #17592
Llapi 1
Registered User
 
Llapi 1's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 8,543
Likes (Received): 11342

Objekt i ri banesor te "Xhamia e Llapit" :Llapi 1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 09:47 AM   #17593
Llapi 1
Registered User
 
Llapi 1's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 8,543
Likes (Received): 11342

Objekti i ri i Neptun-it afer lagjes "Marigona" :__________________
Llapi 1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 05:34 AM   #17594
01PRC038
Registered User
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 127
Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by Llapi 1 View Post
Objekt i ri banesor te "Xhamia e Llapit" :

Te dyja ndertesat jone te familjes se Isa Mustafes, ai me djem dhe vllazni e kane ndertu ata majtas, ket qe jone duke e ndertu edhe ata tjetren qe eshte banka NLB nta. Kshtu kur politikanet tane bojn cka t’dojne dhe kur t’ju qohet!!

Last edited by 01PRC038; September 29th, 2019 at 01:03 AM.
01PRC038 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2019, 08:50 PM   #17595
Battlefield
Born To Win
 
Battlefield's Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 4,370
Likes (Received): 1975

Para dy ore kalova kendej, komplet hapesira ishte rrafshu edhe krejt mbeturinat i kishin largu, tepsi ishte bo. Ultra-speed mode activated.

Eh, tkish edhe Shpend lopa me investu qysh po investon sektori privat ne Prishtine sot Prishtina kish me qene kryeqyteti me zhvillimin ma te madh ne Ballkan.
__________________
Only Judge Can God Me!!!
Battlefield no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2019, 09:54 AM   #17596
Llapi 1
Registered User
 
Llapi 1's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 8,543
Likes (Received): 11342

Dje gjate votimit te buxhetit per vitin 2020, nje nder projektet kryesore qe u permend ishte tunelli ne rrugen Agim Ramadani ne vlere prej 2.5 milione eurove. A din najkush per cfare projekti behet fjale?!
Llapi 1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2019, 10:34 AM   #17597
Plisat
Registered User
 
Plisat's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Prishtina
Posts: 5,366
Likes (Received): 1918

Quote:
Originally Posted by Llapi 1 View Post
Dje gjate votimit te buxhetit per vitin 2020, nje nder projektet kryesore qe u permend ishte tunelli ne rrugen Agim Ramadani ne vlere prej 2.5 milione eurove. A din najkush per cfare projekti behet fjale?!
Ka qene nje projekt i propozum ne kohen e Isa Mustafes, per lidhjen e pjeses se vjeter te qytetit me sheshin Ibrahim Rugova. Rruga Agim Ramadani me hy ne tunel. Ndoshta eshte i njejti projekt....
Plisat no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2019, 11:09 AM   #17598
Llapi 1
Registered User
 
Llapi 1's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 8,543
Likes (Received): 11342

Po e kam parasysh ate projekt ama sdi qe eshte fole me.per te prej asaj kohe! Perndryshe ish kane shume projekt i mire nese ish projektu me mend!

Last edited by Llapi 1; Yesterday at 02:12 PM.
Llapi 1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2019, 11:58 PM   #17599
Llapi 1
Registered User
 
Llapi 1's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 8,543
Likes (Received): 11342

Po ne fakt eshte pikerisht ai projekt qe u pat propozu para ardhjes se shrekut si kryetar! Nese do realizohej do ishte projekt shume me vlere per qytetin! Per zgjerminin e sheshit ne anen tjeter, pergjate rruges "Xhorxh Bush" jam shume skeptik, nje "zgjidhje" e tille do ta bllokonte qytetin edhe ashtu te bllokuar!
Gjithsesi, idealja do ishte qe ky nenkalim/tunell te behet, sheshi te zgjerohet deri te muzeu, te lidhet me sheshin Qdem Jashari, te vazhdoje pergjate zones se vjeter te qytetit, dhe pse jo zona e pazarit te kthehet ne nje park ose pjese tjeter te sheshit(nese pazari transferohet tek pjesa e AKP-se.
Kjo do ta bente Prishtinen me nje shesh/shetitore gjigande dhe besoj do behet gjeja me unike e qytetit, megjithate besoj qe keto gjera jane me shume fantazi se realitet kur e kem parasysh qe shreku eshte kryetar komune!

Quote:
Ahmeti:Vazhdojmė me zgjerim tė sheshit nė “Agim Ramadani” e “George Bush”Vėmendje tė madhe i ėshtė dhėnė debatit nė Kuvendin Komunal tė Prishtinės tė premten, thotė kryetari i Prishtinės, Shpend Ahmeti.

Pėr kėtė, ai thotė se thirri konferencė pėr media tė shtunėn, pėr t’i komentuar projektet madhore qė e presin Prishtinėn vitin e ardhshėm, me buxhetin prej 91 milionė eurosh, raporton KTV.

Ahmeti, i cili kėto ditė po merret edhe me nivelin qendror, si kandidat pėr deputet nė koalicionin AAK-PSD, ka thėnė se konferenca nuk ka tė bėjė me fushatė.

I pari i Prishtinės, gjithashtu, bėri tė ditur se kėtė vit do tė bėhen ndryshime tė mėdha nė kryeqytet.

Ahmeti tha se kėtė vit e finalizojnė idenė pėr vazhdim tė sheshit deri te katedralja “Shėn Nėna Terezė”.

Sipas tij, sheshi do tė zgjerohet edhe pėrgjatė rrugės “Agim Ramadani”, ku do tė ndėrtohet njė tunel pėr vetura.

Njė projekt tė ngjashėm qė pėrfshinte edhe nėnkalim, Ahmeti e kishte anuluar nė kohėn kur ishte zgjedhur kryetar komune. Tani, ai thotė se tuneli pėr tė cilin do tė ketė konkurs, nuk ka tė bėjė asgjė me projektin “Dodona”.

Ndėrkaq, Ahmeti tha se ndėrtimi i parkingut nėntokėsor do tė fillojė sė ndėrtuari gjatė kėtij viti.

Buxheti pėr Prishtinėn u miratua tė premten, me 34 vota pėr e njė abstenim.
KOHA.net
Llapi 1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2019, 02:25 PM   #17600
Kumanovari
#ErdhiDita
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8,046
Likes (Received): 4139

Hajt se ky veq fjal ka. ndoshta behet deputet edhe ik mo.
__________________

#Vetevendosje

Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
albanian, kosova, prishtina, pristina, projects, projekte, shqipėria

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Lagjja "Lakrishte" | "Lakrishte" Skyscraper Discrict SkaNdErBeG Prishtina 1568 Yesterday 07:25 PM
[Košice] Projects and Construction Updates III zepp Košice 1005 May 23rd, 2008 10:07 PM
[Košice] Projects and Construction Updates II zepp Košice 1020 March 30th, 2008 11:57 PM
[Košice] Projects and Construction Updates I Timoth12 Košice 1004 February 5th, 2008 01:51 PM
PRISHTINA | Projects & Construction 7t DN Archives 3 December 25th, 2007 07:19 PM


All times are GMT +2. The time now is 08:54 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us