[Slovakia] Mestské logá - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 20th, 2011, 02:27 AM   #21
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 471

ktomu bystrickemu logu pripajam este nejake tie povodne navrhy:

Autor: Lukáš Sihelský

Autor: Andrej Očenáš

Autor: Igor Rumler

Autor: Vladimír Budinský

Autor: Lukáš Brázdil

Autor: Peter Jarkovský, Mirka Oravcová

vitazne logo:

Ing. arch. Karol Trnovský a jeho víťazný návrh vystavený v priestoroch Spolku architektov Slovenska

aj toto mohli byt loga BB:

zdroj: bystricoviny.sk
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 20th, 2011, 07:11 AM   #22
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1721

ten PPezinok je super, akurat skoda, ze je tam zbytocne 2x "P".
marish está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 20th, 2011, 08:57 AM   #23
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1650

Ba má najkrajšie logo čo sa týka aj lóg hlavných miest okolitých štátov. V jednoduchosti je krása. To druhé KE je tiež veľmi pekné snád to zmenia.
ejo está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 20th, 2011, 12:15 PM   #24
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 119

ale no tak,na to,aby clovek uznal,ze logo BA je anjlepsie nemusi byt bratislavcan.... v tom logu je perfektne zobrazena dvojica dolezitych "veci" ktore BA ma...
myslim si ale,ze autor by pri logu inych miest mal mensi problem urobit podobne kvalitne logo...

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2011, 12:16 PM   #25
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Malacky:

Senica:
Old February 20th, 2011, 08:56 PM   #26
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Likes (Received): 48

To logo RK je naozaj zle hlavne to s tym krizom tak to nechapem ako sa mohlo dostat do top2...najlepsie logo jednoznacne BA, TN a SNV tiez pekne....ostatne su pre mna take no nic moc, dakedy sa cudujem co za potoru to vyberala a to sa celkom pohybujem v grafike tak som asi divny ja

medzi tymi BB navrhmi je aj moj aj ked teraz uz s nim spokojny nie som
Daren no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2011, 09:03 PM   #27
JankoKE
Registered User

JankoKE's Avatar

Likes (Received): 29

O tom druhom logu KE som ani nevedel, to malo jednoznačne vyhrať a nie táto dvojklitorisová cikuľka. Aj ten dizajnamanuál je pekne urobený, a to logo by ozaj svedčalo parádne na tom monolite, ako tam autor načrtol a aj na reklamných veciach. Ozaj pekné, oproti tomu, čo máme teraz, úplne bez výhrad.
JankoKE no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2011, 10:35 PM   #28
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 233

to logo SNV nejak nechapem. co to ma zobrazovat?
Old February 20th, 2011, 11:15 PM   #29
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1721

Quote:
Centrálnym prvkom loga je štylizovaná veža Rímskokatolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je dominantným vizuálnym prvkom mesta. Veža je pýchou mesta, vďaka svojej rekordnej výške a atrakciou vďaka siedmim hodinám.

Zelené kruhy symbolizujú obklopenosť prírodou, modrá farba zastupuje vodu a vzduch. Spektrum farieb je zrkadlením rozmanitej scenérie a prírody, v ktorej sa mesto nachádza.

Kruhy v rade (z ktorých jeden znázorňuje hodiny na veži) symbolizujú plynutie času a ich farebnosť je prejavom pestrosti života v meste.

Logo je dynamické, aktuálne, moderné s vysokou výpovednou hodnotou, ľahko identifikovateľné a zapamätateľné.
http://www.spisskanovaves.eu/spisska...rhy/index.html
marish está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 22nd, 2011, 09:07 PM   #30
tuomas666
Registered User

tuomas666's Avatar

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by veteran View Post

Absolútne odfláknuté logo mesta Košice. Má to symbolizovať akože šošovkovitý tvar Hlavnej ulice.
este dodam ze tie dve bodky symbolizuju dom sv.alzbety a statne divadlo. naco je ale dobre toto logo a hlavne jeho presadzovanie vo vsetkych moznych smeroch, netusim. pritom mame plnohodnotny erb, ktory je podla mna aj v dnesnej dobe bezproblemov pouzitelny.

viac tu
tuomas666 no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2011, 09:20 PM   #31
misko
Registered User

Likes (Received): 1

logo a erb naozaj nemozes porovnavat. neda sa s nim prakticky nijak graficky pracovat - co pre dnesne potreby pouzivania naozaj potrebujes.
a na druhu stranu, logo prospeje aj erbu, ktory sa tam stane viac vynimocny a v grafickej hierarchii akoby nadradeny logu.

k tomu kosickemu. logo samozrejme rizikovo operuje s tvarom pripominajucim inu zavedenu "znacku". ale musim povedat, ze to neni uplne zufalo blbe. akurat ze nefunguje vobec ta typografia. kosicke logo je absolutny prepadak, pretoze k nemu evidentne neexistuje poriadny designmanual a jeho seriozne pouzivanie. bohuzial.

Last edited by misko; February 22nd, 2011 at 10:37 PM.
misko no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2011, 09:56 PM   #32
PosoniumAster
Registered User

PosoniumAster's Avatar

Likes (Received): 1713

Stale nerozumiem tomu naco potrebuju mesta logo? Nestaci erb a vlajka?
PosoniumAster no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2011, 10:13 PM   #33
cibula
Registered User

Likes (Received): 32

Pre marketing a propagaciu je logo vhodnejsie ako erb, ktory je vacsinou tazsie zapamatatelny a nie vzdy lahko odlisitelny od erbov inych miest.
...
Ostrava ma imho velmi dobre, jednoduche logo, ktore ju tak trocha vystihuje:
Old February 22nd, 2011, 11:06 PM   #34
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Urcite.Vyznam erbu a vyznam loga su trochu odlisne.Erb je navyse vacsinou historicky,a castokrat uz nenaznacuje sucasny charakter mesta.Je to sice pekny prezitok,ale pre reprezentaciu mesta v sucasnej dobe totalne nepouzitelny.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2011, 10:29 AM   #35
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Likes (Received): 309

Ono zas obrovsky vyznam erbu pre mesto Kosice vzhladom najstarsi mestsky povod v Europe by sa mal odrazit aj v logu. Pokojne by Kosice mohli mat logo svojho erbu v nejakej modernej podobe.
Old February 23rd, 2011, 11:09 AM   #36
Ondro
Veteran of the meme war

Ondro's Avatar

Likes (Received): 1211

Quote:
Originally Posted by Ubertino de Casale View Post
najstarsi mestsky povod v Europe
Čo to znamená? Veď najstaršie mesto u nás je Trnava aj s písomnou zmienkou z 1211, či je o dvadsať rokov pred KE, nie?
Ondro no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2011, 11:12 AM   #37
misko
Registered User

ubertino: no zrovinka kosicky erb je naozaj dost zlozita vec; a teda neviem si predstavit, ako by logo mohlo zaroven zachovat jeho celistvost a komplexnost a zaroven byt dostatocne jednoduchou znackou.
a zas vybrat len jednotlivu zlozku erbu (napriklad laliu alebo polku orlice) je hlupost, kedze jednotlive zlozky vobec neodkazuju na kosice ale skor na rozne rody, ktore erb menili.

ondro: splietas hrusky s jablkami (pisomna zmienka a erbova listina) a este do toho pleties aj slivky (najstarsie mesto). a pocul si uz o gugli?
Old February 23rd, 2011, 11:13 AM   #38
kirhof
Vraňar

kirhof's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Ondro View Post
Čo to znamená? Veď najstaršie mesto u nás je Trnava aj s písomnou zmienkou z 1211, či je o dvadsať rokov pred KE, nie?
Vysvetlenie.
kirhof no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2011, 11:17 AM   #39
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Likes (Received): 48

no to logo ostravy sa mi velmi nepaci posobi na mna agresivne co podla mna neni bohvieco...ako pozeram ceske loga tak vacsina su celkom onicom aspon neni to podla mojho vkusu...
Daren no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2011, 11:19 AM   #40
misko
Registered User

a ty poznas ostravu? keby si poznal, zistis, ze to logo ju dost presne vystihuje.
samozrejme, je to dost odvazne a musi mat clovek nadhlad a zmysel pre sebeironiu aby to skusol, ale to myslim ostravakom nechyba.
inak to logo navrhol najbrt, co je totalna spicka v grafike. tu je zretelnejsi cely zamer.

naviac kazdy ostravak tam vidi napisane toto:

ca sa tyka ceskej grafiky, tak je svojim sposobom kilometre vpredu. niezeby teda na slovensku neboli designeri, skor niesu klienti.

Last edited by misko; February 23rd, 2011 at 11:39 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules