[Bratislava] Samospráva | Local Government - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 49 votes, 4.92 average.
Old September 24th, 2010, 09:21 PM   #61
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2352

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
ten rozhovor je hrozny, je to este horsie ako som si myslel, vasaryova nema sancu ..
presne o tom som hovoril trochu vyssie....

...a chvala panu Bohu, ze nema sancu....
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 27th, 2010, 02:15 PM   #62
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4224

Tak a máme tu štvrtého kandidáta na post primátora. Jupííííííííííí
http://ratafak.blogspot.com/2010/09/...a-plachtu.html

Predpokladám, že za hovorcu si vyberie míma Valentína.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2010, 03:18 PM   #63
slowake
coffee fascist

slowake's Avatar

Likes (Received): 228

Quote:
3. Odstránenie hradu spoza sochy Svätopluka.
konecne rozumne riesenie, ked uz ten Svatopluk sa na hrad nehodi
slowake no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 27th, 2010, 05:33 PM   #64
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1786

v piatok v barbarone poletovali aj nejake letaky s jeho volebnym programom...
kampan ma zatial viditelnejsiu ako vasaryova.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2010, 11:16 AM   #65
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4940

http://spravy.pravda.sk/vasaryova-ne...sk_regiony_p12

"Nie som si istá električkou," povedala Vášáryová. Svoj názor odôvodňuje tým, že nechce, aby bola mestská časť ukrižovaná. Podľa nej už má v súčasnosti Petržalka jedno rameno kríža a tým je diaľnica na Einsteinovej. Argumentuje tiež tým, že ak by k súčasným autobusovým a električkovým zastávkam pribudla električka z mosta, univerzita by stratila námestie.

joj, tak toto je este horsie ako sme si mysleli .. zle zle zle .. ftacnik sa popod fuzy musi cim dalej tym viac usmievat akeho nemozneho kandidata pravica dala a fico uz bucha sampus
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2010, 11:59 AM   #66
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Likes (Received): 309

mne je jedno, že ftačnika nepriamo podporuje smer, nepustil ich na billboardy..nevidim za nim ziadny skandal a sto krat radsej ho aj ako volic SaS podporim v komunalkach ako tu pani, ktora nema ani paru o tom čo kecá..
Old September 29th, 2010, 12:11 PM   #67
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Likes (Received): 309

Quote:
carnogurakovi asi preskocilo ...

http://spravy.pravda.sk/carnogursky-...sk_regiony_p12

navyse co ma durkovsky s euroveou ? nic . a aku cestu popri dunaji ma na mysli ? a obnocu stareho mesta mysli tie smejdove kocky, ktore uz par krat vymienali a nejsu stale poriadne urobene ?
aquila to je ako keby si mi z duše hovoril, minule som išiel bajkom dole Michalskou a skoro som sa vyrúbal na chodník, keď som natrafil na chýbajúcu kocku. Keď som sa obzrel, zistil som, že mám pred sebou menšie mínové pole. To je katastrofa! Nielen to, že tie kocky sa do mesta absolútne nehodia (odporúčam vziať si dôrazný príklad zo Skalice), ale ešte je to aj na shit odvedená robota. Samozrejme nie len tak. Biznis predsa musí byť každy rok. neuveriteľné...ale..v BA nie..
Old September 29th, 2010, 12:56 PM   #68
aquila

aquila's Avatar

tak nejako .. inak dalsie perly od magdy ..

"Myslím si, že o metre by sme mali prestať uvažovať," dodala. Poznamenala, že zrýchliť by sa mala mestská hromadná doprava. Navrhla napríklad opravu električkových tratí či odľahčenie dopravy na najvyťaženejších mostoch výstavbou šiesteho bratislavského mosta. Pomôcť by vraj mohlo aj dokončenie rekonštrukcie Starého mosta, ktorý by mal po svojej obnove slúžiť nielen chodcom, ale aj autám či autobusom. "Ja si myslím, že by po Starom moste nemala premávať električka," dodala.

s tym prestanim snivat o metre je rozumne, ale kadial chce viest elektricku do petrzalky ?!?
Old September 29th, 2010, 02:04 PM   #69
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2352

Tak tento clanok uplne, ze zabil ....no uz sa tesim na dalsie perly...ta je lepsia ako Lubo Roman, ked hovoril o lanovke z Incheby na hrad alebo o trolejbusoch v lesoparku

Last edited by Janci1982; September 29th, 2010 at 03:30 PM.
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2010, 02:48 PM   #70
aquila

aquila's Avatar

aha, uz sa vyjadrila, ona v petrzalke nechce elektricku vobec... super odpisala si 120 tisic potentionalnych volicov
Old September 29th, 2010, 03:35 PM   #71
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

vasaryova

no cele dake zufale. jedine s cim suhlasim je zastavenie odpredaja pred volbami. ako keby zila v inom meste

http://bratislava.sme.sk/c/5570428/v...te-nechce.html
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2010, 03:45 PM   #72
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6675

je to celé zlý vtip. Keby kandidoval Ďurkovský, asi by som volil jeho

a hovorím to v triezvom stave pri plnom vedomí

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2010, 05:38 PM   #73
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2755

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
je to celé zlý vtip. Keby kandidoval Ďurkovský, asi by som volil jeho
Quote:
Originally Posted by Phill View Post
presne toto som si povedal po dočítaní toho článku
nejaky konkretny dovod preco je Durkovsky LEPSI nez Ftacnik???
Old September 29th, 2010, 06:11 PM   #74
marish
Registered User

marish's Avatar

z tychto poslednych clankov z vasaryovou je dost jasne, ze este pred mesiacom nemala o bratislavskych problemoch a ich rieseni ani tusenia. zila proste v inych sferach zivota (diplomacia, kultura) a pravicou bola nasadena cisto iba ako tvar. skoda toho...
Old September 29th, 2010, 06:17 PM   #75
marish
Registered User

marish's Avatar

Quote:
Originally Posted by Phill View Post
Ftáčnik je brZda rozvoja, i keď súhlasím, že z aktuálneho výberu kandidátov na primáta je to rozhodne najmenšie zlo. Dôvody: Ftáčnik proti električke. Mal podobné drísty o vytvorení bariéry v podobe eliny ako pani herečka. Najbližšie 4 roky sa ten projekt ani nepohne. Okrem toho, že nebudú financie, nebude ani vôla na ich získanie. Ako predstaviteľ Nimbisákov sa spomalí aj rozvoj tohto mesta.

btw. možno to vyznie čudne, ale ja som za zbúranie PKO. BA potrebuje väčšie a hlavne dôstojnejšie priestory. To by mohla naplniť 2. fáza €vea. Lebo platiť horibilné sumy za to zbúranisko nie je pre mesto rentabilné. Samotné PKO je nevyhovujúce a jeho stav je zúfalý, nemá architektonickú hodnotu a ani historickú. Za každú cenu brániť PKO, preto lebo je staršie, je nezmysel. Jediný dôvod prečo ho zachrániť je možno s nostalgie, lebo kedysi dávno si tam prežil peknú chvílku. Názory súčasných kandidátov poznáš, i keď sú pokrytecké a v skutočnosti spravia presný opak. Tých dôvodov je viac.

asi by si ma nevolil :-D
nie kedysi davno... ja do PKO chodim minimalne raz za rok do dnes.
ale suhlasim s tebou, ze by si bratislava zasluzila reprezentativnejsie priestory, akurat nic take nema. a kym ich nepostavia, nema vyznam burat to jedine co mame, iba preto, ze je to "nevyhovujuce" dnesnej dobe.

ked bratislava bude mat podobny priestor a bude plan postavit nieco zmysluplne na mieste PKO, nemam s tym problem...

PKO je ale jedna z najmenej dolezitejsich tem v bratislave. kazdy si ju dava do programu na prve miesta, lebo je pre bratislavcanov velmi emotivna, i ked bratislava ma ovela vacsie problemy na vyriesenie.

Last edited by marish; September 30th, 2010 at 04:08 PM. Reason: :)
Old September 29th, 2010, 09:49 PM   #76
eminencia
112

eminencia's Avatar

Likes (Received): 4

Letmo som si teraz preletel Ftáčnikovu víziu o budúcom rozvoji Bratislavy a príde mi to ako znôška akademických rečí, medzi ktorými sú síce dobré nápady ale v tom mori hlušiny sú utopené. Pokiaľ sa Ftáčnik ako kandidát poriadne nevymedzí voči Vášaryovej a nebude konkrétnejší môže tu byť ešte tuhý súboj pretože ju podporuje kompletná pravica.
eminencia no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2010, 01:07 AM   #77
nikopol
Registered User

nikopol's Avatar

Likes (Received): 5986

Vasaryovu podporuje sice komplet cela pravica, ale minimalne z mojho okolia poznam kopu ludi, volicov SDKU, SaS alebo Mostu, ktori hovoria ze budu volit Ftacnika. Vlastne dokopy poznam dvoch co chce volit Vasaryovu a aj to som zvedavy co povedia po tomto jej programe. Apropo nepamatam si ze by Ftacnik bol niekedy proti elektricke, akurat kritizoval to ze mesto rozhadzalo peniaze na nu a teraz ziadne nie su. Nie tak davno zorganizoval diskusiu o elektricke s Petrzalcanmi a nepamatam si ze by tam povedal jedno slovo proti nej.
nikopol no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2010, 09:32 AM   #78
dvernik
Registered User

dvernik's Avatar

Likes (Received): 1472

Quote:
Originally Posted by eminencia View Post
Letmo som si teraz preletel Ftáčnikovu víziu o budúcom rozvoji Bratislavy a príde mi to ako znôška akademických rečí, medzi ktorými sú síce dobré nápady ale v tom mori hlušiny sú utopené. Pokiaľ sa Ftáčnik ako kandidát poriadne nevymedzí voči Vášaryovej a nebude konkrétnejší môže tu byť ešte tuhý súboj pretože ju podporuje kompletná pravica.
Na toto je jednoduché riešenie, Ftáčnik sa aj v médiách aj na svojom webe vyjadril, že má záujem o pripomienky k tézam volebného programu. Takže ak máš konkrétne pripomienky, spíš ich najlepšie spolu so zdôvodnením a pošli na adresu [email protected]. Ja som tak spravil v oblasti, ktorá ma zaujíma.
dvernik no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2010, 12:09 PM   #79
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

kazdopadne si myslim ze u volicov v komunalnych volbach moc rozdelenie na pravicu - lavicu nefunguje.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2010, 01:18 PM   #80
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4293

Reagujem na debatu v threade [Bratislava] Public Transport:
Quote:
Originally Posted by seem View Post
Ehm, ono to Srbsko bude mať zachvíľku dobudovanú základnú diaľničnú sieť, momentálne je vo výstavbe 360 km D a uvažuje sa o linke metra v Beograde.

A btw, Bratislavské investície v porovnaní s Prahou sú asi ako výstavba verejných toaliet a divadla s toaletami. Napr. teraz investuje mesto bez podpori štátu (!) niekoľko milard do ďalšieho 6 km tunelového úseku MO ďalej koľko investuje do električiek - nová radiála na Barandov, nákup nových električie plus veľké investície do metra, výmena autobusového parku, rekonštrukcia Karlovho mosta (to je tuším aj z EU) atď.
Quote:
s prahou sa nemusime porovnavat, staci s brnom, a aj oproti nemu je BA tazke v prdeli ..
Praha má výhodu, okrem toho, že je jednoducho bohatšia, v tom, že je to kraj aj mesto v jednom. V prípade BA by sa mal kraj a mesto integrovať, lebo je zbytočné deliť zdroje územnej samosprávy na dve časti, keď v BA kraji 75 % obyvateľov býva v jednom meste. Takéto usporiadanie by bolo síce trochu asymetrické oproti zvyšku Slovenska, ale opodstatnené. Samozrejme by bolo nutné zabezpečiť, aby sa investície odstávali aj nebratislavským okresom. Navyše by sa tým ušetrili aj aspoň nejaké peniaze, lebo by bol len jeden primátor/župan v jednej osobe a len jedno mestské/krajské zastupiteľstvo (so zastúpením aj nebratislavských okresov).

Presadenie tohto by si mohol dať niektorý kandidát do programu, aj keď je jasné, že na to by bol v konečnom dôsledku potrebný súhlas NR SR.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules