Obnova Slovenska - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 9th, 2011, 09:35 PM   #21
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by cibula View Post
Suhlasim, dobry napad.
Seem, prosim ta, mohol by si k tym fotkam podoplnat aj miesta kde to je pripadne nejako strucne napisat o co v tej konkretnej obnove islo. Ak je to mozne ofc.
Vdaka.
Tak skusim Seemovi trochu pomoct,kedze mam jeden z jeho obrazkov v podstate pod nosom.Velka Homola(po Modransky Kugel(z nemciny ) ) je jeden z najvyssich vrchov Malych Karpat a ma vysku 709 mnm.Je sopecneho povodu a nachadza sa v lokalite Piesok (Zochova chata),ktora je meistnou castou mesta Modra.

Rozhladna je vysoka 22m a jej umiestnenie je skutocne unikatne,pretoze za dobreho pocasia je z nej vidiet Alpy.

Neda mi nespomenut autora celeho projektu,je nim pan Ruzek,najvyznamnejsi slovensky znackar turistickych chodnikov.

Je to krasny vylet,ci uz z Modry alebo z Pezinka,nenarocna tura,pre vypadnutie z BA uplne idealne.V blizkosti sa nachadza aj prirodny ukaz Traja jazdci,uplne zabludene skaly uprostred stromov.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 10th, 2011, 12:54 PM   #22
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 233

vzdy ked som na Slovensku si tam vybehnem. nieco podobne mate aj nad modrou na kukle... ale ta rozhladna je nizsia. na obe sa da dostat celkom v pohode aj na bicykli.
Old February 10th, 2011, 01:36 PM   #23
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4186

Quote:
Originally Posted by Michal.B.Kovac View Post
vzdy ked som na Slovensku si tam vybehnem. nieco podobne mate aj nad modrou na kukle... ale ta rozhladna je nizsia. na obe sa da dostat celkom v pohode aj na bicykli.
Tak veru na bicykli sa toho v Malých Karpatoch dá pojazdiť veľa. Moje najkrajšie zákutie sú ale Medené Hámre nad Borinkou čo je malý krasový útvar s malou tiesňavou Strmina. No proste všetko je v tých Malých Karpatoch malé, ale je tu naozaj všetko čo inde na Slovensku a dokonca na jednom mieste. Snáď len nejaký vodopád by sa nám tu zišiel.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 10th, 2011, 02:43 PM   #24
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 85

Takto nejako si predstavujem kvalitné rekonštrukcie domov na vidieku.

Motores Hájniková žena, Horná ves -

image hosted on flickr

Vlkolínec, aj keď toto je asi skôr replika -

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 03:30 PM   #25
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1734

Mlyn Klepáč

Quote:
Po dlhých tridsiatich rokoch devastácie ožíva v týchto dňoch známy mlyn Klepáč na Železnej studienke v Bratislavskom lesoparku. Mlyn prevádzkuje Združenie Klepáč a jeho dvere sú pre verejnosť už otvorené.
(19.6.2009)

zdroj: http://www.bratislavskenoviny.sk/naj...page_id=125219
marish está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 03:35 PM   #26
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michal.B.Kovac View Post
Ano este jedna rozhladna je pri obci Dubova,na kopci Kukla,ale ta je fakt malicka.Tato Modranska je omnoho vyssia a aj ta konstrukcia je uplne niekde inde.Ale da sa spravit v pohode vylet z jednej rozhladne na druhu.Take 3 hodinky su to.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old February 10th, 2011, 04:53 PM   #27
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

@Wuane, na žiadnej z tých rozhľadní som nebol. Mám čo dobiehať, po krajine ich je veľa.

Mlyn Klepáč je úžasný.

Jedna fotka z flickru-

image hosted on flickr

Old February 10th, 2011, 06:33 PM   #28
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 475

seem ta fotka nema chybu teda jednu malinku, cervenu.... to auto, inac super a chvalim tu "opravu" dufam ze to v tomto trheade bude len napredovat, secko co tu je som ani nevedel ze mame ...
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 07:30 PM   #29
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Ten Klepáč sa im teda podaril z tej ruiny. Škoda, že sa nezachovala väčšina z tých deviatich mlynov.
Old February 10th, 2011, 07:41 PM   #30
johnnyy
Registered User

Likes (Received): 13

OT: mas pravdu.. mal tam byt voz z konmi.. a ani ta horolezecka stienka tam nemusela byt

aby som len kraviny nepisal tak skusim toto (neviem ci to tu patri.. ale je to zrevitalizovanie uzemia a doposial tam chodi vela ludi.. mamicky z detmi hehe )
ak to sem nepatri... tak to deletnem

(Slotova iniciatíva ↑↑↑ ------ Harmanova iniciatíva ↓↓↓ (+ obcianske zdruzenie Preles))

a blizko je aj lanovy park + dalsie fotky
Old February 10th, 2011, 07:47 PM   #31
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Dá sa aj toto pokladať za revitalizáciu a skrášlenie okolia.
[IMG][IMG]http://i52.************/bdjg2h.jpg[/IMG][/IMG]
Old February 10th, 2011, 07:54 PM   #32
Detonator789
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by seem View Post
Takto nejako si predstavujem kvalitné rekonštrukcie domov na vidieku.

V takom Taliansku maju talianske zastavy na kazdom dome, na Slovensku dost obvykly pripad. Cim to je, nacionalizmus ?
Detonator789 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 08:50 PM   #33
marish
Registered User

marish's Avatar

partizanska luka

ja este v bratislavskom lesoparku ostanem:

http://www.partizanskaluka.sk/

Schéma výletného miesta Partizánska lúka po rekonštrukcii (JPEG, 1.3 MB)

zdroj: http://www.sportove-centrum.sk

zdroj: http://sportoviska.zoznam.sk

zdroj: http://www.sme.sk
Old February 10th, 2011, 08:58 PM   #34
marish
Registered User

marish's Avatar

kacin

a dotretice tiez prirodu:

zdroj: http://bratislava.sme.sk/c/5345302/k...ali-ludom.html

zdroj: http://www.bratislavskenoviny.sk/naj...page_id=158557
Old February 10th, 2011, 09:07 PM   #35
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Kto ma chut si urobit Myjavske kolecko na bicykli, vrele odporucam:

Pozrime sa cez hranice z výšky

Quote:
Mesto Myjava spolu s obcou Brestovec a cezhraničným partnerom - moravskou obcou Javorník realizuje v rámci výzvy Programu cezhraničnej spolupráce SR - ČR 2007 - 2013 projekt s názvom "Pozrime sa cez hranice z výšky". Ide v ňom o vybudovanie troch turistických rozhľadní, veží, ktoré budú stáť na vrchu Hrajky v miestnej časti Turá Lúka, na vrchu Poľana nad Brestovcom a nad Javorníkom. Prvá veža na Hrajkoch je už takmer hotová a jej výška je 10,11 m. Nachádza sa pri cykloodpočívadle a pamätníku dvanástich evanjelikov popravených po tzv. turolúckej vzbure. Ďalšie dve veže budú mať výšku 21 m a mali by byť hotové do konca októbra tohto roku. Celková hodnota projektu, ktorý partneri realizujú od marca 2009, je viac ako 199 000,- €, pričom dotácia z fondov EÚ a štátneho rozpočtu je vo výške viac ako 166 000,- €. Projekt je zameraný na podporu infraštruktúry cestovného ruchu v prihraničných regiónoch a veže po svojom sprevádzkovaní poskytnú návšetvníkom a turistom pekné výhľady na kopaničiarsky a horňácky región, na časť Bielych Karpát a Myjavskej pahorkatiny.

Pohľady na vyhliadkovú vežu na vrchu Hrajky, Myjava - miestna časť Turá Lúka:

http://www.myjava.sk/pozrime-sa-cez-hranice-z-vysky/
Old February 10th, 2011, 11:00 PM   #36
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Partizánska lúka a Kačín sú jedny z mála rozumných investícií, ktoré sa realizovali za Ďurkovského. Na iné si už akosi pri tých jeho aférach akosi nespomeniem.
Old February 14th, 2011, 07:17 PM   #37
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Svätý Jur za posledné roky veľmi zmenil svoju tvár. Veľa domov sa zrekonštruovalo, podobne ako námestie.

image hosted on flickr

image hosted on flickr

A trochu stratil svoj vidiecky ráz -

Old February 15th, 2011, 01:42 PM   #38
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Nechysta sa nahodou obnova namestia v Modre?
Old February 15th, 2011, 03:50 PM   #39
wuane
Registered User

wuane's Avatar

ale ano.Podobne ako metro v Bratislave.
Pravda je ale taka ,ze na naozaj serioznu reko treba spravit obchvat mesta.A ten sa slubuje taktiez uz desatrocia.Takze nastala situacia ze ciastkovu rekonstrukciu nechcu robit,lebo ´´ved sa bude robit obchvat´´ a potom sa spravi oprava namestia.Zacarovany kruh,pretoze na druhej strane,ovela dolezitejsi a aj pre Modranov prospesnejsi je obchvat Pezinka,takze ten sa asi bude robit skor.Takze keby bolo na mne,asi by som isiel do ciastkovej rekonstrukcie s tym,ze by sa z namestia nevylucila doprava.

Za poslednu dobu sa tu v podstate len vydlazdili chodniky,kupila nejaka mobilna zelen a par laviciek,a ocistila sa socha L.Stura,ktora teraz sice pekne svieti na bielo,ale dlho nebude kedze okolo nej 5m denne prejde 100 kamionov.Ta socha je tu teraz na ociach,ale zasluzila by si dostojnejsie miesto veru.

Mensou nadejou je ale nove vedenie mesta,ktore pozostava z novej richtarky-architektky a richtar friendly omladeneho zastupitelstva,kde teraz sedi naozaj par inteligentnych perspektivnych mladych poslancov,tak hadam sa veci pohnu.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old February 15th, 2011, 04:53 PM   #40
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
ale ano.Podobne ako metro v Bratislave.
Pravda je ale taka ,ze na naozaj serioznu reko treba spravit obchvat mesta.A ten sa slubuje taktiez uz desatrocia.Takze nastala situacia ze ciastkovu rekonstrukciu nechcu robit,lebo ´´ved sa bude robit obchvat´´ a potom sa spravi oprava namestia.Zacarovany kruh,pretoze na druhej strane,ovela dolezitejsi a aj pre Modranov prospesnejsi je obchvat Pezinka,takze ten sa asi bude robit skor.Takze keby bolo na mne,asi by som isiel do ciastkovej rekonstrukcie s tym,ze by sa z namestia nevylucila doprava..
A z akého dôvodu je nevyhnutné vylúčiť dopravu? Aj keby ju chceli, v čom je problém jednoducho zrekonštruovať námestie a potom už len 4m pás cesty?

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules